Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4481 (permalink)  
Vechi 29 nov 2012, 12:48:33
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
In seara asta ne ducem sa-i luam cadou de ziua lui.Dar telefon nu-ai mai iauStiu ca o sa se supere,dar n-am ce-i face.O sa-i iau ceva de imbracat.N-o sa-l incante deloc.Telefon o sa-i iau de Craciun,ca nu ma lasa inima.De mos Nicolaie chiar nu stiu,ca el isi doreste doar jocuri ptr play,si tel,altceva nimic.
Si eu i- aluat de mos nicolae joc pt play fifa13.....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4482 (permalink)  
Vechi 29 nov 2012, 12:49:51
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Va multumesc ptr sfaturiA vorbit sotul cu el aseara,doar ei doi,i-a promis ca se schimba.Marginalizat nu cred ca se simte,mi-a spus ca e integrat perfect,doar ca are el o fire mai sensibila,nu accepta asa usor anumite glume,etc.La calc,playstation,statea cam mult,dupa ce termina temele.Si cateodata se grabea sa le termine.Cica e un visator,e mai infantil,nu gandeste ptr 12 ani ,jumate.Eu cred ca s-a inchis in el,noi am fost si suntem f singuri aici,doar noi 3,fara bunici,verisori,matusi,etc.Totusi el spune ca in Ro nu vrea,el aici vrea sa traiasca,aici ii place.O sa ma schimb eu in primul rand.Sa incerc sa-l incurajez mai mult,sa-l laud.Mi-e teama sa-l las pe calc,play,sa-i dau mai multe motive sa viseze?Nu e un copil rau,nu face nebunii cum fac altii la varsta lui,intentionat,e cuminte.Din cl 1 a stat singur acasa si cu cheia de gat,si acum e in cls 7.Dar daca ar fi atent in clase,si nu s-ar pierde efectiv ,in vise,ar avea alte rezultate.Cum sa-l fac sa nu mai viseze?Si aici in sat mi-a spus,e un copil care are capacitate,dar isi pierde concentrarea prea repede si asa il profii il taxeaza imediat.Si cred ca nu are tinere de minte,o fi de la lipsa anumitor vitamine.Cum zice Irina.El nu papa lactate delocdoar un pic de branza)legume nu(doar in mancare,date la o parte)e f pretentios.Fructe,doar mere si banana(la insistenta mea)In cls 3 si a4 a luat preimul ,,cel mai bun lector,,(aici nu se da altfel de premii,doar asta atat,)El singur ,un roman,citea la perfectie de mic,cu intonatie,fara greseala,la dictari la fel de bun.Se mirau ca citeste mai bine ca spaniolii,si la engleza la fel.Ma multumeam,ziceam macar sa ramana mate,ca nu-i place.Dar acum,are probleme cu toate,din lispa concentrarii.Of ,iertati-ma de mesajul asta lung,dar ma mai descarc.Si va citesc,si culeg de ici ,colo sfaturi de la voi.
Poate acum o sa se schimbe dc ati vb cu el cu calm...e mare,intelege si el anumite lucruri...poate asa e la varsta asta mai visator....dar dc nu a fost asa inainte...eu cred ca e diar varsta.....o sa fie bine,ai sa vz...pup.
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4483 (permalink)  
Vechi 29 nov 2012, 13:01:38
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna, fetelor sa aveti o zi frumoasa si calda ca sufletul vostru

Manuela, e cam rau sa nu manance lactate deloc si nici cu fructele nu e bine, clar are o carenta ceva... ca nu e normal... vitaminele nu le ia pe toate din mere si banane

Multi parinti, cand au copii mofturosi, ca sa ii dezvete, nu le dau DECAT ce le pun in farfurie. Nu vrea, rabda

Azi am facut o placinta cu mere traditionala, cu reteta bunicii o simt aproape de mine cand fac ceva de-al ei... parca inca e cu mine

Sigur o sa iasa buna. Da, stiu , e post, dar nu ma certati

Va pupic

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Va multumesc ptr sfaturiA vorbit sotul cu el aseara,doar ei doi,i-a promis ca se schimba.Marginalizat nu cred ca se simte,mi-a spus ca e integrat perfect,doar ca are el o fire mai sensibila,nu accepta asa usor anumite glume,etc.La calc,playstation,statea cam mult,dupa ce termina temele.Si cateodata se grabea sa le termine.Cica e un visator,e mai infantil,nu gandeste ptr 12 ani ,jumate.Eu cred ca s-a inchis in el,noi am fost si suntem f singuri aici,doar noi 3,fara bunici,verisori,matusi,etc.Totusi el spune ca in Ro nu vrea,el aici vrea sa traiasca,aici ii place.O sa ma schimb eu in primul rand.Sa incerc sa-l incurajez mai mult,sa-l laud.Mi-e teama sa-l las pe calc,play,sa-i dau mai multe motive sa viseze?Nu e un copil rau,nu face nebunii cum fac altii la varsta lui,intentionat,e cuminte.Din cl 1 a stat singur acasa si cu cheia de gat,si acum e in cls 7.Dar daca ar fi atent in clase,si nu s-ar pierde efectiv ,in vise,ar avea alte rezultate.Cum sa-l fac sa nu mai viseze?Si aici in sat mi-a spus,e un copil care are capacitate,dar isi pierde concentrarea prea repede si asa il profii il taxeaza imediat.Si cred ca nu are tinere de minte,o fi de la lipsa anumitor vitamine.Cum zice Irina.El nu papa lactate delocdoar un pic de branza)legume nu(doar in mancare,date la o parte)e f pretentios.Fructe,doar mere si banana(la insistenta mea)In cls 3 si a4 a luat preimul ,,cel mai bun lector,,(aici nu se da altfel de premii,doar asta atat,)El singur ,un roman,citea la perfectie de mic,cu intonatie,fara greseala,la dictari la fel de bun.Se mirau ca citeste mai bine ca spaniolii,si la engleza la fel.Ma multumeam,ziceam macar sa ramana mate,ca nu-i place.Dar acum,are probleme cu toate,din lispa concentrarii.Of ,iertati-ma de mesajul asta lung,dar ma mai descarc.Si va citesc,si culeg de ici ,colo sfaturi de la voi.
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui coco23:
losefat (29 nov 2012), VentoFreddo (29 nov 2012)
  #4484 (permalink)  
Vechi 29 nov 2012, 13:22:59
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Scumpele eu sunt cu voi pe aici ,mai citesc ,mai fug in patut ,am papat omleta dimineata cu o pofta nu am mai mancat de ani de zile .Data care vine o sa incerc numai din albusuri cum facea Emy .M-am facut frumusica si am unghiutele super mici ,m-am enervat si l-am taiat aproape de buricul degetului ,si ce incomod se simte ,dar intr-o saptamana creste la loc !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4485 (permalink)  
Vechi 29 nov 2012, 13:48:36
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Emy , da probabil ca de la rusi am pofte, dar nu numai. SI in rest ma mai apuca.
Distractie faina zilee astea si spor la gatit
Cat despre al meu, nu stiu, dar nu pot sa-i zic sot, desi si noi facem curand 5 ani impreuna. No, toate la timpul lor, daca va fi sa fie. Voi 7...mama ce mult mi se parePupici
Fulgu, stai blanda in pat , sa nu te simti mai rau.
Manu, ce sa zic, nu prea pot sa-mi dau cu parerea, insa daca a schimbat scoala si colegii, profesorii poate e mai greu pana se acomodeaza. Poate si profesoara sa fie de vina, nu stiu. Dar nu te gandi la cele rele, ca nu cred sa fie cazul. E doar o perioada, care va trece.
Ca tot vorbeati de cadouri, noi ne-am comandat niste carti pt mos nicolae si da, inca ne punem ghetele la geam
Se pare ca sambata ne intalnim si noi cu gasca , bem un vin fiert, mancam ceva ...pe la pranz.
Kam la voi ninge? La Bv acum sunt 13 grade , e o vreme ciudata. Eu parca as vrea sa vad putina zapada..Sper ca te simti mai bine azi, mai ales ca ai treaba..
Irina, te-i prajiturit?
Ma du sa fac o baita si ne auzim mai tarziu, daca nu mergem la concert la filarmonica. pupici
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui incognito:
angela av (29 nov 2012), coco23 (29 nov 2012), losefat (29 nov 2012), VentoFreddo (29 nov 2012)
  #4486 (permalink)  
Vechi 29 nov 2012, 13:59:44
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Emy , da probabil ca de la rusi am pofte, dar nu numai. SI in rest ma mai apuca.
Distractie faina zilee astea si spor la gatit
Cat despre al meu, nu stiu, dar nu pot sa-i zic sot, desi si noi facem curand 5 ani impreuna. No, toate la timpul lor, daca va fi sa fie. Voi 7...mama ce mult mi se parePupici
Fulgu, stai blanda in pat , sa nu te simti mai rau.
Manu, ce sa zic, nu prea pot sa-mi dau cu parerea, insa daca a schimbat scoala si colegii, profesorii poate e mai greu pana se acomodeaza. Poate si profesoara sa fie de vina, nu stiu. Dar nu te gandi la cele rele, ca nu cred sa fie cazul. E doar o perioada, care va trece.
Ca tot vorbeati de cadouri, noi ne-am comandat niste carti pt mos nicolae si da, inca ne punem ghetele la geam
Se pare ca sambata ne intalnim si noi cu gasca , bem un vin fiert, mancam ceva ...pe la pranz.
Kam la voi ninge? La Bv acum sunt 13 grade , e o vreme ciudata. Eu parca as vrea sa vad putina zapada..Sper ca te simti mai bine azi, mai ales ca ai treaba..
Irina, te-i prajiturit?
Ma du sa fac o baita si ne auzim mai tarziu, daca nu mergem la concert la filarmonica. pupici
Chiar la noi in oras inca nu ninge...ploua si e frig,2 grade...pana deseara s- ar putea ca se anunta nindsori....in alte orase ninge deja....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4487 (permalink)  
Vechi 29 nov 2012, 14:00:23
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Scumpele eu sunt cu voi pe aici ,mai citesc ,mai fug in patut ,am papat omleta dimineata cu o pofta nu am mai mancat de ani de zile .Data care vine o sa incerc numai din albusuri cum facea Emy .M-am facut frumusica si am unghiutele super mici ,m-am enervat si l-am taiat aproape de buricul degetului ,si ce incomod se simte ,dar intr-o saptamana creste la loc !
Dc sunt aranjate sunt frumoase unghiile si micute....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4488 (permalink)  
Vechi 29 nov 2012, 14:12:50
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
In seara asta ne ducem sa-i luam cadou de ziua lui.Dar telefon nu-ai mai iauStiu ca o sa se supere,dar n-am ce-i face.O sa-i iau ceva de imbracat.N-o sa-l incante deloc.Telefon o sa-i iau de Craciun,ca nu ma lasa inima.De mos Nicolaie chiar nu stiu,ca el isi doreste doar jocuri ptr play,si tel,altceva nimic.
Manu, am vrut ieri sa iti scriu un mesaj...era lung, lung si am mai si atasat un articol fff interesant...datorita lui...nu mi-au publicat postarea
Vreau sa iti ofer sprijinul meu sa iti zic ca iti inteleg supararea!
Am scris mul aseara...of, insa acum iti spun doar ideea principala!
Noi mamicile, cand e vb. de copilasi nostri avem pretenti usor exagerate, uneori nu reusim sa ii vedem asa cum sunt...avem tendinta sa le exageram negativ sau pozitiv anumite defecte sau calitati!
Iti vorbesc din proprie experienta, stiu bine ca si eu am fost exagerat de pretentioasa in ceea ce priveste rezultatele Mayei la scoala...adevarul este undeva la misloc...eu o vedeam zapacita...invatatoarea serioasa...e chiar comic...plus greselile ce le face\facea le vedeam fff mari de fapt invatatoarea zice ca e inteligenta si un copil cu potential...chiar daca caietele ei erau pline de corecturi...eu numai rosu vedeam in fata ochilor...Oricum, ce vreau sa iti spun este sa vb. cu profesorii pe rand...
Poate este neatent ptr. ca se plictiseste...aici poate fi si profesorul de vina!!!Sa interactioneze mai mult cu el...sa il mute in prima banca...
Sau poate e timid, poate se blocheaza si de aceea nu a putut sa spuna lectia invatata cu tine...
In orice caz nu fi dura cu el...masuri trebuie sa iei insa nu exagerate!
Cat despre telefonul promis de Craciun...hm...nu stiu daca are legatura...poate tocmai faptul ca o sa primeasca cadoul dorit va face mai mult decat pedeapsa...Eu asa as face, as lua telefonul...conditionand...ptr. rezultate proaste la invatatura se confisca...poate il stimulezi!
Pup!

Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul

Mie mai bine...ieri cred ca de la masaj ma dureau toate,m- au rascolit..vremea e urata de tot la noi...plua,bate vantul,frig,2 grade....deja ninge prin Germania...cred ca pana deseara si la noi,asa arata la vreme..... Fac ceva de papa si apoi am ceva de lucru...avocatul unde fac curat are f multe clasiri la noi in oras,tot la el fac si casa scarilor,sotul renoveaza apartamenteöe....si azi a terminat unul si a zis sa merg eu cateva ore sa fac curat....si iau 11€ la ora...e ok...la servici luam 7 din care imi si trageau....si o sa merg azi 2 ore si maine dimin pana termin....un ban in plus dde stricat pe cadouri de craciun....
Kamy draga spor la treaba!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Scumpele eu sunt cu voi pe aici ,mai citesc ,mai fug in patut ,am papat omleta dimineata cu o pofta nu am mai mancat de ani de zile .Data care vine o sa incerc numai din albusuri cum facea Emy .M-am facut frumusica si am unghiutele super mici ,m-am enervat si l-am taiat aproape de buricul degetului ,si ce incomod se simte ,dar intr-o saptamana creste la loc !
Fulgu eu tot asa scurte le am de o luna...e oribil...sunt lucruri ce nu le pot face datorita lor
Omleta de albusuri...hm...nu prea imi place...insa cu multe verdeturi devine acceptabila!

Roxy...ce frumos program ai azi!
Pup fetele dragi! Emy, Rozi, Flory, Vidia...pe toate, va pupacesc!
__________________

Ultima dată editat de losefat; 29 nov 2012 at 14:20:15.
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui losefat:
angela av (29 nov 2012), coco23 (29 nov 2012), incognito (29 nov 2012), manumanuela (29 nov 2012), VentoFreddo (29 nov 2012)
  #4489 (permalink)  
Vechi 29 nov 2012, 14:18:10
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna dragele mele!
Eu am facut rapid o prajiturica...au poftit ai mei la cremes...ptr. fete si sot...acum ce sa zic...un pic, piculet o sa gust si eu !
In max. o ora merg la gradi...are cea mica un fel de spectacol la euritmie...of, si trebuie sa ii pregatesc un costum de pitic...asa din ce gasesc in dulap...eu stiu ce o sa iasa...
Am mancat omleta din 2 oua cu 4 feli mici de piept afumat si o bucatica mica de telemea!
Asa ca mai intru deseara, sa va pup de noapte buna!
__________________
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui losefat:
VentoFreddo (29 nov 2012)
  #4490 (permalink)  
Vechi 29 nov 2012, 14:22:03
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

O zi frumoasa si tie Ema Bafta la gradi Eu nu m-as descurca cu costumul de pitic..
Sunt 16 grade la Bv acum..zici ca vine vara doar ca a inceput sa bata vantul destul de tare..
Eu ma simt mai bine azi, cred ca maine o sa ba bag la o zumba mica
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole