Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #7701 (permalink)  
Vechi 22 ian 2013, 14:23:52
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
buna angi,

ce sanatos papi tu.....sa stii ca si eu de prin august anul trecut beau suc de morcov+mar+portocala aproape zilnic..e si bun la gust, mai pun si telina si sfecla rosie cateodata
ce mai faci? mai vrei sa slabesti?
fetele ce-ti fac?
te pup
cand ies eu intri tu zici ca suntem setate sa ne predam stafeta fara a ne vedea...
Crina in primul rand sucul de morcov e fff bun pt.vedere(ai auzit CLAUDIA),apoi pt.par(EMA),ten...ai grija cu sucul de sfecla rosie...in general daca nu sunt afectiuni se recomanda 7 zile..telina e buna pt.barbati...
...Crina de slabit as vrea dar mi-e tema sa nu-mi dau organismul peste cap tinand cont de caretele pe care le am in organism...
...in legatura cu subiectul fete pot spune doar atat...cea mare e bine...cea mica m-a suparat rau de tot si atat timp cat nu vine sa ceara ajutor si sa-si bage mintile in cap e subiect inchis...am inteles ca e gravida...nu vreau sa aflu prea multe despre ea pt. a ma proteja...e poveste lunga Crina...sti ca in 2011 a avut nunta ?
...tu cum esti?...dommisoara ta e mare?!
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui angela av:
claudia22 (22 ian 2013), david (22 ian 2013), Kamyy (22 ian 2013), VentoFreddo (22 ian 2013)
  #7702 (permalink)  
Vechi 22 ian 2013, 14:32:28
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Uitati ce am gasit. asta a declarat Kelly Osbourne:
“Oamenii cred ca am slabit si apoi am fost fericita. Nu este deloc asa. Trebuie sa fii fericita mai intai si apoi sa te apuci de slabit. Trebuie sa iti schimbi stilul de viata pentru a fi sanatoasa.
Exercitiile fizice sunt importante nu doar in timpul dietei, ci si dupa ce renunti la ea. Eu lucrez jumatate de ora exercitii cardio, merg pe jos si fac Pilates sau yoga.
Incerc sa mananc cat mai sanatos. Dimineata mananc cereale integrale cu lapte sau omleta din albusul unui ou, la pranz mananc un sandwich cu pui sau curcan, iar seara legume sau fructe. O data pe saptamana am o zi in care pot manca tot ce vreau.”

sursa: kudika

PS: ca asa am invatat de la Emy
Asa e Anes...la teorie sunt as...practica ma omoara...
...ti-au venit analizele?...azi am tras mata de coada asteptand analizele tale... trebuia sa dau si eu vina pe cineva
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui angela av:
anes (22 ian 2013), david (22 ian 2013), Kamyy (22 ian 2013), VentoFreddo (22 ian 2013)
  #7703 (permalink)  
Vechi 22 ian 2013, 14:36:25
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

am scris prima data ca amras mata de coada
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui angela av:
claudia22 (22 ian 2013), david (22 ian 2013), mariana34 (22 ian 2013), VentoFreddo (22 ian 2013)
  #7704 (permalink)  
Vechi 22 ian 2013, 14:38:58
lacra81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

salutare
m intrat putin dimi si am citit ce ati scris aseara dar n-am avut timp sa scriu cevaam facut papica ..ciorba de curcan si chiftele am papat ,teme ,dus fetita la scoala ,acte la contabila si carefour
si inca mai am
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
'neata
merg la analize. tineti-mi pumnii!
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul

Nata fetelor, neata Anes, iti tin pumnii la analize, vor iesi bine!

Daca tot se vb pe aici de analize si dentisti,maine sunt si eu programata la dentist sa vad care-i treaba cu maseaua ce mi se inflamase in decembrie este lucrarea facuta in 2011 dupa ce ca i-am dat o caruta de bani m-a tinut mai mult de-ajunge.Merg si eu sa-mi fac analizele de rutina, sa vad cum mai stau si la capitolul asta, asa ca sa-mi tineti si mie pumnii.A
sa dea DD sa iasa analizele bune ,anes,miha
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Gata. Bifat. Acum rezultatele ... e tare aiurea ce simt: imi doresc sa fie bune, dar totodata imi doresc sa rezulte din ele cauza starilor mele din ultima vreme.

Miha am dat si eu aici de o dentista care taxa deschisul gurii si de cate ori ii respirai aerul din cabinet . Parca nu m-ar fi deranjat asa de tare, daca ce mi-a lucrat, tot pe o caruta de bani ar fi si tinut. N-am mai vrut s-o vad, dar ar fi trebuit sa merg tot la ea sa repare.

Fetele, un mic dejun, ca dupa niste analize
si cafele si laptic pt doritoare
O zi superba!
mutlumim
Citat:
Anterior postat de claudia22 Vezi mesajul
buna dimineata anes myha va tin pumnii
sa imii tineti si voi mie ca azi iar ma duc la gyneco
tinem,tinem
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna fetele eu sunt ok dar inca nu am net si pe tel merge foarte greu ,diseara cica il aduce in magazin,comanda este data de cateva zile dar nu il avea ca este cam scump 35 milioane .Pup dulce toate fetele si sanatate multa bolnavioarelor ! Nu prea va pot citi ca nu se vede bine si cred ca o sa imi dau si scrisul mai mare ca nu vad ! O zi minunata ,trebuie sa ma apuc sa fac si un tort maine este ziua mamicii mele ,face 69 de ani ! !

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna fetele.Astazi m-am simtit mai binisor doar ca nu am putut dormi toata noaptea ,m-am foit ,nu-mi gaseam locul ,am ajuns acasa acum ,am fost la magazin putin sa vad ce mai trebuie ,contabila se ocupa de tot acum ca eu trebuie sa-mi revin , iar am nodul in gat si o senzatie de frica ,oboseala nu mai spun ,sunt terminata ,doar ca atunci cand ma pun in pat nu pot dormi ,ma agit tare ,azi merg la medicul de familie ,ii spun sa-mi dea pastile mai tari sa ma pot odihni .V-am citit pe toate dar nu pot raspunde la fiecare mesaj ,va pup si va doresc numai bine .Angi eu iau magneziu deja de 2 saptamani ,ma simt mai bine cei drept dar credeam ca i-ti revii mai repede.Cand imi vine sa plang ,plang asa de la nimic ,doctorita a spus ca e bine sa o fac de cate ori simt nevoia asa ma descarc.Fulgu La multi ani mamei tale ,sa fie sanatoasa ,va pup pe toate ,merg sa pap
sper sa-ti revii,vidia
stii ca totul depinde mai mult de tine
ai incercat la un homeopat
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
cand ies eu intri tu zici ca suntem setate sa ne predam stafeta fara a ne vedea...
Crina in primul rand sucul de morcov e fff bun pt.vedere(ai auzit CLAUDIA),apoi pt.par(EMA),ten...ai grija cu sucul de sfecla rosie...in general daca nu sunt afectiuni se recomanda 7 zile..telina e buna pt.barbati...
...Crina de slabit as vrea dar mi-e tema sa nu-mi dau organismul peste cap tinand cont de caretele pe care le am in organism...
...in legatura cu subiectul fete pot spune doar atat...cea mare e bine...cea mica m-a suparat rau de tot si atat timp cat nu vine sa ceara ajutor si sa-si bage mintile in cap e subiect inchis...am inteles ca e gravida...nu vreau sa aflu prea multe despre ea pt. a ma proteja...e poveste lunga Crina...sti ca in 2011 a avut nunta ?
...tu cum esti?...dommisoara ta e mare?!
imi pare rau ca nu te intelegi cu fata
e asa grav
stii ca mai gresim in tinerete si nu ne dam seama atunci,nu
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui lacra81:
anes (22 ian 2013), claudia22 (22 ian 2013), david (22 ian 2013), Fulguta (23 ian 2013), sherpika (22 ian 2013), VentoFreddo (22 ian 2013)
  #7705 (permalink)  
Vechi 22 ian 2013, 14:42:33
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Asa e Anes...la teorie sunt as...practica ma omoara...
...ti-au venit analizele?...azi am tras mata de coada asteptand analizele tale... trebuia sa dau si eu vina pe cineva
Pai da, tu la kilele tale iti poti permite sa fi 0 la practica, dar cu tot 0-ul cu care te lauzi, faci zilnic sport (ma rog, rarele exceptii care intaresc regula)
Nu Angi, inca n-au venit ... m-am uitat acum pe mail.
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui anes:
Kamyy (22 ian 2013), VentoFreddo (22 ian 2013)
  #7706 (permalink)  
Vechi 22 ian 2013, 14:47:37
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

...eu trebuie sa ies...intru mai incolo sa vad daca ti-au venit analizele anes....
pup toate fetele...o zi linistita in continuare...
am uitat Vidia,o cana calduta cu lapte si miere face minuni seara....nu sunt deacord cu antidepresive si tot felul de sedative....
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui angela av:
david (22 ian 2013), Kamyy (22 ian 2013), rozica1965 (22 ian 2013), VentoFreddo (22 ian 2013)
  #7707 (permalink)  
Vechi 22 ian 2013, 15:51:15
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

S eu stii ca m- am cam ars cu medicamentele de atacuri de panica si alte cele....nu mai iau nimic...mai nou mi- am cumparat ceai de lavanda,am citit ca ajuta la starile de anxietate....sa vedem....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Kamyy:
claudia22 (22 ian 2013), david (22 ian 2013), VentoFreddo (22 ian 2013)
  #7708 (permalink)  
Vechi 22 ian 2013, 16:20:24
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Emy ,nu e bine sa iei daca nu e lipsa in organism...calciul ,de exemplu,luat fara sa fie nevoie face nisip la rinichi plus ca in timp se depune pe vasele de sange...si aici se aplicaregula...ce e prea mult nu e sanatos....
...astept si eu sa-mi vina pachetul prin posta...nu e cel despre care am scris ca ma tenta...
aha..o sa profit ca dau de carnet si o sa-mi fac analize complete,tot umblu atunci pt cateva..

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna fetele.Astazi m-am simtit mai binisor doar ca nu am putut dormi toata noaptea ,m-am foit ,nu-mi gaseam locul ,am ajuns acasa acum ,am fost la magazin putin sa vad ce mai trebuie ,contabila se ocupa de tot acum ca eu trebuie sa-mi revin , iar am nodul in gat si o senzatie de frica ,oboseala nu mai spun ,sunt terminata ,doar ca atunci cand ma pun in pat nu pot dormi ,ma agit tare ,azi merg la medicul de familie ,ii spun sa-mi dea pastile mai tari sa ma pot odihni .V-am citit pe toate dar nu pot raspunde la fiecare mesaj ,va pup si va doresc numai bine .Angi eu iau magneziu deja de 2 saptamani ,ma simt mai bine cei drept dar credeam ca i-ti revii mai repede.Cand imi vine sa plang ,plang asa de la nimic ,doctorita a spus ca e bine sa o fac de cate ori simt nevoia asa ma descarc.Fulgu La multi ani mamei tale ,sa fie sanatoasa ,va pup pe toate ,merg sa pap
Buna,Vidi,sper sa rezolvi repede starile astea de anxietate,trebuie sa ai rabdare ca nu se va rezolva intr-o zi-2..ca sa ajunga corpul in halul asta a strans nu gluma..cine stie ce stresuri platesti tu acum..poate din urma cu un an-2...Te pup si incearca sa te linistesti singura,cand simti o stare de teama sau anxietate incearca respiratia yoga,al meu a facut studii si a scris o carte despre asta,mi-a pus si mie electrozi pe frunte si la deget ,chiar functioneaza...sunt bune si pt cei cu aritmie,boli psihice,migrene,cefalee..Se trage incet aer in piept,f profund,pana cand simti ca se umfla burta,pe urma expiri extreeeem de incet,pana golesti plamanii si de ultimul reziduu de aer,chiar daca ai tendinta sa respiri mai repede ca ramai fara aer,e doar o senzatie,urmatoarea respiratie sa fie tot calma,sa nu te grabesti,expiratia iar mai lenta decat inspiratia..Incearca sa respiri asa minim 5 min pe zi,asezata pe un scaun,cu mainile relaxate pe genunchi si spatele cat mai drept..te pup,multa sanatate!
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Vidia sper sa treci repede peste starile astea...sunt tare tare naspa.....nu te doare ceva anume dar totusi ti rau de stai sa mori....Angy ceva modificari sunt sus la coloana...acum mi- s infunfate si urechile,capul tot....nu stiu dc nu cumva ma si racesc....de la ce s- or fii infunfat urechile?
Emy bafta multa cu masina...te- am mai intrebat cand te apuci de scoala de soferi?
ce am scris pt vidi e valabil si pt tineBaga multa vit c,din fructe de preferabil.
Multumesc,incep curand,intai sa definitivez comanda la masina,cica tocmai prin martie mi-o aduce..al meu si-a luat 2 zile de ragaz sa se gandeasca cum e mai bine,dar mai mult ca sigur luam o dacia noua,nu mai are probleme de stabilitate,arata f misto pt o masina de buget mic..
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul

Pofta buna! si sanatate! (nu ti s-a recomandat nimic pt dormit?)



Si mie imi place moarea, dar ce ne facem cu aportul mare de sare din moare?


Chiar interesant! ms
Am citit ca si Vera de la fetele de peste 40 de ani tine aceasta dieta cu moare..si se astepta sa se trezeasca umflata de la sare,zice ca dimpotriva i s-au dezumflat degetele incat acum pierde inelele..si a slabit sapt trecuta 2 kilese bea si muulta apa in timpul curei,ca sa se elimine sarea..
eu am baut azidimi o cana de zeama,prima zi de cura,si am patit-o rau de tot..e prima data in viata mea cand fac pe mine..sa ma scuzati fetele,e scarbos,da nu am mai ajuns la wcDeaia zic,ca pt cine are probleme cu constipatia poate fi un remediu minunat natural..Acu mi-e teama sa mai continui..o sa o intreb pe Vera daca e normal
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Uitati ce am gasit. asta a declarat Kelly Osbourne:
“Oamenii cred ca am slabit si apoi am fost fericita. Nu este deloc asa. Trebuie sa fii fericita mai intai si apoi sa te apuci de slabit. Trebuie sa iti schimbi stilul de viata pentru a fi sanatoasa.
Exercitiile fizice sunt importante nu doar in timpul dietei, ci si dupa ce renunti la ea. Eu lucrez jumatate de ora exercitii cardio, merg pe jos si fac Pilates sau yoga.
Incerc sa mananc cat mai sanatos. Dimineata mananc cereale integrale cu lapte sau omleta din albusul unui ou, la pranz mananc un sandwich cu pui sau curcan, iar seara legume sau fructe. O data pe saptamana am o zi in care pot manca tot ce vreau.”

sursa: kudika

PS: ca asa am invatat de la Emy
stiam de ea,o urmaream in Italia la o emisiune unde facea parte din juriu si critica sau lauda actritele pt cum se imbraca..E de admirat si are dreptate ca pana nu esti impacata cu tine nu reusesti nicio branza,eu cand am depresii sau stari nasoale atunci nu mai intru nici pe forum nu ma tin nici de dieta etc..pur si simplu nu-mi mai pasa,si spalatul pe cap sau pe dinti e o corvoada
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
am scris prima data ca amras mata de coada
ai decis sa-i razi coada lui Pupu?
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
...eu trebuie sa ies...intru mai incolo sa vad daca ti-au venit analizele anes....
pup toate fetele...o zi linistita in continuare...
am uitat Vidia,o cana calduta cu lapte si miere face minuni seara....nu sunt deacord cu antidepresive si tot felul de sedative....
Pupicei..
si ceaiul de tei concentrat ajuta..si ceaiul sau uleiul eteric de levantica..incearca intai remedii naturiste poate ajuta..In Italia nu au auzit de ceai de tei,ei ca sa se linisteasca bea cei de musetel
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 22 ian 2013 at 16:26:43.
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
claudia22 (22 ian 2013), david (22 ian 2013), Kamyy (22 ian 2013), manumanuela (22 ian 2013)
  #7709 (permalink)  
Vechi 22 ian 2013, 16:25:31
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Am trecut pe la mama si mi-a gatit 2 tavi,una cu cartofi,conopida si carne la cuptor..una cu varza si carne,amandoua la cuptor.Am mancat varza cu carne,al meu cartofi,am baut si un pahar de vin rosu..yammy.
Deseara nimic cina,beau iar o cana-2 de moare..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
claudia22 (22 ian 2013), Kamyy (22 ian 2013), manumanuela (22 ian 2013), rainbow (22 ian 2013)
  #7710 (permalink)  
Vechi 22 ian 2013, 16:37:45
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

azi m-am relaxat.am stat la reprezentanta dacia 2 ore si ceva,am facut drive-testul.zic ca m-am relaxat ca era acolo un baiat care stia italiana,pt mine e cel mai stresant sa traduc orice,mai ales termeni tehnici si plicticosi
azi a fost o zi superba,pot zice ca de primavara,12 grade..soare si frumos.
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
claudia22 (22 ian 2013), Kamyy (22 ian 2013), manumanuela (22 ian 2013), rainbow (22 ian 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole