Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Cum reusiti sa tineti dieta langa soti si iubiti?

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #41 (permalink)  
Vechi 11 feb 2012, 19:01:36
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Cum reusiti sa tineti dieta langa soti si iubiti?

Citat:
Anterior postat de sara Vezi mesajul
am o nelamurire...cum reusitzi sa tineti dieta cand acasa te asteapta un sotz ...cum reusitzi...
Nu tin o dieta anume, mi-am schimbat modul de a manca si o sa raman cu el ca m-am atasat tare. Posibil o sa mai fac modificari in timp, de-a lungul vietii dar spre si mai bine, nu spre si mai prost. Sotul e foarte fericit de rezultate, adica ca am slabit si ma sustine 100%. In acelasi timp are si o mare admiratie ca pot sa mananc asa de curat si nu ma impresioneaza nimic din ce e necurat de genul desert, sosuri, rantasuri etc. De cand am inceput sa mananc asa...super ca lumea, a slabit si el 5 Kg. de grasime...prin simpatie probabil...si ca s-a atasat de noile preparate super delicioase si simple.

In alta ordine de idei...nu gatesc cum se gateste in Romania. In sensul ca nu stau cu orele/zi sa gadil cratitile pe foc continuu. Sunt foarte expeditiva in preparatul mancarii, nici nu as putea altfel. Nu am nici timp si nici rabdare si nu inteleg nici sensul. De ce sa-ti pierzi ore din viata pentru ceva care se mananca in cateva minute si dupa aia uiti? Pregatirea unui pranz imi ia 30 de minute si totul e curat si bun, basca proaspat. Prepar chestii pe loc, foarte simple si care se mananca instantaneu. Ce ramane se mananca a doua zi si gata. Nu am facut in viata mea sarmale, tocane, ciulamale etc. Nu pot sa stau cu orele in fata aragazului din motive simple, ca nu ma intereseaza subiectul.

E amuzant sa gatesti si sa incerci tot felul de retete noi, poate sa fie foarte relaxant. Dar daca ar trebui acum sa fac mancare pentru ditamai familionul zi de zi, an dupa an...ciulamale, ciorbe, sarmale etc. as claca psihic. Daca as fi avut un sot d-asta care sa-mi ceara alt fel de tocana in fiecare zi...pai ii dadeam cu tigaia in cap intr-o buna zi si-l lasam lat la pamant. As fi fugit tare de tot si cat mai departe! Ma dadeau al stiri probabil:"Femeia dilie care i-a dat sotului in cap cu tigaia dupa x ani de facut creier macelaresc lunea, ciulama martea, ciorba de burta miercurea...etc."

Nu vreau sa desconsider femeile care stau si fac mancaruri sofisticate, este meritul lor si presupun ca unora chiar le face placere sa ofere cuiva un fel extraordinar facut din inima. E de admirat. Doar ca pe mine nu ma pasioneaza asa de tare gatitul complicat, mult si des. Desi...recunosc ca uneori ma amuz si ma apuc sa fac cate o reteta noua mai uschita, dar doar de placere si de curiozitate si ...tot din inima. Ca hobby deci ...adica de placere si nu ca ma forteaza cineva. E totusi doar mancare, nu e o chestiune de viata si de moarte. Cu cat mai simpla si mai buna si neprocesata mancarea...cu atat mai usor de facut si mai sanatoasa. Cand am chef sa mananc ceva extraordinar si vreau sa fiu surprinsa, il iau pe sot de mana si ne ducem la restaurantul indian, mexican, tailandez etc. si mancam tot felul de aiureli. E o experienta placuta si ne alintam si noi un pic...platind pentru asta normal.
Răspuns cu citat
  #42 (permalink)  
Vechi 11 feb 2012, 23:03:50
cadana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 feb 2012
Locaţie: crevedia, Romania
Vârsta: 56
Date: 154cm, 100kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum reusiti sa tineti dieta langa soti si iubiti?

Buna ,aici nu-i vorba de suparare caci de aceea am intrat pe forum ,sa vad cum de reusiti sa tineti diete ,si da cred ca-i vorba de nepasare ,am sa incerc sa nu mai mananc cand gatesc.Ce sa fac imi place sa gatesc ,imi place sa fac prajituri ...si da sale si mananc.
cadana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1830 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1313 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #43 (permalink)  
Vechi 25 feb 2012, 16:03:41
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Cum reusiti sa tineti dieta langa soti si iubiti?

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Nu tin o dieta anume, mi-am schimbat modul de a manca si o sa raman cu el ca m-am atasat tare. Posibil o sa mai fac modificari in timp, de-a lungul vietii dar spre si mai bine, nu spre si mai prost. Sotul e foarte fericit de rezultate, adica ca am slabit si ma sustine 100%. In acelasi timp are si o mare admiratie ca pot sa mananc asa de curat si nu ma impresioneaza nimic din ce e necurat de genul desert, sosuri, rantasuri etc. De cand am inceput sa mananc asa...super ca lumea, a slabit si el 5 Kg. de grasime...prin simpatie probabil...si ca s-a atasat de noile preparate super delicioase si simple.

In alta ordine de idei...nu gatesc cum se gateste in Romania. In sensul ca nu stau cu orele/zi sa gadil cratitile pe foc continuu. Sunt foarte expeditiva in preparatul mancarii, nici nu as putea altfel. Nu am nici timp si nici rabdare si nu inteleg nici sensul. De ce sa-ti pierzi ore din viata pentru ceva care se mananca in cateva minute si dupa aia uiti? Pregatirea unui pranz imi ia 30 de minute si totul e curat si bun, basca proaspat. Prepar chestii pe loc, foarte simple si care se mananca instantaneu. Ce ramane se mananca a doua zi si gata. Nu am facut in viata mea sarmale, tocane, ciulamale etc. Nu pot sa stau cu orele in fata aragazului din motive simple, ca nu ma intereseaza subiectul.

E amuzant sa gatesti si sa incerci tot felul de retete noi, poate sa fie foarte relaxant. Dar daca ar trebui acum sa fac mancare pentru ditamai familionul zi de zi, an dupa an...ciulamale, ciorbe, sarmale etc. as claca psihic. Daca as fi avut un sot d-asta care sa-mi ceara alt fel de tocana in fiecare zi...pai ii dadeam cu tigaia in cap intr-o buna zi si-l lasam lat la pamant. As fi fugit tare de tot si cat mai departe! Ma dadeau al stiri probabil:"Femeia dilie care i-a dat sotului in cap cu tigaia dupa x ani de facut creier macelaresc lunea, ciulama martea, ciorba de burta miercurea...etc."

Nu vreau sa desconsider femeile care stau si fac mancaruri sofisticate, este meritul lor si presupun ca unora chiar le face placere sa ofere cuiva un fel extraordinar facut din inima. E de admirat. Doar ca pe mine nu ma pasioneaza asa de tare gatitul complicat, mult si des. Desi...recunosc ca uneori ma amuz si ma apuc sa fac cate o reteta noua mai uschita, dar doar de placere si de curiozitate si ...tot din inima. Ca hobby deci ...adica de placere si nu ca ma forteaza cineva. E totusi doar mancare, nu e o chestiune de viata si de moarte. Cu cat mai simpla si mai buna si neprocesata mancarea...cu atat mai usor de facut si mai sanatoasa. Cand am chef sa mananc ceva extraordinar si vreau sa fiu surprinsa, il iau pe sot de mana si ne ducem la restaurantul indian, mexican, tailandez etc. si mancam tot felul de aiureli. E o experienta placuta si ne alintam si noi un pic...platind pentru asta normal.
Uau ce explicatii detaliate ne-ai dat.
Trebuie insa sa recunosc ca m-am simtit putin iritata de felul in care vezi tu ca se gateste in Romania... asa, la general pentru ca nu toate femeile stau "cu orele/zi sa gadile cratitile pe foc continuu" In plus femei care gatesc pe branci nu se gasesc numai in Romania ci si la tine in State.
De fapt e foarte simplu de ce in unele familii (femeia sau barbatul) (de aici sau din orice tara) se gatesc tocanuri si mai variaza de la o zi la alta cu o mancare de pui sau ciorbe: pentru ca e mai ieftin. Pentru ca, ca sa gatesti 30 de minute inainte de fiecare masa iti trebuie bani.
Nimanui nu-i place sa stea in fata aragazului, e de nevoie, fii sigura.
Te-ai facut in schimb perfect inteleasa ca tu ai de ales. si mai poti merge si la restaurant. Genial.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #44 (permalink)  
Vechi 25 feb 2012, 16:22:21
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Cum reusiti sa tineti dieta langa soti si iubiti?

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Trebuie insa sa recunosc ca m-am simtit putin iritata
Regret ca te-ai simtit putin iritata. Nu am avut intentia sa irit pe nimeni.

Nu am zis ca absolut toate femeile din Ro stau la cratita. Mi-am zis parerea personala despre cum se gateste in Ro in general, mult si destul de elaborat. In SUA procentul de femei care gateste ca in Ro e extrem de mic. Exista cursuri cum sa faci supa si nici la ele nu se duce lumea. Eu si sotul suntem fosti vegetarieni (de 15 si 11 ani), doar recent am reluat mancatul de pui si peste si asta destul de rar. Nu am de ce sa gatesc pentru ca sa faci salate, souffle-uri si peste la cuptor nu-ti ia ore din zi. O fi mai ieftin sa faci tocane dar nu ma intereseaza din cauza alimentatiei noasrte, care e diferita. Aici uneori e mai ieftin sa mananci in oras decat sa stai acasa 3 ore preparand x fel, castigi timp si bani.

Restaurantul poate sa fie foarte ieftin, nu e ca in Ro. Multa lume se duce la restaurant de nenumarate ori pe saptamana in SUA, e o chestie recunoscuta. De fapt sunt mai multe tipuri de restaurant, de la ieftine gen fast-food, pana la doar salate si chestii sanatoase cu preturi decente gen 7 $ si mananci cat vrei, trecand prin restaurante gen mancat la botul calului in picioare pana la stat la masa cu chelnerul la nas.
Răspuns cu citat
  #45 (permalink)  
Vechi 25 feb 2012, 16:37:56
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Cum reusiti sa tineti dieta langa soti si iubiti?

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Regret ca te-ai simtit putin iritata. Nu am avut intentia sa irit pe nimeni.

Nu am zis ca absolut toate femeile din Ro stau la cratita. Mi-am zis parerea personala despre cum se gateste in Ro in general, mult si destul de elaborat. In SUA procentul de femei care gateste ca in Ro e extrem de mic. Exista cursuri cum sa faci supa si nici la ele nu se duce lumea. Eu si sotul suntem fosti vegetarieni (de 15 si 11 ani), doar recent am reluat mancatul de pui si peste si asta destul de rar. Nu am de ce sa gatesc pentru ca sa faci salate, souffle-uri si peste la cuptor nu-ti ia ore din zi. O fi mai ieftin sa faci tocane dar nu ma intereseaza din cauza alimentatiei noasrte, care e diferita. Aici uneori e mai ieftin sa mananci in oras decat sa stai acasa 3 ore preparand x fel, castigi timp si bani.

Restaurantul poate sa fie foarte ieftin, nu e ca in Ro. Multa lume se duce la restaurant de nenumarate ori pe saptamana in SUA, e o chestie recunoscuta. De fapt sunt mai multe tipuri de restaurant, de la ieftine gen fast-food, pana la doar salate si chestii sanatoase cu preturi decente gen 7 $ si mananci cat vrei, trecand prin restaurante gen mancat la botul calului in picioare pana la stat la masa cu chelnerul la nas.
Parca pareai interesata sa afli de ce ar sta femeile (din Romania in special - cel putin asta se deduce, sorry) la cratita toata ziua... nu tu. Asa ca nu inteleg ce rost are sa adaugi ca alimentatia voastra e diferita atata timp cat vorbeai de alte persoane - de ce ele fac altfel decat simplu curat si repede.
In fine.
Normal ca in US uneori e mai ieftin sa mananci in oras decat sa pregatesti acasa... mi se pare normal, pentru ca nu se incurajeaza mancarea sanatoasa acolo. Bine, ce mai noutate. De asta nici nu stie lumea sa faca o supa si le trebuie cursuri. Bine ma... de rasul lumii
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #46 (permalink)  
Vechi 25 feb 2012, 16:44:42
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Cum reusiti sa tineti dieta langa soti si iubiti?

Si eu as deveni vegetariana daca as trai in US, asta-i c l a r. Nu as manca carne cu hormoni de crestere si antibiotice pentru nimic in lume
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #47 (permalink)  
Vechi 25 feb 2012, 16:58:24
angel20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 sep 2011
Locaţie: Caransebes, Romania
Dieta: dukan
Date: 170cm, 62.4kg
Mesaje: 50
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum reusiti sa tineti dieta langa soti si iubiti?

si mie imi este greu iubitul meu lucra ca cofetar in fiecare seara cate un tort pe care il manca mami dar cand ii vine lui si face ceva special ma obliga sa gust am pus 5 kg din cauza lui
__________________
Jurnal angel20
angel20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1641 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1124 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #48 (permalink)  
Vechi 25 feb 2012, 17:09:14
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Cum reusiti sa tineti dieta langa soti si iubiti?

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Bine ma... de rasul lumii
Depinde. Daca iei ca etalon de sanatate mancatul din Ro...nu as prea rade chiar asa cu pofta. (nu am devenit vegetariana dupa ce am emigrat, ci inainte, exista vegetarieni si in Ro, chiar si aici pe forum sunt destule tipe pro asa ceva).
Răspuns cu citat
  #49 (permalink)  
Vechi 25 feb 2012, 17:29:06
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Cum reusiti sa tineti dieta langa soti si iubiti?

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Depinde. Daca iei ca etalon de sanatate mancatul din Ro...nu as prea rade chiar asa cu pofta. (nu am devenit vegetariana dupa ce am emigrat, ci inainte, exista vegetarieni si in Ro, chiar si aici pe forum sunt destule tipe pro asa ceva).
Tu Sand, fa bine si nu mai tot scoate fraze din context daca vrei sa comunicam eficient. Radeam ca americanii merg la cursuri de invatat pentru cum se fac supe. Nu rade nimeni ca esti vegetariana.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #50 (permalink)  
Vechi 25 feb 2012, 18:29:53
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Cum reusiti sa tineti dieta langa soti si iubiti?

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Tu Sand, fa bine si nu mai tot scoate fraze din context daca vrei sa comunicam eficient. Radeam ca americanii merg la cursuri de invatat pentru cum se fac supe. Nu rade nimeni ca esti vegetariana.
Nu tin sa comunic pe acest subiect. Mi-am scris parerea personala apropo de subiect si atat.

O zi placuta!

Ultima dată editat de Sand; 25 feb 2012 at 18:38:35.
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
ajutor, alimentatie familie, dieta, dieta acasa, dieta in familie, dieta langa iubit, dieta langa sot, iubit, sot


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole