Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4691 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 21:47:12
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Cum ai spus si tu ,mai devreme, nu este mare diferenta de compozitie intre faina monti si faina "slabesti mancand".Dr Man nu a facut nimic mai mult decat sa schimbe vreo 2 ingrediente.
Nu stiu paine monti cum e ,dar cea SM e chiar foarte bune,mie imi plac si clatitele,si prajiturile facute din ea.
De acord, nu stiu prea multe cifre despre faina asta nici eu Dar e mai usor de gasit- eu ,de exemplu ,faina monty nu am vazut niciodata, faina SM o gasesc in magazine
In ciclul de slabire (de 2 saptamani)nu avem voie dulciuri ,nici chiar cu aceasta faina,intrucat in aceste saptamani regimul e si putin hipocaloric,si trebuie respectat ,dupa carte.In aceasta perioada avem o feliuta de paine in fiecare dimineata, o data pe saptamana la pranz,si o data la cina,daca nu ma insel
In diversificare,putem manca dulciuri din aceasta faina nelimitat- clatite,prajituri cu fructe.. Restrictia de "o data pe saptamana" e data pentru torturi ,sau prajituri mai complexe,care pe langa faina SM si fructoza,contin oua,unt....si cred ca sunt mici bombe calorice. Oricum ,dupa un ciclu de slabire in care iti "educi" stomacul ,nu da nimeni iama in dulciuri in diversificare,oricat ar fi ele de dietetice!
De acord,nu stiu prea multe despre faina,dar, de ingrasat nu ingrasa sigur
Nu am vrut sa te contrazic Ame, am dat doar alte lamuriri despre regim ,ca sa nu fie neclaritati cu privire la el.
Stai linistita Roxi, mi-a trecut. Oricum nu am cum sa fac rost de ea prea curand. Momentan raman la obiceiurile mele, desi sincer mi-ar cam face cu ochiul niste dulciuri conforme facute cu faina.
Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Majoritatea informatiilor din carte sunt trecute pe site la articole
Spusese parca cineva ca o gasise in biblioteca slabutelor. Daca nu e acolo ,o sa ma interesez, trebuie sa fie si in format electronic pe undeva
Pupici.
Eu va spun sincer ca am cautat cartea ei sa o iau de pe net si nu am gasit-o. Nu cred ca exista inca in format electronic. Mie mi-ar fi placut un pdf, dar asta e. Poate totusi o pune cineva.
Citat:
Anterior postat de Anycyk90 Vezi mesajul
Fetelor voi fi cat de sincera pot!Azi a fost o zi foarte aiurea...am mancat in prostie cozonac,produse de patiserie si napolitane...nu stiu de ce Imi pare rau...Oricum pedeapsa mi-am primit-o...mi s-a rupt jumate dintr-o masea
Incerc cumva sa recompensez prin exercitii desi nu stiu dak reusesc Am facut azi 2 mile start walking si peste o ora voi face zumba +ceva exercitii.Puteti trimite maturile,merit.Maine reiau totul.Va pup.
Anna, capul sus si mergi inainte. Esti la inceput, e usor sa cazi in ispite. Si eu sunt terminata dupa dulciuri. Imi trebuie pur si simplu o stapanire f. mare ca sa nu ma arunc in ele. Ca le am zilnic in fata. Mai e un pic si incepe facultatea si at iti va fi mai usor. Nu vei mai avea ispitele la indemana. Pup!
Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Fetele am revenit cu informatii despre cartea slabesti mancand , am ajuns acasa.
Deci, pretul nu este scris pe coperta cartii, am sa o intreb pe maica-mea sa vad cat a costat.

VAmedeea,
Nu scrie nici in carte numarul in cifre al indicelui glicemic dar faptul ca faina este ambalata de Sanovita, o companie foarte mare de produse bio ma face sa cred ca nu e orice prostie si nu e o minciuna. Eu am vazut-o pe Dr Man si la tv la diferite emisiuni si pare o femeie exceptionala. Dar daca tot ai dubii, incearca sa trimiti un e-mail, sunt sigura ca au ei pe site o adresa de contact .
In schimb sunt foarte multe detalii despre ingredientele folosite la paine , este un cap intreg dedicat fainurilor si efectelor benefice ale lor si scrie ca nu sunt doar simple fainuri hipoglucidice ci niste amestecuri hipogludice ce pot fi incadrate in categoria IG scazut.
Deasemenea , Teo (care initial a slabit cu dr Bilic) a continuat dieta dr Man anul trecut.
Pentru mine cel mai important este ceea ce vad si ce simt pe pielea mea oricum, vedetele au destui bani ca sa slabeasca si prin impachetari , si diferite aparate sofisticate de topire a grasimii.
Diana, daca are IG mic asa cum sustine doamna doctor, atunci poate fi combinata cu orice si manacata la orice masa. Care mai e rostul unei faini cu IG mic daca painea facuta din ea nu o pot manca cu salata de vinete si maioneza? Sau cu unt si gem? Nu stiu, zic si eu.
Citat:
Anterior postat de Anycyk90 Vezi mesajul
Deci azi am facut de 2 ori programul cu doua mile+ 30 de minute zumba +10 minute cardio...poate imed mai fac ceva exercitii...dupa aia dush...si acuma ma gandesc ce prostuta sunt...dak as avea zilnic o alimentatie sanatoasa si as face sportu de acuma zilnic as avea niste rezultate frumoase...da eu tot bat din gura si abia imi misc ****...Mna schimb eu placa...
Anna, felicitari pt ambitie!
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
am fost azi la tata si m-am cantarit
imi arata seara la 19:00 63.4 kg
eci am mai slabit.
nu modific tickerul pana nu reusesc sa ma cantaresc dimineata pe stomacul gol, sa stiu si eu cat am
Sigur vei avea mult mai putin de dimi. Asa ca ast sa schimbi datele aici!
Citat:
Anterior postat de Sabine_28 Vezi mesajul
Ce faceti, fetelor,

Eu acum am ajuns, am fost la oftalmologie , ca vroiam lentile albastre
Am avut si un control , partea buna e ca mi-a scazut miopia mult ( de la -1.25 la 0.50, resp -0.75), partea nasoala e ca trebuie sa-mi iau alti ochelari
Si cu lentilele m-am dezumflat de tot, doctora a zis ca n-o sa gasesc culoare frumoasa pt miopie
Acum o sa intreb, poate nu e asa...stiu ca vreau ochi albastri, macar ocazional


Meniul pt maine:

Md: paine conf cu gem
P: salata de vinete, salata de telina si sunca de pui
G: 2 mere coapte
C: salata de branza cu rosii si ardei

Pupici si o seara placuta


Sabina, de ce nu iti iei lentile albastre fara dioptrii, doar colorate? Au valabilitate maxima de o luna, apoi trebuie sa cumperi alta pereche. Anul trecut era in jur de 100 ron pereche in mall. Si e f. bine ca ti-au scazut dioptriile, e o mare reusita. Sanatate!
Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Fetelor , motivatia mea scade pe zi ce trece Nu ma gandesc sa renunt, nu imi e pofta de nimic...
Dar pur si simplu ,sunt mega obisiita,si stiu eu ca de la asta apar deseori abateri...grave Creierul meu hot imi sopteste mereu in momentele astea ca dulciurile dau energie,desi ,stiiiu ca nu are dreptate
Nu imi e pofta de nimic..
Dar ma simt asa,obosita..fara chef...Pur si simplu nu m-am obisnuit cu orarul de scoala,nu prea dorm bine.... in conditiile astea de sala nici nu poate fi vorba
Sper sa trec peste perioada asta repede...si fara abateri.
Azi am cam exagerat cu migdalele...in dieta mea am voie 50 g ...si sincer, nu am idee cat inseamna asta.Dar am mancat de vreo 3 ori azi Ma simteam super slabita...si ,desi stiu ca asta nu era foame,ziceam ca mai bine migdale decat sa dau iama in altceva.
oof..sper sa trec repede peste asta.
Ma bag in pat fetelor,sper sa ma odihnesc noaptea asta...
Noapte buna tuturor Va pup
Roxi, ia niste vitamine daca incepi sa te simti obosita. Si s-ar putea sa fie si din cauza hormonilor. Incearca sa mai raresti cu sportul. adica fa o zi da si o zi nu. Gaseste lucruri care sa te bucure si sa te relaxeze, gen filme faine, muzica draguta, iesit la o plimbare in natura cu prietenele.
Te pup si noapte buna!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4692 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 21:53:21
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Fetele, eu azi am plecat intr-o plimbare asa, pe nepusa masa. Asa ca acum am terminat de citit. E tarziu asa ca va spun nopate buna.
Apropo de mancat mult si de dat un pic pe laturi. Eu ca cina am avut in jur de 200 g. de carne de vita pe gratar, 200 g. peste pe gratar, o jumatate de vanta pe gratar si 350 ml de bere.
Si tot in seara asta am reusit sa ma tai urat la un deget. Atat de rau ca mi se facuse rau si scarba. Acum sunt bandajata, nu mai vad. Il pun pe al meu sa imi schimbe pansamentul maine. Eu nici nu vreau sa vad. Cand e vb de altul nu am nimic, dar cand ma vad pe mine ma ia cu lesin.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4693 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 21:58:46
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Fetele, eu azi am plecat intr-o plimbare asa, pe nepusa masa. Asa ca acum am terminat de citit. E tarziu asa ca va spun nopate buna.
Apropo de mancat mult si de dat un pic pe laturi. Eu ca cina am avut in jur de 200 g. de carne de vita pe gratar, 200 g. peste pe gratar, o jumatate de vanta pe gratar si 350 ml de bere.
Si tot in seara asta am reusit sa ma tai urat la un deget. Atat de rau ca mi se facuse rau si scarba. Acum sunt bandajata, nu mai vad. Il pun pe al meu sa imi schimbe pansamentul maine. Eu nici nu vreau sa vad. Cand e vb de altul nu am nimic, dar cand ma vad pe mine ma ia cu lesin.
Somn usor ,Ame!!!
SORRY ,PT DEGETELUL TAU,CRED CA TE-AI TAIAT ADANC ,DACA TE-A LUAT CU LESIN!!!
Pup dulce sa treaca repede!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4694 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 22:04:52
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Ame, daca e asa rau de ce nu te duci la pronto soccorso sa-ti puna copci?Fetelor, am intrat sa va salut de noapte buna, pupicei!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4695 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 22:06:13
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ame, daca e asa rau de ce nu te duci la pronto soccorso sa-ti puna copci?Fetelor, am intrat sa va salut de noapte buna, pupicei!
Noapte buna!!!Sa visezi frumos!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4696 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 22:23:37
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ame, daca e asa rau de ce nu te duci la pronto soccorso sa-ti puna copci?Fetelor, am intrat sa va salut de noapte buna, pupicei!
Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul

Somn usor ,Ame!!!
SORRY ,PT DEGETELUL TAU,CRED CA TE-AI TAIAT ADANC ,DACA TE-A LUAT CU LESIN!!!
Pup dulce sa treaca repede!!!
Fetelor, nu e rau ca sa zic ca se pot pune copci. Am agsit azi in aferta un fel de razatoare care si feliaza. Numai ca e de f. prosta aclitate. Acasa am vazut. Din pacate si cu degetul meu. Ca mi-a alunecat mana si mi-a feliat un pic de deget. Nu mult, doar ca o mica bucatita de pile si 2 mm de carnita stau asa sa cada. Dar nu am avut inima sa tai de tot!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4697 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 22:24:06
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Nico, multumesc mult de pisoi, imi plac mult!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4698 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 22:25:36
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Nico, multumesc mult de pisoi, imi plac mult!
Cu placere!
Ai pisoi acasa???
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4699 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 22:30:40
dayanna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 56
Dieta: Vegan
Date: 159cm, 108kg
Mesaje: 4.215
Aprecieri acordate: 1.500
Am fost apreciat(a) de 1.261 ori in 793 mesaje
Smile Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Noapte buna fetelor!!!!!
dayanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2250 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4700 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 23:00:34
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Da, am o pisica in tara. Si sotul un motan, in total 2 pe familie. Mi-e dor de ei.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
comunitate montignac, dieta, dieta montignac, fete, fetele montignac, michel montignac, montignac


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Concursul slabutelor care tin Montignac 12.04-12.05 Liviutzza Concursuri 241 14 mai 2010 07:35:09
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole