Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 10:35:03
Shorty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Luna Vezi mesajul
Buna dimineata, slabutelor!

Azi noapte nu am avut somn pana la 4 si bineinteles ca am cazut in pacat.
Am mancat 1/2 de croissant si 1 biscuite pe la 2.30
De mult timp nu m-am mai comportat asa , nu stiu ce e cu mine zilele astea .

Nu am scuze gen perioada delicata a lunii ca sa am asa pofte. Ma gandesc ca organismul meu tanjeste iar dupa dulce .... Dupa o perioada in care am avut vointa si nu am mancat nimic cu calorii goale, acum parca am uitat de tot efortul meu.
Aseara m-am suit pe cantar si arata 94.8.
Stiu, cantarirea se face dimineata, inainte de micul dejun, dupa ce ai fost la baie, dar ...de, obsesia

Acum sorb o cafeluta cu zaharina.
Buna Luna,

Imi pare rau ca ai o perioada mai pofticioasa si nu te mai cantarii seara ca numai asa o sa iti arate cantarul..seara tu cantaresti si tot ce ai mancat si baut de-a lungul zilei...

Eu cand m-am apucat de regim am citit o carte care m-a impresionat si m-a trezit destul de mult - daca vrei ti-o pot da dar sunt sigura ca nu pot face asta pe forum..dc vrei sa ti-o trimit da-mi o adresa de email pe private si o sa iti trimit cartea
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #22 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 10:35:20
Luna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile

Citat:
Anterior postat de Shorty Vezi mesajul
ai mancat frumos si chiar daca ai rontait 5 biscuiti ai facut si miscare si nu prea contau bicuitii aia...dar am citit mai jos si am vazut ca iti plac fulgii de porumb la 11 noaptea


depinde..daca te dezamageste cand vezi ca nu ai mai slabit..e bine sa nu te sui pe el zilnic..stabileste-ti o zi pe saptamana care sa fie ziua de cantarit...si pune cantarul undeva unde sa nu iti fie la indemana.
Pe mine ma lasa rece cantarul..adik dc ma sui 5 zile la rand si am aceiasi greutate nu e bai...nu ma deprim ...stiu ca o sa slabesc in final daca am grija ce mananc..si acuma nu mai am pretentia sa dau 8 kile /luna m-am ingrasat in aproape 3 ani de zile..deci o sa slabesc in minim 2 ani (sanatos ca probabil nesanatos as putea sa le slabesc in vreo 7-8 lunidar nu asta vreau)

Buna, Shorty!
Chiar nu am obiceiul asta de a manca fulgi de porumb la 11 noaptea. O sa radeti de mine daca va spun ca stau pe masa in bucatarie inca din toamna , neatinsi.
Nu stiu ce am avut aseara ! Ma duceam la frigider exact il deschideam, ma uitam in el, ilinchideam, si tot asa ... a trecut f mult timp de cand nu mai fac asta, vreo 3-4 luni de zile ... ma rog, pana aseara

Cu cantarul .. e boala grea ...il pitesc eu, dar sigur o sa il caut pana o sa il gasesc ... Si ma cantaresc pt ca daca vad ca am dat jos chiar si 200 g ma motiveaza f tare. De cate ori mi-am fixat o zi de cantarire si nu m-am putut tine de promisiune, offff
Azi insa am reusit Nu m-am cantarit (doar ma cantarisem azinoapte, nu? )

Imi place cum gandesti, foarte sanatos, vizavi de timpul in care vei pierde surplusul de kg. Succes mult !
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #23 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 10:39:58
Shorty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Luna Vezi mesajul
Buna, Shorty!
Chiar nu am obiceiul asta de a manca fulgi de porumb la 11 noaptea. O sa radeti de mine daca va spun ca stau pe masa in bucatarie inca din toamna , neatinsi.
Nu stiu ce am avut aseara ! Ma duceam la frigider exact il deschideam, ma uitam in el, ilinchideam, si tot asa ... a trecut f mult timp de cand nu mai fac asta, vreo 3-4 luni de zile ... ma rog, pana aseara

Cu cantarul .. e boala grea ...il pitesc eu, dar sigur o sa il caut pana o sa il gasesc ... Si ma cantaresc pt ca daca vad ca am dat jos chiar si 200 g ma motiveaza f tare. De cate ori mi-am fixat o zi de cantarire si nu m-am putut tine de promisiune, offff
Azi insa am reusit Nu m-am cantarit (doar ma cantarisem azinoapte, nu? )

Imi place cum gandesti, foarte sanatos, vizavi de timpul in care vei pierde surplusul de kg. Succes mult !
Pai seara cand mai ai dispozitii pofticioase bea un pahar mare de apa si baga-te la somn ..eu asa fac daca mor de pofta..imi zic lasa ca mananc maine...si pana maine imi trece si pofta

Gandesc asa ca am 10 ani de diete nereusite in spate si m-am invatat ca "graba strica treaba"
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #24 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 10:42:45
Luna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit

Citat:
Anterior postat de Shorty Vezi mesajul

Cam da
Parerea mea personala - regula sa nu mai mananci nimic dupa ora 6 e cam comunista cand lumea lua somn la 22..dar timpurile s-au schimbat si noi astia mai tineri ne punem la somn pe la 12-1..de la ora 5 cand ai mancat tu pana la ora 11 sunt 6 ore..deci normal ca te- a apucat foamea si daca nu foamea macar poftele...sfatul meu..eu am citit asta dintr-o carte destul de celebra - nu stiu dc am voie sa ii scriu numele- si respectiva doctorita zicea ca mesele tb sa fie cam la 6 ore distanta si intre mese cate o gustare..eu asa am programul 8:30; 14:30 si 19:00 iar gustarile la 11:00 si la 17:00..teoretic pare tarziu ca mananc la 19 dar ma pun la somn dupa 23:00 deci am 4 ore pana la somn
Mi se pare echilibrat programul de masa pe care ti l-ai stabilit.
Eu aici recunosc ca-s un adevarat dezastru. Nu am un program. Mananc cand mi-e foame sau cand am timp
Uite, pana acum nu am papat nimic. Doar cafeaua

O sa incerc sa ma ghidez si eu dupa aceste ore, mi se par (ma repet) ok. Multumesc mult pentru idee

In ceea ce priveste ora cinei, mi se pare crima pt stomacul meu sa nu mai mananc dupa 18, mai ales ca ma culc pe la 11.30-12 noaptea. Ma apuca o ameteala si o durere de cap si nu pot dormi de foame. In general, daca nu mananc multe ore, am simptomele astea. Iar durerea de cap pe care mi-o provoaca foamea este f chinuitoare. Nu ma lasa ore intregi si cu niciun medicament

Pupici dragi si multumiri
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #25 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 10:51:41
Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit

Buna Luna ce faci?
Cum iti merge?Cum te intelegi cu kg ?
Ce planuri ai pentru azi?
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #26 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 10:53:18
Luna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile

Citat:
Anterior postat de Shorty Vezi mesajul
Buna Luna,

Imi pare rau ca ai o perioada mai pofticioasa si nu te mai cantarii seara ca numai asa o sa iti arate cantarul..seara tu cantaresti si tot ce ai mancat si baut de-a lungul zilei...

Eu cand m-am apucat de regim am citit o carte care m-a impresionat si m-a trezit destul de mult - daca vrei ti-o pot da dar sunt sigura ca nu pot face asta pe forum..dc vrei sa ti-o trimit da-mi o adresa de email pe private si o sa iti trimit cartea
Pup, Shorty!
Ma cantaresc dimineata, fara sa fi papat, baut, etc, dar ca sa vezi pana unde merge obsesia mea .... ma cantaresc de multe ori si seara .
(Am obs ca in general seara arata cu 1 kg mai mult decat dimineata urmatoare.)
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 10:54:42
Shorty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Luna Vezi mesajul
Mi se pare echilibrat programul de masa pe care ti l-ai stabilit.
Eu aici recunosc ca-s un adevarat dezastru. Nu am un program. Mananc cand mi-e foame sau cand am timp
Uite, pana acum nu am papat nimic. Doar cafeaua

O sa incerc sa ma ghidez si eu dupa aceste ore, mi se par (ma repet) ok. Multumesc mult pentru idee

In ceea ce priveste ora cinei, mi se pare crima pt stomacul meu sa nu mai mananc dupa 18, mai ales ca ma culc pe la 11.30-12 noaptea. Ma apuca o ameteala si o durere de cap si nu pot dormi de foame. In general, daca nu mananc multe ore, am simptomele astea. Iar durerea de cap pe care mi-o provoaca foamea este f chinuitoare. Nu ma lasa ore intregi si cu niciun medicament

Pupici dragi si multumiri
Crede-ma ca daca sari peste micul dejun strici toata ziua - vorbesc din experienta ..acum 6 luni eu la dejun aveam vreo 5-6 tigari si 2 cafele si prima masa o luam pe la 13-14...acum nici sa fumez nu mai pot pana nu mananc a fost mai greu la inceput sa ma obisnuiesc dar acuma efectiv si sa vreau... daca nu mananc la 30 de minute dupa ce ma trezesc mi se face rau... ca sa nu mai zic ca eu mananc musli cu lapte in fiecare dimineata deci nu tb sa ma chinui dimineata sa imi prepar ceva..desi pare banal eu m-am obisnuit si imi pica foarte bine...cerealele iti dau fibre si enerie...fibre care ajuta la digerarea alimentelor ce le mananci pe parcursul zilei..si nu ma refer la musli din acelea cu ambalj frumos :d...nu nu..la cele cu fulgi de ovaz,orz secara, grau si care au si niste urme de fructe deshidratate prin ele
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #28 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 11:00:32
Luna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit

Citat:
Anterior postat de Roxana Vezi mesajul
Buna Luna ce faci?
Cum iti merge?Cum te intelegi cu kg ?
Ce planuri ai pentru azi?
Buna, Roxana
Ma plang si eu aici, ca in loc sa fiu cuminte, am inceput sa am pofte
Azi ...
Vreau sa fac iar gimnastica, chiar de fac numai 30 min si sa fac macar 10-15 minute de bicicleta.
Apoi, la pranz nu stiu ce voi papa, ca nu am nimic pregatit. O sa imi fac peste cred, dupa ce arunc un ochi la retele voastre dietetice si delicioase .
Hey, eu vb de pranz cand micul dejun nici nu l-am luat macar. Si aici gresesc

La cina, ma gandeam sa imi mai fac un piure de dovlecel, se spune ca e bun pt arderea grasimilor. Inca nu m-am hotarat

PS Nu ma inteleg cu kilogramele

Tu ce plan ai, Roxana ?
(eu sunt bajbai inca in cautarea unui mod de alimentatie care sa mi se potriveasca )
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #29 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 11:05:41
Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit

Citat:
Anterior postat de Luna Vezi mesajul
Buna, Roxana
Ma plang si eu aici, ca in loc sa fiu cuminte, am inceput sa am pofte
Azi ...
Vreau sa fac iar gimnastica, chiar de fac numai 30 min si sa fac macar 10-15 minute de bicicleta.
Apoi, la pranz nu stiu ce voi papa, ca nu am nimic pregatit. O sa imi fac peste cred, dupa ce arunc un ochi la retele voastre dietetice si delicioase .
Hey, eu vb de pranz cand micul dejun nici nu l-am luat macar. Si aici gresesc

La cina, ma gandeam sa imi mai fac un piure de dovlecel, se spune ca e bun pt arderea grasimilor. Inca nu m-am hotarat

PS Nu ma inteleg cu kilogramele

Tu ce plan ai, Roxana ?
(eu sunt bajbai inca in cautarea unui mod de alimentatie care sa mi se potriveasca )


Eu ma gandeam sa ies la bazin cu ai mei,sa ma balacesc un pic...
Fa ti pui cu ciuperci este super si consistent.
SI eu imi aduc aminte de prima luna de dieta,aveam niste pofte si de foame mancam fructe si beam apa.Dar acum cand vad ca hainele imi stau mai lejer,k scap de kg in plus.....parca ma simt si mai bine ,iar cand mi se face pofta de ceva intru pe forum .....
Ps: poti face desert dietetic,daca ai pofta de ceva bun!
Pooop
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #30 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 11:05:58
Luna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit

Citat:
Anterior postat de Shorty Vezi mesajul
Crede-ma ca daca sari peste micul dejun strici toata ziua - vorbesc din experienta ..acum 6 luni eu la dejun aveam vreo 5-6 tigari si 2 cafele si prima masa o luam pe la 13-14...acum nici sa fumez nu mai pot pana nu mananc a fost mai greu la inceput sa ma obisnuiesc dar acuma efectiv si sa vreau... daca nu mananc la 30 de minute dupa ce ma trezesc mi se face rau... ca sa nu mai zic ca eu mananc musli cu lapte in fiecare dimineata deci nu tb sa ma chinui dimineata sa imi prepar ceva..desi pare banal eu m-am obisnuit si imi pica foarte bine...cerealele iti dau fibre si enerie...fibre care ajuta la digerarea alimentelor ce le mananci pe parcursul zilei..si nu ma refer la musli din acelea cu ambalj frumos :d...nu nu..la cele cu fulgi de ovaz,orz secara, grau si care au si niste urme de fructe deshidratate prin ele
Off, cat de bine te inteleg, Shorty, vizavi de vechile tale obiceiuri. De ce oare ?
Dap, sunt si ale mele (mai putin atatea tigari )

Eu nu pot sa pap musli de acelea (le stiu bine, probabil sunt cele produse in Germania la punga de 1 kg sau mai putin, cu mere uscate, banane uscate, stafide, seminte pierdute printre fulgi, nu? ). Ma baloneaza ingrozitor si imi dau un disconfort teribil. Odata m-au intrebat daca sunt gravida

Ar fi minunat daca le-as tolera. Pt ca imi plac, dar disconfortul e prea mare
Si as rezolva si pb tranzitului intestinal. 2 dintr-o lovitura
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, fitness, frumusete, jurnal, jurnal slabit, metabolism


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal-Cora cora Arhiva jurnale slabit 466 05 iun 2013 16:39:51
Am slabit 12 kg intr-o luna! brotacel Dieta Rapida 144 23 iul 2011 16:54:03

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole