Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5301 (permalink)  
Vechi 09 ian 2015, 13:41:57
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Meniul meu de ieri:
MD: 3 felii de tarta cu braza si legume, jumatate de pahar de lapte batut de capra
Pranz: muschi de porc inabusit cu varza de bruxelles picanta
Gustare: humus cu sfecla rosie si sticks-uri din morcovi
Cina: salata bulgareasca cu spanac + o felie de paine cu secara

Sport: 50 min forta - picioare
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
lidiuta (09 ian 2015)
  #5302 (permalink)  
Vechi 12 ian 2015, 09:59:25
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Buna dimineata la toata lumea!

It's Monday again!!!

Trecu si weekend-=ul asta super repede..
Ce am mai facut in weekend.. pai cele care ma au pe Facebook stiu deja ca m-am porcit Duminica si tre sa o iau de la capat cu cele 21 de zile fara zahar.. asta e.. am tinut neaparat sa merg la restaurantul La Placinte, Ancutz e vinovata ca mi-a spus de el si eu sunt vinovata ca l-am cautat pe net .. si eu fiind mega pofticioasa mai ales cand e vb de placinte.. am zis ca oricum nu mai ajung prea curand in Iasi..
Dar s-a meritat pana la ultima calorie
Placinta cu branza de vaci si oi, doua felii, juma de portie de tocana de pui cu mamaliga si desert clatite cu branza de vaci si sos de miere Demential!!!!

Sambata am fost la un botez, dar am mancat foarte corect, nu m-am atins de tort, de prajitur.. la aperitiv am mancat proteinele din farfurie si legumele, fara prajeli, fara aluaturi.. La felul 1 somon la gratar cu legume mexicane si la felul doi au dat ceafa si carnat la gratar cu cortof la cuptor cu sos barbeque, din care am mancat 3 sferturi din carotf si niste varza murata.
Am baut un pahar de vin de casa si cam atat..
De dansat nu am dansat pentru ca a fost numai muzica populara, sarbe din alea moldovenesti si eu nu ma pricep deloc
Am cam inghetat de frig ca nu prea era caldura in restaurnat si am stat numai cu haina pe mine.. Eu m-am imbracat toata ca o pisi.. rochi neagra scurta, ciorapei subtiri si pantofi stiletto Dar clar am fost prea eleganta.. fara falsa modestie spun ca am atras destule priviri ))

De azi cuminte, diseara ma duc si la sala..

O saptamana frumoasa sa aveti!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
anqutz (12 ian 2015), eliza david (12 ian 2015), lidiuta (12 ian 2015), niculina04 (13 ian 2015)
  #5303 (permalink)  
Vechi 12 ian 2015, 12:34:51
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Pai cum sa nu se uite lumea la tine cand arati asa de bine? Sa vezi la vara, pe plaja, cum o sa se uite la tine.

Diseara ce program ai? Eu ma duc la forta. Sper sa apuc sa ma odihnesc pana la 6...
Acest membru apreciaza mesajul lui anqutz:
Kclaudyia (13 ian 2015)
  #5304 (permalink)  
Vechi 12 ian 2015, 15:26:21
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Hello, hello!

La Multi Ani si un Super-An sa ai, K.!! Am vazut si eu mentiunile de pe FB de la La Placinte, dar nu-ti mai face atatea probleme, bucura-te din plin cand e ceva de degustat, ca tu tragi tare apoi, stii doar.

Am citit aici la tine niste mesaje si fiindca e vorba de vacante...oh, vacantele Zic si eu ca mie Praga mi s-a parut mult mai frumoasa decat Viena, pur si simplu o intoarcere in timp plina de farmec. Si Viena, desigur, dar Praga mult mai mult mi-a placut.

In afara clasicelor orase turistice, preferatele mele, ca zone pitoresti, din cele in care am fost, sunt Provence, Toscana si Cinque Terre, pentru ca se pot vizita mai multe orasele si mie asa mi se pare ca simtim gusturile si culorile locale din plin.

In Cinque Terre ne-am cazat anul trecut la o pensiune la vreo 20 de km de cele cinci orase, ca asa iese mai ieftin, la o pensiune agroturistica si imi amintesc si acum cum am mancat niste bunatati italienesti si un vin bun pe teresa cu vedere spre port, iar in surdina patronul pensiunii ne pusese o muzica a unui italian ce canta fenomenal...e un alt tip de turism fata de zonele hoteliere mai mari, ne-am cazat si acolo, insa nu se compara, din punctul nostru de vedere, cel putin.

Bine, nu mai zic, noi care campam pe oriunde, clar simtim altfel, ca eu sunt innebunita sa stau pe izopren vara, zgaindu-ma la cerul plin de stele.

Mi-au mai placut enorm si destinatiile 'mici' ca lacul Riva di Garda (Italia), de un albastru ireal ca o mare, care la amiaza avea si o briza racoritoare fix ca marea, ieseau toti la sporturi pe apa...sau orasul Annecy (Franta), lacul Bled si cate nu mai sunt...pfiuu, ca nu ma mai opresc

Noi folosim Booking des, nu am avut probleme niciodata, iar pentru Bruges anul asta am folosit airbnb, in care sunt locatii puse la dispozitie de proprietari, am nimerit ok tinand cont ca astia au niste preturi maricele in general in Belgia.

Cu sportul bag si eu iar mare - am cam lenevit rau in perioada sarbatorilor- m-am inscris si de fun intr-o competitie cu fete sportive intr-un grup pe FB si sunt si mai motivata asa.

Spor in toate!
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Khali:
Kclaudyia (13 ian 2015), lidiuta (13 ian 2015), niculina04 (13 ian 2015)
  #5305 (permalink)  
Vechi 13 ian 2015, 09:50:17
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Pai cum sa nu se uite lumea la tine cand arati asa de bine? Sa vezi la vara, pe plaja, cum o sa se uite la tine.

Diseara ce program ai? Eu ma duc la forta. Sper sa apuc sa ma odihnesc pana la 6...
Ei aratam bine pentru ce specimene erau acolo Ca daca m-as duce intr-un grup cu gagici super fit as fi cam codasa )

Aseara am facut 35 de min forta: upper body si 50 de min cardio, Steel Tonic.

Ai apucat sa te odihnesti? Eu m-am dus direct de la munca, la sala..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5306 (permalink)  
Vechi 13 ian 2015, 09:55:38
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Hello, hello!

La Multi Ani si un Super-An sa ai, K.!! Am vazut si eu mentiunile de pe FB de la La Placinte, dar nu-ti mai face atatea probleme, bucura-te din plin cand e ceva de degustat, ca tu tragi tare apoi, stii doar.

Am citit aici la tine niste mesaje si fiindca e vorba de vacante...oh, vacantele Zic si eu ca mie Praga mi s-a parut mult mai frumoasa decat Viena, pur si simplu o intoarcere in timp plina de farmec. Si Viena, desigur, dar Praga mult mai mult mi-a placut.

In afara clasicelor orase turistice, preferatele mele, ca zone pitoresti, din cele in care am fost, sunt Provence, Toscana si Cinque Terre, pentru ca se pot vizita mai multe orasele si mie asa mi se pare ca simtim gusturile si culorile locale din plin.

In Cinque Terre ne-am cazat anul trecut la o pensiune la vreo 20 de km de cele cinci orase, ca asa iese mai ieftin, la o pensiune agroturistica si imi amintesc si acum cum am mancat niste bunatati italienesti si un vin bun pe teresa cu vedere spre port, iar in surdina patronul pensiunii ne pusese o muzica a unui italian ce canta fenomenal...e un alt tip de turism fata de zonele hoteliere mai mari, ne-am cazat si acolo, insa nu se compara, din punctul nostru de vedere, cel putin.

Bine, nu mai zic, noi care campam pe oriunde, clar simtim altfel, ca eu sunt innebunita sa stau pe izopren vara, zgaindu-ma la cerul plin de stele.

Mi-au mai placut enorm si destinatiile 'mici' ca lacul Riva di Garda (Italia), de un albastru ireal ca o mare, care la amiaza avea si o briza racoritoare fix ca marea, ieseau toti la sporturi pe apa...sau orasul Annecy (Franta), lacul Bled si cate nu mai sunt...pfiuu, ca nu ma mai opresc

Noi folosim Booking des, nu am avut probleme niciodata, iar pentru Bruges anul asta am folosit airbnb, in care sunt locatii puse la dispozitie de proprietari, am nimerit ok tinand cont ca astia au niste preturi maricele in general in Belgia.

Cu sportul bag si eu iar mare - am cam lenevit rau in perioada sarbatorilor- m-am inscris si de fun intr-o competitie cu fete sportive intr-un grup pe FB si sunt si mai motivata asa.

Spor in toate!
Hei Ancule!!!
Ce ma bucur ca mi-ai scris!!
Ce mai faci tu fara frumoasa?
Mda, destinatii de vis ce spui tu acolo.. Imi doresc sa ajung si eu in Provence si Cinque Terre, poate anul asta..
Am vazut la tine poze si intr-adevar e mai mult decat superb!
Voi stiu ca sunteti plimbareti, va place sa explorati, sa calatoriti.. La mine e mai greu cu al meu, el prefera sa mearga undeva si sa stea cu burta la soare, nu sa se plimbe..
Pe Booking fac si eu rezervari si nu m-au dezamagit niciodata.
Chiar acum cautam o oferta pentru ziua lui mister, pe la mijlocul lui Februarie, in Romania, undeva la munte.. 2 nopti, sa ii fac cadou.

Despre ce grup este vorba pe Facebook? Vreau si eu!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5307 (permalink)  
Vechi 13 ian 2015, 11:28:55
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Meniu 12.01
Md: Nada - m-am trezit f tarziu si nu am avut timp nici macar sa imi iau ceva la mine
Pranz (mancat la restaurant): ciorba de vacuta cu vreo 2 felii de paine de casa calda, cu seminte + 0 felie de cotlet la gratar cu castraveti murati
Gustare inainte de sala: un baton proteic de la Redis - era cea mai buna optiune pe care am putut-o gasi la un magazin din zona
Cina: 2 aripi rotisate + o pulpa superioara, sos de ardei iute Eros Pista amestecat cu sos barbeque home made, cam 100g varza murata

Sport: 35 min forta + 50 min Steel Tonic
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
niculina04 (13 ian 2015)
  #5308 (permalink)  
Vechi 13 ian 2015, 11:40:33
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul

Ei aratam bine pentru ce specimene erau acolo Ca daca m-as duce intr-un grup cu gagici super fit as fi cam codasa )

Aseara am facut 35 de min forta: upper body si 50 de min cardio, Steel Tonic.

Ai apucat sa te odihnesti? Eu m-am dus direct de la munca, la sala..
Hey! Am apucat, am dormit de la 7 la 10 si de la 2:30 la 5, asa ca nu am fost la serviciu. Mi-era sa nu mi se faca rau. Aseara am fost si eu la Pump, am zis ca merg 2-3 sapt pana intru in forma. Si ma bucur ca sapt viitoare schimba programul de Pump. S-a simtit ca eram obosita... in consecinta azi am febra musculara.
Acest membru apreciaza mesajul lui anqutz:
Kclaudyia (14 ian 2015)
  #5309 (permalink)  
Vechi 14 ian 2015, 11:05:30
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Meniul de ieri:

MD: feta de capra ~ 35 g, rosii cherry, castravete, ardei gras, un ou fiert, doua guri de lapte batut de capra
Pranz: o pulpa de pui si un copanel la rotisor cu sos barbeque home made, salata de muraturi asortate (150 g)
Gustare: o cioco Sly Diet Amaruie fara zahar, un iaurt 6% de 140g
Cina: o bucata mica de carnat afumat de casa, piept de pui la rotisor, 2 bucati de sushi cu wasabi si sos de soia.

Sport: pauza

Aseara am avut sesiune intensa de gatit: tohitura porc ptr mister, sushi cu avocado, castravete si somon afumat, ptr mine piept de pui cu legume chinezesti sis sos de soia la tigaie, cotlet de porc la cuptor in vin (fara ulei), sala de varza cu morcov.
Asa macar am scapat de grija mancarii ptr 2-3 zile..

Am in plan un lapte de susan, ca mi-e dor de smoothie-uri dimineata.

Azi la sala cu mine: cred ca azi o sa fac exclusiv cardio: circuit si zumba.
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
eliza david (14 ian 2015), Khali (14 ian 2015)
  #5310 (permalink)  
Vechi 29 ian 2015, 13:57:09
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Se vede ca iar am o perioada cu muuulte pe cap, n-am mai trecut pe aici de 2 saptamani..

La job iar s-au adunat o gramada, ma mai duc la sala, mai fac cate ceva acasa si gata timpul Vreau o zi de 30 de ore daca se poate..

Ce am mai facut lately.. pai am respectat promisiunea cu 21 de zile fara zahar.. duminica asta se implinesc cele 21 de zile.. De ziua mea vreau sa ma premiez pentru acest lucru si pentru fatul ca am mai dat un pic jos si sa pap ceva dulce..
I-am dat comanda maica-mii deja de prajituri 3 feluri.. trebuie sa duc si la serviciu si mai bine facute in casa decat cumparate.

Duminica am inceputul si cursul de instructor fitness.. Momentan nu ma pot pronunta despre cume.. tipa care preda cursul e asistenta la universitate, e tanara si mi s-a parut cam prea emotiva si mare lucru in afara de ce stiam deja nu ne-a spus..
Mai nasoala e partea cu anatomia, ca trebuie sa stii muschii, nu tot, dar macar cei importanti..
Eu si cu 2 tipi eram cei mai pregatiti, raspundeam la intrebari, puneam intrebari..
Oricum dupa as vrea sa fac si o specializare, personal trainer sau altceva.
Deja am cereri de la o prietena, de la sora-mea si maica=mea care vrea sa slabesca pana anul asta in mai, cand e nunta sora-mii..

Ma simt cam obosita, pentru ca ma duc cate 2 ore la sala.. e drept ca fac pauza ziua urmatoare daca stau mult la sala, dar totusi simt ca am nevoie de ceva supliment pentru post workout si in timpul acestuia..
Vorbisem cu antrenoarea de la sala sa ne dam comanda de L-Carnitina lichida, de pe un site unde cica ar avea chestii de calitate.. Cred ca o investesc niste bani sa imi iau si o pudra proteica buna.
Momentan am descoperit un supliment, L-Tyrosin, care cica ar ajuta la oboseala fizica, recuperare, refacerea masei musculare si echilibru hormonal.
Chiar simt ca e benefica, il iau cu o ora inainte de antrenament si imi da energie..
Dimineata am inceput sa iau si Vitamax cu Q10.

Fetele care mai stiti una alta despre suplimente, ce imi recomandati?
Citisem si de glutamina ca ar fi buna ptr energizare si recuperarae.. Am vazut si BCAA dar sunt cam scumpe

Faza nasoala e ca dupa ce vin de la sala mananc ca sparta..
iau o masa inainte de sala, cam cu o ora jumate, gen humus cu morcov, iaurt cu o banana, dar tot mor de foame cand ajung acasa si mananc cam mult ptr ora 21:00..

De aceea mi-ar trebui pudra proteica.. asa as manca mai bine inainte de antrenament si dupa sa iau doar pudra proteica cu lapte de migdale si ceva fructe de padure..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
Khali (30 ian 2015)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole