Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Luna a II si a III de Concurs

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #281 (permalink)  
Vechi 04 iun 2009, 00:46:43
Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."

3.06

mic dejun -un pahar lapte (250 ml) + cateva fursecuri
pranz -3felii paine graham cu pate Bucegi,3 castraveti ,masline si o feliuta cascaval fitness
gustare -2 fursecuri mici
cina -un file pui la gratar si slata de varza cu rosii si putin ulei masline
gustare -zarzare si o rosie

Miscare -o ora mers pe jos
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Roxana; 04 iun 2009 at 00:49:05.
  #282 (permalink)  
Vechi 04 iun 2009, 00:48:32
Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."

Dupa ce am venit de la examen ,de fericire ca l am luat as fi mancat tot frigiderul
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #283 (permalink)  
Vechi 04 iun 2009, 00:50:35
Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Si am facut si tae-bo,tot bootcamp-ul.Barbatul ma scuipa de deochi,de unde atata chef pe mine.Dar chiar imi face placere,de fapt imi fac,ambele sporturi,si le-as face oricand.
Capsunile inca nu sunt duse,abi acum se fac.

Felicitari Mishutza...te ai pus pe treaba nu gluma,cred ca va trebui sa stau mai mult pe langa tine...poate ma molipsesc si eu
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #284 (permalink)  
Vechi 04 iun 2009, 05:32:49
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."

Roxana,multumesc,dar a fost o zi speciala.Tinand cont ca nu am mers la munca dimineata,am avut energie.La scoala m-am plictisit extrem de tare,asa ca simteam nevoia sa fac ceva.Si,mare minune mare,tae-bo chiar imi place.Si acum as face un pic.Iar de mers pe bicicleta am mers mai mult de nevoie,ca trebuia sa merem sa luam tigari aduse de o prietena din ro,si am mers cu bicicleta.Marele meu noroc e ca am reusit sa gasesc ceva ce imi place.Nu credeam ca se vaa intampla asta vreodata,un sport placut.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #285 (permalink)  
Vechi 04 iun 2009, 09:22:47
eu24's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2009
Locaţie: maramures, Romania
Vârsta: 40
Date: 160cm, 90kg
Mesaje: 44
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."

pt ieri 03.06 nu cred ca are rost sa dau un raport pt ca am mancat doar lucruri nepermise.parintii unei prietene au taiat porcul si am mancat carnati si cartabos pe saturate nu doar de pofta pt ca imi plac foarte mult aceste preparate.asta este de astazi o luam de la capat ca si cum ziua de ieri nu ar fi existat.
Nu este setat nivelul de activitate fizica. eu24, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #286 (permalink)  
Vechi 04 iun 2009, 09:36:37
eu24's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2009
Locaţie: maramures, Romania
Vârsta: 40
Date: 160cm, 90kg
Mesaje: 44
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Salutare Eu24.

Te scuzam, credeam ca nu ne mai placi si ne-ai parasit.
Noi ne-am bucura tare mult daca ne-ai vizita mai des.

Iti trec pe liste raportul si iti calculez punctajul pentru saptamana trecuta.
Totusi, as vrea sa iti dau un sfat. Pe care il poti primi sau refuza.

NU ar fi mai bine daca la micul dejun ai include niste cereale cu lapte?
Sunt foarte hranitoare, pericol de ingrasare nu prezinta, dar cel putin iti furnizeaza vitaminele, mineralele si energia necesara pentru ca organismul sa functioneze in parametrii normali.


In legatura cu apa. Nu stiu despre ce doamna nutritionista e vorba, dar ori tu nu ai inteles prea bine ce a explicat ea, ori dumneaei nu stie ce spune.

Poate a spus ca nu e bine sa se bea apa imediat dupa masa sau cum a zis si Mishutza nu este recomandata celor care fac retentii.

In rest nu stiu ce probleme ar fi. Apa trebuie bauta, curata organismul, rinichii de tot felul de toxine si reziduuri, exista chiar cure cu apa.
Asta e parerea mea din ce stiu pe propria piele si din ce am citit.
Am sa incerc sa intru mai des pt ca imi face placere sa citesc discutiile de pe aici.
In ceea ce privesc cerealele nu imi plac numai cele cu ciocolata sau cu miere si acestea nu cred ca sunt indicate sa le manac atunci cand tin un regim alimentar plus eu m-am obisnuit de ceva ani sa nu mananc dimineata.M-am obisnuit ca dimineata sa imi beau cafeaua si cam atat.Stiu ca nu e bine pt ca micul dejun este cea mai importanta masa doar ca eu daca manac dimineata sunt indispusa toata ziua.La mine prima masa este cam pe la ora 12:30 13:00.
Nu am inteles gresit ce a zis acea nutritionista pt ca am fost foarte atenta dar nu sunt de acord cu ea pt ca si eu de cand am inceput sa beau multa apa ma simt mult mai bine.
Vreau sa va intreb ce parere aveti despre medicamentele care au aparut acum la noi in tara pt slabit-Alli-din cate am citit pe net si dupa cata reclama li se fac cred ca sunt bune.M-ar tenta si pe mine dar nu stiu ce sa fac mi-ar placea sa aud mai multe pareri.
Nu este setat nivelul de activitate fizica. eu24, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #287 (permalink)  
Vechi 04 iun 2009, 09:50:26
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."

Citat:
Anterior postat de eu24 Vezi mesajul
Am sa incerc sa intru mai des pt ca imi face placere sa citesc discutiile de pe aici.
In ceea ce privesc cerealele nu imi plac numai cele cu ciocolata sau cu miere si acestea nu cred ca sunt indicate sa le manac atunci cand tin un regim alimentar plus eu m-am obisnuit de ceva ani sa nu mananc dimineata.M-am obisnuit ca dimineata sa imi beau cafeaua si cam atat.Stiu ca nu e bine pt ca micul dejun este cea mai importanta masa doar ca eu daca manac dimineata sunt indispusa toata ziua.La mine prima masa este cam pe la ora 12:30 13:00.
Nu am inteles gresit ce a zis acea nutritionista pt ca am fost foarte atenta dar nu sunt de acord cu ea pt ca si eu de cand am inceput sa beau multa apa ma simt mult mai bine.
Vreau sa va intreb ce parere aveti despre medicamentele care au aparut acum la noi in tara pt slabit-Alli-din cate am citit pe net si dupa cata reclama li se fac cred ca sunt bune.M-ar tenta si pe mine dar nu stiu ce sa fac mi-ar placea sa aud mai multe pareri.
Buna dimineata.

Tu iti stii mai bine organismul, eu ti-am dat un mic sfat, ma simteam obligata sa o fac.

Legat de apa, inseamna ca femeia aia era ametita. Acum, mai toata lumea se da nutritionist si nu stie decat 2 diete luate de pe net si trase la imprimanta. pe cand meseria asta este destul de complexa...


Legat de pastile si eu am vazut reclama, dar cum o vorba spune: Ca un produs bun nu are nevoie de reclama, inclin sa cred ca iar cineva vrea sa isi umfle buzunarele pe seama problemelor noastre de greutate.

NU stiu ce sa zic decat ca unii se vor face milionari pe spinarea noastra, dar poti deschide un subiect despre ele aici: Pastile slabit si sa vedem ce zic fetele, poate sunt care le-au folosit.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #288 (permalink)  
Vechi 04 iun 2009, 11:25:12
dayanna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 56
Dieta: Vegan
Date: 159cm, 108kg
Mesaje: 4.215
Aprecieri acordate: 1.500
Am fost apreciat(a) de 1.261 ori in 793 mesaje
Implicit Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."

pentru data de 03.06.2009

CALORII INGERATE
Micul dejun
Musli cu 40% fructe, fara zahar, Vitalis[/url], 100g - 330 calorii, 8 proteine, 4.4 grasimi, 0 colesterol, 63 carbohidrati, 10 fibre, 0 sare
Lapte de consum semidegresat 1.6%, Paco Lactate[/url], 200ml - 90 calorii, 6.4 proteine, 3.2 grasimi, 0 colesterol, 9.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare
Espresso[/url], 100g - 2 calorii, 0.1 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 14 sare
Gustare 1
Capsuni[/url], 200g - 64 calorii, 1.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 15.4 carbohidrati, 4 fibre, 0 sare
Prânz
Smantana 15% Gospodar Napolact[/url], 20g - 32 calorii, 0.5 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 0.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare
Spanac congelat, Iglo[/url], 200g - 106 calorii, 7.2 proteine, 5.8 grasimi, 0 colesterol, 6.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare
Piept de pui fara piele[/url], 100g - 126 calorii, 25 proteine, 2 grasimi, 0 colesterol, 1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare
Amestec legume supa, Dujardin[/url], 250g - 55 calorii, 4.3 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 8.5 carbohidrati, 8.8 fibre, 0 sare
Cina
Lapte de consum semidegresat 1.6%, Paco Lactate[/url], 200ml - 90 calorii, 6.4 proteine, 3.2 grasimi, 0 colesterol, 9.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare
Mar verde[/url], 100g - 51 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 12.7 carbohidrati, 1.3 fibre, 0 sare
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 946 calorii, 59.3 proteine, 22.3 grasimi, 0 colesterol, 126.8 carbohidrati, 24.1 fibre, 14 sare
ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, 50min - 531 calorii
Curatenie, 120min - 780 calorii
Gatit, 120min - 494 calorii
Mers, incet, 90min - 520 calorii
Activitati casnice, 30min - 155 calorii
Lucru la PC, 60min - 163 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2643 calorii
dayanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2250 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #289 (permalink)  
Vechi 04 iun 2009, 11:29:23
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."

Buna Dayanna.
M-am uitat pe raportul tau, ai fost ieri foarte activa. Si curatenie, si sport,.. bravo

Ce mai faci? Cum te mai simti?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #290 (permalink)  
Vechi 04 iun 2009, 11:32:29
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."

Citat:
Anterior postat de Extasssy Vezi mesajul
Raport 03.06.2009


Micul dejun
Natural 4 Cereale cu fructoza, Vitalia, 40g - 144 calorii, 3.5 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 29.3 carbohidrati, 2 fibre, 0 sare
Lapte semidegresat 1,5%, Zuzu, 250ml - 110 calorii, 8 proteine, 3.8 grasimi, 0 colesterol, 11.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare
Apa plata, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare

Prânz
Apa plata, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare
Sardine in sos tomat, La Grande Famiglia, 135g - 219 calorii, 23 proteine, 13.5 grasimi, 0 colesterol, 0.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare

Gustare 2
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare
Cafea, 50g - 1 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 1 sare

Cina
Apa plata, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare
Salata de legume coapte cu ton, 200g - 52 calorii, 8.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 4.2 carbohidrati, 1.3 fibre, 0.5 sare

Iesire in oras
Cappuccino clasic cu frisca, 50ml - 48 calorii, 0.8 proteine, 3.7 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare
Mar verde, 100g - 51 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 12.7 carbohidrati, 1.3 fibre, 0 sare
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 625 calorii, 43.7 proteine, 21.7 grasimi, 0 colesterol, 60.3 carbohidrati, 4.6 fibre, 1.5 sare

ACTIVITATI FIZICE
Gatit, 45min - 176 calorii
Mers, 75min - 589 calorii
Dans, 20min - 141 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 906 calorii

Extasssy, o sa te trag de urechiuse.

De ce asa putine calorii pentru ziua de ieri?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Subiect închis

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, concurs, cura slabire, cure, cure de slabit, dieta, diete, fitness, frumusete, meniu, slabim impreuna, slabire, slabit, vara

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale Slabuta Dieta Scarsdale 1497 26 apr 2017 13:48:04

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole