Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11371 (permalink)  
Vechi 21 mar 2015, 21:13:50
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

de curiozitate mi-am calculat si eu meniul azi..sa vad cum stau la calorii
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:05
Kiwi, 180g - 110 calorii, 2 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 26.5 carbohidrati, 5.4 fibre, 0 sodiu, 16.2 zaharuri
Lapte degresat partial, 1.5% grasime, Malga Paradiso, 120ml - 57 calorii, 4.1 proteine, 1.8 grasimi, - colesterol, 5.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 14:07
Suc de lamaie, proaspat stors, 60g - 15 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.2 carbohidrati, 0.2 fibre, 0.6 sodiu, 1.4 zaharuri
Vin rosu spumant Lambrusco, 120g - 90 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 12.6 carbohidrati, - fibre, 4.8 sodiu, - zaharuri
Ulei de masline extravirgin, Carapelli, 30ml - 247 calorii, 0 proteine, 27.4 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Salata mixta, 800g - 255 calorii, 7.2 proteine, 14.4 grasimi, - colesterol, 30.4 carbohidrati, 9.6 fibre, - sodiu, 16.8 zaharuri
Carne de vitel (manzat), spata, intreaga (rasol anterior si muschi spata), carne slaba (degresata), gatita, fripta, 240g - 408 calorii, 61.9 proteine, 15.9 grasimi, 273.6 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 232.8 sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 18:09
Seminte negre prajite, fara sare, bulgaresti, Solei, 40g - 192 calorii, 7.3 proteine, 12.8 grasimi, 0 colesterol, 5.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 21:10
Salata verde cu ridichi si ceapa verde, 120g - 42 calorii, 0.2 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 4.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Avocado, 150g - 240 calorii, 3 proteine, 22.1 grasimi, 0 colesterol, 12.8 carbohidrati, 10.1 fibre, 0 sodiu, 1.1 zaharuri
Suc de lamaie, proaspat stors, 60g - 15 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.2 carbohidrati, 0.2 fibre, 0.6 sodiu, 1.4 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1671 calorii, 86.1 proteine, (mult)98.3 grasimi, 273.6 colesterol, (mic)108.4 carbohidrati, 25.5 fibre, 238.8 sodiu, 36.9 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1467 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1467 calorii
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #11372 (permalink)  
Vechi 22 mar 2015, 03:35:23
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna dimineata devreme fetelor!
Am venit de la o petrecere si nu am somn. Asa ca am luat la citit topicul de la ultimele postari stiute
Cineva zice de cioco peste 70% - eu am bagat la greu, de fiecare data cand simteam nevoie, cam 1 sau 2 patratele , ca mai mult nu se poate ca e prea concentrata. E buna ca desert, ca gustare unde merge si mai multa, in combinatii corespunzatoare - fructe de padure, migdale. Migdalele sunt si dulci si grase dar nici glucidele continute si nici lipidele nu se calca pe bataturi cata vreme limitam consumul la 10 buc la desert sau mai mult cand reprezinta fie gustare de sine statatoare fie parte din gustare - eu le-am combinat cel mai bine cu iaurt. Cineva a spus ca evita nucile pt ca nu se poate opri, dar ele sunt f.importante in organism, printre altele uleiul continut de oleaginoase scade absorbtia glucidelor, lucru pe care il face si uleiul de masline - cel putin asa tin eu minte, sper sa nu gresesc.

Referitor la smothie-uri o sa regandesc retetele pentru a ma conforma. Cred ca am nevoie de putina strictete si o sa incerc sa mai tin iar serios de dieta.

Multumesc pentru imaginile cu salate si mancare sanatoasa postate de Vento sunt de mare inspiratie!
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Mihaela1006:
Michelina (22 mar 2015), VentoFreddo (22 mar 2015)
  #11373 (permalink)  
Vechi 22 mar 2015, 08:32:28
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Inca nu stiu ce voi manca la micul dejun dar stiu ce vreau la cina - salata de fasole boabe.
Sper ca intra cineva pana diseara sa-mi spuna daca asata e o masa glucidica - si deci sa nu pun ulei. Asa am eu impresia.
Eu ma gandeam sa o fac cu fasole alba si rosie mare, castraveti murati, masline, ardei capia si ceapa rosie. Ar merge niste ulei la marinat - dar daca nue vooie marinez doar in otet.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Michelina; 22 mar 2015 at 08:38:14.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
VentoFreddo (22 mar 2015)
  #11374 (permalink)  
Vechi 22 mar 2015, 08:46:46
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Succes,Mihaela!
Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Inca nu stiu ce voi manca la micul dejun dar stiu ce vreau la cina - salata de fasole boabe.
Sper ca intra cineva pana diseara sa-mi spuna daca asata e o masa glucidica - si deci sa nu pun ulei. Asa am eu impresia.
Eu ma gandeam sa o fac cu fasole alba si rosie mare, castraveti murati, masline, ardei capia si ceapa rosie. Ar merge niste ulei la marinat - dar daca nue vooie marinez doar in otet.
sigur ca e conform,e o masa glucidica,eu mananc des,alaltaieri asta a fost cina mea.Mai poti manca si mancare de linte si de naut,cand ramai in pana de idei.
Merge peste salata ta o lingura de ulei,daca pui mai multe devine masa PL.Stiu ca au fost discutii mari pe aici,Monty in primele carti o interzicea in combinatie cu grasimi,pe urma a revenit,ca si in privinta nucilor,stiu fete care o mancau linistite cu ciolan,carnat conform etc(la masa PL).Eu am evitat sa o combin cu grasimi.

meniul meu de azi:
un mar golden
dupa o ora o felie paine integrala(mi-am cumparat de secara),cu o ceasca de cappucino conform si gem de cirese.
gustare2-ceai de vanilie si capsuni cu o lingurita miere(la cafebar)
pranz-mancare de linte(cu mult ume deci PL),salata si vin rosu
salata cu ton in conserva,sa mai echilibrez carbo care sigur sunt mari

O duminica frumoasa!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
Michelina (22 mar 2015), Mihaela1006 (22 mar 2015), myha (22 mar 2015)
  #11375 (permalink)  
Vechi 22 mar 2015, 08:48:05
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

ah;Michelina,fara masline,ca altfe devine PL
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #11376 (permalink)  
Vechi 22 mar 2015, 09:19:15
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

ehei..socoteala de acasa nu s-a potrivit cu cea din targ.
meniul meu a fost asa:
md-parmezan cu rosii cherry(cam 40 gr de parmezan)
gustare un ceai de hibiscus si vanilie cu 5 gr de miere
pranz-o dorada la cuptor,ciuperci gratar,megasalata de vara si un pahar de vin rosu
gustari nu mai imi trebuiesc..numai pestele meu a avut juma de kil,cred ca 350 de gr de carne am papat..sa nu mai zis de ditai salatoiul
cina-mi-am luat fasole fiarta spaniola(uriasa) asa ca o voi face salata cu ceapa verde,origano si o lingura ume,
Ralu,Pasy,pe unde sunteti fetele?
Acesta a fost pranzul superabundent..
Sunt aici. Cu dureri de cap, nu stiu de unde mi se trag. Mananc conform dar dezordonat.
Cautam de ceva vreme busuioc la ghiveci, fara succes, am luat o casoleta, a tinut cu chiu cu vai 3 zile, asa ca ieri mi-am cumparat pamant si seminte sa-mi pun acasa. Nu am cuvinte sa va descriu ce se intampla cu o salata daca ii adaugi busuioc verde. Am mancat pana nu m-am mai putut ridica.

Si am mai inventat un sos pentru paste, nu il simt a fi chiar ortodox dar mi-a placut tare de tot: ceapa, vinete, ciuperci inabusite, pana se inmoaie de tot, am pus branza la vache qui rit sa se topeasca peste, apoi lapte Moti cat cuprinde, sa iasa un sos. Iese destul de consistent, datorita vinetelor care, taiate cubulete mici, cand se inmoaie se disperseaza.
Si l-am folosit la taitei de fasole mung, teoretic ar trebui sa fie conform.

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Sotul meu are diabet descoperit acum 2 ani si nu ia medicamente - il tinem din dieta. Asa ca el mananca Monti de 2 ani.
Meniul de azi
Md omleta cu salata si o felie de paine monti
Pranz mar apoi piept de pui cu legume la gratar
G inghetata cu fructoza - 1 cupa
Cina salata cu telemea
Ce inghetata ai facut? Pofteam si eu tare de tot la dulce, mi-am facut de ciocolata. Dar cu sirop de agave. Fructoza am reusit sa nu mai folosesc, am socotit ca tot atatia bani dau de cand folosesc agave si stevia.

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
de curiozitate mi-am calculat si eu meniul azi..sa vad cum stau la calorii
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:05
Kiwi, 180g - 110 calorii, 2 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 26.5 carbohidrati, 5.4 fibre, 0 sodiu, 16.2 zaharuri
Lapte degresat partial, 1.5% grasime, Malga Paradiso, 120ml - 57 calorii, 4.1 proteine, 1.8 grasimi, - colesterol, 5.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 14:07
Suc de lamaie, proaspat stors, 60g - 15 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.2 carbohidrati, 0.2 fibre, 0.6 sodiu, 1.4 zaharuri
Vin rosu spumant Lambrusco, 120g - 90 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 12.6 carbohidrati, - fibre, 4.8 sodiu, - zaharuri
Ulei de masline extravirgin, Carapelli, 30ml - 247 calorii, 0 proteine, 27.4 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Salata mixta, 800g - 255 calorii, 7.2 proteine, 14.4 grasimi, - colesterol, 30.4 carbohidrati, 9.6 fibre, - sodiu, 16.8 zaharuri
Carne de vitel (manzat), spata, intreaga (rasol anterior si muschi spata), carne slaba (degresata), gatita, fripta, 240g - 408 calorii, 61.9 proteine, 15.9 grasimi, 273.6 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 232.8 sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 18:09
Seminte negre prajite, fara sare, bulgaresti, Solei, 40g - 192 calorii, 7.3 proteine, 12.8 grasimi, 0 colesterol, 5.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 21:10
Salata verde cu ridichi si ceapa verde, 120g - 42 calorii, 0.2 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 4.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Avocado, 150g - 240 calorii, 3 proteine, 22.1 grasimi, 0 colesterol, 12.8 carbohidrati, 10.1 fibre, 0 sodiu, 1.1 zaharuri
Suc de lamaie, proaspat stors, 60g - 15 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.2 carbohidrati, 0.2 fibre, 0.6 sodiu, 1.4 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1671 calorii, 86.1 proteine, (mult)98.3 grasimi, 273.6 colesterol, (mic)108.4 carbohidrati, 25.5 fibre, 238.8 sodiu, 36.9 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1467 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1467 calorii
Bravo! Stai excelent, nu? Imi place mult cum mananci, stiu ca ti-am mai tot spus. As vrea si eu, dar nu am la dispozitie tot ce ai tu si din pacate nici timp. Nu ca tu ai avea, dar eu, daca Mara mananca toate mesele in timpul saptamanii la gradinita... pentru mine chiar nu prea am timp sa gatesc.
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui RaluR:
VentoFreddo (22 mar 2015)
  #11377 (permalink)  
Vechi 22 mar 2015, 09:58:17
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Sanatate!Eh,e astenia de primavara..trece
Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Sunt aici. Cu dureri de cap, nu stiu de unde mi se trag. Mananc conform dar dezordonat.
Cautam de ceva vreme busuioc la ghiveci, fara succes, am luat o casoleta, a tinut cu chiu cu vai 3 zile, asa ca ieri mi-am cumparat pamant si seminte sa-mi pun acasa. Nu am cuvinte sa va descriu ce se intampla cu o salata daca ii adaugi busuioc verde. Am mancat pana nu m-am mai putut ridica.

Daaa..si eu ador busuiocul,mereu am avut in gradina,si in Romania !Bine ai facut ca ai cultivat,si eu pun peste tot,salate,omlete..
Si am mai inventat un sos pentru paste, nu il simt a fi chiar ortodox dar mi-a placut tare de tot: ceapa, vinete, ciuperci inabusite, pana se inmoaie de tot, am pus branza la vache qui rit sa se topeasca peste, apoi lapte Moti cat cuprinde, sa iasa un sos. Iese destul de consistent, datorita vinetelor care, taiate cubulete mici, cand se inmoaie se disperseaza.
Si l-am folosit la taitei de fasole mung, teoretic ar trebui sa fie conform.

exact sosul ala il fac eu cu curry!Fara branza dar pun ca si tine lapte sau putin smantana lichida,si iese un curry perfect,de pus peste pastai fierte sau conopida fiarta(eu asa l-am mancat pana acuma)Si eu credeam ca l-am inventat euMintile mari gandesc la fel

Ce inghetata ai facut? Pofteam si eu tare de tot la dulce, mi-am facut de ciocolata. Dar cu sirop de agave. Fructoza am reusit sa nu mai folosesc, am socotit ca tot atatia bani dau de cand folosesc agave si stevia.



Bravo! Stai excelent, nu? Imi place mult cum mananci, stiu ca ti-am mai tot spus. As vrea si eu, dar nu am la dispozitie tot ce ai tu si din pacate nici timp. Nu ca tu ai avea, dar eu, daca Mara mananca toate mesele in timpul saptamanii la gradinita... pentru mine chiar nu prea am timp sa gatesc.
In Romania nici eu nu aveam atatea ingrediente la dispozitie..salatele mele acolo erau mai banale,cu ce aveam in gradina..salata,ceapa,morcov,ridichi..rosii si castraveti.Profit cat pot ca aici am o gama variata si de legume si de ierburi(ei mananca de ex frunze de cicoare,de sfecla,papadie,borangic,sparanghel salbatic,vreo zece feluri de verdeturi care la noi nu se gasesc,anghinarea costa f putin(de ex ieri am vazut oferta 20 de maciulii cu 5 euro).Nu mai zic de carnea e vitel,iepure,ied,miel,fel de fel de pesti de mare si ocean)la noi ori nu se gasesc deloc ori sunt congelate si au preturi prohibitive).
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #11378 (permalink)  
Vechi 22 mar 2015, 11:14:44
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Cred ca La vache qui rit fiind branza topita nu e foarte sanatoasa. Eu o evit. Despre conform Monti nu stiu daca e sau nu insa are multa sare plus sarurile de topire - din pacate poate avea si ceva amelioratori de gust, sub o anumita cantitate si neobligatoriu de declarat ca fiind f putin (aparent cantitate neglijabila). Mie imi da impresia asta. E adevarat ca la noi e cea mai buna br topita.

Azi am mancat dupa apa cu lamaie un mar, iar MD a fost omleta cu costita afumata cu o salatoaie mare cu de toate si un pic de macrou af. Cred ca e un md pl.

Pt pranz tb sa gatesc un pui, ma tenteaza sa il pun pe sticla la cuptor (de fapt umplu cu apa un borcan si pun puiul cu sare piper si putin ume in picioare pe borcan - totul pe o farfurie emailata sau o craticuta - se face ca la rotisor). Cu salata si aia e.
Iar seara ceva paste cu branza slaba.

O zi conforma va doresc!
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Mihaela1006:
VentoFreddo (22 mar 2015)
  #11379 (permalink)  
Vechi 22 mar 2015, 11:18:35
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Ce super e meniul tau@Pui deala facea mama uammm...Se mentinea sucos datorita aburului din sticla..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #11380 (permalink)  
Vechi 22 mar 2015, 11:18:35
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

MD 1 mar apoi - o felie de paine facuta de mine unsa cu branza de vaci degresata si un fel de salata - din rucola, rosie, ardei si castravete fara ulei - am pus doar lamaie, 1 iaurt degresat si o lingurita de dulceata de cirese amare cu stevie in loc de zahar ( facuta de mine pentru sotul meu) - o tin in frigider.

Multumesc de sfaturi - deci fara masline salata de seara. Doar fasole, ceapa, ardei si castraveti.

Iar la pranz cred ca piept de pui cu legume la gratar.

Azi voi avea 2 mese glucidice.

Inghetata o fac cu masina de inghetata Delimano - din smantana, oua si fructe ( capsuni ultima data) - si o indulcesc cu ce am - sirop de agave, stevie sau fructoza.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
VentoFreddo (22 mar 2015)
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole