Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4991 (permalink)  
Vechi 23 mar 2012, 22:44:35
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

intr-un fel nu-mi place ca a venit vremea frumoasa..
n-am timp de nimic...as vrea sa fac sport, si sa pot sa-mi fac de mancare de regim...
dar ajung sa mananc zacusca, sau alune, seminte, cartofi fructe...
si problema e ca mananc numa de 2 ori maxim 3 ori pe zi..
si apa nu prea beau ca ma tem sa nu ma apuce prin parc
deci, of, nu stiu cum naiba sa ma organizez sa slabesc ca ma enerveaza la culme kg astea..


mama mea a ajuns la 80 kg de la 96.. deci arata super super.. n-am vazut-o de o saptamana si era sa nu o mai recunosc.. pare asa de tanara si de fresh... love it... de la putina departare zici ca e o pustoaica
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4992 (permalink)  
Vechi 23 mar 2012, 22:55:23
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul
Ce lapte i-ai luat? Eu am incercat 3 tipuri de lapte pana cand a acceptat Milumil, e greu sa renunte la san. Cunosc sentimentul de vinovatie/tristete/melancolie ce te incearca cand renunti la san, dar daca e mai bine pentru bebe o sa fie ok.

Imi pare rau pentru baietii vostrii cu problemele astea, dar oricum pentru fetite o sa le fie mai greu toata viata pe cand baietii sufera un pic la inceput si le trece. Femeile sunt oricum mai sensibile si mai predispuse la boli ginecologice asa ca fiecare cu ale lui..

Diana, cum te mai simti, esti ok? S-au strans ceva banuti? Nu am avut timo dar saptamana viitoare vei primi si ceva din partea noastra, ai speranta ca totul va fi bine!

Weekend placut tuturor mamicilor!
i-am luat nan 2 de la nestle.. am vrut sa fie doar de completare.. nu renunt inca la alaptat.. nu vrea sa traga din biberonul ala nici cum... (asta asa ca si cu suzeta, pana la 4 luni o arunca cat colo si apoi dintr-o data a acceptat-o) da, cel de la milupa are zahar adaugat, probabil de aia il accepta asa bine copilasii..
deocamdata nu mai incerc cu altceva... cand o sa vreau sa-l intarc atunci o sa vad cum fac.. oricum la 1 an sigur, ca vreau sa vina urmatorul
pana atunci ne mai trezim noptile..
desi nu-i sigur ca daca ar bea lapte praf nu s-ar mai trezi.. avem si exemple in jurnal..
si da, m-am simtit tare vinovata sa-i dau lapte praf...

multumesc la fel
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4993 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 00:28:50
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
si eu am semnat petitia!

azi am fost cu Mihaita la spital-Grigore Alexandrescu..l-a vazut un doctor chirurg si l-a curatat, i-a dat cu o crema si i-am pus o compresa sterila cu rivanol si i s-a mai dezumflat...saracul il doare si cand face pipi plange...mi-a zis sa mai ma duc peste 7 zile sa il mai vada inca odata..in seara asta nu ii mai fac baie..de fiecare data cand ii schimb pampersul ii schimb si compresa cu rivanol...ii dau cu tetraciclina unguent...vai de putza lui
est foarte important sa da-ti si mai departe petitia la semnat! multumim pt semnatura!

dragul de el! cred ca il doare ,dar o data problema rezolvata va fi mai bine!
Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
credeti ca e prea devreme pt decalotat?m-am grabit?
eu nu cred ca te-ai grabit! cu cat e mai mic cu atat nu tine minte cand e mare!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


nu stiu
dar bine ca ai rezolvat problema..
si eu ma bucur ca am rezolvat si eu problema.. a fost 2-3 zile mai nasol la curatat dar e mai bine ca acuma ii putem curata bine si nu ni frica sa mai tragem..
nici noua nu ne e frica!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
eu toata ziua stau afara cu david..
azi de ex am mers la 12 si ne-am intors la 7..
am fost in parc pana la 4 jumate i-am dus mancare cu el, jucarii, adidasi ca sa si putem umblaa .. asa de repede a trecut timpul...

si apoi restul timpului pana la 7 am stat in curte, a stat cu tati, eu am urcat sus si am facut niste clatite... dietetice..
ma bucur ca david si-a revenit, si e vesel din nou, cu chef de joaca, vorbit, chiut si umblat si nu mai maraie de loc.. chiar nu stiu de ce a marait primele zile ale saptamanii..

am incercat sa-i dau lapte praf... nu l-a acceptat, normal... deci am dat banii aiurea pe cutie...
in rest ceai reusesc sa-l prostesc sa bea 100 ml pe zi..
acum ma intelegi de ce ii dau lapte de la cutie in cereale???
eu il alaptez pana cand vrea el si apoi lapte din comert ii dau!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
intr-un fel nu-mi place ca a venit vremea frumoasa..
n-am timp de nimic...as vrea sa fac sport, si sa pot sa-mi fac de mancare de regim...
dar ajung sa mananc zacusca, sau alune, seminte, cartofi fructe...
si problema e ca mananc numa de 2 ori maxim 3 ori pe zi..
si apa nu prea beau ca ma tem sa nu ma apuce prin parc
deci, of, nu stiu cum naiba sa ma organizez sa slabesc ca ma enerveaza la culme kg astea..


mama mea a ajuns la 80 kg de la 96.. deci arata super super.. n-am vazut-o de o saptamana si era sa nu o mai recunosc.. pare asa de tanara si de fresh... love it... de la putina departare zici ca e o pustoaica
felicitari mamei tale!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4994 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 11:50:40
MIRUTZA's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Neata
Noi suntem bine, ne bucuram ca e soare si frumos si zilnic dupa servici...plecam prin oras, pe undeva.

Azi e sambata asa ca schimbam orasul...mergem cu pitica prin Brasov la plimbare...iar pe la 5 vrem sa incercam sa o lasam 1 ora-2 ore la socrii...E dreptul lor sa stea cu nepotica si ma gandesc ca daca e mancata si e vesela...se poate juca cu bunicii...intre 2 mese.
Ieri am fost la ei si s-a jucat vreo 2 ore cu bunicii si pareau sa se inteleaga ffff bine. Ar fi fain daca i-ar placea la bunici, ca asa am mai putea sa o lasam in grija lor o data pe saptamana ( nu mai des).
Sper ca sunteti bine si voi si copilasii vostrii.
Succes Dorutza cu slabitul!

Weekend placut!
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4995 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 13:18:14
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Neata
Noi suntem bine, ne bucuram ca e soare si frumos si zilnic dupa servici...plecam prin oras, pe undeva.

Azi e sambata asa ca schimbam orasul...mergem cu pitica prin Brasov la plimbare...iar pe la 5 vrem sa incercam sa o lasam 1 ora-2 ore la socrii...E dreptul lor sa stea cu nepotica si ma gandesc ca daca e mancata si e vesela...se poate juca cu bunicii...intre 2 mese.
Ieri am fost la ei si s-a jucat vreo 2 ore cu bunicii si pareau sa se inteleaga ffff bine. Ar fi fain daca i-ar placea la bunici, ca asa am mai putea sa o lasam in grija lor o data pe saptamana ( nu mai des).
Sper ca sunteti bine si voi si copilasii vostrii.
Succes Dorutza cu slabitul!

Weekend placut!
Mirutza voi vara mergeti la Paradisul acvatic...e la iesirea din Brasov spre Fagarasi...eu nu am fost niciodata..dar imi doresc sa ajung.
Răspuns cu citat
  #4996 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 19:04:31
MIRUTZA's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
Mirutza voi vara mergeti la Paradisul acvatic...e la iesirea din Brasov spre Fagarasi...eu nu am fost niciodata..dar imi doresc sa ajung.
Noi am fost de cateva ori dar nu prea mi-a placut...locul e ffff fumos amenajat, are o gramada de piscine, saune, bai cu aburi...dar are un mare dezavantaj....e ffffffffffffffffffffffffffffffff aglomerat...si ajungi sa stai in piscina ca sardinele,unul langa altul. E un loc cunoscut si in weekend e fff aglomerat.

Azi a fost faina plimbarea in Brasov, am plimbat-o in marsupiu si i-a placut.Am stat in Brasov 2 ore la plimbare.

Acasa a papat excelent si apoi am dus-o la bunici...asta fiind la ora5:30.Am stat 30 minute si noi cu ea si apoi la 6 am plecat...ca la 6:30 sa ne sune bunica sa venim dupa ea sa o luam...ca plange de numa si nu se linisteste nicicum...numai la usa se uita...

Deci am lasat-o fix 30 de minute la bunici. A fost ok cat s-au jucat, dar apoi a vrut sa adoarma ( era obosita) si cum era locul mai nou ( nu era acasa la ea) si nici noi nu eram acolo...s-a pus fetita pe plans...pana am venit dupa ea.Acuma e langa mine si doarme dusa

Voi ce ati facut azi? Ce planuri aveti pe maine?
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4997 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 20:15:02
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

si noi toata ziua pe afara.. da chiar toata ziua.. ne-am intalnit cu niste prieteni si am fost la plimbare si la stat prin parc...
incepe marea plimbareala...
n-am avut ce face cu el decat sa-l pun pe jos sa umble tinut de subrat ca e gata sa sara din carucior cand se apropie un copil de el.. asa e de bucuros...
incep durerile de spate... deci baga o viteza la mers
vreau sa-i iau ham... poate ca nu o sa-l folosesc pe afara ca se uita lumea ciudat la tine dar in casa sigur o sa-l folosesc..
i-a fost frica de un catel din ala alb/ mic, ca a latrat la el catelul
am vazut si elefantii care dansau - e circul la noi in oras...
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4998 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 20:20:42
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Noi am fost de cateva ori dar nu prea mi-a placut...locul e ffff fumos amenajat, are o gramada de piscine, saune, bai cu aburi...dar are un mare dezavantaj....e ffffffffffffffffffffffffffffffff aglomerat...si ajungi sa stai in piscina ca sardinele,unul langa altul. E un loc cunoscut si in weekend e fff aglomerat.

Azi a fost faina plimbarea in Brasov, am plimbat-o in marsupiu si i-a placut.Am stat in Brasov 2 ore la plimbare.

Acasa a papat excelent si apoi am dus-o la bunici...asta fiind la ora5:30.Am stat 30 minute si noi cu ea si apoi la 6 am plecat...ca la 6:30 sa ne sune bunica sa venim dupa ea sa o luam...ca plange de numa si nu se linisteste nicicum...numai la usa se uita...

Deci am lasat-o fix 30 de minute la bunici. A fost ok cat s-au jucat, dar apoi a vrut sa adoarma ( era obosita) si cum era locul mai nou ( nu era acasa la ea) si nici noi nu eram acolo...s-a pus fetita pe plans...pana am venit dupa ea.Acuma e langa mine si doarme dusa

Voi ce ati facut azi? Ce planuri aveti pe maine?
Mirutza dar daca mergi in timpul saptamani luni sau marti e tot asa de aglomerat?
noi mergem la noi la munte la Rucar si am vrea sa mergem o zi la Paradisul acvatic...bineinteles asta la vara...ma gandesc ca pana plec in Spania...mor acasa
si cred ca in Spania o sa facem mai mult excursii...ca e in sept..nu stiu cat de cald o sa fie deja am planificat cateva excursii
Răspuns cu citat
  #4999 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 20:34:38
MIRUTZA's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
Mirutza dar daca mergi in timpul saptamani luni sau marti e tot asa de aglomerat?
noi mergem la noi la munte la Rucar si am vrea sa mergem o zi la Paradisul acvatic...bineinteles asta la vara...ma gandesc ca pana plec in Spania...mor acasa
si cred ca in Spania o sa facem mai mult excursii...ca e in sept..nu stiu cat de cald o sa fie deja am planificat cateva excursii
In timpul saptamanii e mai liber, dar noi ajungeam pe acolo in weekend si era aglomerat.Poate ne anunti si pe noi cand esti prin zona si ne intalnim
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5000 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 20:37:16
MIRUTZA's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
si noi toata ziua pe afara.. da chiar toata ziua.. ne-am intalnit cu niste prieteni si am fost la plimbare si la stat prin parc...
incepe marea plimbareala...
n-am avut ce face cu el decat sa-l pun pe jos sa umble tinut de subrat ca e gata sa sara din carucior cand se apropie un copil de el.. asa e de bucuros...
incep durerile de spate... deci baga o viteza la mers
vreau sa-i iau ham... poate ca nu o sa-l folosesc pe afara ca se uita lumea ciudat la tine dar in casa sigur o sa-l folosesc..
i-a fost frica de un catel din ala alb/ mic, ca a latrat la el catelul
am vazut si elefantii care dansau - e circul la noi in oras...
Mie imi place marea plimbareala...te umpli cu energie, stai pe afara, vezi lume, faci altceva Toata ziua m-as plimba ( dar nu am sot pentru asa ceva -al meu e mai comod din fire)
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole