Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #6961 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 14:28:20
lulus07's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mar 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 67kg
Mesaje: 710
Aprecieri acordate: 76
Am fost apreciat(a) de 120 ori in 86 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Am folosit ulei de argan, acum folosesc ulei de cocos (miroase divin)
Le voi incerca si pe celelalte, am cumparat o gramada, si o sa vad de care sunt cel mai multumita. Fiecare ulei are proprietatile sale, asa ca fiecare e ok ptr cate ceva.
Am cumparat uleiurile ptr a face o lotiune de plaja ptr noi si ptr Ilinca (probabil mult mai buna decat chimicalele din magazine, desi nu are factor de protectie atat de ridicat) Si sa stii ca sunt foarte incantata de ce a iesit. Ieri i-am facut si o crema ptr bubitele care i-au iesit de la caldura (ulei de galbenele, cocos, tea tree, unt de shea si vitamina E). O sa vad daca functioneaza, dar eu chiar am incredere in aceste produse, mai mult decat in cremele din farmacii pline de chimicale si alte nenorociri.
Untul de cacao e recomandat ptr vergeturi, si am auzit numai de bine de el, asa ca dupa baie il folosesc (aproape zilnic). Si asta miroase de iti vine sa il mananci Voi vedea in timp cu ce rezultate.
__________________
Jurnal lulus07
Răspuns cu citat
  #6962 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 14:56:45
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

lulus, te apreciez pt ca ai dat cremele pe uleiurile acestea.
intrebarea mea este de unde le cumperi?! din plafar?
nu lasa pielea grasa, sau aplici putin, cat absoarbe pielea?
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6963 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 15:32:58
lulus07's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mar 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 67kg
Mesaje: 710
Aprecieri acordate: 76
Am fost apreciat(a) de 120 ori in 86 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
lulus, te apreciez pt ca ai dat cremele pe uleiurile acestea.
intrebarea mea este de unde le cumperi?! din plafar?
nu lasa pielea grasa, sau aplici putin, cat absoarbe pielea?
Am gasit un site (nu stiu daca am voie sa va spun numele, eventual va pot da un mesaj privat daca nu e voie sa va spun aici cum se numeste) cu tot felul de informatii, foarte interesant. Am facut comanda la ei (au si cele mai bune preturi din tot ce am gasit eu in domeniu) si au fost foarte prompti. Am incercat toate uleiurile pe care mi le-am cumparat, unele sunt mai grase, altele sunt absorbite foarte usor in piele. Poti lasa uleiul sa actioneze 10 minute, de ex, dupa care sa stergi surplusul cu un servetel daca te deranjeaza.
Am facut un amestec si pentru par, ptr ca imi cade foarte mult, si deja dupa 2 aplicari am observat o imbunatatire. Sunt excelente, si ce imi place e ca au o gramada de aplicatii: par, ten, corp, unghii etc. Site-ul respectiv da o gramada de informatii despre aceste produse, iar eu sunt mai mult decat incantata (nu stiu daca se observa )
__________________
Jurnal lulus07
Răspuns cu citat
  #6964 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 15:48:42
bobopuiu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 43
Date: 170cm, 67kg
Mesaje: 2.762
Aprecieri acordate: 87
Am fost apreciat(a) de 141 ori in 61 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
lulus, te apreciez pt ca ai dat cremele pe uleiurile acestea.
intrebarea mea este de unde le cumperi?! din plafar?
nu lasa pielea grasa, sau aplici putin, cat absoarbe pielea?

Si eu mki am preparat la un plafar o crema bio, in functie de tenukl meu, tot asa cu argan, shea , vreo 8 ingrediente, m a costat 30 de grame undeva kla 42 ron parca.
bobopuiu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 836 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6965 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 19:22:14
lisha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 nov 2011
Locaţie: alba, Romania
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 365
Aprecieri acordate: 15
Am fost apreciat(a) de 221 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

lulus....daca poti trimite-mi un PM cu situl respectiv...

eu ma dau cu crema numai iarna si atunci decat f f rar cand satau in vant sau ceva de genu....vara daca folosesc crema imi simt fata tot unsuroasa....orice as folosi....

dupa ce am nascut a inceput sa imi apara pe faţa portiuni de piele uscata, asa ca solzi parca era de sarpe nu mai stiam cu ce sa ma dau, orice dadeam era la fel....atunci mi-a facut fetita alergie la sampoane care contin sapun si a trebuit sa ii i-au ceva special si am cumparat doata gama, sampon, ulei, balsam vazusem ca au o cema care e buna si pt fata...am cumparat-o si m.am facut cu ea in cateva zile nu am mai avut nimic....
lisha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1628 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1111 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de lisha; 27 iun 2012 at 19:24:40.
Răspuns cu citat
  #6966 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 19:22:25
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

apropo de ten.. mrr ce nervi am ca mi-au aparut cosi mici.. si pori dilatati.. puncte nerge aveam oricum.. si nu le pot scoate nici cum de pe nas..am si un gel de la vichy.. o s ail folosesc mai des.. eu ma gandesc ca mi s-a stricat tenul din cauza fumului,, si alte ulierui in aer de la servici.
ieri am cazut la servici pe strada pffff adica duceam gunoiul.. si am calcat pe capacul de la cos. si mi-am julit genunciul.. si ma durea de muream.. ca era si sucit..
mama mergeam schioapa.. mi-am pus gheata.. m-a trimis acasa.. si m-a intrebat daca merg la medic sa ii anunt pe ei prima data.. eh nu ii dau eu in judecata pt asta. mai mutl a fost vina mea.. si pe asfalt era dat cu ceva negru..
deci noroc ca azi nu lucrez.. dar sport nika.. nu pot face
iar am in plus.. pt ca is o vaca si nu ma pot abtine.. ca am facut o placinta cu mere.. si am mancat asearaaa..
is nervoasa la amxim.. am o stare aiureaaa
am incercat de bebe numai la 7 zile si la 14 zile dupa cm. deci nu cred ca am sanse.., poate mai fac ceva azi,. dar hm..
sotul zice ca lasa ca incercam zilnic in vacanta hahaha ca e mai relaxat..
sa socotesc macar sa fie dupa ciclu hahaha prin iulie..
macar o sapt tot stam prin plimbari, dormim la cort.. mergem pe insula vancouver..prin orasele mici si faineee'
am o lene si o oboseala.. nu imi trece cu nimic.. magandesc ca am lipsa de calciu.. am niste cearcane mooov
si in-tr-o zi m-a luat o ameteala.. si alta zi mi-a fost asa un rau.. si sotul zicea dar poate deja te-am insarcinat hahaha..bla bla..el crede in fiecare luna.. ma mai gandesc si eu.. dar nu 100%
ma gandesc sa mananc carne si elgume.. mi-am cump ieri.. si numai comb astea o sa mananc.. plus oua si lactate..azi imi fac varza calitaa
ce mai fac copilasii? eu am visat iar ca aveam baiat si semana cu sotul.. si soacra era tare fericita si ne chema in romania hahaha.. si la un moment dat in vis ma trezisem la realitate si zicea ca inca nu l-am facut si era f sup
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #6967 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 20:20:25
lulus07's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mar 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 67kg
Mesaje: 710
Aprecieri acordate: 76
Am fost apreciat(a) de 120 ori in 86 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
lulus....daca poti trimite-mi un PM cu situl respectiv...

eu ma dau cu crema numai iarna si atunci decat f f rar cand satau in vant sau ceva de genu....vara daca folosesc crema imi simt fata tot unsuroasa....orice as folosi....

dupa ce am nascut a inceput sa imi apara pe faţa portiuni de piele uscata, asa ca solzi parca era de sarpe nu mai stiam cu ce sa ma dau, orice dadeam era la fel....atunci mi-a facut fetita alergie la sampoane care contin sapun si a trebuit sa ii i-au ceva special si am cumparat doata gama, sampon, ulei, balsam vazusem ca au o cema care e buna si pt fata...am cumparat-o si m.am facut cu ea in cateva zile nu am mai avut nimic....
Imi pare rau, dar nu ai 300 de mesaje pe forum ca sa ai serviciul asta activat
Nu stiu cum sa facem... Poate ne dau fetele cu vechime o idee
__________________
Jurnal lulus07
Răspuns cu citat
  #6968 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 21:06:52
MIRUTZA's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Unhappy Re: Jurnalul mamicilor 2011

Am si o problema...nu e grava, dar e a mea ...
Am nevoie de cat mai multe sfaturi

Sotului meu ii place fotbalul si l-am lasat sa se duca 1 data/sapt...mai intalnea baieti...facea miscare...iesea si el din casa.Dar acuma nu ii mai ajunge 1 data/ sapt si vrea de 2 ori/ sapt.

Mie imi era greu si 1 data/ sapt ca dura mult pana se pregatea, mergea mai repede sa stea la 1 suc inainte, apoi fotbalul, apioi 1 suc dupa, ca trebe,apoi venea facea dus... si uite asa...pentru 1 ora de fotbal, eram singura de la 8 la11.Dar l-am lasat,ca sa fie fericit.

Si acum simt ca ma apuca toate...ca daca vrea de 2 ori...o sa fiu singura si luni si miercuri.Iar luni e mai devreme...cea ce
inseamna ca luni d la 7 la 10 as sta singura si ar trebui sa ii fac si baie singura la micuta.Si asa stam putin impreuna...ca mereu are treaba,mai ales acuma cu iarba si nu vreau sa stam si mai putin.

Un alt dezavantaj e ca in aproape 10 ani, mereu am hotarat mpreuna si acuma a zis ca el va merge fie ca il las sau nuSi de la anturajul de la fotbal, nu poate invata nimic bun, sunt doar burlaci...care umbla din" floare in floare ", care nu au responsabilitati,chefuiesc,iesiri noaptea,discoteci.De multe ori dupa fotbal venea cu idei ca " sa iesim in discoteca " si eu eram rupta de obosela sau mai rau" sa iasa el singur cu baietii vineri seara in oras"

Nu pot sa accept sa mearga de 2 ori, asta mi-ar face rau si mie si relatiei
noastre.Si nu stiu cum sa fac, sa il conving sa renunte la idee, fara sa ne certam urat.

Ce sa fac? Cum sa il conving? Nu vreau sa iasa scandal, certuri......dar nu il pot lasa.Asa va incepe mereu sa decida de unul singur, ce are chef...Of,
barbatii astia

Si ca sa vedeti inca o chestie, eu mereu am sacrificat bugetul familiei ca fie el fericit...adica pe mine ma face mai fericita sa il
las pe el sa isi ia ceva c ii place si sa stiu ca fericit, decat sa imi cumpar eu.Si uite asa el are ma multe haine ca mine, are pantofi speciali de pescuit ( desi a pescuit doar de 2 ori), are pantofi de fotbal si multe altele.Eu cand eram in facultate, dramuiam banii primiti de la parinti( si erau suma fixa,exact cat sa ne ajunga ptr intretinere si mancare) ca sa strang bani ca sa poata face el scoala lui de soferi, iar Bucuresti, in timp ce sora mea isi lua haine...eu ii luam lui hanorace si bluze, chiar daca mie nu ii mai ramaneau banuti.Doamne ce indragostita eram...



Cateodata imi pare rau ca sunt genul de femeie care mereu se sacrifica pentru cei dragi.As vrea sa fiu mai egoista, dar nu pot.Nu sta in firea mea.

Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea...dar nu stiu ce sa fac
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de MIRUTZA; 27 iun 2012 at 21:12:33.
Răspuns cu citat
  #6969 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 21:33:02
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

miruta
libertin barbat mai ai. pe de o parte stiiu ca ti-e greu..
ce ar face daca tu ai avea 2 seri cu fetele.. sau ture de shopping? cafele etc?
i-ar conveni?
nu paote sa zica ca tu esti mama, si sa stai acasa, ca sunteti egali.. amandoi munciti.,. amnadoi tyrebuie sa stati cu fetita, sau un timp pt voi
tre sa va faceti program
ii explicit ca nu vrei sa ii interzici.. dar exageraza si el atatea ore..
nu ii mai cump lui multe chestii si tie nimic. si femeia mai ales trebuie sa se simta iubita, si frumoasa.
'sa iti cumperi si tu ceva.. nu ii mai lua lui
cand va faceti bugetul.. ii zici.. luna asta imi iau eu.. data viitoare tuh.. in primul rand,, daca chiar are nevoie.. nu de moft. eu de 3 luni tot zic ca vrea sa imi iau ceva.. dar am avut alte probmele. si mai ales sotul ma intreba daca chiar imi trebuie, evident nu imi trebuia.
dar asta cu cine merge el.. si sa stea atata nua s fi nici eu de acord.. mai ales ca sigur ceilalati rad de el.. ca vai te tine nevasta sub papuc.. explicai ca nu poate fi ca inainte ca are alte responsabilitati
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #6970 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 21:34:51
bobopuiu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 43
Date: 170cm, 67kg
Mesaje: 2.762
Aprecieri acordate: 87
Am fost apreciat(a) de 141 ori in 61 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Am si o problema...nu e grava, dar e a mea ...
Am nevoie de cat mai multe sfaturi

Sotului meu ii place fotbalul si l-am lasat sa se duca 1 data/sapt...mai intalnea baieti...facea miscare...iesea si el din casa.Dar acuma nu ii mai ajunge 1 data/ sapt si vrea de 2 ori/ sapt.

Mie imi era greu si 1 data/ sapt ca dura mult pana se pregatea, mergea mai repede sa stea la 1 suc inainte, apoi fotbalul, apioi 1 suc dupa, ca trebe,apoi venea facea dus... si uite asa...pentru 1 ora de fotbal, eram singura de la 8 la11.Dar l-am lasat,ca sa fie fericit.

Si acum simt ca ma apuca toate...ca daca vrea de 2 ori...o sa fiu singura si luni si miercuri.Iar luni e mai devreme...cea ce
inseamna ca luni d la 7 la 10 as sta singura si ar trebui sa ii fac si baie singura la micuta.Si asa stam putin impreuna...ca mereu are treaba,mai ales acuma cu iarba si nu vreau sa stam si mai putin.

Un alt dezavantaj e ca in aproape 10 ani, mereu am hotarat mpreuna si acuma a zis ca el va merge fie ca il las sau nuSi de la anturajul de la fotbal, nu poate invata nimic bun, sunt doar burlaci...care umbla din" floare in floare ", care nu au responsabilitati,chefuiesc,iesiri noaptea,discoteci.De multe ori dupa fotbal venea cu idei ca " sa iesim in discoteca " si eu eram rupta de obosela sau mai rau" sa iasa el singur cu baietii vineri seara in oras"

Nu pot sa accept sa mearga de 2 ori, asta mi-ar face rau si mie si relatiei
noastre.Si nu stiu cum sa fac, sa il conving sa renunte la idee, fara sa ne certam urat.

Ce sa fac? Cum sa il conving? Nu vreau sa iasa scandal, certuri......dar nu il pot lasa.Asa va incepe mereu sa decida de unul singur, ce are chef...Of,
barbatii astia

Si ca sa vedeti inca o chestie, eu mereu am sacrificat bugetul familiei ca fie el fericit...adica pe mine ma face mai fericita sa il
las pe el sa isi ia ceva c ii place si sa stiu ca fericit, decat sa imi cumpar eu.Si uite asa el are ma multe haine ca mine, are pantofi speciali de pescuit ( desi a pescuit doar de 2 ori), are pantofi de fotbal si multe altele.Eu cand eram in facultate, dramuiam banii primiti de la parinti( si erau suma fixa,exact cat sa ne ajunga ptr intretinere si mancare) ca sa strang bani ca sa poata face el scoala lui de soferi, iar Bucuresti, in timp ce sora mea isi lua haine...eu ii luam lui hanorace si bluze, chiar daca mie nu ii mai ramaneau banuti.Doamne ce indragostita eram...



Cateodata imi pare rau ca sunt genul de femeie care mereu se sacrifica pentru cei dragi.As vrea sa fiu mai egoista, dar nu pot.Nu sta in firea mea.

Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea...dar nu stiu ce sa fac

Offf parca as fi scris eu mai sus..
Ce sa zic??
sa stii ca si a meu e pasionat de mini fotbal, are si el ghete scumpe, si mergea intr o perioada de 2 ori seara si duminica pe zi.
ii place si la pescuit, ii place si la bere sa vizioneze la tv!
Acum e la bar, ca e semi finala mica, maine mare, apoi finala din nu stiu ce campionat.
Eu consider ca am gresit ca am acceptat sa il las, da m am gandit sa nu se simta saracu intemnitat din cauza copiilor!
si rau am facut, ca acu cand nu il las, sta umflat ca o besica!
Cu pescuitul la fel, pe langa ca si strica o caruta de bani, peste ioc mereu!
In concluzie nu fa ca mine, ca apoi din 2 isi gaseste si alte activitati!Stiu ca e schimbare mare un bebe intr o familie, dar nu singure le am facut !Asa statea si eu ca proasta si le imbaiam singura, etc!Acum cam i -am interzis, am noroc ca el nu trece peste cuvantul meu!
bobopuiu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 836 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole