Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #6461 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 10:09:15
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
tavi papa 200-240 g de mama la o masa, deci il tine, aia e clar.

eu nu maninc asa de des

sunt copii si copii, nu putem sa i pune pe toti intr-un tipar . Eu si la sabi am avut la fel program de la 3 lunci cred si ne-a fost tare bine.

Poate la tine e mai greu ca si alaptezi....deci relax , cand scapi de tzitzi poate se va regla si el altfel.

clar e fiecare bebe altfel..
adevarul ca nu m-am chinuit sa-i fac program... cand mergem undeva am mancarea dupa mine, iar acasa nu e nici un stres...
doar ca ma mir cum unii bebe sunt asa si altii nu...
de exemplu si cu somnul.. al meu nu adoarme singur.
sau cand ii vad pe altii ca adorm in timp ce se joaca, sau a lui bobo ca a adormit in scaunul de masa...deci al meu nu cred ca o sa faca niciodata asa ceva


haha acuma am vazut ca si al tau adoarme la masa.. al meu niciodata

il pui pe tavi pe olita????
ar trebui sa-i cumpar si eu la al meu, nu?
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de dorutza; 01 iun 2012 at 10:15:06.
Răspuns cu citat
  #6462 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 10:14:53
nicoles23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 dec 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Incerc sa maninc sanatos :)
Date: 163cm, 58.8kg
Mesaje: 1.004
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


clar e fiecare bebe altfel..
adevarul ca nu m-am chinuit sa-i fac program... cand mergem undeva am mancarea dupa mine, iar acasa nu e nici un stres...
doar ca ma mir cum unii bebe sunt asa si altii nu...
de exemplu si cu somnul.. al meu nu adoarme singur.
sau cand ii vad pe altii ca adorm in timp ce se joaca, sau a lui bobo ca a adormit in scaunul de masa...deci al meu nu cred ca o sa faca niciodata asa ceva

mda, soacra-mea tot vroia sa imi vada copii ca adorm unde i apuca, ca , chiar cad de somn....dar nici o sansa....nu ai mei.

In schimb, i-am pus in pat si a adormit. Sabi la 11 luni il puneam cu sticla in pat, si-o tinea singur si adormea singur dupa ce papa laptele. Inchideam usa si gata...nici nu il mai auzeai. Tavi inca nu da semne ca vrea sa isi tina singur sticla in pat.


Gea, ai grija de tine, bine ca mergi la medic, nu cred ca e ceva ce se poate lasa pe saptamina viitoare.
Te asteptam cu vesti.


Am facut filmuletul ala de 8 mind e abdomene...scoate untu din tine. Ultimul exercitiu nu l-am putut face ...cand mai progresam.
__________________
nicoles23, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
  #6463 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 10:54:45
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
mda, soacra-mea tot vroia sa imi vada copii ca adorm unde i apuca, ca , chiar cad de somn....dar nici o sansa....nu ai mei.

In schimb, i-am pus in pat si a adormit. Sabi la 11 luni il puneam cu sticla in pat, si-o tinea singur si adormea singur dupa ce papa laptele. Inchideam usa si gata...nici nu il mai auzeai. Tavi inca nu da semne ca vrea sa isi tina singur sticla in pat.


Gea, ai grija de tine, bine ca mergi la medic, nu cred ca e ceva ce se poate lasa pe saptamina viitoare.
Te asteptam cu vesti.


Am facut filmuletul ala de 8 mind e abdomene...scoate untu din tine. Ultimul exercitiu nu l-am putut face ...cand mai progresam.
Si eu as fi vrut sa o vad pe Ana adormind pe unde apuca O singura data a adormit in brate la sotul in timp ce ne uitam la televizor, dar asta fiindca era seara si se apropia ora ei de somn. Si o data la mine in brate, tot asa, uitandu-ne la desene In rest, ei daca ii e somn se fataie si maraie si plange, nu sta locului doar cand ajunge la ea in patut

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


clar e fiecare bebe altfel..
adevarul ca nu m-am chinuit sa-i fac program... cand mergem undeva am mancarea dupa mine, iar acasa nu e nici un stres...
doar ca ma mir cum unii bebe sunt asa si altii nu...
de exemplu si cu somnul.. al meu nu adoarme singur.
sau cand ii vad pe altii ca adorm in timp ce se joaca, sau a lui bobo ca a adormit in scaunul de masa...deci al meu nu cred ca o sa faca niciodata asa ceva


haha acuma am vazut ca si al tau adoarme la masa.. al meu niciodata

il pui pe tavi pe olita????
ar trebui sa-i cumpar si eu la al meu, nu?
Poti sa ii cumperi olita ca oricum va trebui introdusa. Acuma, vezi daca il poti convinge mai intai sa stea pe ea iar daca si face, e super ok In general dimineata, dupa ce se trezeste sa il pui, chiar daca nu va face la inceput. Macar stie la ce ii trebuie

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
of gea sper sa nu fie ceva grav...
la prima impresie eu as fi zis ca-s hemoroizi,
dar daca ai avut si dureri acute in stomac poate e altceva
am avut si eu sangerari anale cand am fost constipata si le-am tratat cu propolis.. ustura cand il aplici dar se vindeca bine orice rana
imi pare rau ca si ana are probleme.. eu lui david i-am tot schimbat si felul de pampers si numarul, si servetele umede am vreo 3 feluri il foloesc pe ala care e la indemana.. ma bucur ca nu are probleme..

referitor la celelalte probleme in cealalata zona...candida e foarte al dracului ... de multe ori iei tratament pt ea, si partenerul la fel si ea se incapataneaza sa reapara
Am avut o data sau de doua ori hemoroizi, dupa ce am nascut, dar nu a fost o forma grava, era incomod doar la stat jos si uneori la mers, dar nu cu transpiratii si dureri insuportabile. Si probabil nu s-a retras bine de atunci si acum e mai sensibil. Acum stiu sigur ca nu sunt hemoroizi, pentru ca nu simt absolut nimic O sa merg azi pe la 3 si ceva la medic sa vad ce zice
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6464 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 10:56:35
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Ufa, a inceput la noi ploaia acum.... Urat cadou de 1 iunie
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6465 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 13:12:18
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
da, sa va zic ce am facut ieri......adica, am zis eu ca i fac o surpriza la fiu-miu ala mare si i ia mama ceva bun ca e ziua copilului.
I-am luat niste orez cu lapte si cirese si ceva bucatele de cioco in el, de la Muller, nu mai mancase niciodata asa ceva si am zis ca o sa i placa.
I-am pus in fata, a luat 2 guri, hai 3-4 si pe urma a zis : nu mai vau
NU ia placut, sotul nici atat nu e cu dulcele, deci azi dimi la micul dejun am mancat eu surpriza lu fiu-miu.

Ma bucur ca nu ia placut, chiar daca a terbuit sa pap eu. Sabi maninca o galeata de iaurt simplu in 2 zile daca i dai. DInasta cu fructe nu prea.

Si mie acusi imi vin "rusii" pe cap, dar sper sincer nu cand sunt la sat.

pupici
Robert(cel mare) nu mananca numai cu fructe!
radu (cel mic) mananca doar natural!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul

si david mananca iaurtul gol... eu nu-i mai pun fructe in el daca-l manaca asa
in schimb branzica o fac cu ceva suc de fructe, ori de porto ori cu mar ca sa o pot blendui...
l-am culcat si eu pe al meu pui...

deci serios ca nu stiu cum de voi puteti sa aveti program la copilasi.. noi nici acum nu avem... nici la mancare nici la somn. mai ales la somn..la noi nu e sigur nici ora de culcare nici de trezire...
este cand doarme un singur somn la amiaza este cand 3 mai scurte... si in functie de orele lui de somn e si cu mancarea...

nicoleta eu cica m-am hotarat sa-l intarc pe puiu.. dar crezi ca pot.. dupa mult timp in care mi-a dormit toata noaptea, ma rog pana la 5-6, s-a gandit sa se mai trezeasca noaptea sa vrea tzitzi asa ca de vreo saptamana am 2 3 treziri scurte pe noapte...
eu inca nu il intarc,pt ca momentan nu imi permit sa cumpar lapte praf!
asa scurte si al noi sunt trezirile de noapte ,ii dau tzitzi si adorm la loc!
Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Buna mamici dragi
La multi ani piticilor din viata noastra , sa creasca mari, sanatosi, fericiti, alaturi de a lor familie care ii iubesc mai presus de orice

Eu la raport stau rusinos, de 72.5 cat am avut luni, am ajuns la 73.5 si acum sunt la 73. Deci +1kg si -500g Dar imi revin incetr incet

Eu sunt putin agitata astazi, trebuie sa merg la un control la gastroenetrologie, pentru ca aseara si azidimineata am avut scurgeri anale de sange . Adica doar cand am mers la baie, si nu stiu de la ce M-am speriat putin si sotul la fel, de aceea am zis sa merg la un medic sa vad ce e. M-am speriat pentru ca am avut acum o luna (cred ca v-am zis) dar si in week-endul trecut, dureri acute in stomac si intestine, ca si taieri de cutit si in perioada aia mi-a mers burta... Am crezut ca poate are vreo legatura dar voi vedea cand ajung la medic, acum stau sa vad daca este vreun cabinet care sa ma ia astazi la control, ca nici nu as astepta pana saptamana viitoare marti miercuri daca e ceva grav Sper sa nu fie nimic

Si Ana are o iritatie la fundic, din nou Am fost ieri la medic si mi-a dat tratament (3 creme sa o fac la fundic), are un fel de candidoza dar nu chiar. Mi-a zis ca e o alergie combinata cu iritatie, poate de la Pampers, desi nu i-am schimbat deloc modelul, doar numarul, dar asta a fost de ceva vreme ...
Mi-a zis ca in general, copiii care fac iritatii spontane sunt predispusi pe viitor la alergii Nu as vrea asta pentru Ana, dar... sper sa nu fie asa.

Felicitari fetelor pentru slabit Pana la vara vom fi toate niste slabute
Flori, imi pare rau pentru situatia in care esti, sper sa revina totul la normal si sa iti revii si tu cu sanatatea

Bobo, jos palaria pentru ceea ce faci, pentru ceea ce esti. Esti un model pentru toate

O zi si un week-end minunat va doresc tuturor
multa sanatate! sper sa nu fie ceva grav!
eu am patit doar o data cu ROBERT ,avea o iritatie urata ,de am ajuns la dermatolog ,dar de atunci nu am mai avut treaba!
sper sa nu ramana cu predispunere la alergii cum a zis medicul respectiv!
un weekend cu soare!!!
Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
dorutza la mine programul de masa e la 4 ore, incepind cu ora la care sa trezit prima data dimi.

De exemplu azi: sa trezit la 6- lapte, la 9 jumate ptr ca dupa lape uneori i dau la 3 ore jumate papa i-am dat fructe, urmatoarea masa e la 2, la 5-6 ceva rontaieli, la 7:45 lapte la 8 e in pat la nani.

Masa se decaleaza daca el doarme pana la 2 jumate, cum a fost ieri dar nu il trezesc ptr papa si nu i dau mai repede de 3 ore jumate 4. Si rezista bine, nu urla dupa papa, totul e ok. Se maraie doar cand vine nani.

Radu mananca la trezire tzitzi ,apoi peste 2-3 ore masa de dimineata ,care de obicei are fructe in ea! apoi la amiaza doarme cu tzitzi ,cand se trezeste papa masa de legume sub foarm ade supa sau pireu ,apoi seara inainte de culcare iaurt cu cereale,lapte cu cereale,iaurt simplu ...etc si apoi tzitzi la culcare!
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
La multi ani, dragi copile cu copii
Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
la multi ani tuturor bebeiloor..
eu am venit de la servici, am facut un dus. e unu noaptea la mine si bantui pe aici.. sa vad ce ati mai scris.. muuult
azi am dat foc la casa... pfff.. am un cuptor cu microunde.. am pus ceva setat la mai multe min si s-a ars.. era un fum gros..
acum totul pute a fum..maine spal asternuturile.. poate mai iese ceva. ooh.. aveti vreo idee?
azi am mancat peste la cina. cu salata/.. asta la 6 jumate haha ca la 7 eram la sevici..
deci sper sa ma trezesc maine mai slabaaa
bine nicoleta ca ti-ai rezolvat cu calculatorul.
azi am afcut sport la kinect.. si ma dor picioarele de obicei ma dureau a doua zi.. acuma in 3 ore.. pfff..deci la interiorul coapselor.. mi-am intins muschii la maxim.. muschi care nu stiam de ei. hahaha
un fel de genoflexiuni.. stai cu picioarele departate, vf in exterior.. si te apleci de cate 3 ori.. si revii.. cu mainile indoite in fata pfff.. mortale ex am la kinect.. a si l;a sala am mers juma d eora.. pt abdomene.. ex pt brate. spate..
tre sa fiu sexi de ziua mea.. si imi iau o lenjerie faina..
daca continui sa faci exercitii din cele descrise vei fi super sexi!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


clar e fiecare bebe altfel..
adevarul ca nu m-am chinuit sa-i fac program... cand mergem undeva am mancarea dupa mine, iar acasa nu e nici un stres...
doar ca ma mir cum unii bebe sunt asa si altii nu...
de exemplu si cu somnul.. al meu nu adoarme singur.
sau cand ii vad pe altii ca adorm in timp ce se joaca, sau a lui bobo ca a adormit in scaunul de masa...deci al meu nu cred ca o sa faca niciodata asa ceva


haha acuma am vazut ca si al tau adoarme la masa.. al meu niciodata

il pui pe tavi pe olita????
ar trebui sa-i cumpar si eu la al meu, nu?
ai putea sa ii cumperi!
Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Ufa, a inceput la noi ploaia acum.... Urat cadou de 1 iunie
si la noi ,cu galeata!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6466 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 14:16:50
nicoles23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 dec 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Incerc sa maninc sanatos :)
Date: 163cm, 58.8kg
Mesaje: 1.004
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

si la noi a plouat ceva...nu chiar cu galeata dar a dat.

acusi il trezesc pe pitic si plecamdupa frate-su la gradi. Ultima zi de gradi, intram in vacanta prelungita si cand se intoarce mai are luna asta, iunie de mers la gradi si pe urma gata, il tin acasa pana in septembrie.

O sa imi fie mai greu, dar vrem sa mergem la sat sa stau acolo in timpul saptamini si sa venim acasa in week-end.

va pup
__________________
nicoles23, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
  #6467 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 14:34:05
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

programul Raisei e cam asa: dimineata la 6.30 - 7.00 se terzeste, mai doarme la pranz de la ora 13 vre-o 2-3 ore si seara in jurul orei 7.30 - 8.30 se culca pt toata noaptea. uneori se trezeste insa adoarme repede la loc
de cand cu cresa sunt fericita ca are un program, acasa eu nu i l-am putut face ...
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6468 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 14:35:01
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

La noi e cald si soare inca de dimineata!!
Incerc sa va trimit si voua niste raze de soare!!!
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6469 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 14:40:07
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
La noi e cald si soare inca de dimineata!!
Incerc sa va trimit si voua niste raze de soare!!!
multumim!
eu una le primesc cu (la noi tuna si fulgera)
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6470 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 14:43:08
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

am pus 2 filmulete pe youtube
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole