Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Adina14

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

Adina14 Adina14 este deconectat

Slăbuţa cunoscător

Slăbuţa cunoscător

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 1021 la 1030 din 1293
  1. Roxii
    01 mai 2011 18:05:47 - permalink
    Roxii
    AaaaEu am pofta budinca de macaroane cu branza,ou si zahar la cuptor

    Da..dar pana trece examenul astaSi eu mai am si o gramada de probe,nu doar 3 ca tn

    Acum s`a pus si la noi pe ploaie

    Pai si dc n`ai papat mai mult la MD si pranz?

    Da,e suuuper buna,de Craciun am mancat 3 sferturi de tava
  2. allys
    01 mai 2011 17:00:37 - permalink
    allys
    Hei pisi bravo, am citit la roxii ca ai ajuns la 55, se cunoaste ca ai facut sport, nu ca mine..
    Oricum tine-o tot asa !
  3. Roxii
    01 mai 2011 15:28:42 - permalink
    Roxii
    Friganelele sunt painea aia prajita cu ou si zahar?

    Pfff si eu sunt cu exameneleDar eu termin scoala pe 27

    Mie cele cu vanilie nu prea imi plac,in schimb le ador pe cele cu ciocolata

    Eh,n`are rost sa ma duc in fusta daca e frig ca se vede ca sunt slaba si in blugi si in plus o sa aiba destul timp sa ma vada in fusta cat sta aiciPe aici e cald dar cine stie pana sambata viitoare se pot schimba multe

    Pai si gustare nu iei?Papi 100 de calorii la gustare si 300 la cina

    DaaaE aia de o am in poza in album doar ca de data asta ii mai fac un strat alb si pun mai multa glazura de cioco
  4. Roxii
    01 mai 2011 09:47:57 - permalink
    Roxii
    Eh,nu te lua dupa mine ca nu e bine

    Eh,lasa ca e foarte bine si asaMai ai putin doar

    Da,si eu abea astept sa vad ce fata o sa facaSambata ma duc s`o iau cu ai mei de la aeroport imbracata in fustaSper sa fie cald ca sa pot lua fusta

    Mie mi se pare prea acra lamaiaVezi sa nu exagerezi ca nu face bine nici multaEu mooor de pofta cu gandul la prajitura care o s`o fac cand vine sormeaDeci am bale in gura cand ma gandesc la eaIncerc eu sa ma pacalesc cu apa,fructe,biscuiti da degeabaO sa incerc sa`mi pun si eu zeama de la o lamaie in apaPoate imi taie si mie pofta
  5. Roxii
    01 mai 2011 08:46:29 - permalink
    Roxii
    Pfff,eu imi facusem si o lista cu tot ce poftisemDar cand ma apucau starile alea de mancat aiurea ma duceam si cumparam tot ce era pe lista si`l mancam intr`o zi

    Ei haiDc nu esti multumita?Eu cred ca e foarte bine,mai ales ca ai avut si zilele de Paste in care ai papat mai mult.Si in plus,trebuie sa te astepti ca s`ar putea sa nu slabesti in fiecare saptamana cate un kg.Eu spre sfarsit slabeam si 300-400 de grame pe saptamana

    Asa,atunci daca vrei du`te la aerobic,eu una il ador

    Esti tu mai nerabdatoare sa vina sormea dekt mnIeri zice o vecina"ehe,si saptamana viitoare vine sorta"Da eu "Stiu"Au inceput alea sa rada de mnNush,nu sunt asa entuziasta ca vine dekt ca sa vada cat am slabit,in rest mi`e indiferent
  6. Roxii
    30 apr 2011 21:45:41 - permalink
    Roxii
    Si eu la felAs fi mancat tot ce prindeamBravoAsa trebuie,sa fii hotarata

    Da,de obicei mai slabesti putin si la mentinere.

    BineeAbea astept verdictul,sa mi`l spui si mie

    Da aerobic nu e?

    Nu a venit inca,pe 7 vine
  7. Roxii
    30 apr 2011 14:26:49 - permalink
    Roxii
    Da...asta este,trebuie sa rabdam daca vrem sa aratam bineMie acum mai mi se intampla sa zic,pap azi ceva dulce si pana saptamana viitoare sunt cuminte..si intre timp apare ori ziua cuiva,ori ne imparte cnv ceva dulce ori cn stie ce mai apare si iar papAcum am reusit sa ma abtin dar inainte o tineam in sir cu dulciurile din cauza asta

    Da,va trebui sa maresti pana nu vei mai scade cu cate 50-70 de calorii/saptamana.

    Nu`i nimicCand te cantaresti?

    Wow,aiurea ca nu va lasaDar poate nu primesc copii sub 16 ani la fitness,la aerobic,zumba,tae`bo,etc ar trebui sa primeascaE foarte bun si jogging`ul
  8. Roxii
    30 apr 2011 09:53:56 - permalink
    Roxii
    VaaaiSi mie imi place la nebunie cremsnitulAsa faceau si ai mei..cat mancam ce vroiam nu cumparau dulciuri prin casa si nici nu faceau insa cat am fost la dieta de nu se apucase mama sa faca mereu prajituri,sa cumpere mereu dulciuri cu sacu` si tot asa

    Pai sa ai grija cand intri la mentinere sa nu dai iama in tot ce ai poftit pana acum ca n`ai facut nici o treaba asa

    Nu cred sa intri la stagnare asa repede.Mie mi s`a intamplat abea spre sfarsit

    Ms msPai si ale mele erau ceva mai musculoase dar am lasat`o mai moale cu sportul si cu insanity si s`au mai dus muschii,apoi i`am lucrat si la sala si s`au modelat frumos.O sa dispara si grasimea,stai linistita.La mine aia a disparut cel mai greu dar si cand a inceput sa dispara nu s`a mai oprit
  9. Roxii
    29 apr 2011 22:21:33 - permalink
    Roxii
    Da,anul trecut am mancat numai pepeni buni si dulciAbea astept sa iasa si anul asta

    Vaaai ce pofta am de snitzele!Eh,nu,mai pap si pate,carnitza prajita uneori,mancare gatita si chiar si sarmalute sau cartofi prajiti.Mai rar,dar pap.Insa incerc pe cat posibil sa ma tin departe de mezeluri,crenwusti,carnati,etc.Si ma feresc de combinatii de carbo + proteine.Pastele se pot manca si la dieta,insa mai rar si sa fie integrale,asa ca nu le consider mancare mai putin dietetica

    Asa ma simt si eu dupa o ora cu Shaun.La fel si eu,sunt o persoana foarte nervoasa din fire si mai ales cand trebuie sa fac exercitii cu pumnii ma mai calmez
  10. Alexik
    29 apr 2011 21:21:46 - permalink
    Alexik
    Am sarit coarda vreo 20 d min da acum ma doare capul..deci numai pot sa fac nimic..pffX( abia astept sa te cantaresti si sa-mi zici cat ai

Despre mine

  • Despre Adina14
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Judet
    Alba
    Localitate
    Vâlcea
    Ocupaţie
    Studentă
    Sportul preferat
    Pilates
    Dieta
    Vegan
    Nivel de activitate fizica
    Moderat activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    163
    Bust (cm)
    74
    Talie (cm)
    71
    Şolduri (cm)
    90
    Gât (cm)
    31
    Încheietura mâinii (cm)
    14.5
    Antebraţ (cm)
    25
    Coapsa (cm)
    57
    Grăsime corporală (estimată)
    23.8% (valoare normala, te incadrezi in categoria constitutie fitness)
    Burta/"Colac" (cm)
    -
    Braţ (cm)
    28
    Gamba (cm)
    36
    Genunchi (cm)
    35
  • Pentru mamici
    Setari pentru mamici
    Eşti insarcinată sau alăptezi?
    Nu
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    2049
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    1532
    Nr. kg/luna propus pentru slabit
    4
    Nr. calorii/zi pentru a slabi conform target
    1016
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    60
    Greutate (kg)
    59.7
    Greutate dorită (kg)
    58
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Fata
    Imagine fundal ticker
    Mai 2011 - Fundal abstract, iarna
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Data start ticker
    30.9.2016
    Data sfarsit ticker
    28.10.2016
    Denumire ticker
    Concurs Rozi Update lunar
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Mai 2011 - Pisica neagra
    Imagine fundal ticker
    Mai 2011 - Fundal abstract, iarna
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    24.3.2013
    Valoarea finala
    4.5.2013
    Data start ticker
    20.6.2016
    Data sfarsit ticker
    29.8.2017
    Denumire ticker
    Concurs Rozi

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 02 mai 2018 00:15:23
  • Data înregistrării: 12 mar 2011

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 10 din 119
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole