Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

rodica2010

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

rodica2010 rodica2010 este deconectat

Slăbuţa cu vechime

Slăbuţa cu vechime

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 391 la 400 din 533
  1. aleka008
    21 sep 2010 11:59:55 - permalink
    aleka008
    Nu te-ai intors acasica? Astept un semn de la tine.
  2. Slabuta
    16 sep 2010 22:39:57 - permalink
    Slabuta
    Buna Rodica
    Este o slabuta care te-a intrebat ceva detalii Iti las link
    http://forum.slabute.ro/grupul-slabi...tml#post328992
  3. grasuta1961
    14 sep 2010 13:32:34 - permalink
    grasuta1961
    Buna Rodica !!!!

    Scuze ,abia azi am intrat aici si-am vazut mesajul tau.Nu pot sa-ti spun cat ma bucur ca nu m-ai uitat.Insa spre rusinea mea eu am uitat sa mai intru pe aici.Insa gata ,de acum o sa intru zilnic sa dau raportul ce-am facut.De azi am inceput sa tin disociat pe zile.Azi am zi de carne.Si iar spre rusianea mea pot sa-ti spun ca am ajuns la 78 kg.Cu atata vacanta si cu atea calatorii am mancat alandala.Insa promit ca de azi sa fiu o fetita cuminte si sa dau jos 8 kg pana de Craciun.Ce spui te bagi si tu ???
    Astept vesti de la tine.
  4. aleka008
    13 sep 2010 09:05:19 - permalink
    aleka008
    Da, sa ne auzim . Te astept sa-mi dai un semn cand te intorci.
  5. DianaRS
    13 sep 2010 08:25:35 - permalink
    DianaRS
    Bine v-am gasit!!! Imi cer scuze ca nu am mai intrat pe internet dar sunt intr-o febra continua.. cu nunta nu mai stiu de mine, am umblat ca zapacita dupa rochie si abia am gasit este gen printesa cu tul pe dedesubt, culoarea galben pai, mulata pana in talie si cu broderie. Este superba, stiu ca sunt blonda si ea este galben pai dar cand am imbracat-o am zis ea e!!! dupa indelungi cautari esuate. Si a costat doar 300 lei! La servici iar sunt agitata pt ca este seful plecat si am ramas cu mai multe responsabilitati, aseara(duminica) am fost la o nunta si am stat pana tarziu, am dormit decat 4 ore si astea chinuite deoarece ma doare capul non stop de ieri seara. Sper sa nu fie nimic grav. In rest.. toata lumea are reactia WOW ce ai slabit sunt fericita deoarece credeam ca am stagnat. O zi frumoasa va doresc!
  6. aleka008
    10 sep 2010 10:06:20 - permalink
    aleka008
    Eu am parul ondulat si nu ma poate tunde orcine ca nu iese bine. Sa nu auzim de bine atunci. Distractie placuta!
  7. aleka008
    09 sep 2010 11:41:01 - permalink
    aleka008
    Super! E mare chestie sa nu te recunoasca lumea, asta da realizare. Vreau si eu sa ma tund scurt, momentan nu am banuti de un look schimbat total (m-ar usura de 2 milioane) dar vine si el. Mai avem o nunta la sfarsitul lunii si o sa ma bag atunci. Am iesit din pasa, sau mai am putin. M-am dus sa-mi iau pulpe rotisate si pap cu branza.
  8. aleka008
    09 sep 2010 08:29:31 - permalink
    aleka008
    Am trecut cu bine si de tentatiile de ieri. Am avat sarbatorit un coleg, care ne-a adus mancare romaneasca: fasole batuta cu carnati, salata de vinete, muraturi.. nu m-am uitat la placintele care stateau langa si am papat din restul. Seara eram am fost la finuta care s-a pregatit pentru noi cu ce "am eu voie" adica pui la rotisor, salata, antreuri sanatoase. Nu a luat nimic prajit ca garnitura sa nu imi faca mie pofta. :-) M-am suit pe cantar, tot 86, macar m-am desumflat.
    Mai gasesc putere sa revin la dieta pana de sarbatori, macar sa ajung la 80.
    Daca ma voi afla in pana de idei revin cu intrebari legare de meniu. Multumesc.
  9. aleka008
    08 sep 2010 14:07:05 - permalink
    aleka008
    Pai cam asa e si Montignac. E mai in detaliu, dar principiul e acelasi. Nu se combina glucide cu proteine si lipide. Cred ca e ceva in aer de toata lumea vrea sa renunte.. sau poate a trecut vara si s-au saturat gagicile de salate si verdeturi (eu una nu mai vreau salata de nici un fel). Putere gasim noi, important este sa o cautam. Oricum e incredibil ca ai putut da in 3 luni jumatate atatea kilograme.. eu am stagnat mult si mai stagnez inca... organismul meu nu vrea sa mearga mai departe, dar o sa merga, ca nu e dupa el.
    Nu imi place ca a inceput sa fie frustrant, sa devina o obsesie... eu am ajuns aici din pura dorinta sa fiu un pic mai slabuta inainte de a ramane insarcinata, sa nu ajung la 130 de kg. Nu vreau sa ma infometez (am inceput sa am tendinta asta), nu vreau sa imi risc sanatatea aiurea.
    Multumesc pentru sprijin si sa sti ca gasesti si in mine sprijinul la nevoie.
  10. aleka008
    08 sep 2010 08:38:54 - permalink
    aleka008
    Sper sa radem noi si nu cantarul de noi. Ai grija si tu de tine si ne mai auzim. Sa imi povestesti de dieta ta, ca a mea vad ca a inceput sa scartaie si stagnez de ma apuca pandaliile. Pup

Despre mine

  • Despre rodica2010
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Localitate
    bucuresti
    Nivel de activitate fizica
    Usor activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    156
    Grăsime corporală (estimată)
    Circumferinta talie este incorecta.
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    1649
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    1132
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    96.7
    Greutate (kg)
    66.6
    Greutate dorită (kg)
    65
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Iepuras
    Imagine fundal ticker
    Peisaj - Casute si flori pe deal
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    96.7
    Valoarea finala
    65
    Valoarea curenta cursor
    66.6
    Denumire ticker
    00
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Nu
    Imagine cursor ticker
    Iepuras
    Imagine fundal ticker
    Peisaj - Casute si flori pe deal
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    96.7
    Valoarea finala
    65
    Valoarea curenta cursor
    66.6

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 14 nov 2015 23:34:28
  • Data înregistrării: 12 iun 2010

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 10 din 44
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole