Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

rodica2010

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

rodica2010 rodica2010 este deconectat

Slăbuţa cu vechime

Slăbuţa cu vechime

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 491 la 500 din 533
  1. pety
    21 iul 2010 13:56:37 - permalink
    pety
    hello...tin dieta destul de strict...dar mai scap si eu cate odata...incerc sa nu scap prea des pentru ca daca incep sa gust din ceva pe urma mananc mult si nu ma mai opresc/am trecut la 89,7....sunt bucuroasa!!te pup!!
  2. miha1983
    21 iul 2010 10:58:48 - permalink
    miha1983
    buna! am citit ca si tie iti plac dulciurile si ti dieta monti. eu am descoperit magiunul de topoloveni care cica-i natural fara adaus de zahar si de cateva zile manc dimineata cu 2-3 felii de wassa facuta de mine in casa. daca anc la micul dejun sa stii ca nu mai am pe parcursul zilei asa pofta nebuna de dulciuri. ar trebui sa incerci poate te ajuta. mult succes la slabit in continuare!!!
  3. aleka008
    21 iul 2010 10:44:14 - permalink
    aleka008
    Pai Montignac nu zice de morcovul crud, spune de cel fiert. Oricum in cantitate mica se accepta si ala ca doar nu faci sufleu de morcov. Eu am mancat "la comun" cu familionul ciorbita si nu puteam sa exclud mai mult decat cartoful si pastele.. asa ca mai ocoleam morcovul si gata.
    Da, este o dieta care are principii de mult stiute, dar inovator este faptul ca te lasa sa mannci fasole, mazare, seminte, migdale.. zilele astea am facut o spuma de ciocolata o nebunie, nu puteam sa ma opresc aseara.
    Spor la gatit sanatos!
  4. luca luminita
    20 iul 2010 14:21:59 - permalink
    luca luminita
    buna ziua. m-a impresionat cat ai slabit , as dori detalii despre dieta urmata , multumesc foarte mult si felicitari
  5. pety
    20 iul 2010 13:30:21 - permalink
    pety
    da...s-a mai topit unul...cam greu dar s-a dus...cum merge la tine?o zi frumoasa!!
  6. aleka008
    20 iul 2010 13:28:06 - permalink
    aleka008
    La cina m-am chinuit sa fie glucidica, dar nu imi iese mereu pentru ca imi e foame cand vin si dureaza sa-mi pregatesc.

    Varianta 1 (glucidica 1 sau 2 ori pe saptamana)
    - paste integrale cu branza 0% grasime si rosii
    - compot de visine

    sau
    - orez complet cu braza 0% si rosii
    - orez cu lapte rece si 1 lingura de fructosa sau magiun de prune

    Varianta 2
    - friptura de pui cu salata

    Varianta 3
    - supa sau ciorba de legume/carne cu smantana
    ( prefer supa de linte rosie sau verde pentru ca e satioasa si foarte buna)

    Aici poti sa-ti faci o gramada de combinatii dar in lipsa de timp ma limitez la ce e prin casa: spanac cu carne, mancarica de legume ( ardei, ceapa, vinete, rosii, dovlecei) cu carne sau fara, peste la abur cu brocolii, salata asortata cu fasole boabe..

    Ca gustare mananc ciocolata 85% cacao (3-4 cuburi), sau migdale, alune, seminte de floarea soarelui de preferat neprajite dar nu neaparat.

    Bafta multa.
  7. aleka008
    20 iul 2010 13:25:56 - permalink
    aleka008
    Momentan nu sunt obisnuita sa-mi citesc mesajele si de data asta l-am vazut tarziu...
    Poate iti mai e de folos meniul despre care vorbeai asa ca il scriu mai jos:

    Dimineata am 2 variante, dar in timpul saptamanii merg pe varianta 1 si in weekend pe 2:

    Varianta 1
    - 1 sau 2 fructe ( piersici, caise sau mere) cu 30 min inainte de masa
    - lapte batut 2% grasime sau lapte 1,5% grasime cu fulgi de ovaz ( sau orz/tarate de grau)
    - 3-4 caise sau prune deshidratate

    Varianta 2
    - omleta cu diverse (sunca, branza, ciuperci, ardei, ceapa..)
    - salata de rosii cu castreveti, ceapa si ardei
    - cafea cu lapte

    La pranz am mai multe variante, dar cum sunt la servici nu prea pot alterna.

    Varianta 1:
    - friptura de pui la gratar cu salara

    Varianta 2
    - salata bulgareasca ( rosii, castraveti, ardei, sunca, cascaval sau branza)

    Varianta 3
    - Ce mancare imi mai fac pe acasa.. mancarica de vinete cu vitel, sufleu de dovlecei.. orice montignac sa fie :-)
  8. DianaRS
    19 iul 2010 16:39:57 - permalink
    DianaRS
    Nu-i nimic, vine repede momentul in care o s-o revedeti pe fata dvs Credeam ca numai eu "scap" si alimente mai nesanatoase, am mancat la inghetataaa si sambata si duminica, parca eram la regim de inghetata . De astazi regim normal.. dimineata fulgi cu lapte, la 11 un fruct, la pranz piept la gratar sau pulpa cu salata si seara fructe... cam asta mananc. Trebuie sa fac sport mai mult ca sa pierd mai multe kg, momentan am 59 vad ca am reusit sa dau doar un kg intr-o saptamana.. nu-i nimic, am forte proaspete vorba dvs. E grea ziua de luni, deja sunt obosita si vremea nu ma ajuta cu nimic.. as fi mers la alergat diseara dar uite ca nici azi nu e posibil, prea multe ploi. Asta e poate maine O seara placuta!!!!
  9. DianaRS
    19 iul 2010 08:12:35 - permalink
    DianaRS
    E bine ca ganditi asa, intr-adevar fiecare trebuie sa isi gaseasca fericirea si linistea sufleteasca. Sa fie intr-un ceas bun si sa continue sa fie fericita alaturi de el! Bineinteles ca am avut mese copioase si sambata si duminica nici nu ma gandeam altfel.. dar este dificil sa mergi la restaurant cu multi prieteni, toti sa manance fripturi, frigarui..si eu sa beau apa plata doar oricum aveti dreptate, de azi revin iar la normal. Va doresc o saptamana cat mai frumoasa
  10. DianaRS
    16 iul 2010 15:47:06 - permalink
    DianaRS
    Imi pare rau sa aud ca ati fost atat de bolnava, sper ca s-a rezolvat de tot problema, sanatatea e cea mai importanta in viata. Felicitari pt fata dvs ca incearca sa faca ceva in viata.. Dar vroiam sa va intreb, nu sunteti geloasa pe mama lui? ca este mai aproape de ei decat dvs? Ca eu stau pe aceeasi strada cu parintii iubitului meu.. mama mea cand a auzit a avut o criza de gelozie.. ca ma apropii mai mult de ei, ca de ce nu m-am mutat langa ea etc. Acum s-a linistit vad oricum sunt destul de aproape si de ea, ma duc pe acolo destul de des. Ma bucur ca este weekend.. sper ca de data asta sa nu mai exagerez cu mancatul, ca asa se intampla in weekend mai cu iesitul in oras mai cu vizitele, vrei nu vrei mai mananci si lucruri nesanatoase sau hipercalorice Va doresc un weekend frumos si relaxant!

Despre mine

  • Despre rodica2010
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Localitate
    bucuresti
    Nivel de activitate fizica
    Usor activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    156
    Grăsime corporală (estimată)
    Circumferinta talie este incorecta.
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    1656
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    1139
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    96.7
    Greutate (kg)
    66.6
    Greutate dorită (kg)
    65
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Iepuras
    Imagine fundal ticker
    Peisaj - Casute si flori pe deal
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    96.7
    Valoarea finala
    65
    Valoarea curenta cursor
    66.6
    Denumire ticker
    00
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Nu
    Imagine cursor ticker
    Iepuras
    Imagine fundal ticker
    Peisaj - Casute si flori pe deal
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    96.7
    Valoarea finala
    65
    Valoarea curenta cursor
    66.6

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 14 nov 2015 23:34:28
  • Data înregistrării: 12 iun 2010

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 10 din 44
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole