Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3091 (permalink)  
Vechi 01 iul 2010, 13:46:15
Carolina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 11 iun 2010
Locaţie: Madrid, Spania
Vârsta: 50
Dieta: South Beach si Zumba
Date: 163cm, 77kg
Mesaje: 811
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

QUOTE=crina38;237291]tremur deja...daca ai stii ce nervi imi fac dc incearca cineva atunci noaptea sa-mi zica sa nu mananc sau ceva ma impidica...cred ca mor cu taurul ala de coarne!!!




Mai bine trimite-l la mine, ca e nevoie urgenta

nu sta asa linistirta ca taurul are senzori...si te prinde

Ma las prinsa


sa stii ca pe mine numai sportul ma salveaza ca regimul meu e cam...varza[/QUOTE]

Pe aspectul asta o sa insist si eu. Trebuie doar sa ma indragostesc de el- de sport . Acum doar flirtam

Ce regim tii, Crina ? Sau ce ar trebui sa tii ?
  #3092 (permalink)  
Vechi 01 iul 2010, 13:49:19
Carolina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 11 iun 2010
Locaţie: Madrid, Spania
Vârsta: 50
Dieta: South Beach si Zumba
Date: 163cm, 77kg
Mesaje: 811
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

[QUOTE=crina38;237293]
Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul


el e in Romania?

Dap.

Adica la un semn de-al tau ati fi din nou impreuna?
Asa zice
  #3093 (permalink)  
Vechi 01 iul 2010, 13:51:49
impossible93's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 07 ian 2010
Locaţie: Alexandria, Romania
Vârsta: 31
Dieta: keto
Date: 170cm, 118kg
Mesaje: 189
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Talking Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Vreau si eu o reteta de rulada cu piept de pui daca se poate Exista pe undeva pe-aproape ? N-am apucat sa citesc prea mult in urma

Ce e ala sport ? Glumesc. Si eu azi il am in program ca ieri si alaltaieri am chiulit. Poate ma lipesc de zumba lui Emy si sigur de saua bicicletei sa caut relaxarea aia prezisa de Fulgu

Uite reteta...

Ingrediente:
  • un piept de pui dezosat si fara piele
  • aprox 100 gr ciuperci Champion din conserva
  • 2 linguri suc de la o lamaie
  • cascaval dat pe razatoarea mare (100-150 gr)
  • patrunjel si telina frunze
  • 1 cana de morcov si 1/2 cana telina radacina
  • 1 ceapa
  • sare, piper
Bateti pieptul de pui intreg intre doua randuri de folie stretch (pentru a nu murdari/stropi in jur) si ungeti-l doar pe partea de deasupra cu 1-2 linguri de suc de la o lamaie stoarsa. Fierbeti putin ceapa taiata marunt si morcovul, telina date pe razatoarea mare.

Puneti un strat de cascaval, ciupercile scoase din conserva si imprastiati uniform verdeturile si la urma adaugati legumele semifierte.

Rulati pieptul de pui avand grija sa prindeti bine la capete si daca e nevoie puteti prinde cu bete de frigarui sau scobitori. Condimentati bine cu sare si piper.

Caliti rulada pe ambele parti in putin ulei de masline pana se albeste carnea. In continuare coaceti la cuptor la foc mediu pana e gata (20-30 de minute).
La mine rulada a fost foarte lunga si nu incapea in tigaie si a trebuit s-o calesc pe aragaz in aceeasi tava in care am copt.


Si cam asava arata


Pofta Mare



  #3094 (permalink)  
Vechi 01 iul 2010, 13:54:10
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de impossible93 Vezi mesajul
Bonjour fetelor...
Ce faceti voi?
Am adus pranzul
Buna ! Mersi dar eu azi pap doar salata de legume fara branza !
Fac zilnic...Cateodata fac exceptie sambata sau duminica...
Regimul este destul de bun...niciodata peste 1200 kcal....luni ma cantaresc si eu.....Sper sa se vada rezultate...
Daca o tii tot asa ,o sa se vada si rezultate si inca foarte bune ! Este bine ca faci si pauza ,muschii au nevoie !
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Eu azi am papat de dimineata apa ,2 oua fierte moi(eau mici),o rosie,putina branzica,ardei si o cana de lapte.....la mine am caise un mar si o banana..o sa-mi ramana si pe maine.....cand meg acasa vreau sa-mi fac iarasi mancarica de dovlecei,am facut aseara si a fost tare buna,aseara am papat putina salata de ton,a facut cea mare,asa ca eu ieri nu am gatit nimic din ce mi-am propus,mai era mancare si oricum nu m-ai vroia nimeni..pe astazi am scos un cocos de casa sa fac supa cu galuste,carnita sa vad ce vreau sa pape pilaf sau pane,o sa fac varza calita cu piept de pui la gratar si pui de balta pane(broaste)e mancarea preferata a sotului,oricum doar el papa...eu asa cum am spus raman la mancarica de dovlecel......si daca am timp o sa fac si o ciorbita de salata pt.maine sa am eu,mi-e nu-mi plac supele mi se par grase cu toate ca prima apa o arunc...fiecare cu pitici lui...toate trebuie sa fie gata pana la 19 ,a si trebuie sa pun si rosiile am pregatit aseara terenul,am si haine de pus la spalat sa schimb lenjeria de pat..astazi astept sa vina sa-mi schimbe usile la mobila de bucatarie...am dat aproape 60 mil pe mob.fara scaune si am 2 ani garantie...acum vin sa-mi schimbe usile si trebuie sa le platesc transportul ma tot amana dinmartie...o sa le platesc transportul dar o sa vreau chitanta...in contract nu e stipulat nici unde ca se plateste transportul in cazul remedierilor unor defectiuni care nu sunt provocate de mine..am avut la fel probleme cu salteaua de la dormitor..am si la el garantie 2 ani ..au venit baietii au schimbat salteaua am semnat actele si nu au avut nici o pretentie la transport....dar bine dormitorul e luat de la alta firma....
Oau deci in fiecare zi ma sochezi cu atata mancare ! De unde ai atata putere Angela ? Esti la fel ca mamii meu ! Eu de abia imi tarai basinutele si voi parca aveti 20 ani ! Sanatate multa ! Imi place cum papi tu mereu ! Cocos iti place ? Gaina nu este buna ca este grasa ? Sper sa se rezolve bine cu mobila si sa nu mai ceara nimic !
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Nu-ti face griji, Fulga, succes la analize , si noua ne e dor de tine da asteptam rabdatoare
Mersi Emy ! Au iesit mai bine decat ma asteptam ! Si mie imi lipsiti dimineata ,eram obisnuita cum deschideam ochii hop la voi !
Taur!?Cine a pomenit de taur?Fugiti ca vine Fulga
As vrea sa fiu eu asa frumoasa ca cea de pe taur !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3095 (permalink)  
Vechi 01 iul 2010, 13:54:53
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

sa stii ca pe mine numai sportul ma salveaza ca regimul meu e cam...varza[/QUOTE]

Pe aspectul asta o sa insist si eu. Trebuie doar sa ma indragostesc de el- de sport . Acum doar flirtam

Ce regim tii, Crina ? Sau ce ar trebui sa tii ? [/QUOTE]


auzi tu acum suferi din dragoste..ar tb sa slabesti la greu...nu asa se zice!!!!Sau dc esti ca mine...eu de la probleme ma ingras

Regimul meu.....pai e cam asa.....Eu mancam cam 3000kcal/zi pana cand intr-un an si jumate de zile am ajuns de la 67kg la 84kg.......Zinic dulciuri..cel putin o ciocolata 100 g/ zi plus alte dulciuri ramase de la aia mica...la disperare...si inclus noaptea sistematic
Si cand m-am hotarat..am exclus total dulciurile si am inceput sa mananc orice dar maxim 1800kcal/zi....si sport apropate zilnic..treptat din ce in ce mai mult ...sui s-au dus 10kg din martie pana in iunie...Acum scaderea e mai lenta si incerc sa nu mananc mai mult de 1400-1500kcal/zi si sa fac sport aproape zilnic..adica 30 min bici si in weekend alerg --20 min + merg pe jos mult.Cam asa merge treaba la mine.....
Pentru mune mitul ca la 40 de ani slabesti mai greu este daramat..Eu nu am facut mari efoerturi pt a slabi..
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3096 (permalink)  
Vechi 01 iul 2010, 13:59:10
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

[QUOTE=Carolina;237297]
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul

Asa zice
si tu esti stabilita in Spania sau e ceva temporar si te intorci in RO?

tu ar tb sa vezi dc poti trece , dc merita sa treci peste ce a fost si sa fiti iar impreuna
Eu zic sa -ti aloci putin timp si sa vezi clar....merita sau nu....compromis sau mergi mai departe.Nu cred ca starea asta :nici cu el dar nici fara el , te avantajeaza.Cred ca te macina marunt.Ia o decizie si iti va fi mai usor sa mergi pe un singur drum ...
Cred ca nu e usor dar tb sa faci ceva
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3097 (permalink)  
Vechi 01 iul 2010, 14:02:18
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Imposible ce bine arata rulada...de ce esti rea si ne faci sa avem pofte...
Angela nu o certa am lasat-o eu in locul meu sa va chinuie cu pofte !
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fulgule ce mult ma bucur pt. tine ca esti bine si nu a avansat boala..daca ai fi aici te-as lua in brate si te-as pupaci mult,te-as strange in brate dar nu prea tare sa nu-ti frang oasele ca fara sa ma abtin nu se stie..pup Fulga mult si ma bucur din tot sufletul pt. tine...
Iti multumesc din suflet Angela ! Si stiu ca sunteti sincere cand spuneti !
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Am zis eu ca vine Fulga pe taur..uite-o! Ce bine ca sunt vesti bune, FulgusorDeci cu injectia astepti sa ai vesti din GERMANIA, nu?Imi pare rau ca te doare burtica de la rusi, eu deabia am scapat si minune mare, fara dureriodihneste-te putin, ca nu o fi foc
Nu mai conteaza rusii Emy ! Sunt asa de bucuroasa ca nu a avansat ca nu pot nici in pat sa stau,de cand am venit am zis ca ma odihnesc ca sunt treaza de la 5.30 si numai in picioare....dar mai bine ma simt aici cu voi ! Multumesc Emy !
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Emy de la sotul meu am invatat ceva sa ajut un om si sa fiu alaturi de el atunci cand are nevoie si nu cand am eu timp...vezi Emy ce sot de treaba am....si pe prietena mea tot Emilia o cheama....
Ce dreptate are sotul tau Angela ,sa-i dea Dumnezeu sanatate !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3098 (permalink)  
Vechi 01 iul 2010, 14:16:19
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
NEATA FULGULE! ce usurare ca totul a iesit bine, sanatate multa iti doresc si sa se termine odata cosmarul asta
Mersi Crista ! Am scapat macar stau linistita sufleteste ! Din pacate cosmarul nu o sa se termine niciodata ,toata viata o sa fac tratamente ,analize...dar e bine si asa ! Cat timp sunt pe picioarele mele nu ma gandesc la nimic rau !
Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Se revarsa in mine un contrast de sentimente cand va citesc. Ma bucur ptr voi si vad ca se poate si-n acelasi timp ma posomorasc si mi se face rusine, simt asa o frustrare cand vad unde ma aflu eu Stiu ca fara efort nu se obtine nimic. Doar vroiam sa va zic cum ma simt si parca-mi vine sa ma ascund E ceva ciudat cu mine sau sunt normala ?
Nu ca tu vrei bataie rau ! Sper sa-ti vina mintea la cap si sa gandesti cum trebuie ca de nu diseara sunt la tine calare pe matura si vrajitoarea cea rea te bate la fundul gol pana iti vine mintea la cap ! O sa vina si randul tau ! Daca erai in locul meu ce mai faceai ? Eu ce ar trebui sa fac ? Cand intru mai pe seara sa te vad numai zambete pe aici ! Gandeste-te ca este ceva ce se poate rezolva !
Ieri am servit ceva dulce si de luni nu am mai facut sport, atat doar ca am mers mult pe jos.
Mersul pe jos este sanatos !
Nici eu
Normal ca nici tu ! Christa Ce ma bucur ca nu-s singura cu fructe azi
Aici niciodata nu o sa fii singura vezi nici ziua de fructe nu o ti singura !
Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Fulgule si eu sunt fericita odata cu tine ptr vestea buna ce-ai primit-o si sper sa simti ceva ameliorari ale durerilor cu kinetoterapia
Mersi Caro ! Si eu sper !
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Carolina vezi ca pun taurul Fulgutei si pe tine...cum adica te rusinezi de tine.....ai incredere in tine si fi optimista de cate ori am scris eu in casuta,invatati sa ganditi pozitiv,invatati sa va bucurati de orice lucru marunt de fiecare rasarit de soare si nu uitati sa-i multumiti lui Dumnezeu pt.fiecare zi de viata......invastati slabutelor sa foti multumite in suflketul vostru ,nu lasati gandurile negative sa puna stapanire pe sufletul vostru...toate acestea le-am invatat si eu in timp pt.ca am vrut sa traiesc...si - i multumesc bunului Dumnezeu pt. fiecare zi din viata mea......
De asta te admir eu pe tine Angela ,imi place asa demult cum gandesti ,si eu la fel gandesc cu mici scapari cred ca gandirea pozitiva m-a ajutat cel mai mult !
Sper ca fetele sa tina cont de sfaturile tale ,eu daca le uit tu mi le aduci aminte mereu !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3099 (permalink)  
Vechi 01 iul 2010, 14:16:40
RaluRalu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iun 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 44
Date: 164cm, 61.3kg
Mesaje: 3.563
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Buna, fetele-dragutele!
In sfarsit apuc si eu sa va salut
Felicitari tuturor celor care au slabit ( Emy, Oana), dar si celor care au stagnat ( Aly, Roxy)!
Fulgu m-au bucurat tare mult rezultatele analizelor tale!
Caro, bine ai revenit printre noi! Ma cam vechiul tau cuc Dar nu ma bag pentru ca eu sunt mai diabolica de felul meu si i-as plati cu aceeasi moneda Dar tu nu trebuie sa procedezi asa! Mai bine o asculti pe Crina Atat pot sa-ti spun... Indiferenta doare cel mai tare, dar nici asta nu tre' dusa la extrem
Si acum sa dau si eu raportul M-am cantarit de dimineata... Am mai slabit 800 de grame ( de la 72 kg la 71,2 kg)... Tot e bine tinand cont de faptul ca am avut "musafiri" si nu am facut sport Dar de astazi am reintrat pe drumul cel bun... Am facut de dimineata 300 de abdomene, aerobic stepper, ex. pt. brate, fese, picioare ( cam o ora si 10 minute ). Cand ajung acasa mai bag un 5 mile walk si GATA pe ziua de astazi
Va dulce si va cu drag!
O zi frumoasa in continuare si slabire usoara!
RaluRalu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
RaluRalu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2060 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1027 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3100 (permalink)  
Vechi 01 iul 2010, 14:25:07
impossible93's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 07 ian 2010
Locaţie: Alexandria, Romania
Vârsta: 31
Dieta: keto
Date: 170cm, 118kg
Mesaje: 189
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Ma bag la sport slabutelor...vin cu raportul cand termin...:*:*:*:*:*:*:*
 

Informatii despre slabit
dieta, femei, jurnal, regim slabit, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce inaltime ai vrea sa ai? Slabuta Despre noi, ... femeile 42 08 iun 2013 09:46:18
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Vreau sa slabesc 30 kg anonima Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 68 01 iun 2011 17:12:57
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole