Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2431 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 11:31:03
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
DanaImi place, azi esti vesela, m-ai facut sa rad cu imaginile si bancurile
F bine ca te-ai trezit tarziu, iti trebuie multa odihna
Azi nu stiu e am avut si eu, nu mi-a fost deloc foame..de la durerile de burta probabil
Ma bucur ca ti-au placut! Si azi m-am trezit tarziu, ieri am dormit si de la 16 la 19 Imi pare rau ca nu ti-a fost foame, sa iti treaca mai repede durerile!

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Ce bine ca ai dormit mai mult
Sper ca ai avut o zi frumoasa si ca te simti mai bineFaine bancurile
Dormit nu gluma Am avut o zi frumoasa, iti doresc si tie sa te mai linistesti, sa va intelegeti si sa ai parte de zile frumoase!Mamica ta ce mai face, pupici pt ea!

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara fete dragi ! Ce liniste este in casuta la noi aici ! O sa ma repet iar si o sa va zic ca imi este dor de voi ! Al meu si soacra deja dorm,eu nu pot sunt prea agitata si am baut deja 2 l de suc acidulat si nu am papat nimic,uite ca a venit si randul meu sa ma certati ! Mai vb un pic cu ...cumnatica pe mes si merg la dus ,si daca mai rezist o sa merg sa va citesc si sa va raspund ! Pup dulce pe toate !
Buna scumpo! Treci la nani, bataita mica mica
Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
BORKED

Buna dimineata dragi slabute!!!! Un filmulet sa fie trezirea mai placuta si poate reusesc sa va fur un zambet matinal , imi scriu meniul ca nu am reusit inca , sa aveti pofta la cafeluta
Foarte frumos, merci beacoup!
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Neata fetele...o sambata linistita...eu mi-am baut sucul de mar si am facul lacrima in baie....astept sa se zvante si sa le asez la loc..azi fac peste pt.toti ,o ciorbita de cartofi cu carne de porc lor,nu le-am dacut de mult....pentru mine nu cred ca mai fac vreo ciorbita...maine vine fratele sotului cu sotia si copii la noi,au spus sa le fac ciorbita de fasole uscata si peste cu mujdei...tin si ei post....fetele eu ies ....
Neata Angela draga, sa ai un weekend minunat!
__________________
Jurnal danasonrisa

Ultima dată editat de Slabuta; 27 nov 2010 at 12:26:37.
  #2432 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 11:34:34
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
Servus la fete ( ma iau si eu dupa tine Roxy , intru doar sa salut, nu am timp sa citesc, abia am intrat pe usa si trebuie musai sa imi scriu meniul si alimentele astazi, plus gatesc, baita, , fac o ciorbica doar cu miros de curcan si varzuca de bruxeles, legumele, peste ca asa mi-a sugerat Angy (multumesc), pui la cuptor LA PUNGA ptr iubiritel ca a cerut (saracu, asear imi spune: Iubi, noi de acum numai asa vom manca? ceva mai sa spunem GATIT nu mai servim?). am ras, insa mi-a cazut greu, stiu ca in ultimele 2 saptamani am cam tras chiulul, asa ca ii fac o surpriza astazi, nu inchid insa raspund cand pot. Nu va suparati Am papat 250g zacusca cu 80 g paine la pranz, acum 250g mandarine, apa, imi fac si un ceai verde, la md o mandarina cu un iaurt natural, diseara pestiuc pe plita.
Roxy, imi pare rau ca azi nu esti in apele tale insa nu te descuraja, stii cum e : o zi buna alta mai rece .... O sa iasa si munca vei vedea, eu am stat un an si ceva fara in ultimii doi ani, restul nu povestesc acum Te pup, capul sus si zambeste esti asa frumusica
Cum a reactionat iubitelul? banuiesc ca a fost placut impresionat.
Stiu ca asa e viata, dar uneori, se precipita toate.si mai si clacam din cand in cand.
Cand ai afacere proprie e si mai stresant ..
Pup.Uite ca zambesc.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara fete dragi ! Ce liniste este in casuta la noi aici ! O sa ma repet iar si o sa va zic ca imi este dor de voi ! Al meu si soacra deja dorm,eu nu pot sunt prea agitata si am baut deja 2 l de suc acidulat si nu am papat nimic,uite ca a venit si randul meu sa ma certati ! Mai vb un pic cu ...cumnatica pe mes si merg la dus ,si daca mai rezist o sa merg sa va citesc si sa va raspund ! Pup dulce pe toate !
Pupi.. treci si papa...ca iei bataie.
Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
BORKED

Buna dimineata dragi slabute!!!! Un filmulet sa fie trezirea mai placuta si poate reusesc sa va fur un zambet matinal , imi scriu meniul ca nu am reusit inca , sa aveti pofta la cafeluta
Neata Kika
O zi frumoasa
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul



Acolo stau ... cu Roxi!

Stii care-i tampenia?! Ca eu nu prea visez, sau ma rog, nu retine visele ... si de alte vise nu-mi amintesc! . Nu m-am dis eu la dictionare de interpretare, dar tare tampita-i senzatia.

Nu copilul care cere e vinovat! Parintele si adultul care-i face damblalele.

Ms de urari Roxi ... de ambele , ca ai urat de 2 ori ai crezut ca inca cineva isi serbeaza fiica .
Esti o dulce!

Deci noi stam prin casa
Ai dreptate cu copii si parintii..dar daca nu se face educatia asta de mici..mai tarziu e ..prea tarziu..
Pai parca miercuri si Vidia isi serba ziua fetitie..sau nu?
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Si acum, dupa ce am raspuns, Buna dimineata la toata lumea si un wk superb, doldora de ce va doriti!
si cafelute la slabute
Bun cofee cofee
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Neata fetele...o sambata linistita...eu mi-am baut sucul de mar si am facul lacrima in baie....astept sa se zvante si sa le asez la loc..azi fac peste pt.toti ,o ciorbita de cartofi cu carne de porc lor,nu le-am dacut de mult....pentru mine nu cred ca mai fac vreo ciorbita...maine vine fratele sotului cu sotia si copii la noi,au spus sa le fac ciorbita de fasole uscata si peste cu mujdei...tin si ei post....fetele eu ies ....
Spor la treburi ANgi.
O duminca placuta alaturi de familie..Azi o zi usoara..ca ai multa treaba..
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Buna ziua! Va invit la:

Neata Dana
Eu una nu ma bag Dar ma uit cu placere la voiPup

fetele n-am dormit prea bine. M-am trezit la 4 ..si am adormit dupa 6..apoi trezit la 8.
AM ajutat-o pe mama la curatat divesrse pt zacusca, am stat la discutii..sa vad cand oi pleca la al meu, sau acasa, sau nici eu nu mai stiu cum sa-i zic.
Va pup..o zi frumoasa.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2433 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 11:37:20
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Dormit nu gluma Am avut o zi frumoasa, iti doresc si tie sa te mai linistesti, sa va intelegeti si sa ai parte de zile frumoase!Mamica ta ce mai face, pupici pt ea!
Am citit ca ai dormit muult..f bine.
Sper sa ma mai linistesc , stii cum e speranta moare ultima..
Mami e bine..sunt prin bucatarie cu ea..prajeste nu stiu ce , eu butonez cu voi..
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2434 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 11:54:59
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Neata Dana
Eu una nu ma bag Dar ma uit cu placere la voiPup
Sa ne faci si galerie
fetele n-am dormit prea bine. M-am trezit la 4 ..si am adormit dupa 6..apoi trezit la 8.
AM ajutat-o pe mama la curatat divesrse pt zacusca, am stat la discutii..sa vad cand oi pleca la al meu, sau acasa, sau nici eu nu mai stiu cum sa-i zic.
Va pup..o zi frumoasa.[/SIZE][/COLOR][/FONT]
Sa te odihnesti azi mai bine
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Am citit ca ai dormit muult..f bine.
Sper sa ma mai linistesc , stii cum e speranta moare ultima..
Mami e bine..sunt prin bucatarie cu ea..prajeste nu stiu ce , eu butonez cu voi..
Dorm nu gluma Ma bucur ca mami e bine, ca esti cu ea, te mai linistesti si tu
__________________
Jurnal danasonrisa
  #2435 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 11:58:28
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Fulguto draga, puiul meu s-a dus la tara (vizita saptamanala), cand vine iti voi transmite pupici de la Max!
Aseara am vazut Dansez, azi fac crap la gratar pt pui (la mine nu merge), eu pap fructe (portocale, grepfruit rosu, struguri, lamaie si mere), mancarica de varza, seminte, nuci... Dupa ce spal gratarul imi fac manichiura, vreau sa o scurtez. In rest, am de studiat ceva, poate si un somnic
__________________
Jurnal danasonrisa
  #2436 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 11:59:44
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06



Voi ati fost cumintele, ca vine Mos Nicolae in curand
__________________
Jurnal danasonrisa
  #2437 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 12:12:55
kika9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 46
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
'neata buna fetelor
Iti zic eu ca nu-s chiar de pus pe rana.Si-au pregatit alaltaieri seara pachetelele si ieri dimineata se miscau pe varfuri prin casa ... Mi s-a rupt inima M-au sunat de la scoli ieri cred ca de 10 ori sa ma intrebe fel de fel de chestii ... si cand au venit ieri acasa i-am anuntat ca plec la spectacol ...
Iti zic si crede-ma! Stiu sa fiu foarte rea! Prea rea!
Anesa, draguta esti, rea nu cred, severa cand cer situatiile pot crede, cu totii facem asa, cum au spus si fetele ai facut bine, apoi copilasi ai vazut cum sunau sub diferite pretexte sa te imbuneze, te iubesc indiferent ce ar fi, respossabili devenim odata cu varsta, copii nu trebuiesc nici rasfatati dar nici sa nu se urce in cap, e greu eu una vorbesc, m-oi vedea cand vor veni. Daca nu exista manual cum sa fii un parinte exemplar ... , mai gresim deh, asta e. Te pup eu personal daca merit poti sa ma certi
[QUOTE=Alynuta;416729]si eu iti multumesc si sa sti ca batuta nu ma las ,mai ales ca am vazut ca se poate ,eu cand fac cate-o abatere care ma da inapoi asa ciuda imi e pe mine,de-aceea incerc pe cat posibil sa ma feresc de ele.
Angy, frumos ticker asa sa faci, altfel eu de la cine mai iau exemplu? apoi nu e om cine nu mai si greseste. pup
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Am intrat si eu acum ,am facut sport s-a trezit bebe si l-am schimbat i-am dat sa manance si acum se joaca si pe deasupra am facut si sport,Doamne ce harnica sunt!!!!Ma apuc de curatenie .
Si uite asa ai sa ne intreci, bine faci, va iau exemplul cu sportul dupa sarbatori, un nou an , un nou inceput, un nou fizic. Harnicuta esti frumosa la fel, slabuta deja, nu mai suferi si incearca sa privesti inainte, primeste florile, iti lumineaza viata. Te pup.
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Neata fetele
SI la bv a nins putin, dar nu mai ningea cand m-am trezit..e frig afara ..Se pare ca in poiana a nins mai mult.
Imediat plec la birou. La cantar tot 53.5..asa ca daca arata la fel si maine, schimb tickerul.Pup.
Te-a certat Aly, lasa nu e nimic tickerul e mai putin important, tu trebuie sa te vezi frumoasa si sa te placi, apoi vine si restul, felicitari ptr kg in minus, fruntea sus.
[QUOTE=VentoFreddo;416832] Sper ca a fost totul ok..si nu mai zi "cato" ma bucur enorm pt tine, asa gandesc si eu, am decis sa plec, chiar daca mi se rupea inima de mama si frati, dar am afacut bine, ca aici mi-am gasit linistea, iubirea,implinirea..
Daa, ca te si cred..Faci si tu ca mine, nu intru, nu stau deloc..si pe urma ma uita cel de sus aicea
Scuze, Emy, crede-ma am scris odata ce ziceam cu voce tare, nu era in intentie si am si apasat enter nu am avut timp sa recitesc, imi cer scuze nu mai fac, totul ok, aparte ca mi-am rascumparat delasarea, nu e drept ptr el, ai dreptate cand intri nu iti mai vine sa iesi ba un jurnal, ba o poza, ba un sfat, etc si zboara timpul.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata fete dragi,si la noi a nins Angela ,asa bine am dormit azi-noapte ,butuc,am intarziat si la servici,asa de zapacita m-am trezit ,nici nu stiam pe ce lume ma aflu.
Vine iarna si aici a nins insa la 12 deja se topise, spun la tv ca si maine o sa mai cada ceva. Miroase deja a Craciun
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fetele,eu sunt ocupata...am incercat sa raspund de dimineata si s-a luat curentul pt.o secunda,suficient sa ma scoata afara din pagina.....si nu am mai avut timp sa va raspund...
kika te-ai trezit?
Angy eu ma trezesc in fiecare dimineata la 6 la 8 incep munca, sambata si duminica daca pot imi permit sa stau cu voi, in rest doar dupa-amiaza, cand nu suntem decat 3
[QUOTE=crina38;416925]esti ceva cu cantarul ala...nu mai zic nimic.....Cred ca nici eu nu rezist fara sa ma cantaresc pana joi...mai ales dc o sa se mai retraga burta...sigur bag o cantarealaQUOTE]
Crina, important sa fii sanatoasa, apoi incet incet reusesti sa nu mai mananci noapte (felicitari), si peste putin timp vei putea purta orice hainita iti doresti. tu cu cantarul ca si mine, maine schimb tickerul, implinesc o luna de cand sunt alaturi de voi si am pierdut 2 kg.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Fetele, ma duc sa ma intind un pic pe divan, cu patura pe mine, poate ma mai lasa durerile astea..
Pup pe toate, o zi frumoasa!
Sa ai grija de tine, un ceiut cald, un eferalgan un film bun si odihna, esti ca noua Te pup fata frumoasa.
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Am luat o pauza ca l-am adormit pe cel mic ,mai trebuie sa spal parchetul in lavyng si gata,dupa fac o baie ,i-mi fac unghiile si epilat si gata sunt fata frumoasa.Nu mai pregatesc nimic de mancare azi ,mai am ceva de ieri si maine fac peste in folie de aluminiu la cuptor cu cartofi in folie la cuptor(eu nu mananc )cu mujdei de usturoi cu smantana si mamaliguta calda si fac si ciorba de peste
Mmmmm bunut bunut, sa te auda al meu cu mujdei ti-ar multumi un an , eu fac rar tot numai ptr el, sa ai pofta, zi de gatit la toate azi , un sfarsit de saptamana pozitiv si plin de soare.
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Buna dragele mele prietene! Sa aveti o zi frumoasa!
Azi sunt la fel de bleguta...am dormit bine, 9 ore, am vizionat Shreck 1 pana la ora 12, am gatit varza (acum fierbe) si am luat deja pranzul, cu greu l-am papat... Dupa ce fierbe varza, pe la 15,15, ii pun bors, ii dau de gust si apoi ma intind putin, cred ca voi adormi nitel
Harnicuta, ce faci? vad ca esti ma vesela, bravo, pusa pe glume asa trebuie sa nu mai fi cum spui tu bleguta, iti doresc un week-end linistit si plin de voie bune, fara ganduri poznase
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
weekend placut fetelor,vorbim luni
va pup
La fel si tie crina, un week-end asa cum iti doresti !!
Citat:
Anterior postat de isa123 Vezi mesajul
merci, am mai incercat singura si nu mea prea iesit ,dar daca avem pe cineva care sa ne incurajeze atunci cand suntem pe punctul sa renuntam cred ca o sa reusesc.
Intrand mai des prin casutele slabutelor, vei gasi cu siguranta ceea ce iti doresti, aparte ca vei avea mereu sprijinul care iti lipseste, poti gasi retete gustoase si hranitoare. Orice vrei sa stii intreaba fetele cu vechime care stiu mai bine sa iti raspunda in functie de necesitatile tale.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara fete dragi ! Ce liniste este in casuta la noi aici ! O sa ma repet iar si o sa va zic ca imi este dor de voi ! Al meu si soacra deja dorm,eu nu pot sunt prea agitata si am baut deja 2 l de suc acidulat si nu am papat nimic,uite ca a venit si randul meu sa ma certati ! Mai vb un pic cu ...cumnatica pe mes si merg la dus ,si daca mai rezist o sa merg sa va citesc si sa va raspund ! Pup dulce pe toate !
Important este sa fii bine, insa trebuie sa te si alimentezi, aparte ca sucul acidulat face rau la stomac, macar incerca ceva usor branzica sau carnita fiarta, dar stii mai bine decat mine, eu sunt de abia cu "cas la gura" printre voi Un week-end linistit
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Neata fetele...o sambata linistita...eu mi-am baut sucul de mar si am facul lacrima in baie....astept sa se zvante si sa le asez la loc..azi fac peste pt.toti ,o ciorbita de cartofi cu carne de porc lor,nu le-am dacut de mult....pentru mine nu cred ca mai fac vreo ciorbita...maine vine fratele sotului cu sotia si copii la noi,au spus sa le fac ciorbita de fasole uscata si peste cu mujdei...tin si ei post....fetele eu ies ....
Spor la treaba in bucatarie si sa ai un week-end plin de veselie alaturi de cei dragi si nu numai, te pup
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Buna ziua! Va invit la:
Buna ziua deja, ca s-a facut 11 la noi , termin de raspuns si ies, pofta bune (acolo este 12), sa fii cuminte

Mult soare si buna dispozitie doresc LA TOATE FETELE DIN CASUTA
Nu mai e mult si vine
__________________
  #2438 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 12:23:03
manumanuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: alcazar de san juan, Spania
Vârsta: 45
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 2.335
Aprecieri acordate: 5.559
Am fost apreciat(a) de 3.898 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Buna fetelor.Eu sunt noua pe aici,v-am descoperit abia ieri.Vreau sa va spun ca este prima data cand vorbesc cu alte persoane asa prin intermediul internetului si va pot spune ca nu ma pricep deloc, pentru mine calculatorul inca e un mister.Sper ca de acum incolo sa mai invat si eu cate ceva.I-mi pare bine ca v-am descoperit pentru ca asa poate i-mi fac si eu prietene.Eu locuiesc departe de tara si aici unde sunt acum nu am nici o prietena pentru ca acum sunt in tara si sunt foarte singura ,doar cu sotul si baiatul meu.Asa ca sper sa ma primiti si pe mine in comunitatea voastra!VA PUP FETELOR!
  #2439 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 13:52:11
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Buna fetelor.Eu sunt noua pe aici,v-am descoperit abia ieri.Vreau sa va spun ca este prima data cand vorbesc cu alte persoane asa prin intermediul internetului si va pot spune ca nu ma pricep deloc, pentru mine calculatorul inca e un mister.Sper ca de acum incolo sa mai invat si eu cate ceva.I-mi pare bine ca v-am descoperit pentru ca asa poate i-mi fac si eu prietene.Eu locuiesc departe de tara si aici unde sunt acum nu am nici o prietena pentru ca acum sunt in tara si sunt foarte singura ,doar cu sotul si baiatul meu.Asa ca sper sa ma primiti si pe mine in comunitatea voastra!VA PUP FETELOR!
Bine ai venit Manuela! Uite-asa te primim! Sa iti traiasca baietelul Sa stii ca nici eu nu am prietene, dar aici am gasit prietene adevarate!
__________________
Jurnal danasonrisa
  #2440 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 14:17:42
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Anes ma duc sa-mi fac un ceai....tu aduci doar cafea....
stii tu vorba aia ce tie nu-ti place altuia nu-i face! ... pai cum sati dau EU tie ceai?!

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Trei tipi mor si ajung la poarta Raiului. Sf. Petru ii intreaba:
- De cate ori v-ati inselat nevestele?
- Eu niciodata in 30 de ani de casnicie, raspunde primul.
- Foarte bine, uite ai aici un Mercedes sa te plimbi in Rai.

- Eu o singura data in 40 de ani de casnicie, spune al doilea.
- Nu e chiar atat de grav, se iarta. Uite un Hyundai sa mergi cu el prin rai.
- Eu de vreo 10 ori in 20 ani de casnicie, raspunde ultimul.
- Aoleu, ce rau ai fost. Insa pentru ca ai fost cinstit, uite o Dacie sa mergi cu ea prin Rai.

Dupa cativa ani se intalnesc cel cu Dacia si cel cu Mercedesul la un stop. Cel cu Mercedes plangea.
- De ce plangi omule? Ce s-a intamplat?
- Uite... a murit nevasta-mea ieri... si am vazut-o azi prin Rai pe role




De Mos Nicolae! OOO, chiar acum da Elvis la radio
binedispusa mamicuta noastra in devenire ...

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

.....
Ai dreptate cu copii si parintii..dar daca nu se face educatia asta de mici..mai tarziu e ..prea tarziu..
Pai parca miercuri si Vidia isi serba ziua fetitie..sau nu?

Bun cofee cofee

....
Prea tarziu nu e, doar ca e mai greu ... Stii tu puterea obisnuintei

NU stiu, Vidia e si ziua fetitei tale?

Da cofeeee!!! N-am baut de nici nu mai tin minte de cand. Mi-e pofta de una

Fetelor am copt 17 foi de dobos . A echivalat cu o tura de kickboxing alergatura ... In toata casa-s numa' foi ... in dormitor am intins un cearcaf pe patul mare peste am pus inca cateva fete de masa si am pus foi ... in bucatarie pste tot, in living pe canapea ... Imediat le adun, numa sa se zvante o tzaruca.
Luni operatiunea crema. Am promis, trebe sa ma tin de cuvant.
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30 ani, greutate, jurnal, kilograme, prieteni, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole