Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #631 (permalink)  
Vechi 14 nov 2010, 21:24:08
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Nevasta ii zice barbatului:--De ce nu repari lumina pe hol?
Sotul raspunde: - Dar ce sunt eu ? Electrician?
Sotia: - De ce nu repari usa de la mobila de bucatarie?
Sotul: - Da ce sunt eu? Tamplar?
Intr-o zi vine sotul acasa si vede ca lumina si mobila sunt reparate. - Cum ai reparat totul?
- A venit vecinul si le-a reparat.
- Si i-ai platit ceva?
- Pai... mi-a dat de ales sa ii fac o prajitura sau sa ma culc cu el.
- Si i-ai facut prajitura?
- Da ce sunt eu? Cofetar?
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #632 (permalink)  
Vechi 14 nov 2010, 21:32:27
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Fulga iti mai trimit eu vin din cand in cand
eu n-am timp sa stau sa le citesc toate si sa aleg din ele ... dar ai eles de mor si eu de ras ... aia cu tinutu gainilor e tare, tare
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #633 (permalink)  
Vechi 14 nov 2010, 21:36:48
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Fetele eu va zic noapte buna ca maine gasiti casuta plina de bancuri ! Am ras cu lacrimi si cu asa o pofta de rade si al meu de rasul meu !

Un oarecare dintr-un sat indepartat soseste la Bucuresti, se suie intr-un taxi si comanda soferului:
− Du-ma in principiu!
soferul:
− Unde?
− in principiu, ti-am zis!
in fine, dupa mai multe incercari de a-l lamuri pe sofer unde voia sa mearga, badia spune:
− Pai mi-a spus si mie cineva ca la Bucuresti, in principiu, se gasesc de toate!


Un jucator pe bursa pierduse multi bani intr-o zi.
A doua zi un cunoscut ilintreaba:
"Am aflat ca ai pierdut multi bani ieri. Esti ok? Cum te descurci?"
"Sunt foarte bine. Am dormit aseara ca un bebelus."
"Da? Bravo!"
"Da. Ma trezeam din doua in doua ore si plangeam.....
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #634 (permalink)  
Vechi 14 nov 2010, 21:40:05
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Fulga iti mai trimit eu vin din cand in cand
eu n-am timp sa stau sa le citesc toate si sa aleg din ele ... dar ai eles de mor si eu de ras ... aia cu tinutu gainilor e tare, tare
Asa a zis si al meu ca daca stia ce efect o sa aibe asupra mea cand era cumnata inca in tara imi cumpara el in fiecare zi numai sa ma vada razand ! Am gasit multe ,sunt foarte tari dar nu le pot posta aici ,in schimb i le zic la al meu si lesina ,s-a trezit si soacra intre timp si nu stie de ce radem,ea atipise de la vin eu rad !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #635 (permalink)  
Vechi 14 nov 2010, 21:44:05
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Promit ca sunt ultimile !

Sotul se intoarce acasa si ii spune nevestei, insufletit de o anume speranta:
- Stii , iubito, l-am auzit pe portar cum se lauda ca s-a culcat cu toate femeile din blocul nostru. Una singura a facut exceptie! o privi el cu subinteles.
- Aaa! precis e mototoala aia de la etajul trei!


Un cuplu decide să-şi petreacă concediul pe o plajă din Caraibe, la
acelaşi hotel unde şi-au petrecut luna de miere acum 20 de ani.
Datorită unor probleme de serviciu, soţia n-a putut călători cu soţul
ei, rămânând să-l ajungă din urmă câteva zile mai târziu.
Când soţul a ajuns acolo, s-a cazat la hotel, şi observă cu uimire că în cameră era un calculator conectat la internet. Atunci soţul a decis să-i scrie un e-mail soţiei sale, dar a greşit o literă din adresă şi fără să-şi dea seama e-mailul a fost trimis la altă adresă. E-mailul ajunge din greşeală la o vaduvă care tocmai a venit de la înmormântarea soţului său, şi citind mailul respectiv a leşinat instantaneu. Băiatul văduvei intrând în cameră, şi-a găsit mama leşinată, fără cunoştinţă lângă calculator, pe al cărui ecran se putea citi:
"Draga mea soţie, am ajuns bine. Probabil te va surprinde să primeşti
veşti de la mine pe această cale, dar acum au calculator aici şi poţi trimite mesaje persoanelor dragi. Doar ce-am ajuns şi am verificat ca totul să fie pregătit pentru venirea ta, vinerea viitoare. Abia astept să te văd şi sper ca această călătorie să fie la fel de liniştită şi relaxantă aşa cum a fost a mea!

PS: Te rog nu-ţi lua multe haine cu tine, deoarece aici este o căldură infernală!"
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #636 (permalink)  
Vechi 14 nov 2010, 22:48:42
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Talking Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Buna dragele mele,mi-a fost dor de voi,abia am asteptat sa plece musafirii(urit nu) ca sa intru sa va salut


Si tu esti o dulce, sa iti dea Dumnezeu un bebe sanatos cand vrei tu scumpa! Si eu te !

Multumesc iubire


Esti frumoasa oricum, sa te gatesti si sa dansezi un blues pt mine![/QUOTE]

Nu au pus blues-uri deloc ,a fost o cumatrie foarte mare 150 de persoane plus copiii...muuulti si cum nu sunt prea multe cumetrii toti au preferat melodiile de joc dealea de te lasa fara rasuflare si te sleieste de puteri a doua zi .Cred ca am bataturi pe talpi ca ne-am si descaltat la un moment dat mai multe fete

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Noapte buna Emy,noapte buna Fely....eu astept sa termine sa puna parchetul in camera la cea mare....dupa ce termina le dau sa pape si ma apuc sa matur, sa sterg praful si sa dau cu mopul..mie si somn...Doamne multam ca termina ....mai este un hol si o camera de 5jumate/4....astea doar de zugravit....asa m-am saturat de atata dezordine...azi am dat si comanda de tort pt.joi cand e ziua la cea mare....va dati voi sea,a cand reusesc sa fac eu curat in toata casa....cea mare ajunge doar seara de la serv.

Eu am avut doar weekwnd-ul asta pauzamai am si eu o gramada dar terminam noi si dupa odihna
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Buna dimineata!
Stiu ca e duminica si sunteti somnoroase, asa ca va a duc micul dejun la pat
Acum e tirziu dar pot s-o beau miine dimineata?doar cafea

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Buna dimineata din nou, poate cu o cafea va fac sa veniti

Si pe a ta ca doar e luni nu


Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Ms, Angela, nu e un secret, azi fac 34 de aniPardon..25
Scumpo, facem in iunie 4 aniPe langa anii tai de casnicie noi parem inca in luna de miere

LA MULTI ANI !!!!! SOARELE SA-TI LUMINEZE MEREU CALEA IAR ZIMBETUL SA NU-TI LIPSEASCA NICIODATA


Fetelor, eu nu pot sa va las imagini, nu imi merg atasamentele, dar imaginati-va ca va las un tort frumos, cateva sticle de sampanie, ceva de mancare sa mearga sampania si multa multa dragoste!!
Multumesc ,pai o s-o tin numai in petrecere
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Promit ca sunt ultimile !

Sotul se intoarce acasa si ii spune nevestei, insufletit de o anume speranta:
- Stii , iubito, l-am auzit pe portar cum se lauda ca s-a culcat cu toate femeile din blocul nostru. Una singura a facut exceptie! o privi el cu subinteles.
- Aaa! precis e mototoala aia de la etajul trei!

Un cuplu decide să-şi petreacă concediul pe o plajă din Caraibe, la
acelaşi hotel unde şi-au petrecut luna de miere acum 20 de ani.
Datorită unor probleme de serviciu, soţia n-a putut călători cu soţul
ei, rămânând să-l ajungă din urmă câteva zile mai târziu.
Când soţul a ajuns acolo, s-a cazat la hotel, şi observă cu uimire că în cameră era un calculator conectat la internet. Atunci soţul a decis să-i scrie un e-mail soţiei sale, dar a greşit o literă din adresă şi fără să-şi dea seama e-mailul a fost trimis la altă adresă. E-mailul ajunge din greşeală la o vaduvă care tocmai a venit de la înmormântarea soţului său, şi citind mailul respectiv a leşinat instantaneu. Băiatul văduvei intrând în cameră, şi-a găsit mama leşinată, fără cunoştinţă lângă calculator, pe al cărui ecran se putea citi:
"Draga mea soţie, am ajuns bine. Probabil te va surprinde să primeşti
veşti de la mine pe această cale, dar acum au calculator aici şi poţi trimite mesaje persoanelor dragi. Doar ce-am ajuns şi am verificat ca totul să fie pregătit pentru venirea ta, vinerea viitoare. Abia astept să te văd şi sper ca această călătorie să fie la fel de liniştită şi relaxantă aşa cum a fost a mea!

PS: Te rog nu-ţi lua multe haine cu tine, deoarece aici este o căldură infernală!"


Super bancurile am ris cu lacrimi.Bravo Fulguta
  #637 (permalink)  
Vechi 14 nov 2010, 23:01:19
lacramioara2's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 72.2kg
Mesaje: 1.529
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Buna seara dragele mele, de cand nu am mai trecut pe la voi, ati mai construit un etaj, bravo bravo!

Sa ma iertati ca m-am dat la fund zilele acestea, insa am avut un moment trist tare zilele acestea si am bagat capul in nisip ca strutul (am scris la mine in jurnal ce si cum, nu va zapacesc si aici).

In fine, a trecut. Insa in ultimele doua saptamani nu am mai tinut nici dieta nu am mai facut nici sport si motivatia mea e undeva la nivelul minus 15.

Fulguta draga cred ca e momentul sa pui vaca nebuna si pentru mine si sa ma adaugi acolo la semnatura si sa stai cu ochii si pe mine.

Am vazut ca fost ziua lui Emy, La multi ani iubita, cu intarziere dar sper sa primesti si urarile mele.

Aly si Felix, felicitari pentru scadere sunteti doua fete fericite, sunt sigura! Mie imi e si frica sa ma sui pe cantar la ce am facut zilele acestea.

Va sarut si ma duc sa mai citesc din urma.
lacramioara2, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1664 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1147 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #638 (permalink)  
Vechi 14 nov 2010, 23:14:41
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Buna dragele mele,mi-a fost dor de voi,abia am asteptat sa plece musafirii(urit nu) ca sa intru sa va salut
Nu au pus blues-uri deloc ,a fost o cumatrie foarte mare 150 de persoane plus copiii...muuulti si cum nu sunt prea multe cumetrii toti au preferat melodiile de joc dealea de te lasa fara rasuflare si te sleieste de puteri a doua zi .Cred ca am bataturi pe talpi ca ne-am si descaltat la un moment dat mai multe fete
Eu am avut doar weekwnd-ul asta pauzamai am si eu o gramada dar terminam noi si dupa odihna
Super bancurile am ris cu lacrimi.Bravo Fulguta
Buna iubita ,eu inca bantui pe aici ca nu imi este somn ! Ce ma bucur ca te-ai distrat de minune ,ai facut si miscare si bataturi ,dar nu mai conteaza !
Nu stiu ce am avut asta seara dar in ultimile 3 ore si ceva citesc la bancuri si rad singura ! Ai mei deja dorm si eu tot mai rad pe infundate !
Foarte urat ai facut ca ai asteptat sa plece eu intram cand erau cu mine ! Glumesc ,conteaza ca ai intrat sa ne saluti si sa stii ca si tu ne-ai lipsit ! .Pup dulce si treci in patut la odihna ! Somn usor !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #639 (permalink)  
Vechi 14 nov 2010, 23:18:55
lacramioara2's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 72.2kg
Mesaje: 1.529
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Draga Fulgule, multumesc pentru vacuta infuriata. O merit!
Cred ca o sa te pun pe post de screen saver pe desktop.
lacramioara2, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1664 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1147 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #640 (permalink)  
Vechi 14 nov 2010, 23:29:39
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Draga Fulgule, multumesc pentru vacuta infuriata. O merit!
Cred ca o sa te pun pe post de screen saver pe desktop.
Buna Lacramioara ! Eram la tine in jurnal si citeam ! Mi-am permis sa copiez asta !
Ceea ce voi scrie mai departe nu este cel mai putin important lucru care a inceput sa ma preocupe in ultima vreme si anume: pe 11 noiembrie fetita mea s-a dus si apropierea acestei date ma umple de angoasa si tristete.
Sunt alaturi de tine si sa stii ca din ras am dat in plans citind la tine in jurnal ! Dar eu stiu ca esti puternica si deja ai reusit sa te ridici de fiecare data ! Te imbratisesz cu mult drag si ai grija de tine ! Nu mai trebuie sa repet ca toate suntem alaturi de tine !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30 ani, greutate, jurnal, kilograme, prieteni, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole