Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1631 (permalink)  
Vechi 19 nov 2010, 13:41:27
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Fetele acum ies ..m-au sunat cei cu colarul..mi-l aduc,deabea astept.....
Va doresc un sfarsit de sapt.placut,linistit pe placul fiecareia..pup fetele...
Emy,draga mea nu am avut timp sa ma uit pt. tine de ceva ceaiuri sau remedii naturiste...o sa incerc sa citesc ceva zilele urmatoare...
Fulgule ,nu merg telefoanele in Cosmotte,se lucreaza la Releu...poate totusi se remediaza si reusim sa ne auzim..pup...
  #1632 (permalink)  
Vechi 19 nov 2010, 13:52:43
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Talking Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Ies si eu dragele mele ..am fost si mi-am luat de mincare sanatos fructe,verdeturi si piept de pui....si altele... vreau sa va salut sa va urez un weekend cit mai placutplin de bucurii, fericire si liniste,multa liniste sufleteasca.ne auzim luni eu o sa am un sfirsit de saptamina PLIN. PPPPPPPPPAAAAAAAAAAAAA
  #1633 (permalink)  
Vechi 19 nov 2010, 13:58:54
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Anes,ce ne facem cu Fulga si cu mata ei...sti ce ma gandeam...o aduc la motanii mei,chiar daca Pupul e castrat se descurca ceilalti doi si o sa-i treaca si caldurile la mata......
Ar trebui s-o rezolvi


Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Ies si eu dragele mele ..am fost si mi-am luat de mincare sanatos fructe,verdeturi si piept de pui....si altele... vreau sa va salut sa va urez un weekend cit mai placutplin de bucurii, fericire si liniste,multa liniste sufleteasca.ne auzim luni eu o sa am un sfirsit de saptamina PLIN.PPPPPPPPPAAAAAAAAAAAAA
Wk placut si tie Ella!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1634 (permalink)  
Vechi 19 nov 2010, 14:24:19
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul



Iubita cearta-ma cum vrei tu ,aici este o regula nu ai voie sa te superi si mai este una sa nu ne cerem scuze stii ce cred ca o sa fac o lista cu regulile casutei ! Am pupacit-o pe mamii azi mult de tot ! Chiar am vb cu nutritionista azi la telefon si de aceea mi-am luat iar legume...,si ea a zis sa nu tin post ca ma iarta Dumnezeu ca sunt sunt bolnaviara ,dar mi-ar pare rau ca imi este asa de usor sa-l tin ! Mai vb cu ea iar maine si o sa-mi de- o lista iar cu ceva mai consistent de papa,problema este ca imi mancare gatita cu toate ca stie ca eu nu pap asa ceva de ani de zile ! Sa stai linistita ca promit ca in 2 saptamani maxim va arat cantarul ca a urcat la 48 kg si promit ca ma mentin acolo ! Si tot atunci o sa pun si poze cu mine ca de cand am slabit arat urat la fatasunt trasa rau ochii sunt dusi in orbite,noroc ca nu am cearcane negre ,de nas ca sa va mai spun ca ici ca sunt pinochio !

Sa vedem pozele. Bine sa ai pus un kg pe tine.
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Aici la Tm se tine anul asta faza pe tara
Am pus si poze cu culoare mea de dupa kickboxing-ul cu Jillian
Aha..inca o data succes!
Acum ma uit la ele.. AM comentat. Bravo inca o data pt sport!!!!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul



Ne auzim cand vrei tu ! Maine dimi daca intri pe site si te vad online te sun imediat !
Of , uite ca n-am putut intra.Poate ne auzim pe seara dupa 5 jum.Daca nu , maine .
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata fete dragi si scumpe ! Al meu deja a plecat la munca,eu ma bag la sport si pe urma mai vb !
Mai mai ..tu cat ai dormit? 4 ore? Bataie..
ce-am mai ras de vacile si vrajitoarele tale
Asa poate ma pun si eu pe treaba.


Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Buna dimineata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sa aveti zi frumoasa !!!!!!!!!!!
Fulgulet , multumesc de cafeluta !
eu merg sa ma apuc de treaba, adica sa fac papa.
pup!
Hello Felicia
Ce ai gatit?
Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul

Soare ,cafea, ceiut si o inimioara pt fiecare din voi,si-o imbratisare calda- cu asta am zis tot
VA IU-BESC!!!

Dragele mele eu as mai sta dar tre sa scot din camera fetei si tre sa fac si mincare ca zicea sotul meu ca incepe chiar de azi vrem sa izolam camera fetei ca am o gramada de mucegai(aici in italia e disperrarre cu mucegaiul),asa ca eu va salut si va dau cite un poop la fiecare dar mai tin deschis maccar cit mai stau in bucatarie sa ard mincarea(mi-am luat laptop-ul cu mine).Ne mai auzim
Multumim Ella
Spor la treburi. AI grija de tine.

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata fete dragi. Va pup pe toate,azi am petrecerea cu intreprinderea la restaurant.
Am mai scris si mai sus Fulgutei ,ca azi dimineata am fost multumita de ceea ce am vazut in oglinda.
Sa aveti toate o zi frumoasa.
Disractie faina Aly
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
neta slabutele!
stiam eu ca nu scap asa de usor sa inteleg ca tot arsenalul e ptr mine FULGA
EU CUNOSC aceste arme , ptr mine trebuie sa gasesti ceva mai greu
dar ca sa vezi ca am fost in schimb cuminte eu nu am pus nici un g pe mine, ce am mai slabit cu 1kg
azi am 67.4 asa ca macar aici nu am dat gres
cer iertare ptr ca nu am intrat dar am fost intr-o cadere psiho si atunci nu vreau sa vb cu nimeni, asta pana nu rezolv singura ce ma doare, toate mi-au mer prost, am vrut sa cumpar o casa si banca nu mi-a acordat imprumutul, nu gaseam servici, asa ca am picat acum am hotarat ca nu mai cumpar casa, mai bine ca nu mi-a dat banca banii nptr ca erau prea multi si nustiu cum as fi putut sa platesc 25 de ani, aici vb de 200000de euro. asa ca mai bine mai fac o camera aici unde stau si scap doar cu 15000. acum am gasit si servici asa ca mi-am revenit, cu toate ca banii nu sunt multi, prefer sa ma duc decat sa stau acasa
acum o sa ma duc sa fac de mancare ptr ca azi o sa plec la tara si ma mai intorc duminica. asta ca sa nu ma dati disparuta. sper sa pot intra duminica seara, daca nu am sa intru luni seara dupa ce vin de la servici
vreau sa fac o musaca azi asa ca o sa ma mult de lucru sunt multe de facut, trebuie sa calc celui mic, si sa le am pe toate pregatite pana deseara, pe la 1 ma duc si la market, asa ca am sa intru asa pe fuga pana plec. toate cele bune la toate fetele.
Cris , vad ca ai avut o perioada stresanta . E bine ca ti-ai gasit de lucru si ca ti-ai mai revenit. Te asteptem aici cand poti tu. Stiu cum e..cand nu am fost ok..nici eu nu am prea intrat.Pup.
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Neata fetele mele dragi....e vineri ,e sfarsit de sapt......va doresc la toate o zi linistita si un sfarsit de sapt.pe placul fiecareia...
Acum sa va povestesc ...ieri asa cum am promis am fost la Manastire la Prislop cu toate ca am ajuns doar pe seara,dar am fost fericita ca era slujba...lumanari nu am gasit,era inchis deja chioscul,dar gandul meu s-a indreptat si catre voi cant am fost la manastire....dupa am mers la un reustarant....pe la 21:30 am ajuns acasa unde o astepta tortul pe cea mare...i-am cantat la multi ani ..i-au dat lacrimile..pe tort era scris<La multi ani Anca,te iubim !>...
Fetele ,nu v-am povestit cea mare are probleme cu tenul,o acnee urata de tot,eu zic ca e luata de la cosmetica....a fost la dermatolog si a facut o multime de tratamente ,a dat o groaza de bani pe tratamente...dar nimic,ultima data i-a dat sa-si faca analizele pt.ai da un medicament foarte puternic carenu poate fi dat daca ai probleme cu ficatul...i-am spus la cea mare dupa ce si-a facut analizele<gata,mami,pana aici,ce vrei sa-ti distrugi ficatul.uite hai sa incepem un tratament naturist,da-mi ragaz o sapt.si daca intr-o sapt.nu se cunoaste nici un rezultat faci ce vrei tu>nu va spun cat am citit prin carti si pe net pana i-am facut untratament de cum am crezut eu de cuvinta...in primul rand am incercat sa gasesc cauza si deabea apoi sa tratez....a am uitat sa va spun cand a mers sa-si faca analizele pe langa ce i-a prescris medicul i-am spus sa-si faca si alteler ,la care cea de la analize o intreaba pe cea mare <dar mama ta e medic?> cea mare <nu,nu e medic,dar prin cate a trecut...>.....Asa acum sa va spun cum decurge o zi de-a ei de tratament...dimineata pe stomacul gol 150 ml.suc de varza plus 50 ml.suc de mar...se spala pe fata cu apa de la izvor(la care i s-a facut analiza)se demachiaza cu ceva pe baza de plante,dupa se spala cu ceai de galbenele,trei frati patati si musetel,si se da cu suc de varza(tamponeaza zonele cu probleme)sucul de varza e bun cicatrizant si recomandat si pt.riduri...manaca(fara mezeluri)dupa mancare ia calciu,magneziu,zinc si vit.C....complexul vit.B si vit.A...(e prea mult sa va spun fiecare ce rol esential are in organism)bea tintura de echinacea,ceai de galbenele,la serv.manaca dupa care ia crom,are si la ea ceaiuri pt.sist.nervos(pt.a reduce stresul care e una din cauzele aparitiei acneei)..acest tratament dureaza 10 zile...dupa care sucul de varza se inlocuieste cu suc de mar,sfecla rosie si mar inca 10 zile dupa care s ramane pe suc de mar...Dupa primele 10 zile,odata cu renuntarea la sucul de varza se renunta si la Complexul de vit B...in fiecare zi se schimba prosopul si fata de perina,eu ii pun un prosop mare pe perina si-l schimb in fiecare zi...nu stiu daca ma credeti ,am inceput acest lucru de marti seara,(bineinteles seara doar ceaiuri,cele de dimineata baut si spalat pe fata ) si nu va spun ca au inceput sa se retraga de pe fata ...Doamne,Dumnezeule,multumesc din tot sufletul...ieri trebuia sa mearga din nou la dermatolog,i-am spus sa astepte pana joia viitoare sa vada ce parere are si dermatologul...Stiu ca e greu in fiecare dimineata fac in 3 vase trei feluri de ceai,plus sucurile,imi ia ceva timp ,dar sunt fericita ca totul merge spre bine...
acum intru sa citesc de unde am ramas miercuri..ieri am citit doar printre randuri....
Multumesc ANgela..pt ca te-ai gandit la noi cand ai fost la manastire. Ma bucur ca ziua de ieri a fost frumoasa.
Multa sanatate fetei tale..cu nauristele..se vindeca mai incet , dar se vindeca , si aperi si ficatul.
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna dimi fetelor.am intrat sa va salut ,o sa va raspund la toate cand voi veni acasa ,ma pregatesc sa merg cu bebe la medic.Astea sunt pentru voi.Ozi frumoasa sa aveti
Servus Vidia..o zi frumoasa. Totul va fi bine cu bebe..am inteles ca e doar un control de rutina nu?
Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
fetelor buna dimineata si va rog sa ma iertati ca nu am mai intrta de mult.vad ca nu numai va-ti mutat cu un etaj mai sus dar ati scris si aici o gramada.eu nu mai am timp deloc ca ma fataie sefa mea in 3 cabinete si nu stiu cum sa ma imaprt.seara ajung acasa si fac lectii cu andrei apoi fac si ce mai e de fcaut prin casa ,seara la 9.30 cad lata in pat.atat ce am apucat sa scriu meniul zilnic.m-am cantarit azidim si aveam 58 de kg.cand a plecat sotul meu aveam 61 acum am 58 de kg,cu toate ca am mancat ,dar cred ca m-i se trage de la alegatura si stres.va pup dulce si sper sa mai pot intra mai des
Hei Oana..servus
Iacata cat ai slabitai grija sa nu slabesti prea mult. Ce oameni ..te cam muncesc aia la job..profita ..nu mai zic nimic.
Cat mai e pana vine sotul? Pupici pt Andrei si pt tine.
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Doamne ce ati scris ...

Roxy,iti doresc multa sanatate tie si mamei tale...sa ai grija de tine,toate incercarile sunt date de sus,pt.ca Dumnezeu ne iubeste si vrea sa ne intarim credinta in el...
.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

In negru.Iti dai seama ca arat mai slaba
Pantaloni negri,si o bluzita neagra cu ceva sclipici, e dragutica. Nu m-am imbracat nu stiu ce deosebit,vreau sa ma simt bine,nu intentionez nici sa stau prea mult.Sa-ti spun de ce: este ca un chef de sf. de an unde vin toti de la mic la mare. Femei suntem putine si cand navalesc pe noi toti barbatii,mai ales dupa ce o iau putin la caita sa ne ia la dans,nu ma prea incanta. Al meu nu prea vrea sa stea(noi lucram amandoi )dar observ ca nici nu-i prea convine sa raman eu. Si asta e,inainte asteptam petrecerea ,dar nu stiu ce s-a intamplat ca nu mai suport oamenii beti.
Ce bine e cand ne simtim bine in pielea noastra
Sa te distrezi bine Aly .. Nici eu nu suport oamenii beti
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele ies un pic sa cobor pana la veterinar ca vad ca pisica varsa si a scos si un ghemotoc de par pe gat ! Imi este mila de ea o bag in sacosa si cobor cu ea !
Da ce-o fi patit? Fugi..
Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Ies si eu dragele mele ..am fost si mi-am luat de mincare sanatos fructe,verdeturi si piept de pui....si altele... vreau sa va salut sa va urez un weekend cit mai placutplin de bucurii, fericire si liniste,multa liniste sufleteasca.ne auzim luni eu o sa am un sfirsit de saptamina PLIN. PPPPPPPPPAAAAAAAAAAAAA
Weekend fain Ella!

Fetele
Nu am intrat de mult timp..iar ati scris mult..
Nu am putut adormi aseara ,,,doar pe la 1 m-am pus in pat..azi dimi la 7 eram in picioare..am zis ca e prea devreme si m-am pus iar in pat.
M-am trezit la 10 fara un sfert...nauca..
Pac ma trezesc cu curieratul la usa..(inca nu bausem cafeaua)..desi eu ii asteptam abia pe marti. Comandasem un parfum pt al meu.. Si era sa-i dau 400 ron in loc de 200..atat de adormita eram.
Apoi la 11 am plecat ..sa dau un anunt la ziar si sa mai cumpar cate ceva..m-am oprit la o cafea ..si am ajuns pe la 1 acasa.. AM papat , luat pastilele..si am venit in casuta.
Pacat ca la 3 si ceva trebuie iar sa plec la birou. Banuiesc ca ajung acasa pe la 5 jumate sau asa ceva.
asa ca ne mai auzim pe seara...Va pup si weekend frumos celor care nu mai intra pana luni.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1635 (permalink)  
Vechi 19 nov 2010, 14:32:48
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Buna dragelor .Am venit acasa pe la 11,30 si i-am dat papa celui mic si a adormit ,eu mi-am facut baie ,mi-am aranjat parulsi acum ma machiezsi incerc sa va raspund la toate
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1636 (permalink)  
Vechi 19 nov 2010, 14:46:43
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Azi trebuia sa fac curatenie..si ioc.
Asa ca maine, in loc sa stau linistta cu voi, va trebui sa fac smotru..
Fetele nu stiu ce sa zic de pastilele astea pe care le iau de 4 zile... Decand le iau..ies afara si de 5 ori pe zi..nu ca nu m-as bucura..dar mi-e ca imi strica stomacul.
Plec in 15 minute. Pupici.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1637 (permalink)  
Vechi 19 nov 2010, 15:17:17
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
V-am pupat gagici.
Pupici si o zi buna

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele ies un pic sa cobor pana la veterinar ca vad ca pisica varsa si a scos si un ghemotoc de par pe gat ! Imi este mila de ea o bag in sacosa si cobor cu ea !
Saracuta sper sa fie bine

[QUOTE=rozica1965;408952]
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul


Vazui la albume o fata Madanuta....e o fata blonda si mai marisoara asa....are multe poze mireasa......as fi curioasa ce mai face cu kg....
Iar tu.....umbli haihui peste tot......
Eu o sa mai vin pe aici,dar la inceput e cam rau ca nu cunosc fetele
Intra mai des si o sa vezi ca imediat o sa ne cunosti ,sunt fete foarte sufletiste

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fetele sa stiti ca aseara am fost cuminte...am papat orez fiert cu legume si cascaval de post,apa plata cu lamaie si muraturi asortate...nu m-am atins de tort (sa pap)...azi am inceput ziua cu suc de mar 300 ml. ceai pt.sistemul nervos si ceai de sunatoare de care inca nu m-am atins..la mine am mandarine si o banana....acasa ciorbita de fasole si conopida fiarta pt.mine....vreau sa termin cu curatenia sa ma apuc si eu de calarit bicicleta......
Ma bucur Angy ca ai avut timp esti de 3 ori femeie

[QUOTE=Fulguta;408792]
Vidia draguta si care topaia pe masa cand pisica nu-i acasa ! Sper sa ma gasesti tot aici astept sa vi de la doctor cu toate ca am citit ca nu este nimic cu bebe in neregula !!
Sunt aici Fulgusor de ce ,vrei sa-mi tragi o mustruluialaceva cu tauri si vaci nebune

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fely din pacate era inchis la chiosc pt.a cumpara lumanari(am intrebat o maicuta)...dar gandul meu s-a intrebtat si spre voi la Manastire....la fetele din casuta si la cele de pe forum dragi mie...chiar daca am uitat vreuna Doamne,doamne va stie pe toate si ce probleme aveti fiecare...pomelnic nu v-am pus deoarece trebuie numele corec de botez a fiecareia...
Multumim Angy,Dumnezeu sa-ti dea sanatate ,esti o dulceata

[QUOTE=angela av;4086
[B]Vidia ,bafta la filmari cu cea mica,sper sa iese totul in regula...[/B]
A iesit totul foarte bine ,luni dimi o vad si eu la tv

Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
fetelor buna dimineata si va rog sa ma iertati ca nu am mai intrta de mult.vad ca nu numai va-ti mutat cu un etaj mai sus dar ati scris si aici o gramada.eu nu mai am timp deloc ca ma fataie sefa mea in 3 cabinete si nu stiu cum sa ma imaprt.seara ajung acasa si fac lectii cu andrei apoi fac si ce mai e de fcaut prin casa ,seara la 9.30 cad lata in pat.atat ce am apucat sa scriu meniul zilnic.m-am cantarit azidim si aveam 58 de kg.cand a plecat sotul meu aveam 61 acum am 58 de kg,cu toate ca am mancat ,dar cred ca m-i se trage de la alegatura si stres.va pup dulce si sper sa mai pot intra mai des
Buna oana ,stiu ca ti-e greu dar stiu ca tu esti puternica,dar prea multa munca ,macar ti-a marit salariul?
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1638 (permalink)  
Vechi 19 nov 2010, 15:27:43
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
am vazut si ce meniu
dar eu o sa ma duc la servici de luni asa ca nu o sa am timp sa gatesc si ptr mine si ptr copii, asa ca am sa vad ce pot sa fac. o sa fac ceva seara ca sa am la servici , am o problema nustiu cum o sa gasesc eu aici faina de naut, si cum se numeste in greaca sau in engleza
Nici eu nu am gasit aici faina de naut
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Spor la invatat!!of, si tu si Dana cu invatatu'.Sper sa luati maxim la examene!
Pupici, pe poimaine, ca maine nu sunt
Multumesc frumos, acum am papt de pranz caldut si mi-e somn, asa ca invat dupa
Asa o sa fac!O sa ma gandesc la Fulga si taurul ei nebun
Noapte buna, sper sa dormi toata nopatea, sa nu mai "bantui" prin sufragerie
Am dormit 11 ore noaptea trecuta! Datorita tie, merci!
[QUOTE=incognito;408364]Multumesc fetelor pentru ce mi-ati scris (stiti voi cine)...o sa ma tin de tratament, acuma daca am inceput..
Azi am fost cu mama la dr..i-a facut chiuretajul biopsic..ea zice ca n-a durut f tare..de durat a durat putin..vreo 10 min..si peste 2 ore deja manca..desi era inca putin ametita.
Da eu am avut niste emotii pt ea..de numa. Azi noapte am visat-o..la cat m-am gandit la ea, nici nu ma mir.
Apoi azi am fost asa de agitata. Asteptam si restul analizelor (cele facute la Bv)...si dimineata m-a si pufnit plansul prin baie.
Nu stiu de ce sunt asa bleaga.Intotdeauna pun raul inainte si-mi fac singura rau.
Incearca sa fii mai optimista! Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine!
Dana..abia acum apuc sa te felicit pt Bobo..sa va urez sanatate si tu sa ai grija de tine
Multumesc, chiar acum merg sa il culc un pic

Da Emy, eu zic ca medicul iti va da cel mai bun tratament. In primul rand ca vrei kinderi! Ca nu merg eu, ca nu mai risc la fel ca tine, e altceva! Dar eu merg
Emy draga, sa iti dea Dumnezeu cat mai curand un bebe, sa ii plimbam impreuna!

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Am discutat cu sotul ,dar ROMTEL..nu avem semnal la net in oras ,sunt si ei la inceput.Dai incolo.Eu am avut activitate zilele astea .Maine plec cu bebe la doctor pentru bilant si la ora 12 fetita are filmare la o televiziune locala si e foarte emotionata a repetat dansul vreo 2 ore
Draga Vidia, sa fie bine la doctor si succes fetitei la filmare, cum a fost???
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Fetelor ... in sfarsit a sosit ziua in care ma si tin de promisiune. Mi-am reinprospatat albumul
Am pus si poze cu culoare mea de dupa kickboxing-ul cu Jillian
Bravo Anes, ma uit dupa ce dorm, pup!
__________________
Jurnal danasonrisa
  #1639 (permalink)  
Vechi 19 nov 2010, 15:40:57
nanei's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2010
Locaţie: bacau, Romania
Vârsta: 46
Dieta: 1200-1250cal pe zi
Date: 170cm, 72.3kg
Mesaje: 606
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 159 ori in 46 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Vidia draguta si care topaia pe masa cand pisica nu-i acasa ! Sper sa ma gasesti tot aici astept sa vi de la doctor cu toate ca am citit ca nu este nimic cu bebe in neregula !!

Buna Oana ! In primul rand ne bucuram ca ai intrat ,in al doilea rand iti iei bataie daca iti mai ceri scuze ! Ma bucur ca te mentii bine,ba chiar slabesti,chiar daca nu slabesti din cauza dietei ci din cauza stresului ,bau -bau este foarte rea nu se gandeste si la tine ca esti om ? Si daca te pierde sau te imbolnavesti nu mai are pe cine sa traga ?
Pupam dulce baietel tau drag ! Cred ca iti este tare greu cu sotul plecat cat sta plecat sau cum ? Pleaca lunar sau in fiecare saptamana ? O sa fim aici mereu si poti intra cand ai timp !
iubita mea sotul meunu va veni acasa 3 luni.de aia e ff greu fara el pt ca si perioada este mare.te pupic si multumesc de grija
nanei, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1677 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1160 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 903 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1640 (permalink)  
Vechi 19 nov 2010, 15:42:45
nanei's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2010
Locaţie: bacau, Romania
Vârsta: 46
Dieta: 1200-1250cal pe zi
Date: 170cm, 72.3kg
Mesaje: 606
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 159 ori in 46 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

[QUOTE=david;409096]Pupici si o zi buna

Saracuta sper sa fie bine

[QUOTE=rozica1965;408952]Intra mai des si o sa vezi ca imediat o sa ne cunosti ,sunt fete foarte sufletiste

Ma bucur Angy ca ai avut timp esti de 3 ori femeie

[QUOTE=Fulguta;408792]
Vidia draguta si care topaia pe masa cand pisica nu-i acasa ! Sper sa ma gasesti tot aici astept sa vi de la doctor cu toate ca am citit ca nu este nimic cu bebe in neregula !!
Sunt aici Fulgusor de ce ,vrei sa-mi tragi o mustruluialaceva cu tauri si vaci nebune

Multumim Angy,Dumnezeu sa-ti dea sanatate ,esti o dulceata

Citat:
Anterior postat de angela av;4086
[B
Vidia ,bafta la filmari cu cea mica,sper sa iese totul in regula...[/B]
A iesit totul foarte bine ,luni dimi o vad si eu la tv

Buna oana ,stiu ca ti-e greu dar stiu ca tu esti puternica,dar prea multa munca ,macar ti-a marit salariul?
decu 2 mil ca vanzarile sunt ff mici.sa vedem in decembrie
nanei, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1677 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1160 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 903 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30 ani, greutate, jurnal, kilograme, prieteni, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole