Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5311 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 07:27:35
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Da,Anes dupa 2 saptamani ,si crede-ma ca nu credeam mai ales ca acum 2 zile aveam 60.4.
suuuuuper! la mai mic! cat iti doresti!

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Toate au peste mine.Si sa sti ca asta ma stimuleaza mai mult.Acum o luna aveam mai mult ca una din ele si acum are mai mult,si nu vreau sa ma las ,mai ales ca se tot leaga de burta mea.Eu am pantalonii pana sub burta ,e normal se se vada burta peste ,ca nu mai am nici eu 20 de ani.
si burta ei? aia n-o vede?

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Au tot ras de mine ca nu voi mai reusi sa slabesc ,azi vara aveam 52 kg.Dar le arat eu.Oricum la mine niciuna n-au observat micile schimbari.
las' ca nu mai ai mult pana la 52! ...
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5312 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 07:28:25
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Acum ies,sa lucrez ceva ,cand mai am cate-o portita intru.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5313 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 07:29:48
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
suuuuuper! la mai mic! cat iti doresti!



si burta ei? aia n-o vede?

Nu o vede ca are pantalonii largi ,pana-n gat

las' ca nu mai ai mult pana la 52! ...
Acum va veni greul.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5314 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 07:30:46
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Anes.am zis cand voi ajunge la 56,ma voi rasplati cu o portie de spaghete.Asa dor mi-e si de o mamaliga cu branza si cascaval la cuptor,de o portie de cartofi frantuzesti.Saracii ai mei ,si ei sunt privati de ele.N-as putea rezista ,sa le fac numai lor si eu sa stau deoparte.
si eu le gatesc foarte light. doar ca norocul meu e ca pe langa mine mai mananca doar 2 copii . chiar ma gandeam cum va descurcati voi cu regimul, cand va hraniti si barbatii si ficiorii mari?
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5315 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 07:31:56
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Acum va veni greul.
ai vazut ca ai trecut de jumatate?!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5316 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 07:35:41
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
ai vazut ca ai trecut de jumatate?!
E f.bine Anes,cand m-am inscris eram disperata,m-am cantarit pe un cantar de marfa si nu m-am uitat bine si eram convinsa ca am 68 ,pana m-a cantarit un coleg care mi-a explicat ca nu ma uit unde trebuie.Oricum 63 aveam imbracata cu haine de iarna,abia acum de cand mi-am luat cantar ma cantaresc la pielea goala dimineata.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5317 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 07:47:04
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)


reforma invatamantului
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Adella; 06 mai 2010 at 09:29:52. Motiv: link publicitar
  #5318 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 08:06:54
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Adella; 06 mai 2010 at 09:30:14.
  #5319 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 08:33:11
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Neatzaaaaa!!!!
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Dar Roxi ,tu iesi ca vine un copil si trebuie sa-l lasi pe el? Si eu m-as enerva in locul tau.
Mda...din pacate , da.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Iar sunt singura,dar oricum si eu ies ca trebuie sa-i pregatesc sa manance la baiat.Am mancat niste struguri si asa sunt de plina.
Pai cam asa s-a intamplat ...intram pe rand
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fetitele,pe maine.Va doresc un somn usor si vise frumoase. Asta-i copilul ala ce vine la Roxi,ca m-a enervat si pe mine.
Daca te-a enervat si pe tine...ma simt mai bine.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul


Stai Emy ca inca nu m-a luat tare,maine dimineata o sa am dureri mai mari ca azi ! Imi cunosc corpul atat de bine ! Ca pot sa fac pariu cu cineva cand ma ia durerile in cat timp imi vine,ma refer la 1 ora sau jumate de ora ! De maine nici eu nu mai fac 3 zile !
Of Fulgulet ...asa de rau imi pare ca ai dureri..
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Vaii, mie imi place la nebunie..pe mine mama mea m-a invatat la oje ciudate, prima mea oja mi-a luat-o ea si era verdeAcum preferatele mele sunt culoarea bronzului
Fulga, sa nu ma bati dar nici sa nu te duci la mine in jurnal sa vezi ce-am mancat eu azi
Numai pot, sunt franta, si mai am si maine treaba, da vineri termin, gata, si ma apuc de gradina, ca e foarte tarziu..anul trecut mancam deja salata si ceapa verde..
Al meu face dus, fac si eu, trec la masaj si la soomnnn..Parca nu mai ma satur fetelor de somn..ce-o fi, tot timpul as dormi
Semn de..oboseala. Cum te mai simti azi Emy?
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Aha, am citit de ce nu mai sunteti pe aici niciuna..care cu copilu, care cu sotul la masa..care cu copil nesufarit musafir..
Va pup pe toate, va urez noapte buna, si va rog eu, de maine tineti-va de capul maeu sa ma intorc la dietaaaaa

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Ion si Maria in noaptea nuntii. Ion e mare smecher iar Maria inocenta si prostuta. Clasicul: "Ce-i aia?", "Pai Marie, numa io am asa ceva, nime pe lume nu mai are!"

Peste cateva zile: "Ioane, l-am vazut pe Gheorghe la cosit cand s-o dus dupa tufa si si-a dat izmenele jos, sa stii ca are si el"
"Pai Marie, Gheorghe e cel mai bun preten al meu, io aveam doua si i-am dat si lui una" "Aaaaaa, bine"
"Da' totusi..."
"Ce mai vrei fa?"
"Prost mai esti ma, de ce nu ti-ai oprit-o tie pe aia mare?"
faine bancuriel. al meu a parut imediat..ce scrie ce scrie?
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
neata fetelor,

m-am cantarit si......am slabit 1.1kg intr-o saptamana..Sincer se vedea pe mine asa ca parca sunt mai slaba dar sunt si mirata ptc am tot sbarcit-o in ultimul timp.Intr-adevar nu f mult dar am muscat din cascaval de multe ori.Doar de sport m-am tinut si am facut aproape zilnic.Cred ca asta ma scoate--sportul Deci schimb tickerul de la 75.7 la 74.6kg!!!!Fulguta stia
Crina , felicitari!!!!!! Ce bine !

Emi insa cu pariul nostru cu sotul tau mai trebuie sa amanamAzi noapte iar m-am sculat pe la 2.30 ( deci trecuse ziua de fructe caci asa am gandit) si am mancat putina brz sarata si pate de ficat .Doar amanam ptc nu ma las.Asa cum am stat toata luna martie fara sa mananc noaptea de am zis --gata am reusit---asa o sa pot si acum.Doar am reusit sa nu mai mananc dulciuri eu aia drogata dupa ele.Emi doar amanam victoria, da?
Asta nu mai e asa de bine...dar tu cum de te trezesti noaptea? Eu dorm dusa pana dimi..
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
oops eu asa stiam ca banana constipa, dar dc ai gasit scrisa chestia asta..scuze....asa o fi...Are dreptate Fulguta cand spune ca se scriu multe pe aici si nu sunt neaparat adevarate ptc sunt scrise de persoane neavizate
Mai Crina, nici eu nu stiu.
Ideea e ca nici astea nu mai ajuta.
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
l

hai ca acum stiu cum sa-mi aleg si bananele, habar nu aveam de criteriile astea
nici eu nu stiam


Anes si eu zic la fel, e o mare diferenta fata de cum aratai esti cu totul alta persoana.Acum parca te-ai ascuns dupa kg alea si esti altcineva.De exemplu la mine nu se vede asa mare diferenta dar la tine....Hai slabeste
Da Anes, suntem alaturi de tine. SIgur vei avea rezultate bune !

Roxi exact asa sunt si eu, nu-mi place sa haladui prin magazine decat strict pt ce am de cumparat, haine, alimente, etc..cu lista cum spui tu.Eu ii tot zic sotului ca are noroc cu mine ...Si cand am mai multe de cumparat ,le cumpar repede ca nu am rabdare sa stau mult in supermarket
Pai sunt niste norocosi. Al meu mai face misto, ca ce de mult cheltuie cu mine...

[QUOTE=crina38;177013]hai nu fi modesta..Eu tot la ..premiante te incadrez

Multumesc

[QUOTE=crina38;177016]Eu de cand am facut o iritatie de la detergentul de vase spal numai cu manusi.E greu la inceput dar te obisnuiesti..aaa si mi-am luat si masina de sp vase asa ca spal combinat--eu si masina
Si eu mai spal cu manusi..dar le uit cateodata. Ca urasc sa am vase in chiuveta, cum se face o cana...cum o spal.


Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
Fetelor hai ca am ajuns la zi cu cititul.Azi o sa plec mai devreme de la birou , am sedinta la scoala la aia mica..iar maine mi-am luat liber ca merg tot cu aia mica la concurs muzica si dans si dupa masa merg la club cu ea, acolo unde repeta.Nu va zic, sambata este alt spectacol intr-un parc in Buc cu muzica, iar merg..Ce sa mai , duc VEDETA de colo colo...Asa mai stau si eu cu ea ca altfel 3 ore pe zi..e putin
Asa ac nu prea cred ca o sa mai am timp sa intru, si imi pare asa rau,o sa raman in urma
va pup
Succes la concurs.
Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Fetele buna dimineata!!!!!!Ce ati facut ieri cu ziua de fructe.Mie cred ca imi vine ca ma doare burta groaznic si tot am si asa 68.2Kg.Uraaaaaaaaaaaaaa.Sunt super fericita.M aduc sa modific.va pupacesc si mai intru cand ajung al servici.
Neata Oana , Felicitari pentru rezultate!!
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
imi pare rau pt tine! ... eu doar o criza am avut si m-am plans de a stiut tot forumul.
Chiar Anes, cum te mai simti?
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Crina,e f.bine intr-o saptamana 1.1 kg.Ai vazut ,reusim si noi chiar cu mici scapari,eu aseara asa am ravnit la niste crenvursti fierti,dar am rezistat.Si eu aveam azi-dimineata 58.1,asa m-am bucurat.
Bravo Aly draga! Dar nu schimbi tickerul??
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Eu stiam ca banana e buna si la diaree si la constipatie,baiatul unei prietene nu iesise de catava zile si dr. i-a recomandat o banana si un pahar de suc.Imediat dupa ce le-a consumat a si iesit.
Ei , asa stiam si eu, dar uite ca nimic. AM luat si fibrele alea, am mancat numai fructe si legume crude ieri..si azi nimic nimic.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Ne-a venit o colega noua,si asa de rau scriu acum,ca povesteste si trebuie sa fiu atenta la ce zice si-mi distrage atentia.Uf,si ce bine era dimineata cand vorbeam cu voi,si ma lasau in pace.
Nasol... ZI si tu..da , da...zambeste..si vezi-ti de treaba ta.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Acum merg sa-mi schimb tickerul .Sa stiti ca am intrat si in cealata pereche de blugi.Ma stramg putin dar merge.Asa bine-mi vin.Mai am perechea noua,la care nu vreau sa renunt sub nicio forma ,sa-i arat colegei care insista ca nu voi mai intra in ei,sa-i arat ca nu are dreptate .Cu toate ca trebuie munca multa sa mai intru in ei. Trebuia sa-i port cand mi-au fost buni.
O sa intrii in ei! Da-i peste nas. Sa moara de ciuda...
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Toate au peste mine.Si sa sti ca asta ma stimuleaza mai mult.Acum o luna aveam mai mult ca una din ele si acum are mai mult,si nu vreau sa ma las ,mai ales ca se tot leaga de burta mea.Eu am pantalonii pana sub burta ,e normal se se vada burta peste ,ca nu mai am nici eu 20 de ani.
Ei dar rele mai sunt femeile astea... Las ca se fac ele cat China, si tu o sa le razi sub nas...Si oricum tu vei fi o slabuta in curand...asa ca nici sa nu le bagi in seama!!!!
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Au tot ras de mine ca nu voi mai reusi sa slabesc ,azi vara aveam 52 kg.Dar le arat eu.Oricum la mine niciuna n-au observat micile schimbari.
Pai sigur ca da....nici n-o sa orserve... Cu cat vei slabi, cu atat , vor tacea mai mult.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5320 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 08:36:24
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Neata fete dragi !

Cine-mi da si mie o cafeluta, sa ma trezesc ?
Eu tot constipata sunt..asa ca rezultatele sunt cu semnul intrebarii... E posibil sa am mai putin, dar asa arata cantarul.
Azi zi de lactate.
Ideea e ca joia trecuta aveam 56...azi am 55.2.
E de bine. Si va multumesc pentru sustinere. Sa vezi ca alaturi de voi, o sa-mi ating scopul mai repede .
Merg sa beau o cafea si revin,sper..
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, forum, jurnal, jurnale, masca ten mixt, slabire, slabire 30 ani, slabit, slabit 30 ani, slabute, slabute 40 ani, slabute 50 ani, tratamente riduri, ulei de masline, ulei de ricin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce inaltime ai vrea sa ai? Slabuta Despre noi, ... femeile 42 08 iun 2013 09:46:18
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Vreau sa slabesc 30 kg anonima Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 68 01 iun 2011 17:12:57
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole