Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal bluelf

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #61 (permalink)  
Vechi 11 iun 2013, 12:46:26
ladyamneth's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Bucuresti It, Romania
Vârsta: 42
Dieta: -
Date: 167cm, 57kg
Mesaje: 3.034
Aprecieri acordate: 1.250
Am fost apreciat(a) de 1.887 ori in 1.156 mesaje
Implicit Re: Jurnal bluelf

Citat:
Anterior postat de bluelf Vezi mesajul


Bună,bună!

Măi, s-ar putea să fi folosit greutăți mai mari decât mi-ar fi fost confortabil, dar și Chalean zicea că greutățile perfecte sunt cele care între a 10a și a 12a repetare te aduc la limită. Ori eu mi-am atins limita cu ele. A fost, ce-i drept, a naibii de greu, dar bănuiesc că asta e ... știi tu... limita

Deocamdată am să fac cu ele până când pot să le manevrez mai lesne și apoi am să cresc greutatea.

La examen a fost biiiiiiiiiiiiiiine, am scris toooooooot!!

Și mousse-ul meu de ciocolată a ieșit perfect!!! Aveam empții dacă o să se întărească sau nu, dar a ieșit grozav. Mai trebuie să-l decorez și voila!! E numai bun de la muuulți ani!!

Mâine e din nou CHLX day. Dar e zi dinaia mai mult cardio și mai puțin greutate. Sper să fie bine.
Bravo pt examen!

Si eu am folosit greutati la maini cam la jumate din ce foloseste Chalean, la picioare ceva mai mult

Ce mousse de cioco ai facut? e ziua ta?

Pupici si o zi minunata!
__________________

“Take care of your body. It’s the only place you have to live.” ~ Jim Rohn
ladyamneth, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
ladyamneth, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui ladyamneth:
bluelf (11 iun 2013)
  #62 (permalink)  
Vechi 11 iun 2013, 18:33:50
bluelf's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 58.5kg
Mesaje: 133
Aprecieri acordate: 54
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 28 mesaje
Implicit Re: Jurnal bluelf

Citat:
Anterior postat de ladyamneth Vezi mesajul

Bravo pt examen!

Si eu am folosit greutati la maini cam la jumate din ce foloseste Chalean, la picioare ceva mai mult

Ce mousse de cioco ai facut? e ziua ta?

Pupici si o zi minunata!
Greutăți la picioare? Cum adică? Că în burn circuit 1 nu am văzut să fie greutăți la picioare.

Și nu, nu e ziua mea, eu sunt pe 17 aprilie, e ziua unei colege de cameră pentru care am zis să fac ceva simpatic. A ieșit o minunăție de mousse!!!!!! Doamne, nu pot să cred că nu pot să servesc și eu din el.

Primul meu mousse e pentru ziua ei de 20 de ani

Am luat rețeta de pe youtube, este o franțuzoaică tare simpatică cu niște rețete geniale și ușoare.

Uite linkul pentru mousse : Chocolate Mousse Recipe - How to make Mousse au Chocolat - YouTube
__________________
My Evil Diary (Jurnalul Irinei)http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...elf-11242.html

bluelf, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #63 (permalink)  
Vechi 11 iun 2013, 20:09:16
ladyamneth's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Bucuresti It, Romania
Vârsta: 42
Dieta: -
Date: 167cm, 57kg
Mesaje: 3.034
Aprecieri acordate: 1.250
Am fost apreciat(a) de 1.887 ori in 1.156 mesaje
Implicit Re: Jurnal bluelf

Citat:
Anterior postat de bluelf Vezi mesajul


Greutăți la picioare? Cum adică? Că în burn circuit 1 nu am văzut să fie greutăți la picioare.

Și nu, nu e ziua mea, eu sunt pe 17 aprilie, e ziua unei colege de cameră pentru care am zis să fac ceva simpatic. A ieșit o minunăție de mousse!!!!!! Doamne, nu pot să cred că nu pot să servesc și eu din el.

Primul meu mousse e pentru ziua ei de 20 de ani

Am luat rețeta de pe youtube, este o franțuzoaică tare simpatică cu niște rețete geniale și ușoare.

Uite linkul pentru mousse : Chocolate Mousse Recipe - How to make Mousse au Chocolat - YouTube
M-am exprimat eu ca o cizma
Era vb de greutatile pe care le folosesc la execitiile pt picioare, squats, lunges
OMG cum arata mousse-ul ala , reteta e f simpla, ma cam steseaza tipa cum vb dar se poate trece peste
Wow, si nu mananci, bravo pt determinare, eu nu as fi rezistat
Sper ca prietena ta sa aprecieze cadoul tau
__________________

“Take care of your body. It’s the only place you have to live.” ~ Jim Rohn
ladyamneth, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
ladyamneth, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui ladyamneth:
bluelf (12 iun 2013)
  #64 (permalink)  
Vechi 12 iun 2013, 20:53:22
bluelf's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 58.5kg
Mesaje: 133
Aprecieri acordate: 54
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 28 mesaje
Implicit Re: Jurnal bluelf

Citat:
Anterior postat de ladyamneth Vezi mesajul

M-am exprimat eu ca o cizma
Era vb de greutatile pe care le folosesc la execitiile pt picioare, squats, lunges
OMG cum arata mousse-ul ala , reteta e f simpla, ma cam steseaza tipa cum vb dar se poate trece peste
Wow, si nu mananci, bravo pt determinare, eu nu as fi rezistat
Sper ca prietena ta sa aprecieze cadoul tau
A, și eu folosesc mai mult la picioare, în cazul ăsta. Azo voiam să-mi fac un ostropel de piept de pui, dar am renunțat pentru că eram prea obosită. Azi e ultima zi de PL. De mâine iar PP. Cred că am să aștept să-mi termin rezervele de mâncare pentru perioadele de PP (cred că mai am cam 2 sau 3 ture) și închei faza asta. M-am plictisit și stagnez. Cred că atât mi-a fost.

Acum mă bag și eu la sport. Nu știu cât de bine e să fac sport seara așa de târziu, dar asta e. Nu am avut când astăzi.

Aseară a mers foarte bine. Am cântat la mulți ani, am stat de vorbă până pe la 3 dimineața cu niște băieți de vis-a-vis, am păpat mousse (nu și eu, eu am savurat doar din priviri), am dansat și cam atât, Dar le-a plăcut tuturor mousse-ul meu.

Chiar îmi place cum gătește Eugenie aia, e simplă și plăcută. Și face mai mult dulcuri care sunt nebunia mea. Vineri am iar examen și vreau să duc la facultate o prăjitură cu nutella la microunde pentru o colegă cu care mă am bine. Copiem împreună

Gata, mă retrag la CHLX. Azi e ziua de Burn Circuit 2. Wish me luck!

Revin, dacă mai pot tasta, după ce termin
__________________
My Evil Diary (Jurnalul Irinei)http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...elf-11242.html

bluelf, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui bluelf:
ladyamneth (13 iun 2013)
  #65 (permalink)  
Vechi 13 iun 2013, 01:17:34
bluelf's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 58.5kg
Mesaje: 133
Aprecieri acordate: 54
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 28 mesaje
Implicit Re: Jurnal bluelf

Wheeeeew, acum abia apuc să intru să scriu. Târziu, ca de obicei. Burn circuit 2 parcă a fost mai simpluca Burn Circuit 1, deși a avut feluri diferite de plotări la sfârșit, pe care eu nu am reușit să le fac.

Nu am tremurat, totuși, nici la primul mai tare ca la ăsta. Deci lucrurile astea chiar funcționează. Mă dor mușchi în locuri în care nici nu știam că am mușchi

Am început, de curând o carte. Vreau să scriu mai mult la ea și să încerc să o publin într-un an sau doi. Și-mi mai vin, uneori idei pe care, dacă nu le scriu rapid, le uit.

De mâine trec la PP. Acum mă culc, sunt obosită și mâine am nevoie de energie pentru studiat
__________________
My Evil Diary (Jurnalul Irinei)http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...elf-11242.html

bluelf, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui bluelf:
ladyamneth (13 iun 2013)
  #66 (permalink)  
Vechi 13 iun 2013, 08:51:53
ladyamneth's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Bucuresti It, Romania
Vârsta: 42
Dieta: -
Date: 167cm, 57kg
Mesaje: 3.034
Aprecieri acordate: 1.250
Am fost apreciat(a) de 1.887 ori in 1.156 mesaje
Implicit Re: Jurnal bluelf

Citat:
Anterior postat de bluelf Vezi mesajul
Wheeeeew, acum abia apuc să intru să scriu. Târziu, ca de obicei. Burn circuit 2 parcă a fost mai simpluca Burn Circuit 1, deși a avut feluri diferite de plotări la sfârșit, pe care eu nu am reușit să le fac.

Nu am tremurat, totuși, nici la primul mai tare ca la ăsta. Deci lucrurile astea chiar funcționează. Mă dor mușchi în locuri în care nici nu știam că am mușchi

Am început, de curând o carte. Vreau să scriu mai mult la ea și să încerc să o publin într-un an sau doi. Și-mi mai vin, uneori idei pe care, dacă nu le scriu rapid, le uit.

De mâine trec la PP. Acum mă culc, sunt obosită și mâine am nevoie de energie pentru studiat
hello
Ma bucur ca a trecut cu bine ziua prietenei tale
Sa-ti poarte noroc prajitura cu nutella la examen

Iti tin pumnii cu cartea, sa reusesti ce ti-ai propus

Sa stii ca si eu am o febra musculara de toata frumusetea, mie mi s-a parut mai intens Burn 2 decat 1.
Sa vedem ce ne asteapta azi

O zi excelenta!
__________________

“Take care of your body. It’s the only place you have to live.” ~ Jim Rohn
ladyamneth, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
ladyamneth, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #67 (permalink)  
Vechi 14 iun 2013, 09:01:07
ladyamneth's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Bucuresti It, Romania
Vârsta: 42
Dieta: -
Date: 167cm, 57kg
Mesaje: 3.034
Aprecieri acordate: 1.250
Am fost apreciat(a) de 1.887 ori in 1.156 mesaje
Implicit Re: Jurnal bluelf

neata Irina, cum esti?
mi-am amintit cum ai putea sa-ti treci numele, la semnatura, sa iti modifici tu titlul jurnalului, doar solutia asta o vad.

Cum ti s-a parut workoutul de ieri? pt mine a fost criminal, m-au trecut 5 randuri de ape

Pupici si weekend placut!
__________________

“Take care of your body. It’s the only place you have to live.” ~ Jim Rohn
ladyamneth, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
ladyamneth, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui ladyamneth:
bluelf (14 iun 2013)
  #68 (permalink)  
Vechi 14 iun 2013, 13:02:38
bluelf's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 58.5kg
Mesaje: 133
Aprecieri acordate: 54
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 28 mesaje
Implicit Re: Jurnal bluelf

Citat:
Anterior postat de ladyamneth Vezi mesajul
neata Irina, cum esti?
mi-am amintit cum ai putea sa-ti treci numele, la semnatura, sa iti modifici tu titlul jurnalului, doar solutia asta o vad.

Cum ti s-a parut workoutul de ieri? pt mine a fost criminal, m-au trecut 5 randuri de ape

Pupici si weekend placut!

Bună..... azi sunt tristă. Nu am scris de ceva vreme pentru că ieri am fost cam ocupată.

A fost, într-adevăr greu programul de ieri. Am avut Burn intervals și Ab Burner și a fost greu, la naiba. Am transpirat ca un cal. Și cu atât mai mult transpir acum când nu mănânc prea multă sare. Dar ieri, ama vut o veste bună. M-am măsurat și am văzut că am mai dat jos un centimetru din talie - acum am 67. Și am 87 și în șolduri.

Faza e că eu nu am oase mari, din contră, drept urmare, acolo unde ar trebui să am cei 90 din șold, eu am 87 și încă mai am de dat jos. Ceea ce înseamnă că ar trebui să am cam 82-83. De bust nici nu mai zic, că și ăla e mic. Care mai e farmecul să dai jos din talie dacă și ăn rest tot se păstrează balanța?

În fine... ziceam că sunt tristă pentru că am picat la un examen și am restanță, deci s-a zis cu bursa mea. Tocmai am pierdut 1000 de euro, atâta aș fi primit într-un an unversitar dacă m-aș fi ținut calumea de treabă. Și partea și mai proastă este că restanța e pe 4 iulie, eu am contaactul la cămin până pe 30 și trebuie să găsesc undeva unde să stau 4 zile. Așa-mi trebuie...........

Azi e ziua cu burn circuit 3. Să vedem cum e și ăla... Tu l-ai făcut? Cum e? Mult mai nasol decât primele două?
__________________
My Evil Diary (Jurnalul Irinei)http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...elf-11242.html

bluelf, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #69 (permalink)  
Vechi 16 iun 2013, 18:20:18
ladyamneth's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Bucuresti It, Romania
Vârsta: 42
Dieta: -
Date: 167cm, 57kg
Mesaje: 3.034
Aprecieri acordate: 1.250
Am fost apreciat(a) de 1.887 ori in 1.156 mesaje
Implicit Re: Jurnal bluelf

Citat:
Anterior postat de bluelf Vezi mesajul



Bună..... azi sunt tristă. Nu am scris de ceva vreme pentru că ieri am fost cam ocupată.

A fost, într-adevăr greu programul de ieri. Am avut Burn intervals și Ab Burner și a fost greu, la naiba. Am transpirat ca un cal. Și cu atât mai mult transpir acum când nu mănânc prea multă sare. Dar ieri, ama vut o veste bună. M-am măsurat și am văzut că am mai dat jos un centimetru din talie - acum am 67. Și am 87 și în șolduri.

Faza e că eu nu am oase mari, din contră, drept urmare, acolo unde ar trebui să am cei 90 din șold, eu am 87 și încă mai am de dat jos. Ceea ce înseamnă că ar trebui să am cam 82-83. De bust nici nu mai zic, că și ăla e mic. Care mai e farmecul să dai jos din talie dacă și ăn rest tot se păstrează balanța?

În fine... ziceam că sunt tristă pentru că am picat la un examen și am restanță, deci s-a zis cu bursa mea. Tocmai am pierdut 1000 de euro, atâta aș fi primit într-un an unversitar dacă m-aș fi ținut calumea de treabă. Și partea și mai proastă este că restanța e pe 4 iulie, eu am contaactul la cămin până pe 30 și trebuie să găsesc undeva unde să stau 4 zile. Așa-mi trebuie...........

Azi e ziua cu burn circuit 3. Să vedem cum e și ăla... Tu l-ai făcut? Cum e? Mult mai nasol decât primele două?
Of, imi pare rau pt bursa

Bravo pt scadere in cm
Eu cred ca exagerezi putin, sunt convinsa ca nu e asa rau precum zici...87 la solduri? eu ce sa mai zic ca am vreo 97? si tot asa, am oasele mici si usoare
Ai vreo poza in album?

Pupici si o duminica placuta, cat a mai ramas din ea
__________________

“Take care of your body. It’s the only place you have to live.” ~ Jim Rohn
ladyamneth, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
ladyamneth, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #70 (permalink)  
Vechi 18 iun 2013, 20:41:27
bluelf's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 58.5kg
Mesaje: 133
Aprecieri acordate: 54
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 28 mesaje
Implicit Re: Jurnal bluelf

Citat:
Anterior postat de ladyamneth Vezi mesajul

Of, imi pare rau pt bursa

Bravo pt scadere in cm
Eu cred ca exagerezi putin, sunt convinsa ca nu e asa rau precum zici...87 la solduri? eu ce sa mai zic ca am vreo 97? si tot asa, am oasele mici si usoare
Ai vreo poza in album?

Pupici si o duminica placuta, cat a mai ramas din ea
Hello! Ajung abia acum și pe aici. Nu, nu am poze, nici nu voi pune până nu voi avea ce „after” să arăt.... am „before-ul” dar așa, de unul singur, pare doar cazul nefericit al unei fete nemulțumite.

Azi m-am întâlnit cu o veche amică, care acum termina anul 1 la Regie de Film la UNATC și mi-a retrezit apetitul pentru teatru. Cred că la toamnă dau și eu admitere, dar nu știu sigur încă.

Azi a fost zi liberă, cu o vreme nesuferită de tot, vreme dinaia urâtă și zăpușită de București. Și am primit două mesaje de la ASE. Eu le primesc pe telefon de fiecare dată când îmi apar notele de la examene. Și-l primesc pe primul pe la 14:30. Și când văd, înainte să-l deschid, îmi zic: „OOOO, Felicitări, Irina, la disciplina MACROECONOMIE ai nota 1!!”, dar nu era asta. Era nota de la contabilitate financiară.

10.

Pe la 15:30, încă un mesaj. De data asta nu am scăpat.
Dar a fost, totuși diferit.

„Salut. La disciplina MACROECONOMIE ai luat nota




2!”

Ce haiosi sunt ăștia de la ASE......
__________________
My Evil Diary (Jurnalul Irinei)http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...elf-11242.html

bluelf, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
adolescente, bluelf, calorii, dieta, jurnal, jurnale, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole