Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Livia, metoda pasilor marunti :)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1011 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 12:40:35
Livia89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Livia, metoda pasilor marunti :)

de cateva zile sunt depresiva in mare parte pt ca nu mi-a iesit nimic cu SB saptamana trecuta, ba chiar a declansat alte probleme si de atunci ma gandesc intruna si ma invinovatesc "esti grasa, nu ai ce sa-i faci, asa ramai!!!" si de-asta in ultimele seri, in afara de alataieri, am mancat ca pt ingrasare ca si cum m-as fi resemnat cu statutul ala...

nu sunt deloc-deloc-deloc mandra de felul meu de a gandi... ma uitam aseara peste interviul dat la slabute, peste ceea ce le sfatuiam pe fete sa faca, sa fie puternice, si uite-ma slaba m-a uimit si diferenta intre cele doua postari ale mele de ieri, puteam da de banuit ca mi-a spart cineva contul uite-ma la pamant desi toata lumea ma incurajeaza si desi nu am de ce sa ma plang chiar mama imi spunea "pai cand aveai 10-20 de kg in plus ce faceai? te pun la pamant 2-3 kg?" si imi tot repeta ca eu nu sunt grasa, ma vad aiurea... ca sa clarific, grasa neaparat nu ma vad, doar ca ma simt umflata de la toate cinele de cate 1000 de calorii din ultimele zile, si de la lipsa de sport, la care nu stiu de ce nu mi-a venit tragerea de inima pana acum toata lumea mi-a spus ca ar trebui sa ma relaxez, sa ma destind, ca nu vad decat ceea ce am ca responsabilitate, si de destindere nu fac nimic, si atunci ma relaxez, dupa parerea mea, mancand si tocmai ca o fac din vina fata de faptul ca nu mi-a reusit dieta dinainte trebuie cumva sa ies din acest cerc vicios si sa fiu Zen, cum scrie la ticker...

mi-a ramas cantarul de alimente fara baterii, deci pana si el a cedat insistentelor mele o sa incerc sa mananc dupa ochi zilele astea, cred ca si asta ar ajuta sa ma relaxez

aseara am citit si ca lipsa de somn, si stressul contribuie la ingrasare, mai mult chiar decat mancatul peste limita si sedentarismul... si eu de amandoua sunt vinovata si am mai citit ca ceea ce m-ar putea retine pe mine sa fiu ok la acest capitol e faptul ca sunt genul de persoana care cere "totul sau nimic" de la sine; prin urmare, am decazut intr-un punct, toate se prabusesc mai repede ca piesele de domino... nici nu stiu daca sa merg azi la lucru, pt ca nu ma vad in stare de nimic, s-ar prea putea sa vin inapoi acasa mai devreme, ca si in restul saptamanii, si sa ma pedepsesc mancand... of, tre sa scap din toate idioteniile care-mi bantuie gandurile numai cand imi dau seama ce prostii scriu mi se face rusine de mine ce "probleme" pot avea si eu bine, am si alte suparari, desi toate se leaga intre ele, dar doar de cea legata de lipsa totala de organizare in dieta pot vorbi aici

poate intr-adevar mai bine stau acasa, recuperez in zilele care urmeaza mai bine gatesc ceva, fac putina curatenie si am grija ce mananc si sa-mi fac sportul... si beau ceai de ne-dieta, si dorm atat cat imi vine... sper sa nu ma mai retina nimic din a duce ziua asta la bun sfarsit

multumesc mult fetelor care sunt alaturi de mine cand ma gandesc ca trebuie sa fiu tare, pt ca ma sustineti voi, mi-e mult mai usor nu va voi mai dezamagi
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Livia89; 28 ian 2011 at 12:49:02.
  #1012 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 20:11:12
cristi2201's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica
Date: 163cm, 57.1kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Livia, metoda pasilor marunti :)

Buna Liv ! Off scumpa , acum ama aterizat si eu pe aici dupa o lunga absenta . Vad ca nu te simti bine si imi pare rau ca nu am fost si eu prezenta zilele astea sa mai stam la discutie. Insa ceea ce vreau sa iti zic este ca ma regasesc in totlaitate in ceea ce ai postat tu in ultimele zile . Ti minte cand iti spuneam ca imi este foame si ca pur si simplu, toata ziua ma gandesc la mancare , erau zile cand aveam o zi perfect dietetica si seara o faceam de oaie . Deci stiu cum te simti ... Tu mi-ai spus atunci sa nu mai ma gandesc atat la cantar, sa uit ca sunt la dieta, sa iau o PAUZA. Tu ai nevoie de relaxare, de odihna, pentru ca te-ai suprasolicitat , si scoala, si servici, si sport, si dieta . Esti ingrozitor de ocupata . Vreau sa iti spun ca 1kg -2 cat mai ai tu de slabit sunt absolut sigura ca abia vor fi observate din exterior . Sunt convinsa insa ca tu le vei simti lipsa, pt ca si eu am slabit 1 kg cu SB si ma simt mai bine, mai usoara... Insa vreau sa iti spun si ca in a 11 a zi de SB am renuntat , pentru ca m-am simtit ingrozitor. Am vomat si am zacut toata ziua, am pierdut o zi de invatat din cauza ca ma saturasem de atata branza si oua . Ieri am mancat carbo, am mancat niste covrigi , am mancat o felir de paine cu unt, si imediat m-am pus pe picioare, am invatat 12 ore cu pauze scurte, de maxim o ora toate, adunate . Deci am prins putere . Asa ca m-am hotarat ca de azi sa ma intorc la hipocalorica mea . Daca voi mai putea sa slabesc ,in urmatoarele luni, macar pana la vara 3-4 kg, eu ma declar multumita. Nu ma intereseaza sa ajung la 50 de kg, ma intereseaza sa slabesc pana cand voi simti ca am slabit destul . Am incetat sa mai ma gandesc la asta . Pentru ca sunt slaba !! Sutn fete care au mult mai multe kg de dat jos si care se chinuie ingrozitor sa scape de ele, si eu ma plang atat pt 5-6 kg amarate ! Deci Livia, esti puternica, ridica-te ! Revino-ti ! In primul rand psihic , trebuie sa te echilibrezi, sa nu mai dai iama in dulciuri sau bunatati , stiu ca atunci cand gresesti te pedepsesti mancand mai mult , cel putin eu asa sunt , dar trebuie sa te intorci la starea ta naturala . Tu nu esti cea de acum ! Tu esti puternica , ne-ai dovedit-o noua, la toate fetele aici, de atatea ori.

Te pup si sper ca te vei simti mai bine Ai grija de tine . Si sa ai un weekend splendid , asa ca tine !! Bafta si la examene Noapte buna
__________________
Jurnal Cristi


Don’t surrender ’cause you can win

  #1013 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 20:40:41
cristi2201's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica
Date: 163cm, 57.1kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Livia, metoda pasilor marunti :)

Vezi ca ma superi ca zici ca te simti vinovata ca m-ai sfatuit sa continui cu SB> Am continuat pentru ca ma simteam bine in momentul respectiv.. Ceea ce mi s-a intamplat a fost brusc si m-a facut sa realizez ceea ce speram ca nu se va intampla in cazul meu : Fara carbo nu pot face fata sesiunii. Bine insa ca nu a fost prea tarziu, si ca nu mi-a afecctat mai mult invatatul, adica sa pierd mai mult timp ... Acum sunt bine, mi-a luat prietenul meu un ceai de la plafar antibalonare ca ma simt cam asa :-S in ultimul timp, dar in rest, totul bine. Te pup scumpa si ma bucur ca esti mai bine ! Ai grija de tine
__________________
Jurnal Cristi


Don’t surrender ’cause you can win

  #1014 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 22:35:58
ylla's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incercam Rina
Date: 145cm, 55.3kg
Mesaje: 1.118
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Livia, metoda pasilor marunti :)

LIVIA...tu chiar vrei bataita??? Te rog scumpa..cum poti sa gandesti astfel?? Pai noi slabutele suntem aici in aceasta comunitate sa gandim si sa slabim sanatos. Te rog mult uita-te in oglinda cu ochii sufletului..Si te rog..nu iti ruina munca de atatea luni.CAPUL SUS SI GANDESTE POZITIV!!! Stiu ca este usor de spus si greu de facut, dar uita-te la mine..aseara boceam si acum ma laud ce cuminte am fost azi si cum mi-am facut eu shredul desi dimineata eram un mic robotel teleghidat.Stiu nu sunt cel mai bun exemplu..dar te rog gandeste-te cat de mult ai muncit sa ajungi aici..TE ROG SCUMPA MEA FII POZITIVA FII SLABUTA NOASTRA HARNICUTA..TE ROG!!!
  #1015 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 22:52:00
DrIulia2010's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Jurnal Livia, metoda pasilor marunti :)

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
de cateva zile sunt depresiva in mare parte pt ca nu mi-a iesit nimic cu SB saptamana trecuta, ba chiar a declansat alte probleme si de atunci ma gandesc intruna si ma invinovatesc "esti grasa, nu ai ce sa-i faci, asa ramai!!!" si de-asta in ultimele seri, in afara de alataieri, am mancat ca pt ingrasare ca si cum m-as fi resemnat cu statutul ala...

nu sunt deloc-deloc-deloc mandra de felul meu de a gandi... ma uitam aseara peste interviul dat la slabute, peste ceea ce le sfatuiam pe fete sa faca, sa fie puternice, si uite-ma slaba m-a uimit si diferenta intre cele doua postari ale mele de ieri, puteam da de banuit ca mi-a spart cineva contul uite-ma la pamant desi toata lumea ma incurajeaza si desi nu am de ce sa ma plang chiar mama imi spunea "pai cand aveai 10-20 de kg in plus ce faceai? te pun la pamant 2-3 kg?" si imi tot repeta ca eu nu sunt grasa, ma vad aiurea... ca sa clarific, grasa neaparat nu ma vad, doar ca ma simt umflata de la toate cinele de cate 1000 de calorii din ultimele zile, si de la lipsa de sport, la care nu stiu de ce nu mi-a venit tragerea de inima pana acum toata lumea mi-a spus ca ar trebui sa ma relaxez, sa ma destind, ca nu vad decat ceea ce am ca responsabilitate, si de destindere nu fac nimic, si atunci ma relaxez, dupa parerea mea, mancand si tocmai ca o fac din vina fata de faptul ca nu mi-a reusit dieta dinainte trebuie cumva sa ies din acest cerc vicios si sa fiu Zen, cum scrie la ticker...

mi-a ramas cantarul de alimente fara baterii, deci pana si el a cedat insistentelor mele o sa incerc sa mananc dupa ochi zilele astea, cred ca si asta ar ajuta sa ma relaxez

aseara am citit si ca lipsa de somn, si stressul contribuie la ingrasare, mai mult chiar decat mancatul peste limita si sedentarismul... si eu de amandoua sunt vinovata si am mai citit ca ceea ce m-ar putea retine pe mine sa fiu ok la acest capitol e faptul ca sunt genul de persoana care cere "totul sau nimic" de la sine; prin urmare, am decazut intr-un punct, toate se prabusesc mai repede ca piesele de domino... nici nu stiu daca sa merg azi la lucru, pt ca nu ma vad in stare de nimic, s-ar prea putea sa vin inapoi acasa mai devreme, ca si in restul saptamanii, si sa ma pedepsesc mancand... of, tre sa scap din toate idioteniile care-mi bantuie gandurile numai cand imi dau seama ce prostii scriu mi se face rusine de mine ce "probleme" pot avea si eu bine, am si alte suparari, desi toate se leaga intre ele, dar doar de cea legata de lipsa totala de organizare in dieta pot vorbi aici

poate intr-adevar mai bine stau acasa, recuperez in zilele care urmeaza mai bine gatesc ceva, fac putina curatenie si am grija ce mananc si sa-mi fac sportul... si beau ceai de ne-dieta, si dorm atat cat imi vine... sper sa nu ma mai retina nimic din a duce ziua asta la bun sfarsit

multumesc mult fetelor care sunt alaturi de mine cand ma gandesc ca trebuie sa fiu tare, pt ca ma sustineti voi, mi-e mult mai usor nu va voi mai dezamagi

Eiii,deci vad eu aici!!!Ne suparam.

Te rog sa te mobilizezi,sa-ti scoti din cap ideile preconcepute,sa nu te mai invinovatesti!!
Relaxeaza-te,cateva zile nu te mai gandi la nici o dieta,continua sa mananci sanatos(stii foarte bine ce inseamna astasi mai stiu ca nu ma vei dezamagi.
Odihneste-te,limpezeste-ti gandurile si cand vei fi pregatita vei face si sport.

O seara placuta.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1016 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 23:05:43
Livia89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Livia, metoda pasilor marunti :)

fetele, imi pare rau ca v-am facut sa va ingrijorati atata sunt mai bine, chiar mi-a priit ziua asta libera de la lucru

am stat acasa si am gatit, si asta m-a relaxat mai mult ca orice am facut vinete gratinate la cuptor, mancare de naut cu legume inabusite, si placinta cu mere, dietetica cine doreste o portie sa vina la mine

acum va scriu dupa ce am facut hip hop abs, mi-a prins bine putina miscare dupa atata pauza cred ca daca ma ocup de mine putin si fac sport zilnic, nu mai intampin astfel de probleme

multumesc mult tuturor care ati scris cateva randuri si m-ati ajutat, si de aici, si prin alte mijloace gata, am redevenit eu, zici ca am fost in pasivitate o vesnicie, desi nu au trecut decat cateva zile nu ma mai plang, promit, trebuie sa fiu o luptatoare, doar nu am parcurs atata drum anevoios ca acum sa ma impotmolesc la finish desi ar fi a doua oara trecut finish-ul of, de data asta va fi bine pana la capat

va multumesc foarte mult, inca o data, voi m-ati salvat de atatea ori cand ma mai impotmoleam inainte, si ati facut-o si acum un weekend placut tuturor al meu sigur va fi
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1017 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 23:47:02
the dream lady's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 36
Dieta: South Beach - faza 1
Date: 165cm, 54.4kg
Mesaje: 79
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Livia, metoda pasilor marunti :)

buna seara, livia!

ce mai faci?

iti doresc o seara frumoasa!
  #1018 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 23:55:04
ylla's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incercam Rina
Date: 145cm, 55.3kg
Mesaje: 1.118
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Livia, metoda pasilor marunti :)

Ma bucur mult ca ti-ai revenit..te imbratisez cu drag.
Multumesc pt idea de breakfast..am planuit deja ultimele 60 gr cereal de ovaz cu lapte si o banana mica taiata.
Poate duminica..si astept cu nerabdare reteta.
weekend placut si tie draga mea!!!
  #1019 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 23:59:05
Livia89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Livia, metoda pasilor marunti :)

Citat:
Anterior postat de the dream lady Vezi mesajul
buna seara, livia!

ce mai faci?

iti doresc o seara frumoasa!
buna, Nico cum mai esti tu, ca nu ai mai dat de mult pe aici?

uite, eu inca ma mai lupt cu kg puse de Sarbatori sper sa le pot da jos incet-incet

ce mai e nou pe la tine?

Citat:
Anterior postat de ylla Vezi mesajul
Ma bucur mult ca ti-ai revenit..te imbratisez cu drag.
Multumesc pt idea de breakfast..am planuit deja ultimele 60 gr cereal de ovaz cu lapte si o banana mica taiata.
Poate duminica..si astept cu nerabdare reteta.
weekend placut si tie draga mea!!!
uite acum ma pun sa scot toata placinta si sa aproximez cam cat cantarea inainte sa pap din ea ai grija sa nu papi peste 30 de gr de cereale, Ally e mult 60 gr/zi
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1020 (permalink)  
Vechi 29 ian 2011, 00:03:57
the dream lady's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 36
Dieta: South Beach - faza 1
Date: 165cm, 54.4kg
Mesaje: 79
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Livia, metoda pasilor marunti :)

[QUOTE=Livia89;498662]buna, Nico cum mai esti tu, ca nu ai mai dat de mult pe aici?

uite, eu inca ma mai lupt cu kg puse de Sarbatori sper sa le pot da jos incet-incet

ce mai e nou pe la tine?

si eu am pus pe mine de sarbatori cateva kilograme si inca nu am scapat de ele, dar am zis ca de acum ma tin serios de treaba, fiindca am un eveniment in aprilie si vreau sa arat bine pe atunci.

pana acum am fost tot ocupata cu sesiunea si lucruri extrascolare

de cand am vb ultima data m-am pus serios pe sport si deja observ ca incepe sa mi se tonifice corpul. in rest am inca probleme cu moralul si cu dulcele am etapa bune si mai putin bune, dar sper sa trec si peste asta. ma gandesc ca poate imi lipseste ceva si inca nu-mi dau seama ce si de aceea ma refugiez uneori in ideea de a manca ceva "bun".

ma bucur ca tu esti mai ok si crede-ma ca te inteleg perfect eu in vara aveam 47kg si vreau sa ajung din nou acolo, fiindca ma simteam foarte bine atunci...acum sper sa si reusesc

tu nu ai probleme cu dulcele sau orice alt tip de aliment interzis?
 

Informatii despre slabit
aerobic, alimentatie, dieta, fitness, jurnal, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal livia livia Arhiva jurnale slabit 187 07 mar 2012 17:01:29
Stiiti vreo metoda prin care se poate reduce grasimea de la gusa? karemina Am nevoie de ajutor! 10 27 iul 2010 19:14:02
La multi ani Livia! Slabuta La Multi Ani! 7 24 iun 2010 11:37:45

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole