Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Rallara

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2531 (permalink)  
Vechi 21 iun 2012, 21:21:09
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Fetele mai pove maine, ca acum pic de oboseala.. va pup si multumesc de sustinere... serios... din suflet...
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2532 (permalink)  
Vechi 21 iun 2012, 21:22:13
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Sa ma superi? Whaaat? Cu ce tu Dienut? Eu am zis ca m-ai facut sa rad la "scarboseniile" de care ai zis, adica ce scarbosenii ca sunt delicatesuri in lumea mea carbohidrata, cum sa le zici la ciocolate si dulciuri si prajituri si langosi scarbosenii Or fi.... dar eu le vad cu mare drag si dor acum

Da... pai pentru mine e lucrul cel mai important... si nu ma refer la cantar sau kilograme neaparat, ci si la centimetri, la oglinda... intelegi tu... e mare lovitura pentru mine sa ma confrunt cu o situatie care nu ma lasa in pace, sa nu reusesc de atata vreme, vreu sa simt ca pot, ca merg inainte, ca ... nu stiu, un semn macar... nu cer prea mult...

Ma simt ca in inchisoare cu corpul asta, sunt ATAT de numultumita uneori ca imi vina sa imi iau lumea in cap, sa mor de suparare, sa plang... nu am mai facut-o demult, si nici luni, m-am tinut tare... dar daca luni tot asa voi fi... cred ca va fi dezastru pentru psihicul meu... cumva cumva... mi-am facut un plan, cand am citit mesajul Codrutei... acum sa vad daca il pun in aplicare... m-am saturat sa nu vad nici un rezultat no... E deprimant, e multa munca, eu mananc sanatos, fac cat sport pot, sunt optimista... si la ce folos? Adica... carbii sunt de vine, si acolo era singura mea consolare, pai acum... normal ca sunt deprimata ca nu mai pot manca o caruta de fructe cat mancam inainte sau altele... carbi in general... de 200/zi... asta e... mi-e greu, si nu-mi place defel... unde mai pui ca luna asta e si ca naiba de grea din cauza ca mi-am facut tickerul cu "fara paine si dulciuri" pe care l-am respectat cu strictete... fructele erau salvarea mea... acum... ceau si lor... carnea nu o suport... nu e asa de usor sa zic... lasa... ca vin si rezultatele odata... si nu-mi place cum arat!!! Deci deja serios... ma uit in jur si imi vine sa vomez cand ma uit la mine... Si de atatia ani... adica de vreo
4... nu mai slabesc odata fir-ar sa fie de treaba.
Eu te inteleg perfect. Am si eu ani de zile in spate in care am fost complexata, ani de zile in care m-am simtit prizoniera in propriul corp, in care nu m-am simtit bine o clipa. Si pana acum cateva saptamani eram ca tine. Ma tineam cum trebuie de dieta, sport si nimic nimic. Si ma ajunsese disperarea.Dar am ajuns la concluzia ca si daca ma supar tot nimic nu rezolv. Asa ca am decis sa am rabdare, usor usor imi voi atinge targetul. Nu am cum sa nu o fac. Ma frustreaza si pe mine uneori cantarul dar nu am ce face. Ideea e ca acum ma simt asa calma si linistita pentru ca nu mai sunt ca la 84 de kile.Adica ma simt mult mai bine fata de atunci. Si e important pentru mine ca am ajuns aici, chit ca inca nu am greutatea dorita. Cu pasi marunti ajung acolo. Mai ales ca timpul nu e chiar cel mai bun prieten, in sensul ca nu am cat as vrea la dispozitie ca sa ma ocup cum trebuie de sport, de dieta, de masaje.

Te pup, Ralucel scump!
Noapte buna!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2533 (permalink)  
Vechi 21 iun 2012, 21:35:33
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Am uitat sa scriu carbii... acum doar mi-am trecut meniul... chiar credeam ca iar am trecut "mult" in paranteza... uau, am avut noroc
Carbi azi: 129 (mic)
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2534 (permalink)  
Vechi 21 iun 2012, 21:50:44
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul

"II buuun", cum se ezice la noi.
Scumpa, Liviu a venit duminica, iar eu de luni, de cand am scazut la o limita de bun simt carbii, o duc rau cu dispozitia... e de la carbi... sorry
Cu el ma revad sambata, atunci ajung iar si la Cj.
Da, indrogostita. Asta e corect.

si eu care credeam ca gasim solutia rapida la problemuta ta

Vezi si tu cum decurg lucrurile... poate incerci varianta cu mai multi carbi, dar toti pana in 2 de exemplu... poate asa vei fi mai ok cu psihicul si ai timp sa ii si arzi peste zi. Si dupa aia sa ii scazi

O seara frumoasa
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2535 (permalink)  
Vechi 22 iun 2012, 06:27:15
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
nici eu nu suport caldurile ucigatoarebine ca avem clima umeda din cauza oceanuluidoar ca maine as vrea sa fie caldsa treci pe la mine in jurnal sa citesti ca am scris azi (cand ai timp......ma bagai la niste sport dar ma dor genunchi rau de totin 2010 am fost pusa la pat 3 zile din cauza dureri la dreptu',dr. mi-a spus ca e boala la femeile tinere si ca trece trebuia sa ma duc la fizioterapie dar nu am putut din cauza Sofiei atunci iar acum ma apuca si stangul e o durere lejera dar imi e teama ,daca patesc ca in 2010 si ma lasa amandoiof tu fata daca nu e alba tot e neagra..........dar ma tratez cu sport ca de fiecare data.......te pupik
Ceau scumpa Niculici, sorry ca nu am avut timp ieri de jurnalele voastre dragi... Cum am zis, numai duminica sau luni voi avea cred... nu promit nimic pentru ca imi sunt aglomerate zilele acum... dar cand vin, vin in forta

Imi pare rau ca ai probleme la genunchi... dar oare de la ce s-au datorat in principiu? Boala de femei tinere?! What?? Ce doctor a fost ala?! Eu zic sa te mai duci la unul... ti-a facut radiografie? ti-a recomandat un tratament care sa implice macar niste bai sarate? Incearca-le, pe mine asa m-a lasat durerea de genunchi... Ca stii ca si eu am avut probleme... si pe bicicleta era un chin de-a dreptul... Du-te la fizioterapie, nu o mai lasa, de ce nu ai fi putut merge in timp ce fetele sunt la gradinita?

Te pup
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2536 (permalink)  
Vechi 22 iun 2012, 06:38:10
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul


lA CE MASTER MERGI TU?
Ar fi o treaba sa iesim la o poveste ca tot suntem in acelasi oras.
Nu am avut timp sa intru ca is tot cu examene si minuni academice.
Ah, deci nu tii dieta, credeam ca tii ceva super drastic la felul in care te plangeai de carbi.
M-ai speriat, sa stii ca nu i chiar sanatos sa iti dezvolti mari frustrari, ca asta e una dintre piedicile slabitului.
Take care!
Ne auzim mai des.
Eu asa ma plictisesc in vacanta ca m-am apucat de citit penal special
Ceau Jen,

Pentru comercial European si national al afacerilor
Pai da, ramasesem ca poate dupa iunie o vom face.
Nu nu nu.... pai nu scrie acolo la datele mele sanatos? Eu sunt PENTRU... nici vorba de diete drastice... De fapt in toate mesajele mele pentru slabute incepatoare am vorbit despre ele si efectul lor nociv, si ca sub nici o forma nu trebuie urmate.
Mda... cu frustrarile asa e intr-adevar... pe ici pe colo mai gustam din ele ce sa facem Mai ales la o stagnare sau ingrasare si slabire si iar ingrasare... timp de 3 luni, ca in cazul meu...
Super Si eu mai faceam din astea, esti de-a mea.

Te pup
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2537 (permalink)  
Vechi 22 iun 2012, 06:44:32
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Am citit din urma putin, imi pare rau prin ce ati trecut scumpo Multe si multi
Sper ca sunt toate bune acum
Multa sanatate
Ceau Andrilici scump
Multu, dar ma bucur ca a trecut cu bine si acum e totul bine si frumos.
Mda... sunt bine... Mai putin starea mea de spirit.
Vin zilele astea la tine sa vad ce mai zice Vaticanul (uite nu am mai avut timp in ultima vreme de nici un jurnarel... doar aici abia am reusit sa raspund din urma...)
Te puuup si multa sanatate si tie... tu esti ok acum, da?
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2538 (permalink)  
Vechi 22 iun 2012, 07:22:37
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Eu te inteleg perfect. Am si eu ani de zile in spate in care am fost complexata, ani de zile in care m-am simtit prizoniera in propriul corp, in care nu m-am simtit bine o clipa. Si pana acum cateva saptamani eram ca tine. Ma tineam cum trebuie de dieta, sport si nimic nimic. Si ma ajunsese disperarea.Dar am ajuns la concluzia ca si daca ma supar tot nimic nu rezolv. Asa ca am decis sa am rabdare, usor usor imi voi atinge targetul. Nu am cum sa nu o fac. Ma frustreaza si pe mine uneori cantarul dar nu am ce face. Ideea e ca acum ma simt asa calma si linistita pentru ca nu mai sunt ca la 84 de kile.Adica ma simt mult mai bine fata de atunci. Si e important pentru mine ca am ajuns aici, chit ca inca nu am greutatea dorita. Cu pasi marunti ajung acolo. Mai ales ca timpul nu e chiar cel mai bun prieten, in sensul ca nu am cat as vrea la dispozitie ca sa ma ocup cum trebuie de sport, de dieta, de masaje.

Te pup, Ralucel scump!
Noapte buna!
Neata Dienut, ce ma bucur ca esti aici si povestim

Da, ce bine ca ma intelegi... de cum am vazut inceputul asa am fost
Dar Dia cum nimic nimic? Doar ai slabit cu Rina... sau daca te referi la saptamanile de dinainte de Rina, totusi ai luat problema in primire si te-ai apucat de o dieta speciala si uite sa ca s-au vazut si rezultate...

Da, ai scris ca si daca te superi nu rezolvi nimic... nu stiu, la mine parca uneori nu e chiar rau sa ma supar... cateodata e constructiv... de fapt... uite, eu am perioade si perioade. Adica pot sa fiu cateva luni multumita si vesela, si apoi dintr-o data ma trezesc din reverie si imi dau seama ca nu e deloc roz situatia, ma supar, ma ajunge disperarea, sunt deprimata, dar in momentul ala imi si fac planul de lupta pentru o solutie... adica uite... luni acum am vazut ca am tot 69... cu tot Tae Bo-ul vietii inceput proaspat la o intensitate obisnuita, ca pana acum nu m-am ostenit pentru ca sa nu ma doara inima... bun. Deci m-am "strofocat" cu tot riscul... Si nimic... si am si mancat ok... (cel putin asa imi aimntesc ) Bun. Si deci luni nu vazusem nici un rezultat... ca de altfel de multa vreme... de multe saptamani. (si pot zice de multe luni, 3 mai exact, pentru ca eu din 9 aprilie aveam deja 69.5... deci... de atunci ba m-am ingrasat, ba am mai slabit, ba iar am pus la loc... si iaca tot cam atat am... de aproape 3 luni...) Si vazand acelasi numar, am si clacat... dar cu toate astea am identificat problema, adica carbohidratii si acum sa vad daca am avut dreptate... sper ca da, Doamne fereste. Bun. ...si in disperare de cauza, m-am gandit ce sa fac si daca luni va fi acelasi numar fatidic la cantar... detoxicolon si fructe, zile la rand, cat am chef. Ca imi va face si placere enorma... dupa o saptamana cu tare putine fructe...
Asa ca... daca nu ma enervam si suparam... nu faceam nimic si o lasam mai departe asa, nu luam nici o masura si tot asteptam minunea pentru un minus... o asteptam mult si bine, cine stie cat timp mai pierdeam As vrea sa am o dispozitie mai buna... dar fara sa mananc un dulce mic, o inghe ca tine... (nu vrei sa stii ce e la strand cu mancare si inghetatele... ma si mir de mine cata ambitia am sa nu ma ating de nimic ca in alti ani cand eram mereu cu cornetul la nas) sau sa mananc fructe cate vreau... sunt umpic fara chef ce sa fac. Si si pana nu vad un rezultat pozitiv... pur si simplu nu pot, nu imi sta in fire... e ca si cum ai un necaz mare si tu sa fii fericit... Sa vezi tu Dia ce fete sunt la strand... Doamne... deci imi venea sa ma fac mica mica si sa o tulesc naibii lasand un nor de praf in urma mea... Eu nu stiu... pai inainte mai era cate una mai plinuta... acum? Acum zici ca s-au inteles sa vina numai fotomodelele... grozav.

Si in legatura cu ce ai mai scris, pai da, numai ca la mine situatia e exact pe dos, si asta mai si conteaza o gramada... Tu ai fost cu vreo 15 in plus, eu cu vreo 15 in minus... e horror in cazul meu... tu te intalnesti pe strada cu cineva si te felicita, la mine casca ochii... eram obisnuita sa port ce vreau cand vreau, sa nu fiu complexata, sa arat de invidiat, si acum... e foarte greu sa te ingrasi dupa ce ai aratat cum ai vrut... zici ca ai picat din rai direct in iad...nu gasesc o comparatie mai buna... Asa ca normal ca tu trebuie sa te simti bine... si pe buna dreptate, asa e si normal... esti o luptatoare si uite ce rezultat mare si frumos ai... Doamne, abia astept si eu sa ma simt odata cum vreau... eu am impresia ca o sa pot face ce vreau... poate daca voi da dn maini voi putea zbura. Glumesc, dar cred ca voi pluti de fericire...

Te pup

__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2539 (permalink)  
Vechi 22 iun 2012, 07:26:15
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul



si eu care credeam ca gasim solutia rapida la problemuta ta

Vezi si tu cum decurg lucrurile... poate incerci varianta cu mai multi carbi, dar toti pana in 2 de exemplu... poate asa vei fi mai ok cu psihicul si ai timp sa ii si arzi peste zi. Si dupa aia sa ii scazi

O seara frumoasa
Neata M., multu de sfat, sa stii ca e tare bun, si suna bine... acum sa vedem luni ce veste primesc, si iau totul in considerare, ma gandesc, pun in cumpana... voi face un adevarat brainstorming
Te pup, o zi frumoasa scumpa
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2540 (permalink)  
Vechi 22 iun 2012, 07:45:56
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Uau, am reusit si eu in patru zile sa aduc la zi mesajele
Multu de griji fetele mele, ce bune sunteti, veniti la mine cu toate ca eu nu v-am vizitat... dar cum am mai zis, zilele viitoare imi fac timp si bifez tot.

Uff... tickerul vietii... inca 9 zile... de cum trec, ma duc si imi iau ceva BUN de tot... nu vreau sa visez de acum, ca imi fac rau... dar va fi ceva cu ciocolata, asta-i clar!!! Vai de mine, o luna... nu-mi vine sa cred, e cea mai lunga perioada din viata mea fara nimic dulce si fara paine (am mai zis ca cioco 75/85% nu o pun la socoteala... si de fructe uscate nu stiam ca contin si zahar adaugat...) Deci... uff... abia astept... the final countdown...

Ma duc sa imi iau micul dejun, apoi curat mai departe, cand vine mutti de la mare sa aiba casa ca de Sf. Pasti de curata... va avea o surpriza frumoasa... luni i-am facut bec camara... am lucrat la ea vreo 8 ore Era dezastru... acum cand deschizi usa iti vine sa pui pe iarna. Ei si continui... mai am numai restul apartamnetului. Asa ca azi nu merg nici la strand, nu inot...-asta chiar ma intristeaza dar... cred ca saptamana viitoare imi fac un abonament la olimpic la CJ sau sa vad... poate ma incumetez sa merg acolo la strand... Dar voi continua sa inot, indiferent unde, e uluitor cat modeleaza corpul... si numai 3 zile am inotat... 1h.30min sau 2... si deja zici ca am facut 2 saptamani de Tae Bo...

Asa ca la curatenie cu mine, cred ca voi finaliza totul si maine dimineata, apoi vine Livu si mergem impreuna la strand... abia asteeept... ca ma simt mai in forma acum Mai putin grasuna... azi mai fac Tae Bo... masaje... Sa nu fac nota asa discordanta langa el... (Puai, cum el e mai slabut... pai zici ca eu sunt dulap ambulant) Asa, si apoi plecam la Cj si duminica... vedem, iesim si ne petrecem ziua bestial.

Va puuuup

A, si fetelor, Doamne cat contati pentru mine... sper sa va dau si voua macar umpic din ce mi-ati dat voi zielele astea, cand veti avea nevoie.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, rallara, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole