Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Rallara

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #6501 (permalink)  
Vechi 13 iul 2013, 12:28:39
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Ceau fetelor,

Aseara eram usor bulversata si sincer nici acum nu realizez faptul ca ieri am luat decizia sa plec... totul s-a intamplat asa de repede, si angajarea si demisia mea, ca un vis.

Indiferent, acum ma simt mai bine si cu gandurile mai clare. Cert e ca daca mi-ar fi zis cineva acum o luna ca ma voi angaja nu l-as fi crezut nici in ruptul capului, daramite sa imi si dau demisia. Nu, asta niciodata. Cum i-am zis si lui Dia, "in sinea mea stiu ca a fost decizia cea buna, dar neavand loc de munca de atat timp si dupa atatea cautari, mi-e tare greu sa renunt cu sufletul usor la postul asta, chiar si cu toate implicatiile pe care le-a avut... cred ca asta e motivul supararii mele."

Azi insa, odihnita, am o privire mai de ansamblu parca si ma simt mai linistita. Nu complet dar ajung acolo.
Astept sa incep sa lucrez pentru noi, sunt optimista si increzatoare. Sa imi revina viata la un normal, nu neaparat la acelasi nivel ca inainte dar sa nu ajung zilnic acasa la 7 si la 9 sa dorm. Sa nu am timp pentru mine decat 2h pe zi in care sa mananc si sa schimb cateva vorbe cu Liviu, iar in weekend doar sa vegetez si sa nu fiu in stare nici sa ma vad cu cineva la o cafea. La un normal care sa imi permita sa am timp sa platesc o factura sa zicem. Sau sa vorbesc la telefon, sau sa mananc normal si nu la intervale de 8-9 ore.

Dupa-amiaza fac curat ca e casa intoarsa pe dos cum nu am avut timp nici sa spal vase sau sa imi strang hainele... noroc cu Liviu ca altfel... so, I'm cooler today.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Rallara:
LOREDANA99 (13 iul 2013), niculina04 (13 iul 2013), rommyna (13 iul 2013)
  #6502 (permalink)  
Vechi 13 iul 2013, 13:05:31
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de CCristina D Vezi mesajul


Neata Ralu
Noi l-am deschis de 6 luni si l-am si inchis cu 1.07...am povestit pe undeva prin jurnalul meu
Nu a mai mers...era chiria...cheltuielile de consum...si nu a mai mers. Era si un magazin de cartier, poate dc era prin centru era altfel, dar asa....?! Asta a fost sa fie...
sper din suflet sa aveti succes cu ce v-ati propus si sa va mearga bine

Un weekend fain sa ai !!
Of mai Cris uite ca nu stiam... imi pare rau ca nu a mers, nici nu stiu ce sa zic, chiar nu ma asteptam la asa veste.

Piata e impartita intre marile societati comerciale care au intrat pe piata deja gata cunoscute, cu capital mare si cu sustinere internationala, iar asta e valabil in toate domeniile, alimentatie, constructii, imbracaminte... iar magazinele mici au fluxul de clienti redus din cauza ideii de "mall" si a preturilor deseori mai accesibile.

Magazinele de cartier ar trebuie sustinute, la fel ca si producatorii locali si sau cel putin romani, dar din pacate oamenii nu se gandesc la viitor si la faptul ca fiecare decizie pe care o fac va avea o consecinta care ne va afecta pe toti, daca vor continua lucrurile pe acelasi fagas ne vom trezi ca nu vom mai avea optiuni si fie ca vrem sau nu, vom deveni consumatorii acelorlasi industriasi care doar exploateaza oamenii din tari defavorizate pentru o forta de munca ieftina sau infecteaza terenuri cu alimente tratate chimic sau modificate genetic.

Imi pare rau Cris, inca o data, imi dau seama prin ce ati trecut.
Si multumesc pentru gandurile bune, ce aveti in plan acum?
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
rommyna (13 iul 2013)
  #6503 (permalink)  
Vechi 13 iul 2013, 13:19:15
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Madame esti mai bine azi?nu fi suparata,ceva mai bun prinde contur si atunci o sa fi multumita,o sa te zbati f mult ,dar stii ca o faci pt tine si nu te sicaneaza nimeni ma bucur pt voi,nu pot sa-ti spun ca va fi usor,am zis cu cateva mesaje in urma ca tot timpul inceputurile sunt grele apoi toate vin de la sine,contabilitatea primara nu-i grea(cred ca nu ai dreptul sa faci analitica pt ca nu ai autorizatie + ca e ceva de invatat la ea,fiecare cont )la vorbe te pricepi pt restul activitati tale,etc......o sa fie f bine in timp o sambata frumoasa
Ceau frumoasa mea Nic,

De zbatut, nu zic ca va fi floare la ureche, dar oricum viitorul afacerii pare sa fie destul de promitator, cu riscuri relativ mici si cu potential de a ne dezvolta bine si intr-un timp rezonabil.
Asta doar pentru ca Liviu cunoaste piata, clientii, preturile furnizorului sunt foarte bune (asta a fost si factorul care a determinat decizia de a ne apuca de treaba) iar majoritatea produselor ii sunt cunoscute pentru ca tin de domeniul in care el a lucrat si a acumulat cea mai mare experienta.
Cat despre chestiunile legate de profesionisti, le lasam in seama lor, Liviu are contabil de 2 ani si se va ocupa el in continuare de cele care nu vor fi lasate in seama mea.

Multumesc scumpilico, asa esti de dulce, ce mult ajuta sustinerea ta si a fetelor.
Ce fac suflețelele tale mici?
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6504 (permalink)  
Vechi 13 iul 2013, 13:31:02
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
You are still our best Rallu!!!!
Da-i incolo de nasoii daca nu au stiut sa te aprecieze sa munceasca ...cotoharlele alea in plus acu!!!Hai te pup si fruncea sus!
Uite pe cine am eu aici, te pup cretulina mea draga
Cu vorbele tale de duh caracteristice care imi aduc zambetul pe fata

Asa e scumpo... Un gust umpic amar tot mi-a lasat in schimb... nu a fost sa fie si basta.
In plus pentru trecut nu mai merita sa ne facem atatea ganduri... ce-a fost a fost, nu mai pot schimba oricum nimic acum. Mai bine nici nu ma mai gandesc, de acum privesc inainte spre altceva ce ma asteapta ca uitandu-ma inapoi nu rezolv nimic.

Da, cu fruntea sus. Oricum cu sustinerea pe care o primesc din partea voastra nu am cum sa nu tin capul ridicat...
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6505 (permalink)  
Vechi 13 iul 2013, 13:35:02
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Ceau frumoasa mea Nic,

De zbatut, nu zic ca va fi floare la ureche, dar oricum viitorul afacerii pare sa fie destul de promitator, cu riscuri relativ mici si cu potential de a ne dezvolta bine si intr-un timp rezonabil.
Asta doar pentru ca Liviu cunoaste piata, clientii, preturile furnizorului sunt foarte bune (asta a fost si factorul care a determinat decizia de a ne apuca de treaba) iar majoritatea produselor ii sunt cunoscute pentru ca tin de domeniul in care el a lucrat si a acumulat cea mai mare experienta.
Cat despre chestiunile legate de profesionisti, le lasam in seama lor, Liviu are contabil de 2 ani si se va ocupa el in continuare de cele care nu vor fi lasate in seama mea.

Multumesc scumpilico, asa esti de dulce, ce mult ajuta sustinerea ta si a fetelor.
Ce fac suflețelele tale mici?
Multumesc de intrebaresunt bine,stau singure in casa cand am treaba si nu au chef sa mearga cu mine vb la tel de 5 ori/h si imi spun ce fac,iar cand ajung primesc desene si pupici ,Ralu cresc prea repede buburuzele mele ........in rest stam acas ca-i cald si cate 3h /zi la plaja,apa ii asa de calda ca eu nu rezist nici 10 min in eadar stau s-o supraveghez pe Maria cand inoata

Noi suntem aici cand una dintre noi ii la greu
Multa bafta amandurora in tot ceea ce faceti,cel mai important e ca sunteti uniti pt L sustinerea ta conteaza enorm(o stiu pe piele mea)......te pupik fulg
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui niculina04:
Rallara (13 iul 2013), rommyna (13 iul 2013)
  #6506 (permalink)  
Vechi 13 iul 2013, 13:51:38
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Multumesc de intrebaresunt bine,stau singure in casa cand am treaba si nu au chef sa mearga cu mine vb la tel de 5 ori/h si imi spun ce fac,iar cand ajung primesc desene si pupici ,Ralu cresc prea repede buburuzele mele ........in rest stam acas ca-i cald si cate 3h /zi la plaja,apa ii asa de calda ca eu nu rezist nici 10 min in eadar stau s-o supraveghez pe Maria cand inoata

Noi suntem aici cand una dintre noi ii la greu
Multa bafta amandurora in tot ceea ce faceti,cel mai important e ca sunteti uniti pt L sustinerea ta conteaza enorm(o stiu pe piele mea)......te pupik fulg
Ma bucur ca sunt cumintele, dovedesc responsabilitate si educatie, ce mamica mandra trebuie sa fii.

Iar de crescut repede, da, nu am auzit un parinte sa nu se planga de asta, lasa, asta sa fie sursa tuturor supararilor materne.
Pune acolo pe obrajorii lor roz doi pupici si de la Ralu.

Si zici ca a dat caldura si la voi? Mai ca asta mai mai ca nu imi vine sa o cred, prin ce minune? Cred in schimb ca la temperaturi nu se lasa Romania mai prejos. Necazul meu... hai iarna odata, fulgul te sustine aici cu pompoane.

Weekend placut in falmilie Nic, te pup
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
niculina04 (13 iul 2013)
  #6507 (permalink)  
Vechi 13 iul 2013, 13:56:04
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Ma bucur ca sunt cumintele, dovedesc responsabilitate si educatie, ce mamica mandra trebuie sa fii.

Iar de crescut repede, da, nu am auzit un parinte sa nu se planga de asta, lasa, asta sa fie sursa tuturor supararilor materne.
Pune acolo pe obrajorii lor roz doi pupici si de la Ralu.

Si zici ca a dat caldura si la voi? Mai ca asta mai mai ca nu imi vine sa o cred, prin ce minune? Cred in schimb ca la temperaturi nu se lasa Romania mai prejos. Necazul meu... hai iarna odata, fulgul te sustine aici cu pompoane.

Weekend placut in falmilie Nic, te pup
da ,au venit caldurile am avut si 31 doua zile ,acum sunt 28bine ca nu-i cald in casa si ca afara vantul adie un pic rece.............nu suntem decat noi fetele acasa pana sapt viitoareurasc asta dar asa o sa fie vara noastraam ajuns in locul tau
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui niculina04:
Rallara (13 iul 2013)
  #6508 (permalink)  
Vechi 13 iul 2013, 14:05:22
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
da ,au venit caldurile am avut si 31 doua zile ,acum sunt 28bine ca nu-i cald in casa si ca afara vantul adie un pic rece.............nu suntem decat noi fetele acasa pana sapt viitoareurasc asta dar asa o sa fie vara noastraam ajuns in locul tau
Ei, hai ca nu e situatia asa de neagra.
E bine sa avem si timp pentru noi fetele.
Hai, c'est la vie
BORKED
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
niculina04 (13 iul 2013)
  #6509 (permalink)  
Vechi 13 iul 2013, 14:10:18
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Ei, hai ca nu e situatia asa de neagra.
E bine sa avem si timp pentru noi fetele.
Hai, c'est la vie
BORKED
Neagra ,alba cum o fi nu-mi placeparca prinde viata casa cand ii si el.....oui,c'est la vie
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui niculina04:
Rallara (13 iul 2013)
  #6510 (permalink)  
Vechi 13 iul 2013, 14:13:10
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Imi place piesa o ascult mereu in casti pe radio cand merg la plimbare
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui niculina04:
Rallara (13 iul 2013)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, rallara, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole