Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal slabit orhidee

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1591 (permalink)  
Vechi 15 dec 2014, 07:43:35
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Nu gasesc filmele.
Dar si eu cred ca esti extrema. Pana la urma omul este omnivor - totul e sa nu faca abuz.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
corinnef (15 dec 2014)
  #1592 (permalink)  
Vechi 15 dec 2014, 08:03:48
corinnef's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Nu gasesc filmele.
Dar si eu cred ca esti extrema. Pana la urma omul este omnivor - totul e sa nu faca abuz.
Eu le-am vazut ,ieri si chiar merita vazute . Nu zice nimeni ca omul nu este omnivor ci ca am ajuns sa mancam toate grozaviile , pentru ca nu stim ce mancam , habar nu avem ce punem in cos de pe raftul magazinului - din pacate . Stii de exemplu ca salata este crescuta doar in apa si doar cu chimicale ? Se cheama hidroponie . Intrebarea este sunt oamenii atat de destepti incat sa-i puna acolo in apa tot ce chiar are nevoie ? Eu am impresia din ce in ce mai puternica ca pentru bani suntem vanduti mai repede decat ne putem noi imagina - tot din pacate . Nu cred ca ii pasa cu adevarat cuiva de binele meu . Fiecare se gandeste acolo afara doar la el si la buzunarul lui . Toti cei care lucreaza intr-o fabrica de mezeluri nu mananca mezeluri (cel putin cati cunosc eu ) oare de ce ? Ai idee draga mea cate antibiotice mananci odata cu o bucata de carne ? Sau daca in lapte mai este ceva calciu - tinand cont ca tot cu medicamente este indusa o lactatie prelungita ? Iar m-am trezit vorbind ..............
Cred ca daca chiar ai o sursa curata de carne nu-i o cadere din har sa mananci din cand in cand . Eu ajunsesem sa cred ca este super ok si foarte sanatos sa mananc proteina animala la fiecare masa - crezi ca eram omnivora sau carnivora ? Eu ma consideram omnivora pentru ca suna mai bine asa . Singurele legume erau si alea fierte cu grija si bine ascunse dupa marea bucata de carne .
Nu cred ca Maria vroia sa oblige pe nimeni la nimic (nici nu are puterea sa o faca ) Doar era ingrozita de felul cum sunt crescute animalele si ce porcarii mancam cu adevarat . Daca vedeai filmul cu siguranta ai fi inteles .
Eu tot te pup verde si tot mi-e drag de tine si sper sa nu te superi pe mine sau pe noi !
__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui corinnef:
orhidee (15 dec 2014)
  #1593 (permalink)  
Vechi 15 dec 2014, 15:13:09
marilo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iun 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 64
Dieta: numar de calorii
Date: 164cm, 92.8kg
Mesaje: 3.882
Aprecieri acordate: 3.523
Am fost apreciat(a) de 3.406 ori in 1.604 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Bine v-am regasit fetelor. Iti cer scuze ca intru asa, ne invitata in casuta ta Maria. De la o vreme sunt tot mai interesata de ce faceti voi si-mi pun o multime de intrebari. Asa de tare imi intrase si mie in cap sa-mi iau un storcator de legume mai ceva ...asta fiindca va citesc pe voi. Eu nu sunt o mancatoare mare de carne si chiar sunt convinsa ca se poate trai foarte bine, chiar muuuult mai bine fara ea . Fetele mele nu mananca carne de mai mult de trei ani. Se simt fb si nici nu-i mai pot suporta mirosul. Mananca insa,oua si branzeturi. Eu , fiindca gatesc sotului meu zilnic carne, el este un carnivor suta la suta, mai mananc atunci cand sunt tentata. Sunt capabila sa fiu vegetarian si poate si row desi mi se pare foarte greu dar sucuri si numai sucuri nu sint in stare. Toata admiratia mea pentru puterea, vointa si determinarea ta. Ma gandesc, fara fibre, digestia cum este ? Starea de satietate inteleg ca se instaleaza pe parcurs dar cred ca trebuie sa fie foarte rau primele zile. Nu simti nevoia de a mesteca ? Cat suc iese dintr-un kg de telina radacina ? Cati litri de suc bei zilnic ca sa te simti satula ?
Maria, te rog sa ma ierti daca, te deranjez cu intrebarile mele. Ma intereseaza ce faci tu . Citesc toate fetele ,, verzi,, zilnic. Seminte bagi in suc? Daca o sa mai am intrebari te rog sa ma primesti
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tor-11046.html
29.10.2015 =91,6
26.11.2015 = 89,1
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui marilo:
corinnef (16 dec 2014), orhidee (15 dec 2014)
  #1594 (permalink)  
Vechi 15 dec 2014, 17:03:52
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Ideea e ca nu va ramane pe sucuri toata viata - e doar ca un fel de restartare a organismului - care poate dura 3, 5, 10, 15 sau 60 zile ( ceea ce face Maria si sotul).
Daca te pregatesti din timp si incepi sa mananci sanatos plus inlocuiesti o masa mai intai cu sucuri de legume, apoi 2 mese nu e chiar atat de rau.
Urmareste Gras, bolnav si aproape mort si alte documentare de pe you tube despre juicing si in acest moment cred ca dupa sarbatori poti sa-ti faci un plan de genul asta.
Informeaza-te inainte - Joe Cross are si niste programe(gratuite) pentru 5, 10 si 15 zile - in care iti da si ce sa cumperi ( cati morcovi, cate mere,etc cu ce poti inlocui etc). Cel de 60 zile e contra cost. Dar cred ca te cam prinzi in 10 zile ce poti manca.
Eu am adaugat in sucuri superalimente - spirulina si chlorella - despre care Joe Cross nu mentioneaza.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
corinnef (16 dec 2014), orhidee (15 dec 2014), Pasy (19 dec 2014)
  #1595 (permalink)  
Vechi 15 dec 2014, 18:25:47
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de corinnef Vezi mesajul
Eu am impresia din ce in ce mai puternica ca pentru bani suntem vanduti mai repede decat ne putem noi imagina
Si eu sunt convinsa de lucrul asta din ce in ce mai mult. Acum cateva zile impreuna cu sotul faceam un exercitiu de imaginatie. Ce s-ar intampla daca toata lumea ar trai asa cum traim noi de o luna de zile... Si am ajuns la concluzia ca ar da faliment crescatorii de carne, procesatorii de carne, cei din industria bauturilor alcoolice, a bauturilor racoritoare, a tutunului, a produselor farmaceutice partial si o parte din medici... iar lista poate continua...
Asa ca nu exista niciun interes pentru cunoastere in acest domeniu... Ma gandeam la doctorita de la medicina muncii... daca sotul meu nu spunea de sucuri si ca vom continua acest stil de viata si dupa cele 60 de zile ea nu ar fi spus ca este raw vegana de 7 ani! Ma tot intreb de ce nu-si sfatuieste pacientii in acest sens... si mi-am si raspuns... ce s-ar face medicii intr-o lume in care mai mult de jumatate de boli ar disparea ?

Te pup verde!
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
corinnef (16 dec 2014), Pasy (19 dec 2014)
  #1596 (permalink)  
Vechi 15 dec 2014, 18:51:03
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de marilo Vezi mesajul
Bine v-am regasit fetelor. Iti cer scuze ca intru asa, ne invitata in casuta ta Maria. De la o vreme sunt tot mai interesata de ce faceti voi si-mi pun o multime de intrebari. Asa de tare imi intrase si mie in cap sa-mi iau un storcator de legume mai ceva ...asta fiindca va citesc pe voi. Eu nu sunt o mancatoare mare de carne si chiar sunt convinsa ca se poate trai foarte bine, chiar muuuult mai bine fara ea . Fetele mele nu mananca carne de mai mult de trei ani. Se simt fb si nici nu-i mai pot suporta mirosul. Mananca insa,oua si branzeturi. Eu , fiindca gatesc sotului meu zilnic carne, el este un carnivor suta la suta, mai mananc atunci cand sunt tentata. Sunt capabila sa fiu vegetarian si poate si row desi mi se pare foarte greu dar sucuri si numai sucuri nu sint in stare. Toata admiratia mea pentru puterea, vointa si determinarea ta. Ma gandesc, fara fibre, digestia cum este ? Starea de satietate inteleg ca se instaleaza pe parcurs dar cred ca trebuie sa fie foarte rau primele zile. Nu simti nevoia de a mesteca ? Cat suc iese dintr-un kg de telina radacina ? Cati litri de suc bei zilnic ca sa te simti satula ?
Maria, te rog sa ma ierti daca, te deranjez cu intrebarile mele. Ma intereseaza ce faci tu . Citesc toate fetele ,, verzi,, zilnic. Seminte bagi in suc? Daca o sa mai am intrebari te rog sa ma primesti
Cu toata dragostea oricand esti binevenita!

Asa este... se poate trai mult mai bine fara carne!
Nu simt nevoia de a mesteca... sau, nu inca... poate mai tarziu... Imi plac atat de tare sucurile incat, marturisesc ca imi va fi greu sa ma despart de ele... oricum vreau sa le pastrez in alimentatia mea... de exemplu nici nu ma gandesc sa nu-mi incep ziua cu un suc din fructe... nimic nu poate fi mai delicios si nimic nu-ti poate da mai multa energie!

Habar nu am cati litri de suc beau intr-o zi... niciodata nu am cantarit... probabil ca beau destul de mult suc avand in vedere ca nu am scazut foarte tare in greutate, dar nu-mi pasa de aspectul asta... intr-un an de zile am timp sa dau jos cele 36 kg pe care nu le mai vreau...

Daca vrei sa te apuci de sucuri atunci iti trebuie un storcator cu melc... eu am luat Rohnson R459 si sunt foarte multumita de el... stoarce radacinoasele si frunzele foarte bine! Si ai mei (mama, tata, fratele meu) si-au cumparat unul la fel cand au vazut cat de bun este!

Nu stiu cat suc iese dintr-un kilogram de telina radacina... eu combin diverse... telina o folosesc intr-un suc in care pun si sfecla rosie, varza alba, varza rosie, conopida, broccoli, mere, lamai, morcovi, patrunjel... Cred ca telina simpla nu mi-ar placea... nu am incercat, dar nu cred...

Nu bag seminte in suc, dar bag spirulina, chlorella, iarba de grau, lucerna, orz verde... toate astea sunt sub forma de pulbere si le-am cumparat de la plafar...

Nu ma deranjezi cu intrebarile tale, ci ma bucuri!!!!! Daca mai ai intrebari si voi stii sa-ti raspund o voi face cu mare drag! Daca nu voi stii, Corina si Michelina ma vor ajuta!

__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
corinnef (16 dec 2014), Michelina (15 dec 2014)
  #1597 (permalink)  
Vechi 16 dec 2014, 01:47:45
corinnef's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Draga Maria , ai devenit experta in sucuri , jos palaria ! Apropo chiar asa , cum stai cu tranzitul ? Eu cat am fost pe sucuri nu am avut probleme
Un neuron inverzit te pupa verde !
__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui corinnef:
orhidee (16 dec 2014)
  #1598 (permalink)  
Vechi 16 dec 2014, 09:26:31
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de corinnef Vezi mesajul
Draga Maria , ai devenit experta in sucuri , jos palaria ! Apropo chiar asa , cum stai cu tranzitul ? Eu cat am fost pe sucuri nu am avut probleme
Un neuron inverzit te pupa verde !
Multumesc mult, Corina! Aprecierea din partea adevaratului expert ma onoreaza!
In privinta tranzitului ... sa stii ca mi-a fost frica sa nu am probleme... mai ales ca ma stiu cu antecedente... surpriza a fost ca mi s-a reglat tranzitul... asa ca tranzitez verde !
Si apropo de expert... in zilele de vacanta de la sfarsitul anului, pentru ca voi avea mai mult timp vreau sa fac o culegere de retete raw vegane... sa le scot color la imprimanta si sa fac doua dosare... unul pentru mancaruri si unul pentru dulciuri... dosare ce vor sta in bucatarie...
Chiar vorbeam cu sotul meu... in bucataria traditional romaneasca ma descurcam excelent... acum ma simt ca ala mic si prost care nu stie de nici unele... Asa ca i-am spus sotului ca trebuie sa invatam sa gatim din nou... si o vom face impreuna...
Stiai ca exista o expozitie cu mancare raw vegana ce se tine de doua ori pe an? Ligia Pop se ocupa de organizare... De abia astept sa ma duc la urmatoarea... se pare ca va fi prin mai... Pana atunci voi gati si eu raw vegan si voi pricepe mai mult din ceea ce voi vedea...
Te pup verde !
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui orhidee:
corinnef (16 dec 2014)
  #1599 (permalink)  
Vechi 16 dec 2014, 09:49:36
marilo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iun 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 64
Dieta: numar de calorii
Date: 164cm, 92.8kg
Mesaje: 3.882
Aprecieri acordate: 3.523
Am fost apreciat(a) de 3.406 ori in 1.604 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Buna dimineata Am trecut sa va vad fetelor si sa va salut Maria , iarta-ma ca salut toate fetele in casuta ta. Stiu ca ele trec sa te vada si sigur le gasesc pe aici.
Am vazut, ca problema care ma speria pe mine, constipatia, nu exista. Asta ma bucura si ma convinge tot mai tare sa fac si eu, macar, o dieta asa. Nu am un storcator bun dar o sa-i cer insistent mosului Eu nu-l voi avea aliat pe al meu sot. El nu vrea nici macar sa guste ce gatesc eu pentru fetele mele, ca inca o mai fac in we . Supe creme, linte, naut..Cu atat mai putin va voi sa bea sucuri. Ma gandesc ca pot mai usor sa-l corup cu un pahar de suc...nu? Eu tare mult mi-as dori sa renuntam impreuna la carne dar nu am sanse. Te felicit si ma bucur pentru tine si familia ta.
Da, dupa sarbatori, cand voi avea un storcator bun, am sa incerc si eu experienta asta..
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tor-11046.html
29.10.2015 =91,6
26.11.2015 = 89,1
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui marilo:
corinnef (16 dec 2014), Michelina (16 dec 2014), orhidee (16 dec 2014)
  #1600 (permalink)  
Vechi 16 dec 2014, 11:21:07
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de marilo Vezi mesajul
Buna dimineata Am trecut sa va vad fetelor si sa va salut Maria , iarta-ma ca salut toate fetele in casuta ta. Stiu ca ele trec sa te vada si sigur le gasesc pe aici.
Am vazut, ca problema care ma speria pe mine, constipatia, nu exista. Asta ma bucura si ma convinge tot mai tare sa fac si eu, macar, o dieta asa. Nu am un storcator bun dar o sa-i cer insistent mosului Eu nu-l voi avea aliat pe al meu sot. El nu vrea nici macar sa guste ce gatesc eu pentru fetele mele, ca inca o mai fac in we . Supe creme, linte, naut..Cu atat mai putin va voi sa bea sucuri. Ma gandesc ca pot mai usor sa-l corup cu un pahar de suc...nu? Eu tare mult mi-as dori sa renuntam impreuna la carne dar nu am sanse. Te felicit si ma bucur pentru tine si familia ta.
Da, dupa sarbatori, cand voi avea un storcator bun, am sa incerc si eu experienta asta..
Buna dimineata!

Nici eu nu am crezut ca il voi avea aliat pe sotul meu... nici nu speram la asa ceva pentru ca pe el il durea stomacul de la fructe si legume crude...
Smecheria, daca pot sa-i spun asa, a constat ca am vazut impreuna pe you tube "Gras, bolnav si aproape mort", "Cum sa vindeci diabetul in 30 de zile" (titlul asta nu stiu daca l-am redat corect), "Dieta vegana 1 (Ro)", "Dieta vegana 2 (Ro)...
A fost impresionat de ce ceea ce-a vazut si m-a urmat in cura cu sucuri (eu incepusem cu doua zile inaintea lui)... surpriza de proportii a fost aceea ca sucurile le-a suportat foarte bine... nici vorba de vechea, dureroasa si insistenta durere de stomac pentru care lua multe pastile in fiecare zi!!!

Ma bucur pentru tine ca vrei incerci aceasta experienta!
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
corinnef (16 dec 2014), Michelina (16 dec 2014)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, orhidee, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal slabit Daiana gdf Arhiva jurnale slabit 71 15 iul 2011 09:49:36
La multi ani orhidee! Slabuta La Multi Ani! 7 01 iun 2011 15:23:18
Ceaiuri pentru slabit sau pastile de slabit? Ioana88 Pastile slabit 10 06 mar 2011 22:53:56
Jurnal slabit vflori vflori Arhiva jurnale slabit 2 05 mar 2011 12:27:04
Jurnal slabit iulika97 iulika97 Arhiva jurnale slabit 30 21 aug 2010 04:11:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole