forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

princess95 02 nov 2010 17:41:49

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 388713)
Buna Princess,
Imi pare rau ca te-ai infometat si nu ne-ai ascultat ...iar greutatea ta e mult prea mica pentru inaltimea ta ,ai IMC-ul 16.6:-s e la fel de periculos ca si cum ai fi obeza;)
Uite aici cateva subiecte care te vor ajuta sa realizezi cat ai gresit si cum poti gasi solutia unei vieti sanatoase:)
Slabeste mancand sanatos - Slabute.ro
http://forum.slabute.ro/ghidul-slabi...html#post30866
http://forum.slabute.ro/slabit-extre...tml#post192888

Adela ,dar pot reveni la normal ACUM,cind am inteles ka nu fak bine????nu-i prea tirziu???probleme cu sanatatea inca nu am...poate trec cumva peste asta???

anqutz 02 nov 2010 20:51:13

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de princess95 (Post 388767)
Adela ,dar pot reveni la normal ACUM,cind am inteles ka nu fak bine????nu-i prea tirziu???probleme cu sanatatea inca nu am...poate trec cumva peste asta???

Ba poti trece. :) Si poti reveni si la normal. Trebuie sa ai vointa, zilnic sa reintroduci alimente si sa te stabilizezi la un nr de kcal optim. Poate ar fi cazul sa pui cateva kg pe tine pt a nu avea IMC-ul asa de la limita de jos. Ai putea sa te apuci si sa faci sport, ca o completare la alimentatia corect si sanatoasa.

princess95 03 nov 2010 09:46:31

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 388998)


Ba poti trece. :) Si poti reveni si la normal. Trebuie sa ai vointa, zilnic sa reintroduci alimente si sa te stabilizezi la un nr de kcal optim. Poate ar fi cazul sa pui cateva kg pe tine pt a nu avea IMC-ul asa de la limita de jos. Ai putea sa te apuci si sa faci sport, ca o completare la alimentatia corect si sanatoasa.

ok sport am inceput a face....[*stepaerobic*][*banda*][*fitness*][*abdomene*]
dar ce sport faceti voi????cacieu obosesc rapid si fak doar vreo 15 min pe zi
[*transpirat*]Multumesk pentru incurajare ...m-ai inaripat[*53*]

anqutz 03 nov 2010 13:22:53

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de princess95 (Post 389576)
ok sport am inceput a face....[*stepaerobic*][*banda*][*fitness*][*abdomene*]
dar ce sport faceti voi????cacieu obosesc rapid si fak doar vreo 15 min pe zi [*transpirat*]Multumesk pentru incurajare ...m-ai inaripat[*53*]

Eu fac fitness, dar nu obosesc asa de usor. :P In medie fac cam o ora si jumatate de 4 ori/sapt. De ce nu incerci sa faci cate 30 de min de 3 ori/sapt? E mult mai eficient asa. Si cu timpul poti sa cresti si nr de minute si nr de sedinte la 4-5/sapt. :)

Kiko 06 nov 2010 19:38:58

Re: Liga adolescentelor slabute
 
of! :((nu stiu ce s-a intamplat! de vreo 1-2 saptamani am inceput sa mananc mult! Nu neaparat prostii,dar mult cantitativ!!tot timpul spun ca e ultima data,ma imbarbatez ca de maine o sa fie perfect si niciodata nu e asa!IN seara asta de ex ma"mandream" gandindu-ma ca ca azi a fost o zi acceptabila , in care am mancat bine...cand colo mama aduce de la o petrecere niste prajituri..si ma duc la bucatarie...si le vad si ii spun mamei.."ohoo imi pare rau , dar eu in seara asta numai mananc nimic"si dupa 1 minut am devorat vreo 4 prajiturele mici:((:(:((nu pot sa ma abtin! nu am o actitivate ...nu ma tine nimic ocupata constant! Am ajuns in impas! Ce sa faaaaccccc???

mvthebest 06 nov 2010 21:04:54

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Kiko (Post 393666)
of! :((nu stiu ce s-a intamplat! de vreo 1-2 saptamani am inceput sa mananc mult! Nu neaparat prostii,dar mult cantitativ!!tot timpul spun ca e ultima data,ma imbarbatez ca de maine o sa fie perfect si niciodata nu e asa!IN seara asta de ex ma"mandream" gandindu-ma ca ca azi a fost o zi acceptabila , in care am mancat bine...cand colo mama aduce de la o petrecere niste prajituri..si ma duc la bucatarie...si le vad si ii spun mamei.."ohoo imi pare rau , dar eu in seara asta numai mananc nimic"si dupa 1 minut am devorat vreo 4 prajiturele mici:((:(:((nu pot sa ma abtin! nu am o actitivate ...nu ma tine nimic ocupata constant! Am ajuns in impas! Ce sa faaaaccccc???

Gaseste-ti o activitate:iesi afara cu fetele,citeste o carte,uita-te la un film bun,decupeaza,scrie,invata,asculta muzica,danseaza,fa-i sport,etc.
Ocupati timpul cu orice si ve-i uita de mancare.
Eu de ex. am inceput sa ma uit la un serial si asa imi trece timpul f repede.>:D<

iacobitza 07 nov 2010 16:37:10

Re: Slabitul la adolescente
 
dieta daneza nu te sfatuiesc.....am stabil 8 kg cu ea si dupa 4 zile le-am pus inapoi depinde de metabolismul fiecareia dar eu zic ca nu se merita:)

CuRcUbeU03 10 nov 2010 16:49:04

Va rg ajutati-maa`!!
 
Buna Ziua`!Am o mare rugaminte,va rog ajutatima sa slabesc...am 1.58 ji 53-54kg:-s..nu sunt foarte grasa dar...se cunosc kg in plus....parinti mei sunt plecati in spania stau cu mamaia,nu prea am bani de medicamente ca sa iau sa slabesc..Mentionez ca merg dupa-amiaaza la sc..si nu prea am timp sa mananc de 5-6 ori pe zi...va rog ajutatima pana pe 30 luna asta vreau sa dau macar 3-4 kg jos...in principiu vreau sa am 48 de kg...Am 14 ani..va astept...multumesc...NOTA

riky 10 nov 2010 22:40:31

Re: Va rg ajutati-maa`!!
 
Citat:

Anterior postat de CuRcUbeU03 (Post 398313)
Buna Ziua`!Am o mare rugaminte,va rog ajutatima sa slabesc...am 1.58 ji 53-54kg:-s..nu sunt foarte grasa dar...se cunosc kg in plus....parinti mei sunt plecati in spania stau cu mamaia,nu prea am bani de medicamente ca sa iau sa slabesc..Mentionez ca merg dupa-amiaaza la sc..si nu prea am timp sa mananc de 5-6 ori pe zi...va rog ajutatima pana pe 30 luna asta vreau sa dau macar 3-4 kg jos...in principiu vreau sa am 48 de kg...Am 14 ani..va astept...multumesc...NOTA


Nici prin gand sa nu iti treaca sa bagi pastile in tine ca te mananc !!!! Alea is ca drogurile, te termina .... la varsta asta tot c trebuie sa faci e sa renunti la prajeli, fast food, dulciurile sa mananci foarte putin si moderat, o data de 2 ori pe saptaman, carne slaba si peste multe legume fructe, cereale, lactate degresate, branzeturi degresate, sa ai minim 1000 calorii pe zi, eventual carbohidrati putini, si sa faci muult sport preferabil, un sport care sa-ti placa, si nu aruncatul cu privirea...ala e sport "extrem" si nu e bun ;)

miaaa 11 nov 2010 20:08:43

Re: Liga adolescentelor slabute
 
hei...sunt noua pe aici si as cam avea nevoie de ajutor pentru a gasi o dieta corespunzatoare si sa ma feresc de vesnicul efect yo-yo.am incercat pana acum multe diete drastice si am ajuns la concluzia ca un mod de viata sanatos e cel mai potrivit.va pup:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:18:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO