Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #71 (permalink)  
Vechi 27 aug 2009, 16:20:19
daniela_dany's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2009
Locaţie: constanta, Romania
Date: 161cm, 54kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

azi dimineata m-am cantarit si aveam 54 kg deci am reusit ce mi-am propus, ca pana miercuri-joi sa ajung la 54, insa acum trebuie sa am mare grija pentru ca le-am dat jos repede si pot sa ajung imediat la 55 inapoi
am mancat numai fructe (struguri, banane, pepene rosu, prune...stiu ca sunt cam interzise, dar asta am avut in casa) astazi am calcat stramb cu o punga de chipsuri, dar eh, eu numar caloriile, atat timp cat nu depasesc 1300 pe zi, e bine nu modific inca 'semnatura' de pe acest forum, cu 54 in loc de 55 kg, ca sa nu mi-o iau in cap cand ajung pe la 53,8 o sa o modific...sper sa fie saptamana viitoare
daniela_dany, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1179 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #72 (permalink)  
Vechi 27 aug 2009, 16:50:18
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de daniela_dany Vezi mesajul
azi dimineata m-am cantarit si aveam 54 kg deci am reusit ce mi-am propus, ca pana miercuri-joi sa ajung la 54, insa acum trebuie sa am mare grija pentru ca le-am dat jos repede si pot sa ajung imediat la 55 inapoi
am mancat numai fructe (struguri, banane, pepene rosu, prune...stiu ca sunt cam interzise, dar asta am avut in casa) astazi am calcat stramb cu o punga de chipsuri, dar eh, eu numar caloriile, atat timp cat nu depasesc 1300 pe zi, e bine nu modific inca 'semnatura' de pe acest forum, cu 54 in loc de 55 kg, ca sa nu mi-o iau in cap cand ajung pe la 53,8 o sa o modific...sper sa fie saptamana viitoare
Buna Dany

Felicitari pentru aceasta reusita
Daca vei avea grija la ce papi, nu se mai intorc kg

Fii cumintica si sunt sigura ca vei putea schimba defintiv semnatura ta

Succes in continuare
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #73 (permalink)  
Vechi 01 sep 2009, 14:04:29
daniela_dany's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2009
Locaţie: constanta, Romania
Date: 161cm, 54kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

mersi slabuta
off zilele trecute am mancat numai tampenii
nu m-am putut abtine
dar gata, mi-a trecut, acum sunt serioasa
macar nu am depasit 55 kg
am mancat astazi un covrig (cred ca are vreo 200 kcal), o felie subtire de paine cu sunculita (tot vreo 200 kcal cred) si un ou fiert cu un pic de branzica, rosie si castraveti
si e abia ora 3
am stat si la calculator mult timp, vreo 5 ore azi ca am avut ceva important de facut, si asta ar insemna -451 kcal dupa calculatorul de aici (sper sa aiba dreptate )
mai alerg si diseara timp de 35-40 de min, asta ar insemna inca minus 300 kcal
o domane sper sa nu mai calc stramb de acum incolo
cum am o perioada in care mananc mult (1600-1700kcal) urmeaza una de mancat putin, si apoi tot una de mancat mult si tot asa.....off...sper doar sa scap macar de 5 kg si macar sa ajung la 53.5 pana incepe scoala
daniela_dany, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1179 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #74 (permalink)  
Vechi 02 sep 2009, 13:03:17
denissaa1's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2009
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: numar caloriile!!!!
Date: 162cm, 58kg
Mesaje: 939
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

buna fetelor!!
as vrea sa ma ajutati si pe mn sa scap de niste kg pana la inceputul scolii.
in prezent am 52 kg si as vrea sa ajung la 48-47 kg.
stiu...fara dulciuri fara mezeluri,fainoase bla bla bla(nu o sa mai pap asa cva)
Uitati ce o sa pap maine:

CALORII INGERATE
*Micul dejun, ora 09:50*
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sare, 2.6 zahar
Castraveti, 100g - 15 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0.5 fibre, 0 sare, 1.7 zahar
*Prânz, ora 12:20*
Maggi 5 min. Pauza Supa de pui cu taitei, Maggi, 200ml - 39 calorii, 0.8 proteine, 6.2 grasimi, 0 colesterol, 0.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
*Gustare 2, ora 15:51*
Mere, 100g - 52 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 14 carbohidrati, 2 fibre, 0 sare, 10 zahar
*Cina, ora 19:00*
Maggi 5 min. Pauza Supa de pui cu taitei, Maggi, 200ml - 39 calorii, 0.8 proteine, 6.2 grasimi, 0 colesterol, 0.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
*Gustare 3, ora 20:51*
Grepfruit rosu, 200g - 84 calorii, 2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 22 carbohidrati, 4 fibre, 0 sare, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 247 calorii(poate prea putin dar imi este foarte bn nu imi este rau)
ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 30min - 81 calorii
Gimnastica, 30min - 112 calorii
Invatat, 60min - 96 calorii
Lucru la PC, 180min - 256 calorii
Stat in picioare, 20min - 29 calorii
Uitat la TV, 120min - 104 calorii
Metabolism bazal - 1290 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1968 calorii
MULTUMESC
denissaa1, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1779 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1262 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 746 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #75 (permalink)  
Vechi 02 sep 2009, 13:32:14
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de denissaa1 Vezi mesajul
buna fetelor!!
as vrea sa ma ajutati si pe mn sa scap de niste kg pana la inceputul scolii.
in prezent am 52 kg si as vrea sa ajung la 48-47 kg.
stiu...fara dulciuri fara mezeluri,fainoase bla bla bla(nu o sa mai pap asa cva)
Uitati ce o sa pap maine:

TOTAL CALORII: 247 calorii(poate prea putin dar imi este foarte bn nu imi este rau)

MULTUMESC
Buna Denissaa, eu inteleg ca vrei sa fii mai slabuta cand incepe scoala, asa eram si eu, toata vara ma zbateam ca sa arat bine in toamna.

Insa, toate au o limita, nu poti sta nemancata si sa vrei sa slabesti.
Vrei sa te imbolnavesti? Nu este corect ceea ce faci.


Cede-ma ca mancand 1000 de kcal slabesti sigur, asta ti-o spun cu siguranta... dar la 247 nici nu vreau sa ma gandesc ce se va intampla.
S-ar putea sa ai surpriza sa nu slabesti corpul va reactiona violent la ceea ce faci si va asimila tot ce papi, nu cred ca asta iti doresti

Pune mana si mananca minim 1000 de kcal si fa cat mai mult miscare... vei slabi si vei fi slabuta cum vrei tu

Nu fa prostioare cu organsimul nu te joci
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #76 (permalink)  
Vechi 02 sep 2009, 13:35:28
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de daniela_dany Vezi mesajul
mersi slabuta
off zilele trecute am mancat numai tampenii
nu m-am putut abtine
dar gata, mi-a trecut, acum sunt serioasa
macar nu am depasit 55 kg
am mancat astazi un covrig (cred ca are vreo 200 kcal), o felie subtire de paine cu sunculita (tot vreo 200 kcal cred) si un ou fiert cu un pic de branzica, rosie si castraveti
si e abia ora 3
am stat si la calculator mult timp, vreo 5 ore azi ca am avut ceva important de facut, si asta ar insemna -451 kcal dupa calculatorul de aici (sper sa aiba dreptate )
mai alerg si diseara timp de 35-40 de min, asta ar insemna inca minus 300 kcal
o domane sper sa nu mai calc stramb de acum incolo
cum am o perioada in care mananc mult (1600-1700kcal) urmeaza una de mancat putin, si apoi tot una de mancat mult si tot asa.....off...sper doar sa scap macar de 5 kg si macar sa ajung la 53.5 pana incepe scoala
Ma bucur ca ti-a trecut pofta de tampenii
Acum te poti apuca linistita de slabit

Daca ai muncit intelectual la calculator sigur are dreptate calculatorul de calorii

Intr-un regim, constanta este un lucru tare bun hopurile astea, de la 2000 la 1000 de calorii, nu-i fac bine, mai mult il buimacesc

Cu rabdare, papica sanatoasa (eu as zice sa mananci mai putine fainoase, asa ai paine, mai ai si covrig, deja sunt carbo multi, mai adaugi si altceva si ai sarit limita de carbohidrati) si sport sigur vei slabi
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #77 (permalink)  
Vechi 02 sep 2009, 13:55:42
Extasssy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de denissaa1 Vezi mesajul
buna fetelor!!
as vrea sa ma ajutati si pe mn sa scap de niste kg pana la inceputul scolii.
in prezent am 52 kg si as vrea sa ajung la 48-47 kg.
stiu...fara dulciuri fara mezeluri,fainoase bla bla bla(nu o sa mai pap asa cva)
Uitati ce o sa pap maine:

CALORII INGERATE
*Micul dejun, ora 09:50*
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sare, 2.6 zahar
Castraveti, 100g - 15 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0.5 fibre, 0 sare, 1.7 zahar
*Prânz, ora 12:20*
Maggi 5 min. Pauza Supa de pui cu taitei, Maggi, 200ml - 39 calorii, 0.8 proteine, 6.2 grasimi, 0 colesterol, 0.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
*Gustare 2, ora 15:51*
Mere, 100g - 52 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 14 carbohidrati, 2 fibre, 0 sare, 10 zahar
*Cina, ora 19:00*
Maggi 5 min. Pauza Supa de pui cu taitei, Maggi, 200ml - 39 calorii, 0.8 proteine, 6.2 grasimi, 0 colesterol, 0.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
*Gustare 3, ora 20:51*
Grepfruit rosu, 200g - 84 calorii, 2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 22 carbohidrati, 4 fibre, 0 sare, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 247 calorii(poate prea putin dar imi este foarte bn nu imi este rau)
ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 30min - 81 calorii
Gimnastica, 30min - 112 calorii
Invatat, 60min - 96 calorii
Lucru la PC, 180min - 256 calorii
Stat in picioare, 20min - 29 calorii
Uitat la TV, 120min - 104 calorii
Metabolism bazal - 1290 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1968 calorii
MULTUMESC
Buna Denissaa1,

Imi pare tare bine cand vad o fata de varsta ta preocupata de sanatatea ei, pentru ca eu nu am fost, mie mi-a venit mintea la cap foarte tarziu... Dar mi-a venit...

Deci revenind, mai bucur sa aud ca te intereseaza sa fii mai slabuta si ca vrei sa faci ceva in privinta asta...

TOTUSI... si e vorba de un foarte mare TOTUSI...
Oricat de mult ti-ai dori sa slabesti in cateva zile 4 kg este greu daca nu imposibil, fara sa iti pui sanatatea in pericol... Pentru ca asa cum a manca prea mult iti slabeste inima, iti omoara cu zile ficatul si cate si mai cate, la fel si mancatul prea putin duce exact la aceleasi probleme...

Rugamintea mea... pentru ca este mai mult decat un sfat este o rugaminte, este sa cresti numarul de calorii pana la 1000... Nu trebuie sa le cresti dintr-o data... ci progresiv... Daca in fiecare zi sa zicem adaugi cate 200 de calorii nici nu iti vei pune sanatatea in pericol si vei slabi asa cum iti doresti...

Zici ca cu 300 de calorii ti-a fost bine... OK decaord... probabil ca iti va mai fi bine inca 2-3 zile, inca 1-2 saptamani cine stie... totusi la un momentdat corpul tau nu va mai avea energia necesara sa functioneze... Te vei simtii din ce in ce mai obosita pana cand nu vei mai putea sa faci nimic in ceea ce faceai pana atunci. Iti vei pierde concentrarea, iti va fi din ce in ce mai greu sa te trezesti in fiecare dimineata, pentru ca tu ii ve da corpului tau suficienta energie cat sa doarma si nimic mai mult...

Asa ca revenind... Te rog sa cresti numarul de calorii... Si compenseaza cresterea cu sportul... Poate ca atunci cand vei incepe scoala nu vei fi slabit cele 4 kg, dar 1-2 tot se vor duce, dar macar vei fi sigura ca nu ai facut nimic sa iti pui in pericol sanatatea...
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #78 (permalink)  
Vechi 02 sep 2009, 22:25:32
daniela_dany's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2009
Locaţie: constanta, Romania
Date: 161cm, 54kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

A trecut o saptamana de la acel post/mesaj al meu si am revenit la 55 de kg...eram sigura (pentru ca mereu cand dau jos 1 kg in 4-5 zile il pun la loc) am stat la 55 de kg o luna cred dar sa privim partea buna a lucrurilor este bine din punct de vedere medical... Azi nici nu imi mai calculez nr de calorii ca a facut bunica o placinta de mere yummy yum...dar am alergat o ora, deci e bine Si a plecat bunica la tara, vine luni, deci am timp sa dau macar jumatate de kg jos, acum va fi usor, pentru ca am avut recent 54 de kg. Si din nou mersi slabuta.
Si acum pentru Denissaa1, deci, cum poti sa mananci 247 kcal pe zi? In primul rand e foarte putin, intr-un fel te admir, dar sa stii ca e periculos. Nu numai pentru sanatate, ca oricum scoala incepe peste 10 zile, nu o sa mananci asa mult timp presupun, dar eu iti garantez ca le pui la loc! Te sfatuiesc sa nu te ineci ca tiganul la mal (ca mai ai de dat jos doar astea 4-5 kg ca sa arati mai bine), pentru ca anul trecut si eu am avut 1,60 (acum am 1,61 ) si 54 de kg. A trebuit sa ma intalnesc cu cineva in martie si am dat jos 2 kg in 4 zile. Rezultatul? Pana in mai aveam deja 58. Si totul pentru 2 kg care nici nu se vedeau oricum. Nici la tine, 4 kg nu o sa se vada mult, in cel mai bun caz iti mai scade o marime la blugi. Eu zic sa dai jos numai 1 kg si restul in timpul scolii. In felul asta te asiguri ca nu le vei pune la loc. Si in al 2-lea rand, zau ca nu stiu cum de va calculati kcal atat de exact!! Eu n-as putea, le aproximez numai la suta, adica 1100, 1200, asta inseamna mancat putin pentru mine intr-o zi. Si am dat jos 8 kg in 7 luni...repet, pentru 4 kg, nu trebuie sa pui 8 succes si mananca de cel putin 1000 kcal, continua cu activitatile fizice, si vei da jos 1-2 kg pana incepe scoala
daniela_dany, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1179 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de daniela_dany; 02 sep 2009 at 22:28:40.
  #79 (permalink)  
Vechi 03 sep 2009, 07:06:31
Maria.Florian's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iul 2009
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 30
Dieta: dieta personalizata
Date: 168cm, 67kg
Mesaje: 557
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Fetele au dreptate,asa am facut si eu in unele zile ,am mancat sub 400 de calorii ,iar a doua zi imi venea sa stau numai in frigider,organismul era slabit si nu era hranit corespunzator......am patit-o pe pielea mea si mai bine ma incadrez in fiecare zi intr-un nr de calorii si nu mai am probleme....sa nu uiti de SPORT,te ajuta enorm,eu am preferat decat sa fac in casa tae-bo mai bine ma duc la alergat sau o plimbare pana la bunica de 4 km
__________________
''O sa reusesc si o sa fiu o slabuta''
Maria.Florian, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1940 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1423 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 649 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #80 (permalink)  
Vechi 03 sep 2009, 11:06:57
denissaa1's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2009
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: numar caloriile!!!!
Date: 162cm, 58kg
Mesaje: 939
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Multumesc multt
M-ati convins
NU am mai papat ce am zis ieri.
Pana acum am papat un covrig in jur de 150kcal 250 ml de lapte si o banana
La pranz o sa supica.
Deseara o sa pap piept de pui la gratar si legume.Si intre mese fructe.
De dimineata am facut cumparaturi o ora si cva deseara o sa alerg si mai fac gimnastica prin casa.
Va pupp
denissaa1, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1779 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1262 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 746 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
50 kg, adolescente, dieta, greutate, jurnal, kilograme, pofta mancare, pofticioasa, regim, sanatos, sfaturi slabit, slabim impreuna, slabire, slabit sanatos, sport, sustinere


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Topul celor mai bune DIETE Slabuta Pregatirea pentru slabire 52 19 aug 2015 07:34:43

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole