Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #1581 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 07:33:22
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Sylvester ma alatur si eu celor spuse de Magda...n-am spus noi fara suparari?! ca fiec e liber sa se exprime?! Hai nu fi supi si stai aici cu noi ca nimeni nu-ti vrea rau...ba din contra...ok?!
Nu pot pleca nicaieri, Loly, cata vreme nu am scris m-am gandit tot timpul la voi si la ce ati mai scris, ce mai faceti . Sunt ceea ce sunt, o montignaca si ma bucur asa mult sa fac parte din Gasca super terra mega gica meseriasa!
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1582 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 08:09:56
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Dragele mele,va multumesc f mult ca-mi purtati de grija si am venit sa va multumesc pt gandurile voastre bune si sa va spun ca operatia e ok si cea mai buna veste e ca numai o saptamana mai trebuie sa iau cortizon desi ochiul (vederea) inca n-a recuperat nimic ,insa au spus ca e devreme pt un verdict...; pe de alta parte mi-au facut acum contol si la celalat ochi si au confirmat acelasi diagnostic ca si la cel operat ,dar deocamdata acesta e stationar...

Loly,ma bucur ca sunt vesti bune,eu totusi sper ca puturosul de ochi sa inceapa in curand sa-ti trimeata semnale pozitive...daca au spus ca inca e devreme pt verdict,inseamna ca mai e timp
Nasol ca nu ai putut dormi de cald,la mine noaptea a fost bine,racoare,dar alaltaieri a fost teroare si ziua si noaptea...si azi se prevede o zi infuocataSper ca pana ala urma s-a racorit,si ca ai facut nana bine
Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Emyyyyyyyyy,ce ma bucur ca te-ai intors!!! si -mi pare rau pt scumpetea voastra...sper sa nu fie ceva grav
Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul

Nu stiu cu cel mic decat ca are viroza infectioasa(nu am gasit info pe net de asa ceva...ori e viroza ori infectie),si ca i-au bagat overdoza de tratament,deci concluzie o intoxicatie sau alergie la medicamente..Doctorii din Ro,ce vezi la telejurnal e devarat,e de groaza,te duci sa te faca bine si te omoara cu zileAcu astept vesti pe net de la ei..
Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
da Lolita am sa fiu..pe baricade..azi asa zic. Nu stiu ce am sa zic maine..dar azi cu siguranta spun ca da, stau pe val, baricade, ziduri..dealuri..ce vreti voi..idee de baza e ca "sunt la suprafata" AZI!!
Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul

acum 5 minutele i-am auzit vocea Cristinutei la telefooon! am sunat-oo...e o scumpica de fata!! Doamnee ce norocoase suntem noi cu slabuta..asa niste conectii minunate se fac, asa niste fete numa' una si una intalnim!!
Ce ma bucur ca te aud asa optimista..imi dai si mie curajAha,ce frumos ca v-ati auzitStati departe una de alta?
Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
fetelor, am absentat... si am calcat stramb... dar tare bine m am mai distrat...
Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
alesiana sa te uiti la poze, sa vezi unde te duc cand vii in germania, primul lucru, te dau in toate alea periculoasele
citez din concurs........

da da, asa am zis si eu ama... am fost in heidepark astazi 7 ore... m am miscat in continuuu.. cred ca face mai mult decat juma de ora sau chiar o ora de banda... asa am zis si eu caci tare stranb am calcat astazi, parca numai asa de a naibii... parca nici n am legatura cu dieta asta, n am auzit in viata mea de ea
am mancat inghetat, cartofi prajiti, nuggets, paste, cartof fiert!!!!! fetelor am fost invitati la vecinii aia ai mei, care sunt tare batrani, si ne ajuta enorm, au 70 de ani... si au gatit pentru noi, cum sa i zic eu femeii 'cucoana, eu tin montignac, nu pot sa mananc absolut nimic din ce mi pui in fata!!!!'... am mancat tot. si ziceam ca de azi, asa de luni, bag forta majora, m a pus si magda sa promit ca sunt monti conforma... nu monti cu titlu!!!! fir ar!!sa fie!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!

deci 11 iulie:

meniu ciuciu

apa da

sport... ma am mers peste 7 ore, mult chiar si alert, aproape spre alergat... daca s o pune... cred ca am ars ceva, are cineva idee cate calorii cere mersul pe jos, sa zicem asa moderat ... pe ora?

FETELOR!!!!!

Tara, adica io, are adica am nevoie de VOI; de TOATE.......... FETELOR, se cere o INTERVENTIE, da da, o INTERVENTIE.... cum pt cine? pentru MINE!!!! Am 20 si ceva de puncte, ma abat aproape zilnic.... FETELOR, am nevoie de AJUTORUL VOSTRU caci nu mai stiu incotro s o iau, si daca mai merita sa scriu aici, ca numai dieta montignac nu o tin... parca n am auzit in viata mea de ea... incep si eu ca una din puiucii mici... mi e frica sa mai ies afara din casa, ca nu gasesc nimic conform de mancat.... si o banala salata are miere sau zahar in dressing... nu pot sa mai mananc decat de fac cu mana mea la mine acasa... SINGURA... barbatu miu , mi a adus acum vreo 2 zile, covrigei... d aia la punga, brezel, ii stiti normal, pacatosii.... DAR cica mi i ia adus ca cica aveau ceva faina integrala in ei, nu NUMAI faina integrala... si altele, fainuri proaste, si albe de sa te oglindesti in ele...... da.......... au stat 2 zile.............. I AM MANCAT ca ma uitam la Scrubs, asa ... ca pe CHIPSURI!!!! DECI eu va zic, rusii nerusii, ceva imi ia mintile... iar voi trebuie sa ma ajutati cumva....... ca d'aia ii familie

Sylvester, baga ti mintile in cap... ca nu ai deranjat pe nimeni... fiecare are pasarele la cap... si ce daca tu te vezi obeza... (OBEZOOO ) tu ai pasarelele tale la cap dar noi te iubim asa cum esti, ca fiecare e diferita si fiecare aduce aici cate o boala de cap... si noi ne 'mangaiem' (doamne sper ca nu citesc baieti posturile astea... poate doar vadmin... offf)... hai! lasa boticul ala de veveritzoi si intoarce te la noi... ori ti ai piedut iar ghinda, sau aluna ce o fi aia....


Vento, bine AI REVENIT (in propriati casuta)!!!!!!!!! Sa fie intr un ceas bun, colaceiii jos!!
Mersi,iubitasper sa scap de ei,da ce usor e sa-i pui..si ce greu sa scapi de ei
Magda ai ramas singura, Ame te a lasat singurica putin, sa mai disciplinezi aici, sa mai pui la punct din puiuci... ca uite ce razna suntem APROAPE toate...

tare dor mi o fo de voi!!!!
EVaTin sa-ti zic ca am vazut pozele din urma cu orasul tau,si m-am indragostitE frumos frumos...
Hm...si eu zic ca nu se putea sa refuzi bietii batrani..pe urma daca ii aveai pe constiintzaAcuma asta e,capul sus,pieptul la inaintare si urmatoarele 2 saptamani nu mai vizita amici,tarabe,balciuri sau batraniPup,o zi frumoasa!
Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Eve, my sweet, esti prea marfa cu tot cu abaterile tale!!!!Rad aici cu lacrimi! Pana si Monti ar rade daca te-ar citi si te-ar si ierta!
Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Hai de maine sa fim conforme, sa dam stomacului ce-i al stomacului- chestii conforme!
Trimite-ti vecinii cei de 70 intr-o statiune ceva, ca sa nu te mai sechestreze printre cartofi si alte "interziciuni" . Sunt varza de oboseala, maine dimi revin dupa ce va citesc indeaproape .

Somn usor, fetelor!
Da de ce esti obositaAi munca greaSper ca ai dormit bine
Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Emi poate trebuia sa o tin doua zile nemincata, eu nu rezist sa ii fac asta, iar ea este foarte isteata stie sa isi caute hrana fara sa ii dau eu inca nu stie de servicile sociale, o sa afle la scoala. Asta si fac usor invat sa ma obisnuiesc ca nu mai este pui.


Loly eu nu prea sint deacord sa o las asa, are 1.22m si 19kg ii dau vitamine, altfel are cearcane si este palida.



E'sti o dragutza, asa este am vorbit la telefon, vocea ta cred ca face parte dintr-o alta persoana, fetelor Cami a noastra are o voce senzuala, blinda, o tipa calma contrar la ce vedem noi aici printre rindurile scrise de ea. Esti o dulce

Mda,ti-am zis,am exemplu in familie ,cand nu vor ei ..nu vor,poti sa-i pici cu cearaNepoata mea la 11 ani a inceput sa lesine la scoala,poate va amintiti ce frica am tras toti,ca i-au iesit analizele rele si a fost suspecta de leucemieS-a speriat si ea,o perioada a mancat si legume gatite si fructe(deci poate doar ca nu vrea),acuma a uitat,si iar se lupta sormea cu ea..da ca si la tine,fara succes
Ahaaa,deci are voce placuta si senzualaNici nu ma asteptam la altcevaSi tot asa "miezoasa" e si cand vorbeste live,ca si in postarile ei portocalii?

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
marti,dar...de azi incepi,da?

Deci,daca acel "mezel" are 2% grasime,atunci da,se poate.Cristina ti-a zis ca nu,dar banuiesc ca nu a observat ca e vorba doar de 2% grasime(e ca un iaurt normal,deci...)..Insa tare ma indoiesc de ceea ce contine acel produs prin el...
Si eu ma intreb ,daca are 2 %grasime,din ce e facut,doamne feri,ca nu cred ca mai e pui ala
Pai la cei care au urechile lungi si mai sunt si blanosi rau(si e cazul si cutului tau),se recomanda smulgerea parului din ureche,pentru ca astfel nu fac otita,sau alte infectii si boli de urechi.Nu ii doare deloc...
Ma bucur ca ai reusit sa fii conforma in ciuda dezamagirii cu pantalonii...Sa stii ca si eu sunt tare necajita ca nu prea mai incap prin blugi,incap cu maaaari eforturi si imi sta tare rau in ei...e drept ca sunt si umflata de caldura,dar am si cateva kg in plus fata de asta iarna
SI eu probai pantalonii scurti,doar asa,sa-mi fac sange rau,imi vin dar ma strang de se vede celulita..A inflorit,afurisita
spor la munci...

Ma bucur ca ai vesti bune!Cat despre celalat ochi...poate ca daca e stationar nu va trebui sa te operezi

Bine ai revenit!

Si la nooooi
Va pup si numai bine!
Code,bine ai revenit din vacanta!
Oana,si la voi e cald?ca am vazut ieri la tv ploi si vijelii la Buzau..ma gandeam ca si la Braila a fost...Esti la munca acuma?
Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul



Buna dimineata, ladies!

Hop, top, la cafelutza!
S-a mai trezit cineva? Azi plecam in vacanta, al meu m-a trezit la 6 , sa facem bagaje!!!!!!!! Sunt terminata!!!Abia astept sa ma urc in avion si sa DORRRRRRRRMMM!!!

O sa "tin aproape" si in vacanta, fiindca iau laptop-ul, spre disperarea perechii mele, care si-ar fi dorit sa lasam si telefoanele acasa .
Ma duc sa il mai ajut si eu la bagaje, ca nu prea am reusit sa ma mobilizez, am pus in geanta mea niste bluze, o pereche de pantaloni si trusa de machiaj . Restul, poate se urca singure in geamantan .
Ms de tratattie!
O ,ce frumos,vacantzaaa!Unde?cred ca ai zis da eu am citit in crucisAha,deci ai luat strictul necesar pt o femeie,dupa tine potopul


Fetele va urez o zi frumoasa,fara ceasuri rele,fara abateri si cu rezultate frumoase la cantar!
App,azi ce mancatila pranz,poate ma inspir si eu,ca nu prea am idei
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1583 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 08:39:40
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 55
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

[QUOTE=oanamagdalena;719336]
Ma bucur ca ai vesti bune!Cat despre celalat ochi...poate ca daca e stationar nu va trebui sa te operezi

Nu,din pacate nu exista nici un mod de a opri boala si nici un fel de terapie...numai transplantul cand se maturizeaza pt acesta
E totusi demoralizant sa-i intalnesti acolo pe cei care au facut aceasta op de luni de zile si-i intreb cum e,iar ei raspund:``tot asa...nimik``... si apoi sa mai auzi si pe cate unul care a facut si rejet

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Nu pot pleca nicaieri, Loly, cata vreme nu am scris m-am gandit tot timpul la voi si la ce ati mai scris, ce mai faceti . Sunt ceea ce sunt, o montignaca si ma bucur asa mult sa fac parte din Gasca super terra mega gica meseriasa!
Multumim pt cafeluta si asa te vrem! Vacanta placuta!!!

[QUOTE=VentoFreddo;719380]
Loly,ma bucur ca sunt vesti bune,eu totusi sper ca puturosul de ochi sa inceapa in curand sa-ti trimeata semnale pozitive...daca au spus ca inca e devreme pt verdict,inseamna ca mai e timp
Nasol ca nu ai putut dormi de cald,la mine noaptea a fost bine,racoare,dar alaltaieri a fost teroare si ziua si noaptea...si azi se prevede o zi infuocataSper ca pana ala urma s-a racorit,si ca ai facut nana bine

Bine de tine pt ca aici nu s-a racorit...erau 30 de grade azi noapte in casa+umezeala la stele...si azi va fi si mai cald si maine atinge apogeul Iti dai seama cat e de cald daca am renuntat azi sa merg la targ ...nu risc...

Nu stiu cu cel mic decat ca are viroza infectioasa(nu am gasit info pe net de asa ceva...ori e viroza ori infectie),si ca i-au bagat overdoza de tratament,deci concluzie o intoxicatie sau alergie la medicamente..Doctorii din Ro,ce vezi la telejurnal e devarat,e de groaza,te duci sa te faca bine si te omoara cu zileAcu astept vesti pe net de la ei..

Da stiu,in Ro au mania de a da antibiotice imediat pt orice prostie (am patit-o si eu cu cea mare...aproape mi-au omorat-o),pe cand aici evita pediatrii...il dau numai cand deja nu mai este alta cale.Sper sa primesti vesti bune!

Va doresc o zi racoroasa! si sa stati cat mai departe de tot felul de tentatii!
  #1584 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 08:45:34
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Nu pot pleca nicaieri, Loly, cata vreme nu am scris m-am gandit tot timpul la voi si la ce ati mai scris, ce mai faceti . Sunt ceea ce sunt, o montignaca si ma bucur asa mult sa fac parte din Gasca super terra mega gica meseriasa!
Drum bun si vacanta placuta!
Loly,imi pare rau ca nu exista alta rezolvare decat transplant
Vento,ieri a plouat cu galeata la Braila,dar pana sa ploua am murit de cald(la birou nu am aer condiotionat,sunt la etajul superior si in plus toata dupa amiaza am soarele in gem...si efectiv imi e rau de caldura)...Dupa poaie s-a mai racorit de-o parere,dar azi noapte tot am murit de cald...Si azi tot cald este,desi au anuntat un pic in scadere si ploi...
Sanatate micutului!
  #1585 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 08:54:38
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Vento,nu m-a sunat Ame...Cred ca e superocupata si oricum noi doar duminica ne-am fi putut vedea,ca in rest eu lucrez,iar sambata nici macar nu stiu la ce ora ma cheama la munca
  #1586 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 09:09:37
riccioli's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 154cm, 52.5kg
Mesaje: 161
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Buna dimineata! O zi frumoasa si racoroaasa, partea asta nu stiu unde o gasiti
riccioli, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1180 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1181 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1587 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 09:46:41
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de riccioli Vezi mesajul
Buna dimineata! O zi frumoasa si racoroaasa, partea asta nu stiu unde o gasiti
Off,of...pui si tu sare pe rana
Fetelor,au am pus la cuptor dovlecei,ciuperci,fenel+ sare,piper si curry,ulei de masline si cativa catei de usturoi.Pt. ai mei am pus cartofi,copanele,morcovi rondele si cateva rondele de ciuperci si dovlecei+ condimente si usturoi...Si pentru ca ma manca spinarea am facut repede si o "tarta" cu fructe cu faina Dr.Man,pe care am zis de data asta sa o schimb un pic sa fie mai Monti
  • 2 albusuri
  • 1 esenta de vanilie
  • 1 cana de apa in care am picurat cam 2 linguri de ulei(data urmatoare vreau sa vad cum iese far grasime deloc)
  • 1 varf de bicarbonat stins cu zeama de lamaie
  • 3 linguri de fructoza(habar nu am cat de dulce va iesi,ca cea de data trecuta a fost usor dulce,numai buna)
  • faina cat cuprinde(mai gros aluatul decat la clatite,ca pentru chec sa zicem)
Am mixat totul la gramada si am trunat pe hartie de copt in tava de tarte,am presarat piersici bucati si cateva prune uscate(mai mult pentru contrast).As fi pus si cateva migdale feliate,dar am constatat ca nu mai am
Asa arata acum,inainte de copt:

si urmeaza sa vin cu poza de "dupa"
  #1588 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 09:50:40
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

La pranz ma bate gandul sa pap dovleceii cu niste branza brie pe deasupra(ca de carne m-am cam saturat).La mine...iar nu stiu ce sa iau,de teama sa nu se strice...Ne mai gandim
  #1589 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 09:56:05
riccioli's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 154cm, 52.5kg
Mesaje: 161
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul

Off,of...pui si tu sare pe rana
Fetelor,au am pus la cuptor dovlecei,ciuperci,fenel+ sare,piper si curry,ulei de masline si cativa catei de usturoi.Pt. ai mei am pus cartofi,copanele,morcovi rondele si cateva rondele de ciuperci si dovlecei+ condimente si usturoi...Si pentru ca ma manca spinarea am facut repede si o "tarta" cu fructe cu faina Dr.Man,pe care am zis de data asta sa o schimb un pic sa fie mai Monti
  • 2 albusuri
  • 1 esenta de vanilie
  • 1 cana de apa in care am picurat cam 2 linguri de ulei(data urmatoare vreau sa vad cum iese far grasime deloc)
  • 1 varf de bicarbonat stins cu zeama de lamaie
  • 3 linguri de fructoza(habar nu am cat de dulce va iesi,ca cea de data trecuta a fost usor dulce,numai buna)
  • faina cat cuprinde(mai gros aluatul decat la clatite,ca pentru chec sa zicem)
Am mixat totul la gramada si am trunat pe hartie de copt in tava de tarte,am presarat piersici bucati si cateva prune uscate(mai mult pentru contrast).As fi pus si cateva migdale feliate,dar am constatat ca nu mai am
Asa arata acum,inainte de copt:

si urmeaza sa vin cu poza de "dupa"

Pai si tu ce-mi faci mie . Eu sunt in a doua zi de schema Man, deci ioc dulciuri, chiar si conforme, si tu vii aici cu tartaaaaaaaaaaa
riccioli, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1180 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1181 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1590 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 09:57:13
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de riccioli Vezi mesajul

pai si tu ce-mi faci mie . Eu sunt in a doua zi de schema man, deci ioc dulciuri, chiar si conforme, si tu vii aici cu tartaaaaaaaaaaa ~x(
sorry!
Subiect închis

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, ix, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3259 16 feb 2011 00:35:10
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole