Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Rina 90" s

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #4601 (permalink)  
Vechi 12 dec 2010, 23:50:41
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Rina 90" s

Noapte buna, fete slabute!
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #4602 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 09:15:06
frumoasa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2009
Locaţie: cluj napoca, Romania
Vârsta: 47
Date: 161cm, 53.7kg
Mesaje: 5.033
Aprecieri acordate: 2.875
Am fost apreciat(a) de 4.761 ori in 2.802 mesaje
Implicit Re: Rina 90" s

Buna dimineata, slabute!
eu m-am trezit de dimineata, deja am fost si am si dat singe de analize....nici din ala nu mai am, is vai de capu meu, asa incet curgea in eprubete...si mi-a luat si 3
Ana, draga mea tu cum mai esti cu sanatatea? te simti mai bine? au trecut simptomele lipsei de calciu? sper ca esti bine, eu am ramas cu o durere permanenta de cap, dar macar nu este puternica
Gata, fetelor!!! trezirea!! ati dormit destul
o zi frumoasa ca voi
  #4603 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 10:37:27
rodastrid's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 75
Dieta: Rina90
Date: 163cm, 79kg
Mesaje: 97
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Rina 90" s

Felicitari,Orhidee!
Cred ca acum in mine vorbeste glasul invidiei.Daca tu ai reusit sa-ti atingi telul si ne inviti la un festin virtual,eu sunt dupa o "destrabalare" reala de 3 zile si cantarul a fost necrutator.2 1/2 kg in plus.Nu schimb tickerul,poate 2 sau 3 zile de penitenta il vor face iar sa arate la fel de frumos ca al tau.Nu mai departe decat vineri eram si eu atat de mandra ca am atins 81 kg!
Apoi...mai bine nu spun!Vineri seara,la Cluj,baut cu ginerele in cinstea nepotului,palinca si vin.Sambata,am comandat la restaurant o masa pt.6 persoane,ginerele,fiica mea, cuscrii ,sotul meu si cu mine.(nepotelul nu are decat 4 luni si sub nici o forma nu putea fi tarait la crasma).Eu as fi vrut o comanda de la un restaurant japonez sau pescaresc,dar mi-a spus fiica mea ca pentru cuscri trebuie musai ceva traditional,adica porc.A ales ea un restaurant traditional romanesc,"Sura dacilor",parca.Si a comandat trei platouri de aperitive traditionale( a se citi cefa,slana, costita,carnat,caltabos,branza la burduf,ceapa rosie ),dupa care fiecare a ales felul principal.Ginerele, care este mare amator de sushi,m-a intrebat daca il "ajut " la un platou , ca el nu prea agreaza porcul.Am vazut in asta un colac de salvare.Naiva de mine,am zis ca pot "limita "pagubele daca comand un pastrav umplut la gratar ,cu garnitura de legume si ca aperitive ma limitez la 2 bucatele de sushi.Cand a aparut comanda si s-au asezat la masa,a inceput debandada.Cuscrii, care declarau cu convingere ca mai degraba ar muri de foame decat sa manance peste crud,au inceput totusi prin a gusta sushi si le-a placut asa de mult ca au lichidat platoul,fara sa se mai gandeasca la ce mananca.Pe de alta parte,slana si caltebosul traditional aratau atat de bine ca eu si ginerele ne-am trezit bagand in noi cu nesimtire numai mancaruri interzise.Toate asezonate cu coniac,vin,sampanie.Catastrofa!
Cumintenia de la felul doi nu cred ca a mai contat.Seara,am scos copilul la plimbare,sa vedem Clujul impodobit de sarbatori noaptea.Oroare! Am dat peste un targ de Craciun cu producatori traditionali,din zona,care vindeau,printre altele,ghiciti ce?Carnaciori picanti,caltabos,slana ardeleneasca,muschiulet afumat si alte minuni.Si numai ce se apuca dragalasa mea de fetita sa cumpere cate o bucata zdravana din fiecare.Frigul si aerul curat de afara iti mai faceau si foame,asa ca,ajunsi acasa,am incarcat masa cu recentele achizitii si...Mai ramasesera ,de la masa festiva vin si coniac si mergeau atat de bine cu afumaturile!!!
Duminica (ieri) era ziua in care trebuia sa plecam acasa.Am uitat sa spun ca de gfapt ziua mea de nastere a fost ieri,dar am serbat-o sambata,ca azi trebuia sa fiu la servici si sotul,care e soferul "de lux "al familiei,nu ar fi avut voie sa bea.Cartea spunea ca e zi de fructe.Pica bine,poate mai atenuam ceva din "pagubele " de sambata.Am inceput cu un mic dejun format dintr-o banana si o mandarina.Cuscrii ne-au invitat la ei,la o cafea,inainte de a pleca.Am plecat cu toata"satra".Fiica cu ginerele si cu micutul Toma si noi.Din pacate,fiica mea nu gateste si mananca la soacra ei,asa ca,atunci cand am ajuns la destinatie,ne astepta o masa pusa, garnisita cu de toate.Am hotarat,eroic,sa rezist ispitei.Pana cand am fost rugata,ca sa nu jignesc gazda,sa gust macar o lingura de salata boef.delicios preparata cu maioneza din belsug si tot tacamul.Dupa care s-a servit ciorba,supa de salata,specialitate ardeleneasca din care nu mai gustasem niciodata.Am cerut si putina supa,care e delicoasa, dar se prepara cu ceapa si costita prajite,pe langa dieteticele frunze de salata.Ce sa mai spun,iar am facut-o lata.Si urmeaza si ultima parte.Sambata cuscrii mi-au facut cadou,printre altele,o sticla de sampanie de Rin.Am vrut sa o pun pe masa,dar ginerele a luat-o sa o mai puna la rece.Pana la urma s-a baut sampania cumparata de mine si am uitat de cea primita cadou.Ieri fiica-mea a descoperit sticla si mi-a pus-o in portbagaj.Seara la 10, cand am ajuns acasa,sotul meu a fost de parere ca de fapt ar trebui sa bea de ziua mea un pahar si a destupat sampania.Dupa care a mai desfacut si o sticla de vin.Langa care a pus pe masa alunele si nucile neprajite care ar fi trebuit sa fie garnitura(in cantitati) minuscule pt portocale si mere.Nu cred ca a mai stat cineva sa le cantareasca,asa ca e greu de estimat cate calorii am mai ingurgitat.Asa ca...am invatat pe piele mea ca excesele se platesc.Si,colac peste pupaza,am mai facut si o indigestie zdravana.
Tot ce mai pot face e sa te felicit inca o data pentru cumintenia ta care a fost frumos rasplatita si sa ma gandesc la o zi de apa suplimentara pentru mine.
Va imbratisez pe toate si...nu faceti ca mine!
Va urez o saptamana frumoasa!
Cu drag,
Rodica



Citat:
Anterior postat de orhidee Vezi mesajul
Fetelor !!!

Am constatat ca cea mai placuta activitate pt mine e atunci cand schimb ticker-ul! V-am spus, mai demult, ca atunci cand voi implini 20 kg date jos, va voi spune, chiar daca nu e zi de raportare! Ieri am facut enorm de multa miscare (bicicleta, cross trainer, plimbare...si curatenie de Craciun )...nu am mai scazut asa de mult intr-o zi, de pe la inceputul dietei!
Si asa cum am promis voi da o petrecere...virtuala ! Ca din cele adevarate nu mai vreau ca...ingrasa !!!

Sunteti invitatele mele !!!
Si daca am inceput sa facem asa ... e semn ca trebuie sa terminam petrecerea!

Va multumesc pt participare !...si va astept la urmatorul party...acela va fi cand voi sarbatori 25 kg date jos !!!
rodastrid, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1611 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1094 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4604 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 10:39:09
vadina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Rina
Date: 170cm, 69.6kg
Mesaje: 664
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Rina 90" s

Citat:
Anterior postat de frumoasa Vezi mesajul
Buna dimineata, slabute!
eu m-am trezit de dimineata, deja am fost si am si dat singe de analize....nici din ala nu mai am, is vai de capu meu, asa incet curgea in eprubete...si mi-a luat si 3
Ana, draga mea tu cum mai esti cu sanatatea? te simti mai bine? au trecut simptomele lipsei de calciu? sper ca esti bine, eu am ramas cu o durere permanenta de cap, dar macar nu este puternica
Gata, fetelor!!! trezirea!! ati dormit destul
o zi frumoasa ca voi
Neata si de la mine
Eu am mancat deja un mar, iar acum plec cu sotulica la spital sa-si prelungeasca concediul medical.
Ne citim mai incolo
  #4605 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 10:44:06
vadina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Rina
Date: 170cm, 69.6kg
Mesaje: 664
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Rina 90" s

Citat:
Anterior postat de rodastrid Vezi mesajul
Felicitari,Orhidee!
Cred ca acum in mine vorbeste glasul invidiei.Daca tu ai reusit sa-ti atingi telul si ne inviti la un festin virtual,eu sunt dupa o "destrabalare" reala de 3 zile si cantarul a fost necrutator.2 1/2 kg in plus.Nu schimb tickerul,poate 2 sau 3 zile de penitenta il vor face iar sa arate la fel de frumos ca al tau.Nu mai departe decat vineri eram si eu atat de mandra ca am atins 81 kg!
Apoi...mai bine nu spun!Vineri seara,la Cluj,baut cu ginerele in cinstea nepotului,palinca si vin.Sambata,am comandat la restaurant o masa pt.6 persoane,ginerele,fiica mea, cuscrii ,sotul meu si cu mine.(nepotelul nu are decat 4 luni si sub nici o forma nu putea fi tarait la crasma).Eu as fi vrut o comanda de la un restaurant japonez sau pescaresc,dar mi-a spus fiica mea ca pentru cuscri trebuie musai ceva traditional,adica porc.A ales ea un restaurant traditional romanesc,"Sura dacilor",parca.Si a comandat trei platouri de aperitive traditionale( a se citi cefa,slana, costita,carnat,caltabos,branza la burduf,ceapa rosie ),dupa care fiecare a ales felul principal.Ginerele, care este mare amator de sushi,m-a intrebat daca il "ajut " la un platou , ca el nu prea agreaza porcul.Am vazut in asta un colac de salvare.Naiva de mine,am zis ca pot "limita "pagubele daca comand un pastrav umplut la gratar ,cu garnitura de legume si ca aperitive ma limitez la 2 bucatele de sushi.Cand a aparut comanda si s-au asezat la masa,a inceput debandada.Cuscrii, care declarau cu convingere ca mai degraba ar muri de foame decat sa manance peste crud,au inceput totusi prin a gusta sushi si le-a placut asa de mult ca au lichidat platoul,fara sa se mai gandeasca la ce mananca.Pe de alta parte,slana si caltebosul traditional aratau atat de bine ca eu si ginerele ne-am trezit bagand in noi cu nesimtire numai mancaruri interzise.Toate asezonate cu coniac,vin,sampanie.Catastrofa!
Cumintenia de la felul doi nu cred ca a mai contat.Seara,am scos copilul la plimbare,sa vedem Clujul impodobit de sarbatori noaptea.Oroare! Am dat peste un targ de Craciun cu producatori traditionali,din zona,care vindeau,printre altele,ghiciti ce?Carnaciori picanti,caltabos,slana ardeleneasca,muschiulet afumat si alte minuni.Si numai ce se apuca dragalasa mea de fetita sa cumpere cate o bucata zdravana din fiecare.Frigul si aerul curat de afara iti mai faceau si foame,asa ca,ajunsi acasa,am incarcat masa cu recentele achizitii si...Mai ramasesera ,de la masa festiva vin si coniac si mergeau atat de bine cu afumaturile!!!
Duminica (ieri) era ziua in care trebuia sa plecam acasa.Am uitat sa spun ca de gfapt ziua mea de nastere a fost ieri,dar am serbat-o sambata,ca azi trebuia sa fiu la servici si sotul,care e soferul "de lux "al familiei,nu ar fi avut voie sa bea.Cartea spunea ca e zi de fructe.Pica bine,poate mai atenuam ceva din "pagubele " de sambata.Am inceput cu un mic dejun format dintr-o banana si o mandarina.Cuscrii ne-au invitat la ei,la o cafea,inainte de a pleca.Am plecat cu toata"satra".Fiica cu ginerele si cu micutul Toma si noi.Din pacate,fiica mea nu gateste si mananca la soacra ei,asa ca,atunci cand am ajuns la destinatie,ne astepta o masa pusa, garnisita cu de toate.Am hotarat,eroic,sa rezist ispitei.Pana cand am fost rugata,ca sa nu jignesc gazda,sa gust macar o lingura de salata boef.delicios preparata cu maioneza din belsug si tot tacamul.Dupa care s-a servit ciorba,supa de salata,specialitate ardeleneasca din care nu mai gustasem niciodata.Am cerut si putina supa,care e delicoasa, dar se prepara cu ceapa si costita prajite,pe langa dieteticele frunze de salata.Ce sa mai spun,iar am facut-o lata.Si urmeaza si ultima parte.Sambata cuscrii mi-au facut cadou,printre altele,o sticla de sampanie de Rin.Am vrut sa o pun pe masa,dar ginerele a luat-o sa o mai puna la rece.Pana la urma s-a baut sampania cumparata de mine si am uitat de cea primita cadou.Ieri fiica-mea a descoperit sticla si mi-a pus-o in portbagaj.Seara la 10, cand am ajuns acasa,sotul meu a fost de parere ca de fapt ar trebui sa bea de ziua mea un pahar si a destupat sampania.Dupa care a mai desfacut si o sticla de vin.Langa care a pus pe masa alunele si nucile neprajite care ar fi trebuit sa fie garnitura(in cantitati) minuscule pt portocale si mere.Nu cred ca a mai stat cineva sa le cantareasca,asa ca e greu de estimat cate calorii am mai ingurgitat.Asa ca...am invatat pe piele mea ca excesele se platesc.Si,colac peste pupaza,am mai facut si o indigestie zdravana.
Tot ce mai pot face e sa te felicit inca o data pentru cumintenia ta care a fost frumos rasplatita si sa ma gandesc la o zi de apa suplimentara pentru mine.
Va imbratisez pe toate si...nu faceti ca mine!
Va urez o saptamana frumoasa!
Cu drag,
Rodica
Ce-mi place cum ai povestit
Lasa ca se duc ele kg incet incet, chiar daca si din ianuarie incolo avem un an intreg timp pentru a slabi, macar de Craciun sa mancam cateva bunatati
  #4606 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 11:40:18
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Rina 90" s

Buna dimineata dragi si frumoase slabute!

Rodica, imi place mult tot ce-ai povestit...ai un stil care e pe placul meu!
Bine ca te-ai distrat, ca te-ai simtit bine (nici ca se putea altfel in compania atator persoane dragi)! In privinta cantarului, iti inteleg perfect amaraciunea ...am trecut si eu prin asta...Dar stiu (ca acum, am inceput sa te cunosc) ca vei reusi sa alungi kilogramele care te deranjeaza...vom reusi noi pana la Craciun sa devenim supraponderale, nu-i asa? Cantarul trebuie sa stie ca noi suntem seful si nu el...
Cand va veni sotul ii voi citi si lui tot ce-ai scris (va stie pe toate din spusele mele si din fotografii)...Macar sa ma auda si el povestiri despre bunatati...ca de mancat nu mai are voie !
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #4607 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 11:52:01
Cl@udi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2010
Locaţie: Pitesti, Romania
Dieta: Rina's 90
Date: 169cm, 63kg
Mesaje: 1.266
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Rina 90" s

Buna ziua, slabutele mele dragi !!
In sfarsit reusesc sa vorbesc din nou cu voi ; mi-ati lipsit teribil de mult in aceste 2-3 saptamani de pauza, care pt mine au fost de cosmar. A murit socrul meu luni, pe 6 decembrie, si am fost prinsi cu inmormantarea si toata alergatura pe care le presupune, iar inainte de asta a fost o perioada cumplit de grea - cand agoniza si cand nu mai stiam ce sa facem ca sa-i usuram suferinta....ingrozitor, ingrozitor, ingrozitor !!!
Acum ne-am mai linistit, am reinceput serviciul, si in primul moment liber v-am scris voua. Nu am avut timp sa citesc decat ultimele 2-3 pagini si m-am bucurat sa vad ca ati continuat dieta si ca ati avut "succesuri" deosebite. Felicitari fetelor care au reusit si "Bun venit!" celor noi.
Cl@udi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1494 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1365 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4608 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 12:04:09
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Rina 90" s


Claudia, nu stii ce bucurie imi faci ca ai revenit !!! Mi-era tare dor de tine !!!


__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #4609 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 12:06:42
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Angry Re: Rina 90" s

Citat:
Anterior postat de Cl@udi Vezi mesajul
Buna ziua, slabutele mele dragi !!
In sfarsit reusesc sa vorbesc din nou cu voi ; mi-ati lipsit teribil de mult in aceste 2-3 saptamani de pauza, care pt mine au fost de cosmar. A murit socrul meu luni, pe 6 decembrie, si am fost prinsi cu inmormantarea si toata alergatura pe care le presupune, iar inainte de asta a fost o perioada cumplit de grea - cand agoniza si cand nu mai stiam ce sa facem ca sa-i usuram suferinta....ingrozitor, ingrozitor, ingrozitor !!!
Acum ne-am mai linistit, am reinceput serviciul, si in primul moment liber v-am scris voua. Nu am avut timp sa citesc decat ultimele 2-3 pagini si m-am bucurat sa vad ca ati continuat dieta si ca ati avut "succesuri" deosebite. Felicitari fetelor care au reusit si "Bun venit!" celor noi.
Dumnezeu sa-l ierte pe socrul tau !
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #4610 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 12:19:44
Cl@udi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2010
Locaţie: Pitesti, Romania
Dieta: Rina's 90
Date: 169cm, 63kg
Mesaje: 1.266
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Rina 90" s

Multumesc mult, orhidee ! Si voi mi-ati lipsit tare mult, dar nu am vrut sa intru pe forum si sa va stric si voua inima cu problemele astea ale mele. Am asteptat sa ma linistesc, ca sa pot reveni la viata mea, la normalitate.
Va dati seama ca in perioada asta numai de dieta nu mi-a ars mie...nu m-am cantarit sa vad cat am pus la loc, dar o voi face maine dimineata si, bineinteles ca voi continua dieta de unde am lasat-o, adica de la detoxifierea pe care o planuisem inspirata de Ana. Azi si maine voi manca doar fructe ; dar nu ma hotarasc cate zile de apa sa tin...vedem noi, am timp si maine sa ma hotarasc.
Dumnezeule, ce bine imi face sa vorbesc cu voi !
Ana, Frumoasa, Olimpia, Georgiana, Sugarmihace mai faceti ? Cricos si Alina mai sunt alaturi de noi ? (nu am avut timp sa citesc ce ati scris ).
Rodica si Vadina, ma bucur sa va cunosc !
Cl@udi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1494 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1365 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Subiect închis

Informatii despre slabit
adolescente, alimentatie, calorii, dieta, dieta rina, dieta rina 90, diete, greutate, jurnal, kilograme, rina 90, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole