Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #3761 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 17:18:53
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Vin la raport cu sportul..cam tirziu..dar m-am hotarit greu...sa ma apuc..daca scriu aiurea e pt ca imi tremura muschii....Ralule...felicitari pt promovare...in rest..inima face ,capu' trage..Claudito...numai bine iubita...Emy..sunt bine..daca au fost azi cutremure eu nu le-am simtit...is rupta..in primele 5 minute din lectie...cascam de imi piriiau falcile..dar acu ..as mai putea un pic...am citi cite ceva..dar nu mai itn minte..Nopate buna
Gresisem eu iubita,alea vreo 30 de cutremure fusesera cu o zi inainte..
Bravo,Ellule,tine-o tot asa fata draga,cand ne-om intalni cu Camy sa vezi ce sexoase o sa fim
Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul
Neata!

Am mai dat jos 600 de gr..acum am 77 in cap



Eu am facut un studiu din punct de vedere al personalitatii copilului care face/nu face sport, cu un psiholog specializat si am intalnit multe cazuri in grupele mele de copii a caror parinti erau plecati la munca si ei stateau cu rude/bunici/frati mai mari si m-am speriat de rezultate.
Atunci mi-am spus ca nu o sa-mi las copiii pe mana altcuiva sa-i creasca. Macar daca gresesc in educatia lor e vina mea si o sa ma dau singura cu capul de pereti
Felicitari,Crisu!!!
Da..am citit si eu undeva..deja are un nume..sindromul copilului nu stiu cum,dezastru cate sinucideri sunt in randul celor cu parinti la munca
Da,face bine clau ca tine fata langa ea..e greu dar in lumina celor scrise mai sus..mai bine asa..

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Felicitari Vidia pt. fetita, cred ca sunteti tare mandrii de ea.



Azi am 53.5,ieri am stat mai bine,dar nici rezultatul de azi nu e batut in cuie.
Ali,azi modific,am 69 in cap..si eu ieri 68.6..acu ma cantaresc o data pe saptamana,deci vinerea viitoare mai ma urc pe el.

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Va pup pe toate ,s-aveti un weekend frumos, sunt ocupata la servici,ne mai auzim marti. Aveti grija ce faceti, caci eu sigur ma intorc cu peste 54,poate 55?
Pe marti atunci,weekend fain,da de ce sigur te intorci cu 55...incearca sa rezisti eroic
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna fetele.Am fost ieri la medic si am o criza biliara .Azi merg sa ma programez pentru ecografie abdominala si maine i-mi fac analizele,hemoglobina ,ficat,stomac ,rinichi,glicemia si mai sunt cateva.azi tot cu simtomele acelea m-am trezit si cred ca am si ficatul obosit o zi frumoasa
Iti tin pumnii sa iasa bine..
Ti-ai facut de cap in casuta,ca ai fost singurica
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna Aly.Vezi si tu ce faci cu alimentatia ta ca uite eu ce am patit si saptamana aceasta am mancat de toate si azi m-am urcat pe cantar cu 4 kilo in plus am 59,4
Hai mai,ca nu are cum sa fie 4 kile intr-o saptamana
Citat:
Anterior postat de david;1056694[SIZE=3
..Ce vorbesti tu donsoara,nu ma vedti voi pe mine grasa ,fac tratament si o sa si slabesc,o sa vedeti voi ca sunt bine curand
inteleg ca nu vrei sa renunti la ce ai realizat cu sacrificii mari..deci eu tot ce doresc e sa fii bine
Citat:
Anterior postat de porumbita Vezi mesajul
Buna fetelor ...am intrat si eu pe fuga ...am citit si am postat in albume niste poze cu nazdravana mea catelusa si cu fetele mele care au crescut , cea mare a absolvit liceul ...sunt in tensiune ...intram in bac ...am emotii mai mari ca ea....sper sa trecem cu bine ....
Va urez un sfarsit de saptamana minunat si insorit ....si la multi ani copilasilor vostrii de acasa ...si mici si mari ....
La multi ani tuturor,Nico,si eu cred ca in fiecare din noi e ascuns inca copilul
Succes fetelor!Si tie un weekend fain!
Angi draga,sa ai un weekend minunat,imi pare asa rau ca vremea asta nu se mai potoleste acolo la voi..Harnicuta-furnicuta ca de obicei,sa ai spor!


Buna,fetele
De ieri e si al meu la dieta,un monty mai personalizat asa,in sensul ca nu il pun chiar strict la dieta altfel dupa 2 zile fuge de acasa
Azi am mancat impreuna:
la md o clatita integrala cu gem de fructe de padure fara zahar+o ceasca de ceai tot de fructe padure.EU am mai servit si un smoothie de portocala cu seminte de in.
pe urma la bar am baut cate o cafea fara cofeina
la md am mancat..cam mult zic eu,dar grasimi sanatoase..cate un pastrav la cuptor,imens..cam 500 numa carnea+salata(ridichi,ceapa verde,salata verde,radicchio rosu,zeama de la o lamaie)+un pahar de vin alb
gustarea va fi pe la 6-juma de kil cirese
cina-ciorba de legume si vita cu o ceapa verde zdravana
Aaa,am pus si o poza cu mine de azidimi la bar..ca nu mai pusesem nimic de anul trecut..
Va pup pe toate,iubitele,weekend frumos![/SIZE]
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3762 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 17:49:24
cris17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10



La ce experienta ai tu cu monty, sunt sigura ca o sa reusesti sa-i personalizezi in asa fel dieta, ca nici nu o sa-si dea seama ca e la dieata [/SIZE]
__________________
  #3763 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 17:54:25
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul

La ce experienta ai tu cu monty, sunt sigura ca o sa reusesti sa-i personalizezi in asa fel dieta, ca nici nu o sa-si dea seama ca e la dieata
Cred ca vorbeai de sotu' meu nu de ficatu'Vidiei,nu?:
:Da mai,asa e..deja ii place ca "nu-i este foame cum credea",l-am citat pe el..stai ca e deja a 2 zi,vine weekendul,prietenii de la ROma care-s amici de pizza,paste si bereEl cica rezista

Feli,multumesc de com la poza
Avema parul ca ,batea un vant..si m-am enervat ca mi-l tot dadea in ceascasi l-am legat..si tocmai atunci al meu,pac,cu poza[/SIZE]
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3764 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 18:14:06
cris17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Am rectificat Emy

Ma invartea Raluca cu scaunul si nu am fost atenta
__________________
  #3765 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 18:29:06
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Cred ca vorbeai de sotu' meu nu de ficatu'Vidiei,nu?:
:Da mai,asa e..deja ii place ca "nu-i este foame cum credea",l-am citat pe el..stai ca e deja a 2 zi,vine weekendul,prietenii de la ROma care-s amici de pizza,paste si bereEl cica rezista

Feli,multumesc de com la poza
Avema parul ca ,batea un vant..si m-am enervat ca mi-l tot dadea in ceascasi l-am legat..si tocmai atunci al meu,pac,cu poza
Emy draga ,ce par lung ai! wow!!! nu am stiut ca ai parul asa mare!
iti sta foarte bine!!!
superbi blugii! imi plac tare!!!
vreau si eu 69! o sa am eu vreodata 69 de kg?????
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3766 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 19:08:47
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul
Am rectificat Emy

Ma invartea Raluca cu scaunul si nu am fost atenta
ce scumpaaa...!
Ms de comentarii,CrisAM vazut ca te-ai ratacit prin casutza mea
Of..cu utilitatile ma intrebai...nu am rezolvat,iti vine sa crezi ca nu am inca nume la strada..si asteptam din marite anul trecutAsa ca ne-am enervat si ne-am descurcat singuri..ne-am facut autonomi..Am luat o mega centrala pe peleti,care da si apa calda,si caldura..am toata iarna in jur de 23-24 gr in casa..Apa ne-am facut putz forat,si de baut bem de la magazin..Cu cablul...ne-am tras Romtelecom(antena para),si al meu a platit la negru si ne-au mai pus o antena,cu care prinde jde mii de canale italiane..numa de la curent ne vine factura,nici pe aia nu voia sa ne-o traga,am umblat de Dar acum am de toate,am investit ce-i drept,dar am o casa ecologica..Cred ca in viitor o sa ne punem si panouri solare,sa scapam si de factura curent..
O odisee,ce mai...Da asa mi-e draga acuma casa asta..am mobilat-o(mai am doar sufrageria,nu a mai fost timp)..mobila de la Lem's si Elvila,electrocasnice tot ce vrei am luat..mi-am facut gard,gradina,vreau si livada..am facut aleile cu 3-4 zile inainte de a veni in Ita..si VREAU LA CASUTZA MEAA,SA MA BUCUR DE EA!
Hai ca ti-am facut capul calindarda omu bunaziua si nu mai scapa de mine
Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
Emy draga ,ce par lung ai! wow!!! nu am stiut ca ai parul asa mare!
iti sta foarte bine!!!
superbi blugii! imi plac tare!!!
vreau si eu 69! o sa am eu vreodata 69 de kg?????
Ms,Nico,sunt sigura ca o sa reusesti,ca ai ambitie multa..mai ales ca acuma faci si sport..incet incet o sa ajungi,ce graba e?
Da,mi-a crescut parul..eu l-as tunde,ca de mica tot lung il am..si aici sunt niste frizuri ciudate,parca m-ar atrage si pe mineDa nu ma alasa al meuCica ii place mult parul meu intr-un anumit moment al zilei..sau mai bine zis al noptii
Va pup,dragelor,o seara frumoasa alaturi de minunatiile voastre de copilasi
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3767 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 19:25:52
cris17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Panourile solare sunt o idee foarte buna, ca sunteti o zona propice, cu mult soare (la Brasov e mai putin insorit, dar tot isi pun oamenii)

Sa fie atent sotul tau ce alege, ca cele care functioneaza foarte bine in Italia, sau Grecia nu merg la fel de bine la noi sa ia unele care se folosesc prin Germania de exemplu

Bafta, sa nimeriti niste persoane serioase cu oferta si instalarea lor si o sa va recuperati rapid banii, din economiile facute cu ele

Scuze iar m-am lasat dusa de val Asta mi-a reamintit de ce m-a pus naiba la varsta asta sa mai fac o facultate pentru ca-mi place domeniul instalatiilor
__________________

Ultima dată editat de cris17; 01 iun 2012 at 19:29:57.
  #3768 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 19:33:58
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul



Ms,Nico,sunt sigura ca o sa reusesti,ca ai ambitie multa..mai ales ca acuma faci si sport..incet incet o sa ajungi,ce graba e?
Da,mi-a crescut parul..eu l-as tunde,ca de mica tot lung il am..si aici sunt niste frizuri ciudate,parca m-ar atrage si pe mineDa nu ma alasa al meuCica ii place mult parul meu intr-un anumit moment al zilei..sau mai bine zis al noptii
Va pup,dragelor,o seara frumoasa alaturi de minunatiile voastre de copilasi
pai nu e nici o graba!dar vreau sa fiu mai slaba!
de luni am inceput sa fac abdomene,mi-am propus sa fac o saptamana cate 100 /zi,apoi sa cresc la 150 /zi si apoi ...voi vedea!am facut pe langa cele 100 abdomene si tae-bo si start walking!cand pot si cat pot!

si mie imi place parul lung dar nu am rabdare cu el !si la al meu ii place parul lung

multumim,o seara minunata si tie alaturi de sot!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3769 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 19:47:23
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul
Panourile solare sunt o idee foarte buna, ca sunteti o zona propice, cu mult soare (la Brasov e mai putin insorit, dar tot isi pun oamenii)

Sa fie atent sotul tau ce alege, ca cele care functioneaza foarte bine in Italia, sau Grecia nu merg la fel de bine la noi sa ia unele care se folosesc prin Germania de exemplu

Bafta, sa nimeriti niste persoane serioase cu oferta si instalarea lor si o sa va recuperati rapid banii, din economiile facute cu ele

Scuze iar m-am lasat dusa de val Asta mi-a reamintit de ce m-a pus naiba la varsta asta sa mai fac o facultate pentru ca-mi place domeniul instalatiilor
o sa te chem pe tine sa imi instalezi
Ms de sfaturi,o sa tin cont
Apropo..centrala e superbuna dar se pare ca nu o vom folosi cine stie ce..al meu nu mai vrea inca o iarna in Ro..s-a speriat!
Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
pai nu e nici o graba!dar vreau sa fiu mai slaba!
de luni am inceput sa fac abdomene,mi-am propus sa fac o saptamana cate 100 /zi,apoi sa cresc la 150 /zi si apoi ...voi vedea!am facut pe langa cele 100 abdomene si tae-bo si start walking!cand pot si cat pot!

si mie imi place parul lung dar nu am rabdare cu el !si la al meu ii place parul lung

multumim,o seara minunata si tie alaturi de sot!
Scumpo,wow,ce de abdomeneFaceam si eu candva pana la 300-400..am incercat azidimi,in pat asa..si la 10 deja incepusem sa pierd suflulOf..greu e inceputul,nu Nico?
Aha..deci si al tau prefera "pletoasele" Cred ca pt tine acuma cu bebe Radu,nu ar fi o idee buna,ca se inclesteaza in par..nu?Toti bebelusii fac asta..nepotul meu sigurMai nou muscaaaasi ciupeste
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3770 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 19:48:53
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Meniul meu:
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:55
Portocale, 130g - 62 calorii, 1.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 15.2 carbohidrati, 3.1 fibre, 0 sodiu, 12.2 zaharuri
Seminte de in, My Bio, 15g - 81 calorii, 2.7 proteine, 6.3 grasimi, - colesterol, 0.9 carbohidrati, 4.1 fibre, - sodiu, - zaharuri
Faina de grau, integrala, 80g - 272 calorii, 11 proteine, 1.5 grasimi, 0 colesterol, 58.1 carbohidrati, 9.8 fibre, 4 sodiu, 0.3 zaharuri
Gem dietetic de fructe de padure, Arovit, 30g - 30 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 7.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ceai de Afine, Belin, 200ml - 2 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, 0 sodiu, - zaharuri
Gustare 1, ora 11:31
Cafea decofeinizata Night&Day, Jacobs, 100ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0.1 grasimi, - colesterol, 0.3 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0.3 zaharuri
Prânz, ora 14:25
Sare de mare iodata, Alnatura, 2g - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 786 sodiu, 0 zaharuri
Ridiche, cruda, 120g - 20 calorii, 0.8 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 4.1 carbohidrati, 1.9 fibre, 46.8 sodiu, 2.2 zaharuri
Ceapa, verde (intreaga), cruda, 40g - 13 calorii, 0.7 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2.9 carbohidrati, 1 fibre, 6.4 sodiu, 0.9 zaharuri
Radicchio, crud, 200g - 46 calorii, 2.9 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 9 carbohidrati, 1.8 fibre, 44 sodiu, 1.2 zaharuri
Salata verde, 200g - 34 calorii, 2.4 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 6.6 carbohidrati, 4.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Suc de lamaie, proaspat stors, 30g - 8 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.6 carbohidrati, 0.1 fibre, 0.3 sodiu, 0.7 zaharuri
Vin alb sec, 200ml - 146 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 4.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Pastrav, colorat, de crescatorie, gatit, la cuptor/grill/tigaie, 450g - 761 calorii, 109.2 proteine, 32.4 grasimi, 306 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 189 sodiu, - zaharuri
Gustare 2, ora 18:27
Suc de lamaie, proaspat stors, 30g - 8 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.6 carbohidrati, 0.1 fibre, 0.3 sodiu, 0.7 zaharuri
Cina, ora 21:33
Ardei rosu gras, 150g - 47 calorii, 1.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 9 carbohidrati, 3.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ceapa, 70g - 30 calorii, 0.6 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 7.1 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Dovlecei, 150g - 30 calorii, 3 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 1.9 fibre, 0 sodiu, 2.8 zaharuri
Carne de vita slaba, 200g - 178 calorii, 39.8 proteine, 1.6 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Cubulete de rosii in conserva, Gustato, 250g - 50 calorii, 3.3 proteine, 1 grasimi, - colesterol, 7.5 carbohidrati, - fibre, 0 sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1820 calorii, (mult)179.6 proteine, (mic)44.9 grasimi, 306 colesterol, (mic)141.2 carbohidrati, 32.2 fibre, 1076.8 sodiu, 21.3 zaharuri
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1444 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1444 calorii

Fetele,au venit amicii de la ROma..va urez noapte buna si un weekend minunat asa ca voi!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Subiect închis

Informatii despre slabit
10, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole