Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #541 (permalink)  
Vechi 26 ian 2012, 09:13:19
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Am citit ceva de un slabut?
Este la noi in casuta?

[QUOTE=Alynuta;913278]Neata fetelor,vin si eu cu vesti bune ,ziua de fructe de ieri mi-a adus un minus de 1.3kg
Sportul nu-l las, ieri aveam o aniversare,l-am lasat pe sot sa m-astepte pana am terminat cei 33 km. propusiFoarte bine Felicitari!!!!


Asa sunt sotii putin gelosi cand vad ca sotiile lor arata bine, si al meu e numai un apropo sa-i bat si zici ca ia focAsa e si al meu ,dar toata vara i-a placut ca ma imbracam in pantaloni scurti tare si tricou mulatchiar imi sugera

Citat:
Anterior postat de Diana32 Vezi mesajul
Buna dimineata si multumesc pentru cafeluta !!
Sper sa nu fie ceva grav...........
asta sper si eu si mi-e teama sa nu imi spuna ca am spondiloza ca nu suport bolile astea grave ma deprima
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #542 (permalink)  
Vechi 26 ian 2012, 09:17:23
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
Papi doar cruditati, eu mai imi faceam cat-o salata. Ieri de ex. am papat nuci si seminte care mi-au potolit foamea, cat de cat. E greu dar merita,o poti considera si ca o zi de detoxifiere
Aseara le pregateam la ai mei cina si sandwisuri pt. azi. Nu-ti spun ce-mi venea sa m-arunc pe cina lor, am fost si la o aniversare, sucuri prajituri. N-am gustat nimic la gandul ca astazi voi fi multumita de rezultat si asa a si fost
si cina.
Maine as tine-o iarasi,mai ales ca sambata am carnaval , si m-as simti mai bine in jur de 53 kg. decat 54
Ce zici te incumeti maine?
Carnaval?Suna bine si noi de ziua indragostitilor mergem la bal mascat fara copiii,plecam vreo 5 perechi ,unde nu stiu exactTrebuie sa vedem costumatiile
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #543 (permalink)  
Vechi 26 ian 2012, 09:18:56
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Fetele intru la sport ,am de spalat 3 masini ,am terminat una si mai am 2 pana la 12 cand plec la cursuri ,pupicei o zi frumoasa
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #544 (permalink)  
Vechi 26 ian 2012, 09:30:48
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul
asa ma gandeam!maine.o data pe sapt nu are ce sa strice.
poate reusesc sa ajung si eu sub 90.=>89,9.
e buna ziua de fructe pt ca elimin f multa apa.mergeam la baie din 10 in 10min
si conteaza sa te incadrezi intr`un nr de calorii?sau nu conteaza?
Papi fructe cate vrei, sau rontai un morcov
Sigur scazi sub 90, dar apoi mai urci. La inceputul dietei, m-a ajutat f. mult ziua de fructe.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #545 (permalink)  
Vechi 26 ian 2012, 09:34:53
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

[QUOTE=david;913333]Este la noi in casuta?
Da , asa citisem la Mihaela,ca avem un slabut.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata fetelor,vin si eu cu vesti bune ,ziua de fructe de ieri mi-a adus un minus de 1.3kg
Sportul nu-l las, ieri aveam o aniversare,l-am lasat pe sot sa m-astepte pana am terminat cei 33 km. propusiFoarte bine Felicitari!!!!

Nu ma las eu Vidia ,vreau sa fiu si eu sexi chiar daca am 41

Asa sunt sotii putin gelosi cand vad ca sotiile lor arata bine, si al meu e numai un apropo sa-i bat si zici ca ia focAsa e si al meu ,dar toata vara i-a placut ca ma imbracam in pantaloni scurti tare si tricou mulatchiar imi sugera

Mie nu-mi sugereazaSi nici nu-i place sa intoarca cineva capul dupa mine
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #546 (permalink)  
Vechi 26 ian 2012, 09:36:32
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Carnaval?Suna bine si noi de ziua indragostitilor mergem la bal mascat fara copiii,plecam vreo 5 perechi ,unde nu stiu exactTrebuie sa vedem costumatiile
Si eu inca am treaba cu costumarea.
Pe-al meu il fac femeie de casa, ii pun un batic in cap, iau halatul lui mama,si o galeata cu un mop in mana,deja il si vad
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #547 (permalink)  
Vechi 26 ian 2012, 09:37:02
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Fetele intru la sport ,am de spalat 3 masini ,am terminat una si mai am 2 pana la 12 cand plec la cursuri ,pupicei o zi frumoasa
Spor la treaba Vidia
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #548 (permalink)  
Vechi 26 ian 2012, 09:54:14
rainbow's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 37
Date: 168cm, 103.5kg
Mesaje: 4.946
Aprecieri acordate: 6.039
Am fost apreciat(a) de 2.164 ori in 777 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Papi fructe cate vrei, sau rontai un morcov
Sigur scazi sub 90, dar apoi mai urci. La inceputul dietei, m-a ajutat f. mult ziua de fructe.
da.stiu k mai urc dupaia,dar nu f mult.ultima zi de fructe am tinut`o luni sau duminica parca.si aveam 90.9.si pana miercuri am mai scazut 300g.
am vazut k ajuta ziua de fructe f mult.si depinde de noi sa mentinem macar jumate din rezultat.nu sa ne infigem la mancare ca gata,am scazut intr`o zi un kg
  #549 (permalink)  
Vechi 26 ian 2012, 11:41:39
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Buna fetele....e deja joi si deabea azi am reusit sa va citesc din urma...am mai avut ceva tentative dar esuate....
Sapt.asta mi-a fost full...sedinte peste sedinte...situatii..etc...
Am reusit sa ma urc pe cantar...soc...69 de kg.....ma pun pe treaba...cred ca totul la mine a fost pe fond nervos...stres la greu...
De ieri am inceput sa manac cat de cat regulat si putin...am descoperit si un ceai de slabit ceai de gojii,e foarte bun si taie pofta de mancare...masa de seara o inlocuiesc cu un ceai...
ieri de dimineata am mancat doua ochiuri ..pana am ajuns acasa dupa ora 16 am baut ceai de cicoare cu ceai verde...spuneam ca nu pot sa beau ceaiul verde...am descoperit ca ceaiul din fruze il pot beea ,cel chinezesc...acasa am papat ciorba de curcan cu multe legume,zarzavaturi...si nu am m-ai putut sa manac felul doi decat o cipercuta mica umpluta la cuptor,fara nici un sos si fara garnitura...mai tarziu am baut ceaiul de gojii ...
Azi de dimineata mi-am facut mamaliguta cu smantana si branza ,am baut un ceai de goji...la serv.ceai de cicoare si ceai verde....e aproape pranzul si ma simt satula si fara nici o pofta...cand ajung acasa pap o ciorbica tot de curcan...(pe maine fac ciorba de varza dulce sau de gulii,inca nu m-am hotarat)...azi mai fac niste snitele soia si conopida pane...ne-am saturat de carne sub orice forma....
Vidia sa-ti traiasca baietelul ..deja incep fitele...
Nico draga inca putin si o sa fi soacra....sa fiti sanatosi si fericiti...
Miha draga eu nu am incredere in toti cei care spun ca se ocupa sa trateze prin biorezonanta...acum multi ani am mers la doua cabinete...rezultate diferite...oare nu trebuia sa fie la fel rezultatul...corpul meu era acelas ...
Fely bafta la lucrari....
Aly in sfarsit ti-a venit mintea din urma...esti slabuta si frumoasa...ce mai vrei ...sa fi sanatoasa....
Tuturor getyelor noi venite in casuta bun venit si sa-si indeplineasca visul sa ajunga slabute....
Sunt constienta ca trebuie sa ma apuc de slabit dar timpul asta ma omoara....singura solutie e sa matrezesc dimineata si sa pedalez macar 30 de minute...dar ma simt asa de obosita...
Nico 1000 parca tu spuneai ceva de aparatul de masaj...am si eu ...il foloseste fata cea mare sa sti ca se cunoaste ...ea foloseste crema anticelulita de la Avon....l-am folosi si eu anul trecut vreo luna si s-a dus din celulita din talie si colacei...ea il foloseste in fiecare seara...Ce fac copilasii tai?
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
  #550 (permalink)  
Vechi 26 ian 2012, 12:48:06
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de biancatheo Vezi mesajul
Buna dimi slabutelor.Eu vin cu rezultate frumoase saptamana asta ,e ok Rina chiar vin rezultatele si ma voi inscrie si la sala ca vreau pana de Pasti sa ajung unde mi-am propus.O zi frumoasa
Felicitari!!!Vad ca multa lume s-a pus pe Rina!!!!!
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna dimi fetele ,va las o cafeluta ,pentru cand va trezitisi o zi minunata.Pe mine tot ma doare dupa cap din cand in cand si cand il intorc in partea stanga ,pocneste ceva la spate de multe ori am si o senzatie de fierbinte,de aceea mi-am facut programare la neurolog pentru luni si va spun atunci ce am
Sper sa nu fie nimic grav...asteptam vesti bune....Vidia mi-am cumparat si eu batoane dintr-alea de care ziceai ieri....
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata fetelor,vin si eu cu vesti bune ,ziua de fructe de ieri mi-a adus un minus de 1.3kg
Sportul nu-l las, ieri aveam o aniversare,l-am lasat pe sot sa m-astepte pana am terminat cei 33 km. propusi


Asa sunt sotii putin gelosi cand vad ca sotiile lor arata bine, si al meu e numai un apropo sa-i bat si zici ca ia foc

Asta e grav si a mea a fost la reparat de 3 ori si cred ca urmeaza si a 4-a oara,ar trebui sa iau una de rezerva

Nu prea mi-au venit Kamy ,dar incerc sa nu ma mai stresez si din asta, si mai bine cate-un pic din toate decat regimuri stricte.

Asta nu e bine,Mihaela, poate cu un tratament,vad ca ai inceput cu unul naturist , f.bine ,sa dea roade ,te asteptam cu vesti bune

Treci pe bicicleta,sti cum sunt eu , daca fac o pauza mai lunga ,ma uit la bicicleta cu teama, azi vara n-am pedalat deloc, cand am reluat pedalatul sa vezi cum am inceput, usor cu 20 min ,apoi 30 min,si am ajuns tot mai mult.Acum nu vreau sa treaca o zi in care sa nu pedalez cu exceptia zilelor de aerobic
Incaleca bicicleta,si incepe usor,sa vezi ce multumita vei fi si rezultatele vor veni mai rapid

Felicitari,imi place sa vad cum pluteste ambitia in casuta noastra
Nu va lasati fetelor, sa fim sexi si frumoase la primavara
Felicitari pt scadere draga mea...dc vrei cu adevarat poti....sau daca vrem...ca la toate suna...
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
Papi doar cruditati, eu mai imi faceam cat-o salata. Ieri de ex. am papat nuci si seminte care mi-au potolit foamea, cat de cat. E greu dar merita,o poti considera si ca o zi de detoxifiere
Aseara le pregateam la ai mei cina si sandwisuri pt. azi. Nu-ti spun ce-mi venea sa m-arunc pe cina lor, am fost si la o aniversare, sucuri prajituri. N-am gustat nimic la gandul ca astazi voi fi multumita de rezultat si asa a si fost
si cina.
Maine as tine-o iarasi,mai ales ca sambata am carnaval , si m-as simti mai bine in jur de 53 kg. decat 54
Ce zici te incumeti maine?
Si la mine e totul ok pana seara cand fac papa si toata lumea e la masa,plus sandwisuri pt a doua zii cum zici si tu...ufffff....
Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul
asa ma gandeam!maine.o data pe sapt nu are ce sa strice.
poate reusesc sa ajung si eu sub 90.=>89,9.
e buna ziua de fructe pt ca elimin f multa apa.mergeam la baie din 10 in 10min
si conteaza sa te incadrezi intr`un nr de calorii?sau nu conteaza?
Ce bine ar suna 89,.......
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Carnaval?Suna bine si noi de ziua indragostitilor mergem la bal mascat fara copiii,plecam vreo 5 perechi ,unde nu stiu exactTrebuie sa vedem costumatiile
Daca e totul ok cu mama la vara cand venim din Ro inapoi vine si ea cu noi si sta august si sept...si atunci a zis sotul ca mergem si noi undeva o zii fara copii,la un spa,wellnes ceva...ca in rest suntem tot cu ei dupa noi...am fost duminica la strand la noi in oras,cica sa ne relaxam dupa o sapt de munca...dar Sorana era tot calare pe el....deci eu m-am relaxat...el nu...
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna fetele....e deja joi si deabea azi am reusit sa va citesc din urma...am mai avut ceva tentative dar esuate....
Sapt.asta mi-a fost full...sedinte peste sedinte...situatii..etc...
Am reusit sa ma urc pe cantar...soc...69 de kg.....ma pun pe treaba...cred ca totul la mine a fost pe fond nervos...stres la greu...
De ieri am inceput sa manac cat de cat regulat si putin...am descoperit si un ceai de slabit ceai de gojii,e foarte bun si taie pofta de mancare...masa de seara o inlocuiesc cu un ceai...
ieri de dimineata am mancat doua ochiuri ..pana am ajuns acasa dupa ora 16 am baut ceai de cicoare cu ceai verde...spuneam ca nu pot sa beau ceaiul verde...am descoperit ca ceaiul din fruze il pot beea ,cel chinezesc...acasa am papat ciorba de curcan cu multe legume,zarzavaturi...si nu am m-ai putut sa manac felul doi decat o cipercuta mica umpluta la cuptor,fara nici un sos si fara garnitura...mai tarziu am baut ceaiul de gojii ...
Azi de dimineata mi-am facut mamaliguta cu smantana si branza ,am baut un ceai de goji...la serv.ceai de cicoare si ceai verde....e aproape pranzul si ma simt satula si fara nici o pofta...cand ajung acasa pap o ciorbica tot de curcan...(pe maine fac ciorba de varza dulce sau de gulii,inca nu m-am hotarat)...azi mai fac niste snitele soia si conopida pane...ne-am saturat de carne sub orice forma....
Vidia sa-ti traiasca baietelul ..deja incep fitele...
Nico draga inca putin si o sa fi soacra....sa fiti sanatosi si fericiti...
Miha draga eu nu am incredere in toti cei care spun ca se ocupa sa trateze prin biorezonanta...acum multi ani am mers la doua cabinete...rezultate diferite...oare nu trebuia sa fie la fel rezultatul...corpul meu era acelas ...
Fely bafta la lucrari....
Aly in sfarsit ti-a venit mintea din urma...esti slabuta si frumoasa...ce mai vrei ...sa fi sanatoasa....
Tuturor getyelor noi venite in casuta bun venit si sa-si indeplineasca visul sa ajunga slabute....
Sunt constienta ca trebuie sa ma apuc de slabit dar timpul asta ma omoara....singura solutie e sa matrezesc dimineata si sa pedalez macar 30 de minute...dar ma simt asa de obosita...
Nico 1000 parca tu spuneai ceva de aparatul de masaj...am si eu ...il foloseste fata cea mare sa sti ca se cunoaste ...ea foloseste crema anticelulita de la Avon....l-am folosi si eu anul trecut vreo luna si s-a dus din celulita din talie si colacei...ea il foloseste in fiecare seara...Ce fac copilasii tai?
Bine ai revenit draga mea...ca noi toate cu kg in plus...cam atatea am si eu 69kg....bafta multa si sa speram ca impreuna vom reusii...cum am reusit si de celelalte ori...te pup.
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Subiect închis

Informatii despre slabit
10, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole