Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4951 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 09:46:25
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Neata fetelor !
Va pup pe toate si va doresc o zi asa cum va place !
Va citesc mereu si deocqamdata o sa raman la stadiu de cititor !
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui feelix:
anaralu29 (09 dec 2012), incognito (09 dec 2012), lacra81 (09 dec 2012), losefat (09 dec 2012), manumanuela (09 dec 2012)
  #4952 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 09:48:52
myha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 nov 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa si sport
Date: 170cm, 66.8kg
Mesaje: 2.605
Aprecieri acordate: 5.736
Am fost apreciat(a) de 4.067 ori in 1.239 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Neata fetelor, va invit la o cafeluta/ceai, dupa caz!

Buna Feli, ce mai faci, de ce ramai la stadiul ce cititor,esti bine
__________________
myha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2066 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1549 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4953 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 10:02:34
myha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 nov 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa si sport
Date: 170cm, 66.8kg
Mesaje: 2.605
Aprecieri acordate: 5.736
Am fost apreciat(a) de 4.067 ori in 1.239 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna dimineata...la noi ninge de ieri dimineata ... astept un telefon sa vedem cum e drumul...sper sa putem merge...
Sa aveti grija Angi la drum daca mergeti.Asa am patit eu iarna trecuta, cand a fost gerul ala napraznic la inceput de februarie, atunci a murit o matusa de a mea, a facut soc hipotermic, avea 57 de ani, era zapada multa, ger, iar noi trebuia sa mergem la inmormantare, asa emotii am avut pe drum, pana am ajuns acasa
Miha am stat doar cu ibuprofen si antibiotic..si acum iau...se umflase atat de tare de obrozul era rosu si aveam inpresia ca plezneste pielea...acum Doamne multumesc sunt bine...putin umflat si doar senzatie de jena...nu mai e durerea aceea de ziceam ca-mi crapa creieri in cap de durere... pe mine nu ma durea maseaua,ma durea toata partea stanga,urechea si asa cum am zis creieri din cap...
... eu inca sunt in dilema cu ce sa pregatesc pe sarbatori...mi-am facut in mare o lista cu tot ce vreau sa fac dar nu sunt hotarata ce fac pe Craciun,ce pe Revelion si ce pe ziua sotului...
Eu nu fac decat strictul necesar, bucate traditionale si ceva praji, noi de obicei mergem la nasi, de Craciun asa ca musafiri o sa o am doar pe sora mea si nepotica, sotul ei este plecat in voiaj- este marinar
... imi propusesem sa ajung la Petrosani la Buni cu detoate...daca la noi e mare zapada imi imaginez ce-o fi spre Petrosani...vreau sa-i fac si o praji cu dovleac...
... va doresc o duminica frumoasa si linistita... cu mult drag pe toate...
.
Te pup Angi!

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
'neata fetelor

sunt foarte dezamagita, a venit prea devreme iarna! unde-i incalzirea globala ca ierni ca ultimele 2, si ca asta de a inceput nu-mi amintesc sa fi fost. acu nu ma intelegeti gresit, bineinteles ca ma astept sa fie iarna, treaca de la mine, fie si frig, dar traiesc in Timisoara, nu la Brasov, Sibiu ... e zapada aici cat pentru 7 partii, doar munte nu este. Iernile in Tm erau fara zapada atat de multa si aia de era se topea in 3 zile, dar de ieri ninge neincetat... si se anunta temperaturi de pana la -11
Ieri am fost la niste spectacole si mergeam pe trotuar, pe langa cladiri vechi, inalte. In spatele lui fiu-mio a alunecat o bucata de zapada de pe acoperis, de s-a facut morman ... Doamne fereste!
bine ca nu a patit copilul ceva Anes!
Mi-e dor de primavara!!!!!!!
Si mie mi-e dor
Mie nu-mi place iarna decat acum, in sarbatori, cu braduti impodobiti, cu colinde si atat!

PS Angi harnicuta cum o stim Eu Angi nu m-as duce nicaieri pe vremea asta!
__________________
myha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2066 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1549 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4954 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 10:16:24
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna,fetele.Am fost de mi-am luat instalatii pt brad(4 ca vreau sa pun si la cel micutz din curte),am mai luat beteala ..imi trebuie snur auriu sau argintiu sa leg globuletele,nu au snur..si nu am gasit nicaieri,la marile marketuri..cred ca tre sa caut la mercerii,dar deja se facuse 3 si au inchis,azi fiind sambata..Astept luni,pana atunci pun instalatiile..nu vreau sa leg globuletele cu ata de papiot..
La nepotel am fost imediat cum am plecat de acasa,bietul de al cum l-a vazut pe al meu a inceput sa planga si sa-i zica:buba..pusha..(buba la putza).Doar ce ii daduse iar un supozitor calmant,si l-am gasit mai calm,a facut si pipi cat am fost eu acolo...putin si cu dureri,mama lui zice ca a dormit relativ bine,pana la 6 dimineata,pe urma l-a durut ca deh,trebuia sa faca pipi..Azi am fost data peste cap toata ziua,am visat urat si azi imi tot venea sa plang..In fine,acuma ma duc iar la el,am observat ca il iau cu joaca si mai uita de durere..
ii place ciocolata,asa ca i-am luat Mars..si am mancat si eu una.Am sarit md-ul,aveam stomacul inchis pana nu l-am vazut nu stiam cum a trecut noaptea..si nu am avut pofta de mancare.La pranz am mancat 2 oua cu branza,o felie de slanina,mult usturoi(parca imi cerea corpul),un pahar de vin,10 masline,si la urma marsul..asa dieta si mai vreau sa slabesc..
Cand vin de la nepotel,pe la 9,ma apuc sa mai impodobesc bradul,nu stiu daca mai apuc sa intru...
Va multumesc ca va simt alaturi de mine
Multa sanatate tuturor,se pare ca savem toate nevoie..
Roxy drag,te-am neglijat zilele astea..tu pari cea mai sanatoasa si mai bine dintre noisi ne tii si pe noi pe linia de plutire cu incurajarile tale.
Fete dragi,sa aveti o seara cat mai frumoasa,eu va pup cu drag,va iesi soarele si pe strada noastra..
Emyeu ma bucur cand intri macar o data pe zi sa spui cum esti. Sper ca David sa se simta mai bine si sa aveti sarbatori frumoasa, fara griji.
Cat despre dieta, n-aveai cum sa tii . Stii ca daca nu esti linistita , nu merge.
Asa ca sa ai o duminica linistita si sa vii cu vesti bune . Sanatate tuturor.
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna slabutele mele...Emy se vede ca nu ai avut de-a face cu mediciii din Romania...cred ca s-au simtit ofensati ,operatia de apendice dureaza tot 15 minute si 5 mil e un pret nu prea mare pt.medic si anestezist 2 mil.e dreptul anestezistului...
Eu sa zicem ca sunt bine,mi s-a umflat foarte mult partea dreapta si mi-a aparut o punga cu puroi,am spart-o(am zis ca-mi ies creieri din cap de durere)dupa care m-am spalat bine gura si mi-am frecat locul cu sare mare(fata cea mare zicea ca sunt sadomasochista)...de dimineata cand m-am trezit nu ma mai durea(doar un picut)si a inceput a se traga unflatura,nu retin sa fi fost vreodata asa umflata...ma deranjeaza putin stomacul de la antibiotic...azi am mancat de dimineata o felie paine prajita cu margarina vegetala si un ceai coada soricelului,la pranz doi pastravi cu mujdei(cred ca sunt pe invers dupa ce am mancat mujdeiul m-a mai lasat stomacul)acum mi-am pus in farfurie ciorba de zarzavat cuorez prin ea si verdeata...o acresc cu otet in care ampus leustean,foi dafin,telina,patrunjel etc(marar nu)
Manu sa folosesti sanatoasa masina de cusut...
Ralu esti bine?...nu am inteles ce ai patit ieri...
Roxy sa sti ca eu intr-o sapt.am dat jos 4 kg. am renuntat la tot ce nu era bun pt.slabit si cred ca a fost un soc pt.organism...acum ma chinui sa slabesc,apropoo am 63,5 kg.deci am sanse sa ajung la 63 kg.de Craciun,,,e ciudat ca eu in post am slabit,ma chinuiam de la 66 kg sa dau jos,ajungeam la 65 kg si apoi urcam iar la 66..asa am tinut-o luni bune...
Kamy iar ti-e rau de la medicamente...ce fac medici,experimente pe tine?
Clau multumesc ... pupici bubulinei...
Miha ce faci bun de Craciun?
Fulgule nu mai zic nimic,ai grija de tine...
... maine intradevar o sa am o zi plina de incarcatura emotionala,si astea ma termina...sper sa nu ninga mult,,,avem peste 250 km de mers la inmormantare(dus intors)poate chiar 300 km...
...va pupacesc si o seara si duminica frumoasa si linistita va doresc...
Emy sper ca nepotelu sa fie bine...sanatate...
Lacra e plecata la tara...are mult de munca,spor Lacra...
Servus Angi
De ci te simti relativ bine acum..cu durerea. Dar la dentist ai fost?Sanatate multa.
Cat despre cele 4 kg date jos intr-o saptamana, e putin ciudat. Adica hai sa zic ca vreo 2 kg au fost apa retnuta si restul, nu stiu. Fiecare corp reactioneaza diferit.Important e sa te simti bine, sa fii sanatoasa.
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Buna seara slabute dragi.
Reusesc sa intru si eu in casuta dupa atata munca, inca de dimi am intrat " in priza"- spalat o masina de rufe, facut trei feluri de mancare( ciorbita de pui cu taitei de casa, tochitura din carne si carnaciori, carne de iepure in sos de vin), daca am vaut k este soare afara am hotarat sa spal geamurile din sufragerie si dormitorul mare, mai am dormitorulo mic dar il las pt. saptamana viitoare, am scos covorul din sufragerie si hol , le-am batut afara si periat cu solutie carpet, asezat la loc, sters praful, mi-am aplicat masca pe par si am stat cu ea o ora si jumate, iar la final un binemeritat relax.
Acum am reusit sa intru sa citesc ce ati mai facut.
Miha, ai terminat curatenia? Sa te relaaxezi si azi..ca meriti
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna dimineata...la noi ninge de ieri dimineata ... astept un telefon sa vedem cum e drumul...sper sa putem merge...
Emy ce face nepotelul?
Miha am stat doar cu ibuprofen si antibiotic..si acum iau...se umflase atat de tare de obrozul era rosu si aveam inpresia ca plezneste pielea...acum Doamne multumesc sunt bine...putin umflat si doar senzatie de jena...nu mai e durerea aceea de ziceam ca-mi crapa creieri in cap de durere... pe mine nu ma durea maseaua,ma durea toata partea stanga,urechea si asa cum am zis creieri din cap...
... eu inca sunt in dilema cu ce sa pregatesc pe sarbatori...mi-am facut in mare o lista cu tot ce vreau sa fac dar nu sunt hotarata ce fac pe Craciun,ce pe Revelion si ce pe ziua sotului...
... imi propusesem sa ajung la Petrosani la Buni cu detoate...daca la noi e mare zapada imi imaginez ce-o fi spre Petrosani...vreau sa-i fac si o praji cu dovleac...
oare de ce nu pot de pe Pc.meu sa dau aprecieri si doar de pe Leptopul fetei?...cand vreau sa dau de pe acesta imi spune ca nu am dreptul sa dau ,etc...
... va doresc o duminica frumoasa si linistita... cu mult drag pe toate...
.
Neata Angi. Daca nu e ok drumul..nu siu ce sa zic. Astia ziceaude 3 drumuri nationale inchise sau asa ceva..Avei grija.
Nu stiu de c nu te lasa sa dai aprecieri?
Cand te vei linisti, sa imi spui si mie cum e cu ciorba aia de dovleac murat si conopida, ca n-am mai auzit...
Duminica linistita si tie. pup
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
'neata fetelor

sunt foarte dezamagita, a venit prea devreme iarna! unde-i incalzirea globala ca ierni ca ultimele 2, si ca asta de a inceput nu-mi amintesc sa fi fost. acu nu ma intelegeti gresit, bineinteles ca ma astept sa fie iarna, treaca de la mine, fie si frig, dar traiesc in Timisoara, nu la Brasov, Sibiu ... e zapada aici cat pentru 7 partii, doar munte nu este. Iernile in Tm erau fara zapada atat de multa si aia de era se topea in 3 zile, dar de ieri ninge neincetat... si se anunta temperaturi de pana la -11
Ieri am fost la niste spectacole si mergeam pe trotuar, pe langa cladiri vechi, inalte. In spatele lui fiu-mio a alunecat o bucata de zapada de pe acoperis, de s-a facut morman ... Doamne fereste!
Mi-e dor de primavara!!!!!!!
PS Angi harnicuta cum o stim Eu Angi nu m-as duce nicaieri pe vremea asta!
Bine ca n-a patit nimic .
Trimite-mi mie zapada Ane..ca la noi ploua in draci Asa a plouat toata noaptea, de atopit si putina zapada pe care o aveam . Noi vrem zapada..sa mearga al meu la schi..Urata vreme..Cred ca ma face ciuciulete pana ajung la ai mei , la pranz.
Pupici , o duminica faina.
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Neata fetelor !
Va pup pe toate si va doresc o zi asa cum va place !
Va citesc mereu si deocqamdata o sa raman la stadiu de cititor !
Neata Felix..ce zici de vremea de la noi?
Sper ca esti bine si te pup.

Miha, da am castigat la remi aseara AM ajuns dupa 12 acasa... Acum sper sa se mai opreasca ploaia, sa nu ma ud de tot cand plec la ai mei, pe la 12.
Duminica frumoasa tuturor.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4955 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 11:14:56
myha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 nov 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa si sport
Date: 170cm, 66.8kg
Mesaje: 2.605
Aprecieri acordate: 5.736
Am fost apreciat(a) de 4.067 ori in 1.239 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Si la noi a inceput sa ploua tareeePartea cea mai urata este ca deja munca mea de ieri cu spalatul ferestrelor s-a dus "pe apa sambetei" eram sigura ca asa o sa se intample, asa patesc mereu.
Duminica frumoasa alaturi de parinti Roxi!
__________________
myha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2066 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1549 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4956 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 11:59:25
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna scumpele mele ,eu tot pedepsita la patut sunt ,fac treaba decat ce este necesar mancare un pic curat ceva dulce si hop in patut ,nici la laptop nimic,a intrat al meu in mine ca am avut o saptamana groaznica si inca mai am ,stiti voi plina de dureri ...si nu a mai suportat sa ma vada asa cum ma chinui l-a sunat pe fratimiu si m-a spus ca nu stau locului...si amandoi sunt pe capul meu si mamii paznic ! Dar nu va faceti griji pentru mine ca sunt ok ,sunt puternica si reusesc sa trec peste tot ,sa nu uitati sa va iubesc pe toate si va citesc ,dar nu pot sa va raspund ca nu suport lumina de la laptop ,migrenele isi fac de cap .
Fug sa fac o supica pentru mine si al meu ,o duminica placuta !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
incognito (09 dec 2012), Kamyy (09 dec 2012), manumanuela (09 dec 2012)
  #4957 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 12:12:54
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Pentru voi cu mult drag de la mine !

__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
incognito (09 dec 2012), lacra81 (09 dec 2012), losefat (09 dec 2012), manumanuela (09 dec 2012), rozica1965 (09 dec 2012)
  #4958 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 12:23:40
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna dragele mele...noi am fost la fotbal cu Darius dar cand sa inceapa mi- a zis ca se simte rau...de dimi a avut diaree...ced ca e virusul luat de la Sorana de la gradi...si tot ala l- am avut si eu de mi- a fost asa rau greata si varsatuei...se pare ca nu e de la medicamente.....am stat putin si ne- am uitat si acum am venit acasa...ninge ca in povesti si la noi.Partea buna e ca a vb sorul cu medicul meu de fam,care are baiatul cu daius la fotbal si maine merg sa_ mi dea medical si chiar dc nu mai am xontract de munca ma plateste casa de asig de sanatate ca oricum nu as putea muncii a um cu mana....si ma simt mai bine azi,greturi mai am dar nu chiar asa....
Fulgu iubita iti doresc din tot sufletul insanatosire grabnica....odihneate- te si sa speram ca vii cu vesti bune....
Emy cum se simte David?
Roxy,Anes,Angi,Miha si tuturor fetelor un pupik dulce de a mine....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Kamyy:
incognito (09 dec 2012)
  #4959 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 14:01:42
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Post Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Fetele...buna...
Sunt suparata.....................Sotul ..ne am certat aseara.....de dimineata plang..m a facut obeza.Asta dupa ce i am zis hai sa facem ceva sa ne intelegem.....m a vazut asa si a zis ..depresie placuta..vedea ca sunt suparata.
Acum nu mai vorbeste cu mine si a iesit afara ,sper sa mi rezolv situatia.
Stiu ca eu am o mare vina si aceea ca n am renuntat si am tot vorbit cu el ba la telefon..ba..dar ma simteam singura si sincer n am maulti prieteni sa ies sa cuinosc pe altcineva..mi e greu..
Adineauri am mancat biscuiti ..........
Imi pare rau sa va intristez...si pe voi...
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4960 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 14:19:58
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna,iubitele
Waa..la voi ninge asa tare?la mine era caldut si inorat de dimi..acuma ploua de rupe,si geamurile mele pe care le spalasem sapt trecuta sunt iar varza..Vad stirile acuma,in toata Europa e frig polar,in ungaria si polonia cu morti de frig..minus 15 grade..cred ca ajunge si la noi curand..
David e mai bine,slava Domnului si tuturor sfintilor..Ieri am stat pana tarziu cu el,tot il doare si plange,si a ramas cu frica de olitza...
Azi am facut bradul,aseara cand am venit de la David nu am mai intrat la voi pt ca am facut atze la globulete,am avut multe si mi-a luat la timp..azidimi am pus instalatia si globuletele,mai am de modificat pe ici colo,da mai pe seara,acuma ma simt obosita..cred ca e si ultima zi de rusi,asa atasati sunt de mine ca nu vor deloc sa plece..
Am gatit linte pt al meu,am mancat si eu 2 linguri,ceva telemea si masline,fara paine..si juma pahar de vin rosu.La md am avut ceai cu miere,merisoare si am luat pe stomacul gol si tinctura de echinaceea,nu m-am mai tinut de ea..sper sa o reiau si sa termin cura de data asta.
Angi,vaii..ce a fost pe tine cu maseaua aia..sper sa treaca deacuma
Vai Anes,asa multa zapada e la voi..?bine ca nu i-a cazut baiatului in cap
Fulga,au dreptate ai tai,stai cuminte si lasa gatitul,multumeste-te cu ce face mama/soacra,nu o fi foc cateva zile
Miha,si tu odihneste-te,prea multe treburi pe voi fetelor..
Roxyasa as sta cu voi mai mult..da nu am timp,insa nu ma dau batuta,intru macar o data pe zi,ca daca fac o pauza mai mare de la forum imi e greu sa revin..cred ca asa pateste si Feli,si Ali,si Crina..ma bucur ca ai batutu la remi,ati jucat barem pe bani?
Ralu,imi vine sa vin la voi acolo,si sa te iau un pic de ciuf pe tine,ca i-ai dat a n-shpea sansa si nu te-ai invata minte sa-l lasi in plata Domnului..nu te supara da noua ne e deja clar ca nu va iubiti,nu aveti nimic in comun si o sa va chinuiti asa mereu,si posibil si pe copiii ce vor veni..Tu daca erai multumita si satisfacuta in casnicie,nu cautai consolare in alta parte..ca e la telefon sau ba!
Camy,multa sanatate tie si la copii,asa e,daca a fost virus ii luati toti..
Clau oare ce o face,cum se simte dupa operatie..
Va pup,o zi frumoasa sa aveti!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 09 dec 2012 at 14:22:15.
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
incognito (09 dec 2012), losefat (09 dec 2012)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole