Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4851 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 14:41:08
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
La muti ani Nicoleta/Nicolae!
Servus Emy, imi pare rau ca ai avut atatea necazuri.Sanatate lui David si voua si sper ca in perioada sarbatorilor sa fii mai linistita. Si spor la cumparaturi Sa gasesti un pulover fai si sa nu te mai doara burtica.
Kamy sper ca esti mai bine azi, ai multe necazuri si probleme de sanatate. Sa iti dea Dzeu putere sa treci cu bine peste toate. Cum se simte Sorana?
Vidia, multa sanatate si tie. Acum de la atata stres si treaba, unde sa mai ai timp si de dieta. Poate dupa sarbatori, te vei mai linisti si iti vei reveni si la cantar.
Myha, zi frumoasa.A venit Mosu la tine? La mine a venit pana la urma , desi n-am fost cuminte Aseara mi-am facut de cap, cu un vin bun si prajituri. Noi nu tinem post decat in ultima saptamana.. Asa ca zi am bagat putin zumba , sa dreg busuiocul
Anes, cum te mai simti? Tot asa obosita? Sper sa te mai eliberezi de sarbatori si sa te poti odihni putin.
Lacra,pupici.Multumim de urari.
Mariana, si tu esti aglomerata, sper ca te simti mai bine . Multa sanatate si tie.SI spor in toate.
Manu, nu te ingrasi asa repede, stai linistita. Sanatate tutror.
(iar mi s-a schimbat scrisul)
Angi, cum te mai simti? Te mai doare maseaua?
Ralu, o zi frumoasa.Si la multi ani sotului! Ma bucur ca ti-ai facut timp si pentru tine
Ema, multumim de urari, asemenea si tie/voua!

Felix, ce mai faci? Esti bine? Multa sanatate tie si familiei
Fulgule, te pup sa ia o zi usoara si frumoasa
Si pupici pentru fetele care nu au intrat inca
La voi a venit Mosu?


Eu sunt tot din una in alta.....soran e ok,doarme acum,la gradi nu a mai vomitat....sa vedem acum....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4852 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 14:51:19
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Roxy ma doare si acum groaznic
Dar ce ai patit? AI luat ceva de durere? Maine la dentist cu tine daca nu trece..
Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul


Fetelor, si eu am avut un program greu la servici zilele astea, m-a terminat inchiderea de an. De acum am mai mult timp liber, pot sa ma ocup si eu de pregatit sarbatorile
Sunteti niste scumpi Iulia..f faina poza
Ma bucur ca te-ai mai eliberat si ai timp acum sa te ocupi de toate cele de sarbatori
Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Hello dragele mele
Sunt ok, sa zicem
Am avut o saptamana tare aiurea. Fara nici un chef, cu plansete si urlete. Asta e din cauza ca s-au acumulat toate.

De aceea nu am mai intrat. Nu v-am uitat sa stiti, chiar imi era dor de voi

Acum sunt ceva mai bine.
Si sa va spun noutatile: ne mutam am gasit casa pana la urma. Imi place , de abia astept sa plecam de aici ca m-am saturat
Si cand ma gandesc ca acum 3 luni eram atat de incantata
Ce sa ii faci, ametitul asta de proprietar merita luat la bataie. Nu s-a tinut de cuvant, ne-a cam fraierit.
asta e, Dumnezeu e sus, asa ca nu are rost sa ne punem mintea cu el
e ceva mai scump , dar asta e.
Va dati seama cat stres...iarasi impachetat, curatenie, ordine si disiplina. doar ca de data aceasta e frig
deci mai nasol
Urechea e bine acum, sper sa nu mai fie nici o problema. chestia este ca acum ma supara rau de tot piele... vechea problema. cica e anotimpul ei
Asa ca incerc sa fiu calma, mi-am comandat o carte de pe net si am inceput sa citesc. duminica asta am facut toata ziua
E vorba despre psoriazis in carte si e f interesanta.
Paralel citesc si Esti ce mananci. foarte interesanta si imi da o stare asa
Va pup fetele, sper ca sunteti bine. nu am apucat sa va citesc din urma dar o sa ma pun cat de cat la curent
Mutare cat mai usoara Andra. Ne intrebam ce mai e cu tine. E nasol sa te muti, apai inainte de Craciun. Dar sa fiti voi sanatosi si cu putere , sa le faceti pe toate.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
La multi ani de Sfantul Nicolae ,eu sunt prinsa cu treburi si multe altele ,sanatate la toata casuta ,incerc sa intru mai pe seara ,o zi frumoasa va doresc !
Te pupacesc..spor la treburi Danuta. Poate ai timp sa intri mai tarziu sa ne spui mai pe larg ce ai mai facut.
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Buna Angi, imi pare rau ca nesuferita aia de masea iti da batai de cap sper sa-ti treaca repede
Sa o porti sanatoasa La noi a venit cu vin si prajituri(ca eu nu fac.. ) , cu ceva pt bucatarie, cu niste strampi f grosi pt mine, mandarine (preferatele mele ) si cam atat.
M-a sunat al meu si ne intalnim la barul din cartier sa bem un vin fiert Asa ca ne auzim mai tarziu sau maine.
O zi frumoasa.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de incognito; 06 dec 2012 at 14:54:48.
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui incognito:
lacra81 (06 dec 2012), VentoFreddo (06 dec 2012)
  #4853 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 14:55:44
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Fulgule, vroiam sa te intreb, ca am uitat..cum pun poza animata la avatar? ca nu-mi iese..
Asta de acum e .gif , dar aici apare statica. Pupici.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4854 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 15:51:28
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna feteleam venit acasa ca ma doare burtaAm facut si ceva efort,am urcat niste saci de peleti in masina..acuma tot acolo is..ii descarc cand oi putea,al meu are coloana in pioneze
Am montat braduldar nu am mai putut sa pun si globuletele..mai pe seara daca imi trece burtica.
Andra,pupici de la mine,o sa treceti si peste asta,imi pare rau ca nu a a fost sa fie cu casa asta..erai asa de incantata de ea..si mai ales ca avea si cada
Nu te stresa,ca e mai rau pt psoriazisSucces cu mutarea,noua casa si serviciul..
Fulga,cred si eu ca ai pana peste cap treburi..i-a placut tortuletul viitoarei/noii tale cumnate?sa ai spor draga mea!
Angi,imi merge frigi,am facut cum mi-ai zis tu si Vidi,am scos tot,toata noaptea a stat inchis,dimi i-am dat drumu si nu mai are lumina aia de atentionareMulta sanatate iubita,stai cuminte,daca e curent trece in vreo 2 zile
Roxy dragma bucur ca a venit la tine mosuSa porti sanatoasa colantii(aia sunt,nu?) si sa papi restul cu placere
Eu nu am gasit nimic pe plac azi..nu-i nimic,mai e si maine o zi
Petrecere frumoasa ,ce frumos ca sarbatoriti cu vin fiertBradul l-ai facut?
Kamy,sper sa fie bine fetita,daca doarme se reface. Cum ti-au iesit unghiutele?
Pup fetele,ma trag la pat,poate dormitez un pic..
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Frigiderul merge Emy?
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui VentoFreddo:
incognito (06 dec 2012)
  #4855 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 16:24:30
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna feteleam venit acasa ca ma doare burtaAm facut si ceva efort,am urcat niste saci de peleti in masina..acuma tot acolo is..ii descarc cand oi putea,al meu are coloana in pioneze
Am montat braduldar nu am mai putut sa pun si globuletele..mai pe seara daca imi trece burtica.
Andra,pupici de la mine,o sa treceti si peste asta,imi pare rau ca nu a a fost sa fie cu casa asta..erai asa de incantata de ea..si mai ales ca avea si cada
Nu te stresa,ca e mai rau pt psoriazisSucces cu mutarea,noua casa si serviciul..
Fulga,cred si eu ca ai pana peste cap treburi..i-a placut tortuletul viitoarei/noii tale cumnate?sa ai spor draga mea!
Angi,imi merge frigi,am facut cum mi-ai zis tu si Vidi,am scos tot,toata noaptea a stat inchis,dimi i-am dat drumu si nu mai are lumina aia de atentionareMulta sanatate iubita,stai cuminte,daca e curent trece in vreo 2 zile
Roxy dragma bucur ca a venit la tine mosuSa porti sanatoasa colantii(aia sunt,nu?) si sa papi restul cu placere
Eu nu am gasit nimic pe plac azi..nu-i nimic,mai e si maine o zi
Petrecere frumoasa ,ce frumos ca sarbatoriti cu vin fiertBradul l-ai facut?
Kamy,sper sa fie bine fetita,daca doarme se reface. Cum ti-au iesit unghiutele?
Pup fetele,ma trag la pat,poate dormitez un pic..
Sunt f frumoase unghiile,de iarna....o sa fac poze mai tz ca telefonul imi e la reparat si tra sa- l astept pe sot cu a lui....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kamyy:
incognito (06 dec 2012), VentoFreddo (06 dec 2012)
  #4856 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 17:42:23
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Smile Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Fetele ... multumesc pentru urari..
Va multumeste si sotu'..
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui anaralu29:
incognito (06 dec 2012)
  #4857 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 17:47:13
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Smile Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Am sa va dau o veste proasta..............off din nou iar vesti proaste..
Am tot ignorat dar tot ignorand am ajuns la 70 de kilo...
Oscilam intre 66 si 68 ..dar dupa post mai ales dupa ce am mancat de dulce ca dupa post am ajuns sa mai pun 2 kilo in plus............
Nu vreau sa va informez gresit...POSTUL NU INGRASA..!!!
Numai ca eu am tot halit cate una alta si m am ingrasat.....
Mi a fost greu sa va scriu asta ca pana m am hotarat sa scriu a trecut ceva vreme..........cam pe putin o saptamana de cand am 70 de kilo..
Asa ca...heeeeelp!!!
Pup!!
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4858 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 17:50:22
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

In ultima vreme m am tot luptat cu pofta de dulce si inca mai lupt ..
Azi n am mancat nimic dulce,am facut cum zicea Eliza David niste limonada sa mi ia pofta de dulce......
Imi place mult ceaiul verde cu menta dar o fii bun????
Sotul zice ca deshidrateaza.....ma cam dor rinichii de la o vreme.
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4859 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 18:07:46
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
Am sa va dau o veste proasta..............off din nou iar vesti proaste..
Am tot ignorat dar tot ignorand am ajuns la 70 de kilo...
Oscilam intre 66 si 68 ..dar dupa post mai ales dupa ce am mancat de dulce ca dupa post am ajuns sa mai pun 2 kilo in plus............
Nu vreau sa va informez gresit...POSTUL NU INGRASA..!!!
Numai ca eu am tot halit cate una alta si m am ingrasat.....
Mi a fost greu sa va scriu asta ca pana m am hotarat sa scriu a trecut ceva vreme..........cam pe putin o saptamana de cand am 70 de kilo..
Asa ca...heeeeelp!!!
Pup!!
Se pare ca nu pre avem ambitie l slabit...eu cu probl de sanatatenici nu am mai tinut nimic...cu siguranta trec si eu de 70 kg......
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4860 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 18:12:35
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Post Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul

Se pare ca nu pre avem ambitie l slabit...eu cu probl de sanatatenici nu am mai tinut nimic...cu siguranta trec si eu de 70 kg......
Eu stiam caci capricornii dimpotriva sunt foarte ambitiosi.........
Ia uite cat ai slabit tu!!!
Nu m am uitat niciodata sau n am dat importanta dar cand vad 32 si jumatate parca ...wwwwwoooooooooowwwwww!!!!!!
Tu esti o ambitioasa!!
Macar sa ne revenim noi cu sanatatea ca si eu am o cistita nu stiu exact ce e..si o lene mai ales ..recunosc ,ce mai?Ar trebuii sa fac umpic de sport ..sa ies sa ma plimb ..orice.
Mi e dor si de Feli...ea mereu ma ambitiona..
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui anaralu29:
feelix (06 dec 2012), Kamyy (06 dec 2012)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole