Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5001 (permalink)  
Vechi 04 mai 2012, 21:29:48
DanielaDa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul


Buna,

Trebuie sa procedezi in felul urmator.
Din meniu (dreapta sus) intri la "meniuri" si de acolo iti scoti caloriile pentru fiecare ingredient in parte:
oase de vita = 299kcal/100g x 1kg=2990kcal
picior de porc = 140kcal/100g x 1kg=1400kcal
burta de vita = 168kcal/100g x 1kg=1680kcal
cartofi = 77kcal/100g x 1kg=770kcal
morcov = 41kcal/100g x 300g=123kcal
pastarnac = 75kcal/100g x 400g=300kcal

total=7263kcal

Totalul obtinut trebuie sa-l imparti la numarul de portii a 100g obtinute de mancare.
Ciorba finala 9kg = 90 portii a 100g
7263kcal/90portii=80.7kcal/100g

Asta e tot. E destul de simplu dupa ce te deprinzi cu cautatul ingredientelor
Am uitat de smantana...la totalul initial adauga si 4 x nr de calorii al smantanii/100g (difera in functie de procentul de grasime) si abia dupa aia imparte totalul obtinut la 90.

Succes!
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5002 (permalink)  
Vechi 05 mai 2012, 00:34:42
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Andreea

Am vazut invitatiile, sunt minunate, stilate si foarte originale Aveti multi invitati?
Am promis ca fac poze cu atelierul meu, dar nu am facut pentru ca vreau sa termin cu toate: mai am cateva tablouri de pus pe pereti, in plus trebuie sa aduc mobila. Vreau sa iti arat atelierul in faza finala. Sunt atat de multumita ca are geamuri mari si este cu orientare buna, foarte luminos. Ah, am uitat, mai trebuie sa pun o lustra, este doar un bec agatat

Daca ai placerea, as fi foarte incantata sa citesc povestea voastra Daca ai scris-o undeva, da-mi un link.

Sunt sigura ca veti forma o familie fericita, bazata pe intelegere, iubire si respect.
Eu sunt foarte emotionata cand vizitez albumul Emei, are o familie deosebita. Asa imi doresc si eu.

Te imbratisez cu mult drag
Ma bucur enorm de mult ca iti plac invitatiile noastre... Nu avem multi invitati... Vor fi in jur de 50 de invitati...plus minus...Oricum restaurantul este de 78 de persoane maxim..Nu ne-am dorit o nunta mare..ci o nunta mica cu oameni dragi...Nu am scris nicaieri poveste noastra... Ne-am cunoscut intamplator...Eu l-am vazut intr-o zi pe strada cu un prieten de-al actualului sot al surorii mele..si mi-a placut fizic..dar aveam impresia ca este increzutdesii doar il vazusem..in seara aia m-a sunat sora mea ca a iesit in oras si sa merg si eu si mi-a spus ca e un tip care sigur o sa-mi placa.. Stia clar ca e pe gustul meu...iar eu instant m-am gandit la tipul de pe zi..si asa a fost... am fost acolo..Am fost mai multi..am vb..simi-am dat seama ca m-am inselat.. trecusera ceva zile si din nou am iesit cu sora mea si iubitul ei...mi-am facut curaj si l-am pus pe iubitul surorii mele sa-i ceara numarul lui Cata prietenului lui..iar Cata era acolo..am vb si a venit la suc... Nu stiu de unde am avut curajul asta dar l-am avut..am facut-o Si acum ne amuzam ..dar cred ca asa a fost sa fie In seara aia am stat si am povestit multttt..apropo..el locuia langa mine dar eu nu-l vazuzem..el ma vedea pe mine si pe sora mea geamana...(Am o sora geamana si una mai mare...)in autobuz cand eram mici si mereu se uita la noi..Asa mi-a spus.. dupa seara aia cu muuulte povesti a urmat a doua zi..in care ne-am intalnit..ne-am intalnit iar el a spus sa mergem si nu a vrut sa-mi spuna unde..M-a dus intr-un parc foarte frumos am stat acolo la povesti cateva ore si abia dupa cateva ore ne-am facut curaj sa ne sarutam Adica spuneam ca noua nu ne plac planurile..si el mi-a spus sa imi fac un plan pentru urmatoarele 5 minute..si sarutul era planul amandurora seara aia ne-a prins o furtuna... am venit pejos acasa..a fost superb... in sensul ca ploua sinoi veneam pe jos prin ploaie...iar de atunci suntem impreuna.... au urmat un milion de surprize..Ii place enorm sa faca cadouri... sa ma surprinda cu ceva... de exemplu la o luna si-a inchiriat un costum urat rau si a venit la mine la munca asa si mi-a adus un urs mare cat mine Binentales ca nu mi-am dat seama ca e el..avea si masca.. Si am tars si o sperietura de moarte ca ziceam ca e vreun nebun Sincer am trait clipe minunate in acesti 5 ani..aproape..ii facem in iunie.. Si sper sa fie asa toata viata...Sincer Cata este baiatul pe care mi l-am dorit..este exact asa cum visam...atat fizic cat si ca si caracter... Sa sti ca si eu admir familia Emei..ma bucur enorm ca am cunsocut-o..Este o femeie de milioane..are o familie unita.. frumoasa... imi sunt foarte dragi...Si sunt un exemplu pentru mine... o seara superba... si un weekend minunat...
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de bzzz; 05 mai 2012 at 00:38:19.
Răspuns cu citat
  #5003 (permalink)  
Vechi 05 mai 2012, 06:01:49
nikole89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2012
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica 1200
Date: 155cm, 55kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul


Am uitat de smantana...la totalul initial adauga si 4 x nr de calorii al smantanii/100g (difera in functie de procentul de grasime) si abia dupa aia imparte totalul obtinut la 90.

Succes!
mersi pt raspuns esti o dulce te pup
nikole89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1422 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 905 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5004 (permalink)  
Vechi 05 mai 2012, 11:03:15
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Ma bucur de fiecare data cand gasesc un mesaj de la tine
Ati stabilit totul, cand veniti, cand plecati
Sunt sigura ca undeva te-am intrebat ce ruta ati ales de data aceasta, dar pe cuvantul meu daca tin minte unde, cred ca in jurnalul tau, dupa ce scriu acest mesaj, o sa merg sa verific

Andra, oamenii strang multe suparari de-a lungul vietii, si eu cu bunica din partea tatalui meu nu am gasit limba comuna, desi am stat foarte mult cu ea cand eram mica, avea casa la curte si era in oras, preferam sa stau la ea decat acasa, intre 4 pereti. Dar, acum, am o urma de regret, a murit si am ramas oarecum "dusmani". Nu am mai avut timp sa discutam si sa lamurim lucrurile.
Eu consider ca faci un lucru bun daca o aduci pe bunica sa stea putin cu voi. .. in ciuda tuturor neintelegerilor. Cand ai timp, imi poti scrie povestea voastra.

Ma bucur ca este totul bine cu mama ta.
Si eu patesc acelasi lucru la capitolul cadouri, in fiecare an trebuie sa inventez ceva Daca ai nevoie de un sfat, poate te ajut eu

Felicitari pentru activitate fizica, am ingrosat si eu randul "sportivilor"
Am inceput sa salvez si meniurile.

Te pup
Buna draga Marina
Da, ai dreptate, m-ai mai intrebat pe unveda dar serios daca mai stiu pe unde
In fine... da am decis totul, sambata pe 26 facem parastasul de 6 luni (ce repede trece timpul) si am luat perioada asta ca asa ne-a fost mai comod. de la munca lipsesc o saptamana... nasol ca nu ma platesc, dar ce sa facem. Nu ii prea convine, dar nu are ce sa zica din moment ce nu e corect cu mine din alte privinte
Asta e, am rabdare acum...e greu cu munca, o perioada moarta si macar am de munca, deci e ok...Deocamdata.
De data asta am gasit mai aproape, nu mai merg la Cluj, ci la Tg. Mures.
Mi-ar fi placut la bucuresti, dar e f departe, intr-o sqaptamana nu avem timp de pierdut pe drumuri plus ca e obositor si pentru unchiul meu. mai ales ca la Buc ajung dseara avioanele parca si iti dai seama pana la Sb e destul de mers... Atat , doar sa vin o data in vacanta, atunci am timp
Stam de duminica pana duminica , deci practic doar 6 zile sunt. As vrea sa tragem o fuga si pana la bunicul meu (tata lui mami) care sta undeva prin judetul vaslui nici nu mai tin minte, nu am mai fost de cand eram micuta.
E si el batran... si mama ar vrea sa il vada, ca nu stii niciodata...
Dar iti dai seama, sunt f putine zile, cand sa le facem pe toate
E o poveste lunga, o sa iti scriu un pm intr-o zi... ca e ceva prea personal si s-ar putea sa ma enervez si sa imi iasa si ceva urat pe gura(de fapt pe mana, ca iti scriu) glumesc
Asa si cu tati... nu am avut timp sa vorbim, nu era el persoana aia... si acum nu mai e si as vrea sa ii zic atatea. eu de fiecare data ii reprosam si il faceam sa se simta
Acum imi pare rau...dar mamei lui ar trebui sa ii para si mai rau ca are si ea o vina pentru cum ajunsese... asta este. nu sunt eu in masura sa judec, dar ma dor unele chestii.
Pana sa moara tati, nu ma suna asa des, nu ma cauta...acum a ramas singura. o inteleg, si doamne fereste sa ramai singur. mi-e mila cand merg si o vad cum sta singura acolo, dar stii cum e, omul cand si-o face cu mana lui
Pai.. nu stiu zau ce sa ii mai iau, serios
Ma gandeam sa ii iau masina de aia de cafea dar ea are cafeaua ei, un fel de nes (cu orz) deci cafea normala nu prea face... si in plus unde sa o mai punem si pe aia
Anul trecut eram in panica de idei si i-am luat ceva ce am stiut ca ii trebuia: o pereche de adidasi , un portofel de la o firma ce ii placea ei si o crema de aia de fata pentru riduri & Co
Normal, si flori
Anul acesta vreau ceva mai original.
La bijuterie renunt ca in ultima vreme a tot primit de la mine si iubi....
Serios daca stiu ce
Felicitari pentru sport si eu ma tin pe pozitii
Bravo si pentru meniuri...eu nu vreau sa le salvez iarasi, nu mai vreau sa fiu dependenta de meniu bine, in mintea mea tot fac un calcul aproximativ la calorii
Te pup Un weekend minunat iti doresc
Răspuns cu citat
  #5005 (permalink)  
Vechi 05 mai 2012, 12:38:59
DanielaDa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de nikole89 Vezi mesajul
mersi pt raspuns esti o dulce te pup
Cu placere
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5006 (permalink)  
Vechi 05 mai 2012, 15:09:02
agneta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 feb 2012
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 38
Date: 160cm, 65kg
Mesaje: 74
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Agneta,

Sa stii ca foarte mult tine si de genetic, dar eu nu cred ca la varsta aceasta vei avea probleme cu "pielea lasata". Practica sport, o sa vezi ca totul va fi bine.

Ce pilates practici? vreun program existent?

Nu iti face griji, vei rezolva acest aspect

O zi minunata
Buna Marina!
Nu am facut un program intreg de pilates, doar cateva exercitii care mi s-au parut mie mai usor de executat si de retinut
iti multumesc mult pentru incurajare, am sa ma tin de sport si trebuie sa fie bine.
Deja e superbine fata de cum am fost, dar ma bucur ca nu ma multumesc doar cu atat, ci vreau sa scot maximul din mine daca tot m-am pus pe treaba
te pup si o zi frumoasa!
agneta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2318 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1802 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5007 (permalink)  
Vechi 05 mai 2012, 15:13:32
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna, Marina!
Ce mai faci tu?Nu am mai vorbit de mult timp.....Am vazut ca planuiti alta intalnire....Eu sunt legata de maini si picioare....Lucrez 12 cu 24,asadar am o singura zi libera.....Iti dai seama ca in ziua aia nu stiu ce sa mai fac mai repede....Planuiesc sa merg la Craiova dar ceva mai tarziu, nu stiu sigur cand, pentru niste cumparaturi mai sbstantiale si daca pot si fetele o sa ne intalnim atunci..Imi pare rau ca nu pot face mai multe, sincer.....Ma simt inutila si fara cuvant dar nu tine numai de mine....

Zilnic la serviciu, asa e serviciu, stiu dar uneori trebuie mai mult timp liber.Cu noul program macar reusesc sa ma odihnesc mai bine, mai mult....Ca in rest sunt la pamant cu toate....

Tu ce mai zici?Ce mai faci?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5008 (permalink)  
Vechi 05 mai 2012, 15:28:18
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul


Buna Marina.

Acum am ajuns si eu acasa . Am fost la sala azi si dupa am iesit la o terasa .
Mi-ar placea sa merg si eu cu voi la strans semnaturi . Si mie mi-ar placea sa ne cunoastem .

Cand mai descopar cate un lucru nou, sau dezvolt vre-o obsesie pt vre-un produs/sport/etc. simt nevoia sa-mi impartasesc entuziasmul si cu altii .
Si cum aici pe forum sunt multe persoane interesate de solutii naturiste, m-am gandit ca nu ar strica articolul. Eu nu folosesc decat de o saptamana uleiul de migdale dar m-am indragostit de el .

Pot face click pe sagetuta si se deschide meniul derulant din care pot sa aleg sa schimb masa (mic dejun/gustare 1/pranz etc) dar imediat ce schimb pe alta masa decat micul dejun se blocheaza si nu pot sa mai fac nimic. Acelasi lucru l-am patit de fiecare data cand am incercat.

Te pup!
Weekend placut!
Buna Daniela

Multumesc frumos pentru ajutorul acordat Nicoletei.
Eu, de ieri seara, am intrat in validarea de alimente. Am in total ~1200 alimente Pana la ora aceasta am verificat ~250. Mda, mai am o gramada, dar mai repede nu se poate, se introduc multe greseli. Apropo, sa verifici daca se incrementeaza numarul tau de alimente. Am gasit foarte multe retete adaugate de catre tine.

Saptamana aceasta o sa ma ocup mai in detaliu de organizarea intalnirii si poate ne intalnim in weekend. Mi-ar placea foarte mult.

Faci foarte bine. Si eu sunt la fel. Daca ma pasioneaza un subiect, incerc sa il dezvolt cat mai mult si sa il impartasesc si celorlalti.

Cred ca nu vrea sa mearga pe mobil. In viitor, este in plan versiunea mobila... dar va dura ceva mai mult.

Merg sa citesc in jurnalul tau, ce ai mai facut, ce ai mai mancat Ce planuri ai pentru weekend?

Te pup
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5009 (permalink)  
Vechi 05 mai 2012, 15:54:08
DanielaDa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Daniela

Multumesc frumos pentru ajutorul acordat Nicoletei.
Eu, de ieri seara, am intrat in validarea de alimente. Am in total ~1200 alimente Pana la ora aceasta am verificat ~250. Mda, mai am o gramada, dar mai repede nu se poate, se introduc multe greseli. Apropo, sa verifici daca se incrementeaza numarul tau de alimente. Am gasit foarte multe retete adaugate de catre tine.

Saptamana aceasta o sa ma ocup mai in detaliu de organizarea intalnirii si poate ne intalnim in weekend. Mi-ar placea foarte mult.

Faci foarte bine. Si eu sunt la fel. Daca ma pasioneaza un subiect, incerc sa il dezvolt cat mai mult si sa il impartasesc si celorlalti.

Cred ca nu vrea sa mearga pe mobil. In viitor, este in plan versiunea mobila... dar va dura ceva mai mult.

Merg sa citesc in jurnalul tau, ce ai mai facut, ce ai mai mancat Ce planuri ai pentru weekend?

Te pup
Buna Marina,

Ce surpriza placuta sa te gasesc aici in weekend
M-am uitat si acum sunt 12 alimente validata (au mai ramas 16 nu vreau sa te grabesc...doar zic si eu asa ).

Da, si eu vreau sa ne intalnim. Sper sa avem parte si de vreme frumoasa.

Nu-i bai cu versiunea pe mobil...e destul de ok si asa cum e acum...Eu in ultima vreme am tot raspuns la mesaje de pe tel dimineata in drum spre servici (merg cu tramvaiul si cu metroul aproape 45 min deci am timp ).

Numai prostii am facut saptamana asta la capitolul alimentatie.
Iti dau mai multe detalii acolo ca am vazut ca mi-ai scris
Te pup
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5010 (permalink)  
Vechi 06 mai 2012, 17:26:05
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul
Ma bucur enorm de mult ca iti plac invitatiile noastre... Nu avem multi invitati... Vor fi in jur de 50 de invitati...plus minus...Oricum restaurantul este de 78 de persoane maxim..Nu ne-am dorit o nunta mare..ci o nunta mica cu oameni dragi...Nu am scris nicaieri poveste noastra... Ne-am cunoscut intamplator...Eu l-am vazut intr-o zi pe strada cu un prieten de-al actualului sot al surorii mele..si mi-a placut fizic..dar aveam impresia ca este increzutdesii doar il vazusem..in seara aia m-a sunat sora mea ca a iesit in oras si sa merg si eu si mi-a spus ca e un tip care sigur o sa-mi placa.. Stia clar ca e pe gustul meu...iar eu instant m-am gandit la tipul de pe zi..si asa a fost... am fost acolo..Am fost mai multi..am vb..simi-am dat seama ca m-am inselat.. trecusera ceva zile si din nou am iesit cu sora mea si iubitul ei...mi-am facut curaj si l-am pus pe iubitul surorii mele sa-i ceara numarul lui Cata prietenului lui..iar Cata era acolo..am vb si a venit la suc... Nu stiu de unde am avut curajul asta dar l-am avut..am facut-o Si acum ne amuzam ..dar cred ca asa a fost sa fie In seara aia am stat si am povestit multttt..apropo..el locuia langa mine dar eu nu-l vazuzem..el ma vedea pe mine si pe sora mea geamana...(Am o sora geamana si una mai mare...)in autobuz cand eram mici si mereu se uita la noi..Asa mi-a spus.. dupa seara aia cu muuulte povesti a urmat a doua zi..in care ne-am intalnit..ne-am intalnit iar el a spus sa mergem si nu a vrut sa-mi spuna unde..M-a dus intr-un parc foarte frumos am stat acolo la povesti cateva ore si abia dupa cateva ore ne-am facut curaj sa ne sarutam Adica spuneam ca noua nu ne plac planurile..si el mi-a spus sa imi fac un plan pentru urmatoarele 5 minute..si sarutul era planul amandurora seara aia ne-a prins o furtuna... am venit pejos acasa..a fost superb... in sensul ca ploua sinoi veneam pe jos prin ploaie...iar de atunci suntem impreuna.... au urmat un milion de surprize..Ii place enorm sa faca cadouri... sa ma surprinda cu ceva... de exemplu la o luna si-a inchiriat un costum urat rau si a venit la mine la munca asa si mi-a adus un urs mare cat mine Binentales ca nu mi-am dat seama ca e el..avea si masca.. Si am tars si o sperietura de moarte ca ziceam ca e vreun nebun Sincer am trait clipe minunate in acesti 5 ani..aproape..ii facem in iunie.. Si sper sa fie asa toata viata...Sincer Cata este baiatul pe care mi l-am dorit..este exact asa cum visam...atat fizic cat si ca si caracter... Sa sti ca si eu admir familia Emei..ma bucur enorm ca am cunsocut-o..Este o femeie de milioane..are o familie unita.. frumoasa... imi sunt foarte dragi...Si sunt un exemplu pentru mine... o seara superba... si un weekend minunat...
Buna Andreea,

Da, mi-au placut, sunt foarte stilate. Eu nu sunt fan nunti mari... asa vreau si eu, nunta numai cu oameni apropiati

Foarte frumoasa poveste... Multumesc ca ai scris-o.
Ati fost meniti unul pentru celalalt, e clar Esti foarte indrazneata Ce-i drept, sunt momente in care nici nu iti dai seama cum ai facut unele lucruri este ceva de moment...

Sa aveti casa de piatra si multi, multi ani fericiti si de acum incolo.
Foarte haioasa faza pe care ti-a facut-o... cred si eu ca te-ai speriat cine nu s-ar fi speriat

Ma gandesc sa ma imbrac sa ma duc la atelier, dar asa imi este lene, am facut azi curat si am cam obosit.
Sa vad ce hotarasc

Ce-ai facut in weekend?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole