Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Super Slim

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #71 (permalink)  
Vechi 21 iun 2009, 15:36:51
andreyutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 mar 2009
Locaţie: Targoviste, Romania
Vârsta: 36
Dieta: mananc sanatos....
Date: 175cm, 99kg
Mesaje: 92
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Super Slim

iuliana eu te felicit pentru kilogramele date jos.

luna vreau sa-ti zic ca in cazul ei nu era posibil sa slabeasca 36 de kg in 5 luni doar cu regim alimentar corect si fara sport.....cred ca pastilele au ajutat mult procesul de slabire....poate ca acum ar trebui sa ia o pauza dupa care sa revina la ele..asta pentru a se acomoda organismul.

este o performanta ce a realizat ea si o felicit ...

iuliana pune poze pentru a fi mai credibila..sfatul meu
va poop
__________________
andreyutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2705 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1414 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de vadmin; 12 sep 2009 at 12:30:33. Motiv: ATENTIONARE: Poate exista problema de credibilitate.
Răspuns cu citat
  #72 (permalink)  
Vechi 21 iun 2009, 16:00:26
Luna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Cool Re: Super Slim

Citat:
Anterior postat de andreyutza Vezi mesajul
iuliana eu te felicit pentru kilogramele date jos.

luna vreau sa-ti zic ca in cazul ei nu era posibil sa slabeasca 36 de kg in 5 luni doar cu regim alimentar corect si fara sport.....cred ca pastilele au ajutat mult procesul de slabire....poate ca acum ar trebui sa ia o pauza dupa care sa revina la ele..asta pentru a se acomoda organismul.

este o performanta ce a realizat ea si o felicit ...

iuliana pune poze pentru a fi mai credibila..sfatul meu
va poop

Probabil ca m-am exprimat gresit, ceea ce am vrut sa accentuez este ca schimbarea modului de alimentatie cu siguranta este cel care a dus la slabire, nu pastilele. Pastilele au fost doar un complement. Asta e opinia mea.

Si nu e vorba de credibilitate, Andreyutza, nu a pus nimeni la indoiala faptul ca a slabit.
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #73 (permalink)  
Vechi 21 iun 2009, 16:03:26
doru's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Visez la stil de viata 100% sanatos :)
Date: 180cm, 76.2kg
Mesaje: 48
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Exclamation Re: Super Slim

Citat:
Anterior postat de andreyutza Vezi mesajul
iuliana eu te felicit pentru kilogramele date jos.

luna vreau sa-ti zic ca in cazul ei nu era posibil sa slabeasca 36 de kg in 5 luni doar cu regim alimentar corect si fara sport.....cred ca pastilele au ajutat mult procesul de slabire....poate ca acum ar trebui sa ia o pauza dupa care sa revina la ele..asta pentru a se acomoda organismul.

este o performanta ce a realizat ea si o felicit ...

iuliana pune poze pentru a fi mai credibila..sfatul meu
va poop
... acum ramane de vazut care va fi pretul platit pentru 'performanta' asta pe termen lung ... trebuie sa recunosc ca exista un pic de inconstienta sa iai pastilele astea de slabit dupa ce stii ce-ti pot face ... adica sa-ti daunezi constient propriului tau corp ... de la recomandat 0.5 kg/saptamana la ~1.8 kg/saptamana cu pastile trebuie sa fie foaaaaaaaaaarte nesanatos si daunator si imi fac griji pentru tine iuliana . Trebuie sa treci la un stil de viata sanatos urgent!

Pentru a clarifica odata si pentru totdeauna, ar trebui cineva cu cunostinte mai medicale sa ne explice, care sunt efectele adverse reale asupra organismului in caz de excese in slabit?
doru, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1848 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #74 (permalink)  
Vechi 21 iun 2009, 16:30:54
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Super Slim

Da,cred ca o vizita la spital,la bolnavii de rinichi ce fac dializa in asteptarea transplantului ar fi destul ca sa renunte.Spusa de medic,intr-o alta discutie despre super slim.Bineinteles,rinichi pe duca obtinuti in urma pastilelor de slabit.Si atat am de spus la subiectul asta.Oricum Luns si Doru nu o sa le convingem noi sa nu mai ia pastile,va dati seama.Daca semnele date de corpul lor nu le da de gandit,noi nu o sa reusim nimic.
Si eu cred ca e slabit din cauza alimentatiei in primul rand,si bag mana in foc ca in macxim doi ani kilogramele sunt duble la loc.
Dar fiecare invata pe pielea lui,asa cum am invatat si eu pe pilea mea ce pot face pastilele de slabit.Si nu super slim,aduse din cine stie ce fabrica din china,ci pastile respectabile,de 9 milioane pe luna.Dar am tras-o,m-am linistit,si incerc sa le spun si altora.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #75 (permalink)  
Vechi 21 iun 2009, 16:33:41
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Super Slim

Andreia,e extrem de posibil sa slabesca mult cu o alimentatie corecta,pt ca excesul este foarte mare.Cu cat ai mai multe kilograme in plus,cu atat slabesti mai repede.Cand ai doar 5 kg,pe alea le muncesti de iti ies ochii si nu le slabesti.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #76 (permalink)  
Vechi 21 iun 2009, 21:59:21
iuliana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 55
Date: 162cm, 89kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Super Slim

Decit sa ne gindim la cit de daunatoare sint pastilele de slabit de ce nu ne gindim cite pastile ne sint date chiar de de medici endocrinologi care vor sa faca experiente pe noi (xenical,reductil,alli,etc), stam linistite ca sintem supravegheate sa facem aceeasi greseli pe care le putem face si singure fara sa mai dam vina pe nimeni.
Dupa ce ajungi la o greutate cind ti se spune ca ai obezitate morbida ,posibilitati materiale sa incerci alte variante nu ai eu consider ca a fost o solutie pentru moment.recunosc ca inceputul a fost foarte greu dar am reusit sa am o alimentatie mai sanatoasa ca inainte de ajutorul lor si daca nu simti rezultate iti spun eu ca renunti foarte repede la un regim tinut 1 luna cu slabit doar 2 kg care sa fim sinceri nici nu se vad , nu cred ca trebuie sa compari cum slabeste o persoana cu 5 kg in plus si alta cu 75 kg peste greutatea normala ,la 5 kg este foarte greu sa slabesti asa cum am slabit eu ,nu se poate numi slabit la primele 20-30 kg cind tesutul adipos este 80% din corp (exagerez)am avut perioade de 3 saptamini in care nu am scazut un gram de aici se poate spune ca este normal 0.5 kg pe saptamina de acum inainte.
Daca nu alegeam varianta cu pastile de slabit sigur ajungeam la hipertensiune ,diabet,boli de inima , si nu mai stiu cite boli cauzate de obezitate pentru ca sa fim sinceri numai cu o vointa de fier gimnastica ,si regim alimentar este putin probabil sa fii reusit.cind pina la lumina de la capatul tunelului sa mai tot fie de parcurs 30 kg pe linga 35 de care am scapat deja
Daca nu slabeam cite toxine bagam in mine din toate pastilele pt tensiune dureri de oase etc etc daca pe prospectul de la orice medicament vrei tu avem 1/2 pagina de contraindicatii si reactii adverse.si ajungeam bolnava si grasa (inainte sa incep pastilele ajunsesem la aproape 2 litri de coca cola pe zi ce mincam nu mai conta ),pastilele au fost in subconstientul restrictia pe care nu reuseam sa mi-o impun singura ,cu ajutorul lor am reusit sa-mi schimb obiceiurile de a minca mult si haotic acum am mese regulate cu atentie la orice maninc sa nu ma intorc la greutatea de 125 kg ,
Astazi pot spune ca incep sa fiu multumita de mine sa dus cosmarul nr 1 al meu cautatul hainelor prin magazine , pot sa ma duc in magazin si chiar gasesc lucruri frumoase marimi rezonabile 48-50 care ma ambitioneaza si mai mult .fata de vremea cind purtam marimea 58-60 la haine si nu mai exista decit unul sau doua magazine unde puteam cumpara ceva binenteles la preturi astronomice.
Pastilele s-au terminat si de acum tin doar regim alimentar cum am tinut si timp de 5 luni ,sa fim seriosi ca daca ramineam la coca dulciuri si multe altele nu ma slabea nici o pastila din universul deci nu pot spune de efecte miraculoase doar de un mic ajutor pe linga un efort de vointa , peste 2 saptamini o sa fac o droaie de investigatii medicale si atunci o sa vedem care au fost efectele negative si daca a meritat.
Despre vizitele la spital ce sa mai vorbim daca cauti pe net - o metoda drastica sa vezi acolo unde se poate ajunge din disperare ex gastric sleeve unde ramii dupa operatie fara 80% din stomac , slabesti si 70-80 de kg in 2 ani si totul cu ajutorul medicilor care binenteles ca sint ca un dumnezeu pentru paciente si nu se mai intimpla nimic rau adica slabiri rapide si mutilarea stomacului inseamna ceva foarte sanatos pentru unii , asa ca eu sint mic copil cu pastilutele mele,cam atit pentru seara asta.
iuliana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1765 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1248 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de vadmin; 21 iun 2009 at 22:01:52. Motiv: S-a scos o denumire de site.
Răspuns cu citat
  #77 (permalink)  
Vechi 21 iun 2009, 22:33:10
Luna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Post Re: Super Slim

Iuliana, nu pot decat sa iti admir curajul de a risca efecte secundare cu o incidenta considerabila fata de efectele adverse ale unor antiinflamatorii, analgezice sau hipotensoare.

Ma intreb, daca sunt atat de minunate pastilele de slabit, indiferent de natura lor (de origine vegetala sau de sinteza), de ce este lumea plina de obezi ?

Si nu astept raspuns la intrebarea mea, pt ca il cunosc.

Insa mi se pare un pic nelalocul lui sa te declari "veterana", pt ca, din punctul meu de vedere, mi se pare o incurajare subtila la consumul lor. Asta pentru ca sunt prea multe fete tinere care nu stau pe ganduri in a aborda aceasta varianta pentru a slabi DOAR 4-5 kg. .
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #78 (permalink)  
Vechi 21 iun 2009, 22:33:43
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Super Slim

Iuliana,oamenii care se duc la doctor ca la Dumenezeu,si mai aleg sa ia si reductil si alte minuni si-o merita.Sincer.Din pacate de medici de doi lei e plina lumea.
Si da,se poate si cu vointa,si sport,si slabit si un kil pe luna,nu doua pe luna,si se poate sa mergi mai departe.
Si nu e nevoie sa ajungi la nush cate kile ca sa ai probleme de sanatate,le poti avea dinainte.
Felicitari ca ai renuntat la cola.Otrava curata,mi se pare la fel de nociva ca tigarile.
Cumnatul meu,dupa ce a slabit vreo 9 kg in 3 luni,doar cu putin regim,s-a gandit el ca e mai bine sa ia si Super slim.Si da,a mai slabit,vreo 6 kg pe luna cred.Si e tare fericit.Mie mi se pare inconstient si atat.El avea doar burta enorma,si in rest slab.L-am intrebat cum e cu burta,e tot acolo,putin mai mica,si in rest si mai slab.Minunat mod de a slabi.
Eu am slabit la burta intai.Si diferenta se vede extrem de bine la fata.Adica exact unde pun cand ma ingras,de acolo am slabit.Si tare ma bucur.
Spui ca ai renuntat la pastile,si mergi in continuare pe regimul de viata sanatos.Sa speram ca o sa ai in continuare rezultate bune,si sa vezi ca nu sunt neaparat necesare.Si poti slabi doar 500 de grame pe luna,nu fi dezamagita.Nu te-ai ingrasat,nu ai ramas la fel,ci ai slabit.Fiecare gram e un castig.
Vorbeai de inelul gastric,mie mi se pare mai putin daunator decat pastilele de slabit.Pt ca,un om obez mananca mult,mult prea mult,stomacul se mareste.Cei cu inel gastric sunt obligati sa manance putin,slabesc intr-un timp indelungat,exempul pe care il stiu eu a slabit 40 de kg in doi ani.Ea ce trebuia sa faca,ca a slabit mai putin de 2 kg pe luna,sa isi scoata inelul?Dar a slabit lent,pielea ii arata super,si e sanatoasa.Si mananca in continuare putin si des,deci riscul de a se ingrasa la loc e minim.Pe cand in urma dietelor de infometare si a pastilelor efectul yo-yo e garantat.
Sper sa ramai alaturi de noi,si sa fuga si restul kilogramelor tale,pana ajungi sa porti 38 la haine.Si eu 36
Stiu cum e sa schimbi marimea la hainute,sentiment mai fain e doar urcatul pe cantar,care arata mereu minus.
Poti sa intri cu noi in concurs,incepe maine unul nou,si sa ne incurajam unele pe altele la fugaritul kilogramelor,ce zici?
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #79 (permalink)  
Vechi 21 iun 2009, 22:46:39
doru's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Visez la stil de viata 100% sanatos :)
Date: 180cm, 76.2kg
Mesaje: 48
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Exclamation Re: Super Slim

Citat:
Anterior postat de iuliana Vezi mesajul
Decit sa ne gindim la cit de daunatoare sint pastilele de slabit de ce nu ne gindim cite pastile ne sint date chiar de de medici endocrinologi care vor sa faca experiente pe noi (xenical,reductil,alli,etc), stam linistite ca sintem supravegheate sa facem aceeasi greseli pe care le putem face si singure fara sa mai dam vina pe nimeni.


Dupa ce ajungi la o greutate cind ti se spune ca ai obezitate morbida ,posibilitati materiale sa incerci alte variante nu ai eu consider ca a fost o solutie pentru moment.recunosc ca inceputul a fost foarte greu dar am reusit sa am o alimentatie mai sanatoasa ca inainte de ajutorul lor si daca nu simti rezultate iti spun eu ca renunti foarte repede la un regim tinut 1 luna cu slabit doar 2 kg care sa fim sinceri nici nu se vad , nu cred ca trebuie sa compari cum slabeste o persoana cu 5 kg in plus si alta cu 75 kg peste greutatea normala ,la 5 kg este foarte greu sa slabesti asa cum am slabit eu ,nu se poate numi slabit la primele 20-30 kg cind tesutul adipos este 80% din corp (exagerez)am avut perioade de 3 saptamini in care nu am scazut un gram de aici se poate spune ca este normal 0.5 kg pe saptamina de acum inainte.
Daca nu alegeam varianta cu pastile de slabit sigur ajungeam la hipertensiune ,diabet,boli de inima , si nu mai stiu cite boli cauzate de obezitate pentru ca sa fim sinceri numai cu o vointa de fier gimnastica ,si regim alimentar este putin probabil sa fii reusit.cind pina la lumina de la capatul tunelului sa mai tot fie de parcurs 30 kg pe linga 35 de care am scapat deja
Daca nu slabeam cite toxine bagam in mine din toate pastilele pt tensiune dureri de oase etc etc daca pe prospectul de la orice medicament vrei tu avem 1/2 pagina de contraindicatii si reactii adverse.si ajungeam bolnava si grasa (inainte sa incep pastilele ajunsesem la aproape 2 litri de coca cola pe zi ce mincam nu mai conta ),pastilele au fost in subconstientul restrictia pe care nu reuseam sa mi-o impun singura ,cu ajutorul lor am reusit sa-mi schimb obiceiurile de a minca mult si haotic acum am mese regulate cu atentie la orice maninc sa nu ma intorc la greutatea de 125 kg ,
Astazi pot spune ca incep sa fiu multumita de mine sa dus cosmarul nr 1 al meu cautatul hainelor prin magazine , pot sa ma duc in magazin si chiar gasesc lucruri frumoase marimi rezonabile 48-50 care ma ambitioneaza si mai mult .fata de vremea cind purtam marimea 58-60 la haine si nu mai exista decit unul sau doua magazine unde puteam cumpara ceva binenteles la preturi astronomice.
Pastilele s-au terminat si de acum tin doar regim alimentar cum am tinut si timp de 5 luni ,sa fim seriosi ca daca ramineam la coca dulciuri si multe altele nu ma slabea nici o pastila din universul deci nu pot spune de efecte miraculoase doar de un mic ajutor pe linga un efort de vointa , peste 2 saptamini o sa fac o droaie de investigatii medicale si atunci o sa vedem care au fost efectele negative si daca a meritat.
Despre vizitele la spital ce sa mai vorbim daca cauti pe *********.ro -cura de slabire-o metoda drastica sa vezi acolo unde se poate ajunge din disperare ex gastric sleeve unde ramii dupa operatie fara 80% din stomac , slabesti si 70-80 de kg in 2 ani si totul cu ajutorul medicilor care binenteles ca sint ca un dumnezeu pentru paciente si nu se mai intimpla nimic rau adica slabiri rapide si mutilarea stomacului inseamna ceva foarte sanatos pentru unii , asa ca eu sint mic copil cu pastilutele mele,cam atit pentru seara asta.
Despre efectul nefast al pastilelor nu are sens sa discutam, sunt destule articole stiintifice despre asta, restul este reclama si diverse forme de a masca acest lucru, 'cauzele' sunt cele care ingrasa si eliminarea lor readuce la normal. Poti sa slabesti cu pastile si 50kg, dar daca persoana nu si-a schimbat mentalitatea si in 3 luni este un timp foarte scurt pentru a face acest lucru, exista riscul sa revina inapoi la greutatea initiala si practic sa nu reuseasca nimic, decat sa mai manance inca un chimicat daunator. Pastilele astea sunt folosite doar in cazuri extreme, cand exista o problema de obezitate de mic copil si prea tarziu cand intre 2 lucruri rele trebuie sa alegi unul mai putin rau ... un moment in viata de care ar trebui sa fuga orice persoana cat o tin picioarele ... si tocmai acesta este si scopul acestui forum ... cum sa traim sanatos.

Toti de aici traiesc sanatos si slabesc ca o consecinta a stilului lor de viata.

Problema la tine a fost, din doua rele ai fost obilgata sa alegi unul: 1. situatia provocata de alimentatia si stilul de viata probabil nesanatos (cola 2 litri/zi sigur 'dezechilibreaza' organismul, este destula o privire pe eticheta sa te prinzi de ce) si 2. pastilele de slabit pe de alta parte (nu conteaza marca, toate sunt la fel).

Dar nu conteaza, raul a fost facut, ai facut o alegere care ti s-a parut cel mai buna pentru tine ... doresti sa te indrepti pe calea cea buna si asta este cel mai bine ...

Eu zic ca ar fi foarte util pentru noi toti sa-ti creezi un jurnal despre ce nu trebuie sa faci, unde poti gresi in stilul de viata sanatos si cum poti preintampina ajungerea in situatia in care din 2 rele trebuie sa alegi una mai putin rea.

Cred ca asta o sa te ajute mult, o sa constientizezi unele greseli pe care le-ai facut, in momentul acela n-o sa le mai repeti si deasemenea o sa ajute si pe membrii comunitatii sa inteleaga mai bine unde pot fi problemele de stil de viata si cum pot fi reparate.

Noi la randul nostru, fiecare cat poate te vom ajuta cu sfaturi si sustinere.

Succes in stilul de viata sanatos si bine ai venit in comunitatea slabutelor sanatoase si pline de viata !
doru, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1848 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #80 (permalink)  
Vechi 25 iun 2009, 08:30:21
Minica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Date: 164cm, 89kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Re: Super Slim

Buna dimineata,

Sunt de acord cu ce spune Iuliana. Cand ai de slabit cateva kilograme, maxom 10, e pacat sa apelezi la medicamente insa cand vorbim de multe multe kilograme din doua rele il alegi pe cel mai mic.

Si cel mai probabil il alegi dupa ce ai trecut prin multe alte incercari..esuate din varii motive.

Si eu am luat SS insa am facut pauze intre pastile daca pot spune asa. Am luat pastile zilnic in primele 3 saptamani, apoi am luat pastile doar in cursul saptamanii si am facut pauza in we, acum m-am oprit.
Am deja 2 saptamani de cand nu mai iau pastilele si procesul de slabire a continuat si ce e mai important imi pastrez obiceiurile alimentare dobandite in aceasta perioada.


Acum beau minim 1.5l apa pe zi, mananc in fiecare dimineata cereale cu lapte, mamanc la pranz minim o salata de cruditati si de cele mai multe ori seara nu mamanc sau mananc fructe.
Nu am pofta de dulce si daca ma tenteaza ceva din cand in cand imi trece repede. Nu mai pot manca o prajitura intreaga sau o inghetata, 2-3 ingurite imi sunt suficiente.
Din 5 mai 2009 de cand am inceput regimul nu am mai baut cafea sau sucuri.

Probabil in curnad ma apuc si de sport

Eu zic ca e bine, in plus imi place ca am scapat intr-un timp relativ scurt de cateva kg bune si asta m-a ambitioneaza sa ma tin de treaba.

tks,
Minica
Minica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2093 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1576 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1060 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de vadmin; 25 iun 2009 at 11:44:59. Motiv: ATENTIONARE: Poate exista problema de credibilitate. Utilizatorul are 2 mesaje, ambele despre acelas lucru, fara probare.
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cure, cure de slabit, pastile de slabit, sibutramina, super slim, super slim pastile


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole