Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

rodica2010

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

rodica2010 rodica2010 este deconectat

Slăbuţa cu vechime

Slăbuţa cu vechime

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 471 la 480 din 533
  1. lilymarlen
    31 iul 2010 23:53:17 - permalink
    lilymarlen
    Buna! Se pare ca mi-am gasit o prietena! Multumesc mult! Am inceput deja dar tot usor-usor!
  2. DianaRS
    30 iul 2010 10:08:51 - permalink
    DianaRS
    Multumesc pentru informatii, ma gandeam ca e naspa ceaiul, mai toate ceaiurile diuretice nu sunt prea bune la gust.. amuzanta faza cu extraterestru aveti un meniu foarte ok, cred ca ajungeti la 1200 kcal maxim pe zi.. Eu plec in concediu prin tara (brasov, sibiu, sighisoara, cluj, apuseni, baile felix, drobeta si acasa) cam acesta e traseul, cat reusim si noi sa parcurgem in 7 zile. Abia astept, nu am mai fost de mult timp asa prin tara sa vizitez diverse locuri. Am asteptat concediul asta ca painea calda, am atatea de facut cosmetica, bagaje, maine seara avem o nunta la care ne ducem.. weekend foarte plin, plecam duminica in concediu. Ieri seara am "scapat" o felie de pizza de la fornetti vad ca de la un timp rezist mai greu tentatiilor o zi frumoasa si un weekend relaxant si placut!!
  3. lilymarlen
    29 iul 2010 16:48:57 - permalink
    lilymarlen
    Bună! Am încercat dieta hiperproteică dar n-am rezistat! Mai greu stau cu sportul dar trebuie sa iau taurul de coarne cum spui tu! am slăbit 15 kg doar din alimentaţie acum vreo 2 ani, am pus la loc jumătate din prostie,era prima mea cura şi nu ştiam ce repede pot recidiva,şi d4e atunci tot dau jos 2-3 kg şi apoi le pun la loc....nu mai am voinţa de atunci şi nu ştiu cum s-o regăsesc! In plus am digestia proasta şi.... sper să mă tin cu adevarat de una dar mi-ar fi plăcut să dau mai repede la început ca sa am o motivaţie.
  4. DianaRS
    29 iul 2010 12:26:51 - permalink
    DianaRS
    Si eu sunt la fel de directa si la fel, din cauza asta nu am foarte multi prieteni. Nu pot sa iert profitorii sau oamenii rai, ii taxez imediat. Cu hainele mama e mult mai plinuta ca mine(si are si ea sani mari) dar am multe bluzite mai largute(de pe vremea cand eram ceva mai plinuta) si multe sunt supraelastice. Si ii vin foarte bine ce-i drept Mii de felicitari pentru ce ati reusit, chiar sunteti un model de urmat.. De unde iau ceai de papadie? La plafar oare au? Sa-mi spuneti si mie meniul dvs intr-o zi obisnuita, sunt curioasa sa vad ce mancati de aveti rezultate asa bune Baiatul meu spune ca m-am facut mai frumoasa, de fapt e din cauza faptului ca am slabit, probabil eram mai umflatica si la fata inainte.. urat. Bine ca m-am mobilizat Dvs ce meserie aveti?
  5. DianaRS
    29 iul 2010 10:02:36 - permalink
    DianaRS
    Multumesc, sunteti foarte draguta cu mine, multumesc pentru complimente Nu mai evitati sa apareti in poze pt ca ele reprezinta in primul rand amintiri si in al doilea rand sa vedeti diferentele de cum ati aratat intr-o vreme si cum aratati acum Cu siguranta fata dvs este foarte frumoasa dupa cum ati descris-o, sa-i dea Dumnezeu sanatate, fericire si tot ce mai vrea ea, la fel si dvs. Si mama mea se imbraca tinereste, mai mereu imi admira cate o bluza si pana sa plec ma convinge sa i-o dau ei Mie imi place foarte mult sa fac poze la oameni, acum ca vine concediu si mergem prin tara(in special Ardeal) cu siguranta o sa fac peste 1000 de poze. Sper sa ma tin de dieta si sa nu exagerez cu mancarea pe unde ma duc. Dvs nu plecati in concediu vara aceasta? ca nu mi-ati spus nimic pana acum.. va pup si va doresc o zi frumoasa !
  6. DianaRS
    28 iul 2010 14:51:28 - permalink
    DianaRS
    Am pus si eu pozaa ce am gasit prin calculatorul de la servici.. acasa o sa pun una sa se vada tot corpul
  7. DianaRS
    28 iul 2010 14:48:56 - permalink
    DianaRS
    Sunteti doamna blonda, asa-i? Sunteti foarte simpatica nu aratati deloc in varsta asa cum spuneti Aratati de 40 ani chiar. O sa-mi pun si eu o poza cat de curand. Ce draguta ati fost cu pateul, de atata fericire trebuia sa sarbatoriti asa am facut si eu astazi, toata lumea m-a admirat ca am slabit si eu am mancat un sanwich mare cu snitel vienez si o salata cu paste de la spring time dupa asta simteam ca mai am putin si fac poc... si acum mi-e un sooomn abia astept sa ajung acasa sa ma relaxez putin. Aseara aveam 59kg, diseara cred ca voi avea 59,5 cu siguranta O zi cat mai frumoasa si cu putine "tentatii" culinare .
  8. DianaRS
    27 iul 2010 16:36:35 - permalink
    DianaRS
    Super daca trece repede, nu conteaza metoda sau banii cheltuiti, nu trebuie sa ne traim viata din plin?! Si eu am facut praf multi bani si inca nu ma opresc, ar trebui sa fiu putin mai chibzuita(bine macar ca nu mai dau bani pe sucuri si dulciuri) tot este o economie Si eu bat pasul pe loc, dar am motiv.. uneori mai scap cate ceva nesanatos si ma fac ca nu se pune.. asta e , poate ma disciplinez. Macar am inceput sa incap in cat mai multe haine. Si dvs sa fiti o slabuta cat de curand, succes la diete abtinut de la bunatati :-( si alte sacrificii !
  9. DianaRS
    27 iul 2010 08:13:15 - permalink
    DianaRS
    Buna dimineata!! Altfel se simte ca discutati, se vede ca v-a priit week-end-ul ma bucur foarte mult.. terapia de shopping la mine merge intotdeauna (sunt si foarte cheltuitoare) dar la fel caut ceva sa merite banii nici foarte scumpe si nici stifturi. Mi-am luat si eu in week-end pantaloni trei sferturi negrii gen blugi(mai mulati asa - ca deh incep sa-mi permit lucruri mulate) niste saboti din piele cu talpa si o camasuta. Nu prea am facut mare lucru zilele acestea, sambata ne-am vazut cu niste prieteni seara la o terasa, baietii au baut o carafa de bere de 3,5L (erau 3) si fetele am discutat de-ale noastre. Trebuia sa mergem la mare dar ne-am gandit sa dramuim banii ca urmeaza concediul, sambata aceasta mergem la o nunta, eu trebuie sa platesc taxa la master.. etc. Aseara mi-a adus baiatul meu trandafiri fara nicio ocazie, in general imi dadea de anumite ocazii. A fost frumos, ne intelegem din ce in ce mai bine. Sunt fericita. Sper ca sunteti si dvs la fel!
  10. lilymarlen
    26 iul 2010 21:12:21 - permalink
    lilymarlen
    buna,rodica!vad eu bine sau ai rezultate excelente?

Despre mine

  • Despre rodica2010
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Localitate
    bucuresti
    Nivel de activitate fizica
    Usor activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    156
    Grăsime corporală (estimată)
    Circumferinta talie este incorecta.
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    1649
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    1132
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    96.7
    Greutate (kg)
    66.6
    Greutate dorită (kg)
    65
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Iepuras
    Imagine fundal ticker
    Peisaj - Casute si flori pe deal
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    96.7
    Valoarea finala
    65
    Valoarea curenta cursor
    66.6
    Denumire ticker
    00
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Nu
    Imagine cursor ticker
    Iepuras
    Imagine fundal ticker
    Peisaj - Casute si flori pe deal
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    96.7
    Valoarea finala
    65
    Valoarea curenta cursor
    66.6

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 14 nov 2015 23:34:28
  • Data înregistrării: 12 iun 2010

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 10 din 44
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole