Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

rodica2010

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

rodica2010 rodica2010 este deconectat

Slăbuţa cu vechime

Slăbuţa cu vechime

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 481 la 490 din 533
  1. DianaRS
    26 iul 2010 16:59:21 - permalink
    DianaRS
    Da stiu despre ce vorbiti, despre acea stare ca nimanui nu-i pasa si toti isi vad de problemele si viata lor, mi s-a mai intamplat in special cu prietene care le credeam de nadejde, s-au dovedit a fi "prietene" doar cand aveau nevoie de mine..cand aveam eu nevoie, se dadeau la fund. Oricum ar fi, eu sunt mai optimista din fire si nu pun la suflet multe. si cand ma mai apuca vreo stare mai ciudata incerc sa ma gandesc ca viata e frumoasa,chiar asa cum este,merita sa traiesti si sa te bucuri de orice lucru bun care ti se intampla.Bineinteles ca o sa va uitati razand la aceste perioade, incercati sa treceti cat mai repede peste ele, sa fie cat mai scurte cu putinta ca sa nu va afecteze prea mult.Imi promiteti ca faceti tot posibilul sa treceti peste?Si sa va apucati de orice va face placere, orice activitate frumoasa, plimbari in aer liber, filme bune etc?Intotdeauna se intampla sa (stiti vorba aceea) dracu nu e chiar asa negru cum il vedem noi.Sper sa aud de bine! Astept vesti bune!!
  2. happygirldiana
    25 iul 2010 16:23:25 - permalink
    happygirldiana
    Merci mult de tot Rodica!sa ai si tu spor:*
  3. DianaRS
    23 iul 2010 15:52:01 - permalink
    DianaRS
    Aoleu... m-ati ingrijorat. Intr-adevar somnul este foarte important si daca nu dormiti suficient de aici apar multe probleme. De ce sunteti stresata? Sper ca nu este ceva grav si sper ca sunteti ok cu sanatatea. Doar atat ati mancat astazi? Mi se pare foooarte putin, trebuie sa mancati bine sa va reveniti din starea asta. O sa treaca Linistiti-va si incercati sa va bucurati de acest weekend! Aveti grija de dvs. Va pup si sper sa aud numai de bine!
  4. pety
    23 iul 2010 11:32:37 - permalink
    pety
    esti o scumpa...ar trebui sa-ti vorbesc cu ”dumneavoastra”si ce daca ai papat pizza astazi?eu am observat ca dupa ce tii dieta mult timp,chiar daca o dai in bara o zi,nu se intampla nik...asa ca sper ca nu s-a ridicat nr de kg,...poop
  5. aleka008
    23 iul 2010 09:27:03 - permalink
    aleka008
    Pai asta e frumusetea la Montignac, ca nu trebuie sa te uiti la calorii. Eu imi faceam probleme de cantitatea de ciocolata, nu la nr. de calorii. Mi-am luat toate trebuincioase la mine sa fac spuma la munte, sper sa ne placa si cu avocado.
  6. aleka008
    22 iul 2010 15:25:11 - permalink
    aleka008
    Pai eu nu mai stiu de cand m-am apucat, de prin martie.. nu stiu exact.
    Am mai papat de paste.. cate ceva ca deh si in rest nu prea fac abateri de la dieta lui Monti.
    am facut-o de pe forum, e si in cartea lui Montignac. Asa de mult i-a placut sotului ca o sa repet experienta in curand. Am vazut si eu la Dr. Oz ca poti sa pui in ea avocado, era cam "plina" de ciocolata.. si mai ales cand m-am gandit ca haleam aproape o ciocolata la un pahar. O sa fac in weekend si iti zic cum iese.
    Pup
  7. pety
    22 iul 2010 14:06:55 - permalink
    pety
    hei vad ca esti online!!Merci de mesaj...nu am crezut ca ma judeci,nu te preocupa...nici eu nu pot tine mereu strict...daca mananc ceva bun pe urma toata ziua este data in bara ca nu ma mai pot opri...pupici,rodica...stii...pe sora mea o cheama rodica(are 23 de ani)
  8. DianaRS
    22 iul 2010 13:18:08 - permalink
    DianaRS
    Si eu bat pasul pe loc si ma oftic, cred ca am ajuns la pragul in care dau jos mai greu kilogramele.. trebuie sa ma tin tare ca nu mai am chiar foarte mult pana la final. Merg de obicei in galeria cora unde sunt restaurantele, dar ideea e foarte buna cu copanul la rotisor (pentru asta trebuie sa intru in hypermarket). Astazi am mancat pui cu legume(chinezesc) sper sa nu aiba prea multe calorii.. Ma simt foarte plina totusi desi nu am mancat f mult. Nu ma mai pot concentra sa lucrez Multumesc si dvs sa aveti o zi superba ca este frumos afara!
  9. DianaRS
    22 iul 2010 09:00:26 - permalink
    DianaRS
    Da, e foarte important si cat efort este depus in ziua respectiva.. astazi ma duc la alergat pe seara sper sa nu mai ploua sa imi dea iar planurile peste cap asa cum s-a intamplat in ultimele zile. Nu stiu ce sa mai mananc mai dietetic la masa de pranz, am tot mancat piept pui la gratar si pulpa de pui cu salata sau legume fierte.. astazi de exemplu nu stiu ce o sa mananc, nici oferta nu este foarte variata deoarece merg la Cora impeuna cu cativa colegi de servici, si nu sunt multe de oferit, majoritatea fast food. Nu o sa ma uit in urma la dvs deoarece se pare ca sunteti mult mai ambitioasa ca mine si aveti rezultate, eu incet incet... va pup si va doresc o zi frumoasa!
  10. DianaRS
    21 iul 2010 14:41:37 - permalink
    DianaRS
    Nu am cu ce sa ma laud, doar ca mi-a zis mama ca am slabit ca se vede la fata ca nu mai sunt asa rotunjoara. Azi am mancat pui shanghai muulte calorii.. nu-i nimic, diseara doar fructe ca asa imi trebuie daca exagerez. Dar am lucrat intens la servici si simteam nevoia de ceva consistent sa prind energie.Tabloul nu este terminat, in ultimele 2 zile nu am lucrat la el deoarece am ajuns foarte tarziu acasa. Nu este cu vite, doar un cuplu de masai desenat abstract(nu li se vede fata) am luat modelul de pe internet, imediat cum il termin va fac poza sa vi-l arat

Despre mine

  • Despre rodica2010
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Localitate
    bucuresti
    Nivel de activitate fizica
    Usor activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    156
    Grăsime corporală (estimată)
    Circumferinta talie este incorecta.
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    1656
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    1139
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    96.7
    Greutate (kg)
    66.6
    Greutate dorită (kg)
    65
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Iepuras
    Imagine fundal ticker
    Peisaj - Casute si flori pe deal
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    96.7
    Valoarea finala
    65
    Valoarea curenta cursor
    66.6
    Denumire ticker
    00
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Nu
    Imagine cursor ticker
    Iepuras
    Imagine fundal ticker
    Peisaj - Casute si flori pe deal
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    96.7
    Valoarea finala
    65
    Valoarea curenta cursor
    66.6

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 14 nov 2015 23:34:28
  • Data înregistrării: 12 iun 2010

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 10 din 44
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole