Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #2301 (permalink)  
Vechi 01 oct 2013, 20:43:52
quarc's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 nov 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: No one ever drowned in sweat
Date: 190cm, 80kg
Mesaje: 634
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 52 ori in 40 mesaje
Implicit Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul


Eu am o bicicleta eliptica, care lucreaza atat picioarele, cat si bratele. Si nu ma uit la tv, ci imi pun muzica.

DEX am si eu, sa stii

Aici ploua de cateva zile, nu am nicio sansa sa imi fac "sportul" afara...cand vremea imi permite, imi place sa alerg pe stadion, pe ploaie si vant clar nu, nu-mi permit sa ma imbolnavesc.
Eliptica este un substitut bun, dar nu constituie sport. Este doar o parte. Nu ajuta la tempo si nici la echilibru, nu dezvolta indemanarea. Este doar ca sa nu pierzi din antrenament, eventual pentru recuperare.

Sportul, in sinea lui, te si intareste deoarece nu iti permiti mereu sa faci pe vreme frumoasa. Mai bate un vant, mai prinzi o roua si asa ajungi la nevoie sa te poti misca si pe vreme mai putin favorabila. Nu iti poti imagina cat de placut este sa alergi iarna sau pe ploaie, echipat corespunzator, atentie.

Este nevoie de indemanare, experienta, echilibru si foarte multa precautie cand alergi pe zapada, de exemplu. Eu unul cred ca merita. Similar la bicicleta, nu o sa fie concursurile mereu pe soare. Mai prinzi o ceata, un vant sau o aversa de ploaie. Asta este sarea si piperul.
quarc, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
quarc, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2836 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2319 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui quarc:
LOREDANA99 (01 oct 2013)
  #2302 (permalink)  
Vechi 03 oct 2013, 09:38:53
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi

Citat:
Anterior postat de quarc Vezi mesajul
Pentru ca bicicleta stationara in casa nu este sport.


SPORT, sporturi, s. n. Complex de exerciții fizice și de jocuri practicate în mod metodic, cu scopul de a dezvolta, de a întări și de a educa voința, curajul, inițiativa și disciplina; fiecare dintre formele particulare, reglementate ale acestei activități. ◊ Loc. adj. De sport = sportiv. ♦ (Adjectival) Care este specific unui sportiv. Haină sport. – Din fr. sport.
Nu este complex de exercitii, este pedalat mai mult sau mai putin in gol.
Nu este metodic deoarece te concentrezi la televizor.
Nu dezvolta decat gambele si degetul de telecomanda. Pe bicicleta, afara, ai atat de multe chestii pe langa pedalatul propriu zis. Minimal ai nevoie de indemanare sa stai pe bicicleta si strategie ca sa castigi sau chiar sa termini o cursa.
Te repeti, ai mai dat definitia asta si ti s-au adus argumente dar nu te-ai deranjat sa raspunzi Deci...tu cam pedalezi in gol pe aici

Nu orice sport este complex. Nici sa ridici haltera nu e complex si nici nu dezvolti sute de muschi, dar tot sport se cheama.

"practicat in mod metodic" din definitie nu are nici o treaba cu unde te concentrezi
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #2303 (permalink)  
Vechi 03 oct 2013, 11:16:47
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Si o sa vin eu aici gica contra, nu e mai usor sa ignoram orice mesaj al lui? Fara nervi din partea noastra, fara aroganta din partea lui.

Nu sunt de acord cu opinia, argumentul meu fiind acesta: quarc insista sa scrie aici si sa intre in vorba, dar nu o face pentru ca este un troll; isi doreste sa ajute, insa exista o prapastie intre felul in care exprima aceasta dorinta si stilul de viata al fiecareia dintre noi.
Personal imi exprim dorinta de a crea o punte de comunicare intre noi, toti cei de aici. Viata mea este un joc in care am ales sa nu mai vad problemele, ci numai solutiile si imi doresc ca orice mod de a interactiona sa fie unul constructiv.

Va rog sa ma credeti pe cuvant ca atunci cand esti deschis in opinii, te respecti pe tine si acorzi respect tuturor intotdeauna se va gasi o cale de rezolvare. Daca nu se gaseste, nu inseamna ca ea nu a existat, inseamna ca mintile noastre au refuzat sa o vada.
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Khali:
LOREDANA99 (03 oct 2013)
  #2304 (permalink)  
Vechi 03 oct 2013, 11:26:29
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi

Jocul pe care vi-l propun este acesta: cele care ar fi interesate de solutia de a aplica personalizat sportul la fiecare, trebuie sa prezinte ce stil de viata au, pe scurt, si cam ce e dispusa sa faca si ce nu (de exemplu, eu nu pot aloca 2 ore pe zi sportului, zic, ca suntem femei cu diverse indatoriri), iar Quarc ne va propune o solutie care sa fie viabila.

Incep eu:

Background-ul meu: Nu am silueta ideala, dar am o conditie fizica foarte buna si rezistenta. Fac sport mult in casa, ridic greutati, antrenamente stil Tabata, antrenamente cu greutatea corpului etc, iar in afara, cand pot, alerg, fac hiking pe munte ore intregi si merg cu bicicleta. In vacanta am reusit sa fac sport (alergat pe langa un lac la orice ora, etc) la liber din cauza gradului de civilizatie din alta tara.

Dorinta mea: vreau sa alerg MULT - voi mentine oricum orice alte sporturi/tipuri de miscare pe care vreau sa le includ.

Problema mea: sunt in Bucuresti, nu am un parc aproape. Alerg numai insotita de prietenul meu, din motive evidente, cred. Cand am alergat odata pe strada, el fiind la vreun km distanta si nu se vedea, a oprit o masina si tipul respectiv a insistat mult timp etc -nu va ganditi ca eram vreo diva, in pantaloni de sport, tricou, toata transpirata si cu casti la urechi.

Solutia: Quarc, te rog.
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Khali:
CezaraCezarului (03 oct 2013), LOREDANA99 (03 oct 2013)
  #2305 (permalink)  
Vechi 03 oct 2013, 12:56:44
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Nu sunt de acord cu opinia, argumentul meu fiind acesta: quarc insista sa scrie aici si sa intre in vorba, dar nu o face pentru ca este un troll; isi doreste sa ajute, insa exista o prapastie intre felul in care exprima aceasta dorinta si stilul de viata al fiecareia dintre noi.
Personal imi exprim dorinta de a crea o punte de comunicare intre noi, toti cei de aici. Viata mea este un joc in care am ales sa nu mai vad problemele, ci numai solutiile si imi doresc ca orice mod de a interactiona sa fie unul constructiv.

Va rog sa ma credeti pe cuvant ca atunci cand esti deschis in opinii, te respecti pe tine si acorzi respect tuturor intotdeauna se va gasi o cale de rezolvare. Daca nu se gaseste, nu inseamna ca ea nu a existat, inseamna ca mintile noastre au refuzat sa o vada.
Sincera sa fiu, nici eu cu a ta. Spre deosebire de tine am incercat sa dialoghez de n ori cu el si orice parere argumentata daca nu corespundea cu a lui nu era buna. Asa ca decat sa ma cert cu cineva, mai bine ii ocolesc mesajele. La fel ar trebui sa faca si cei pe care i-a jignit sau pe care i-a demoralizat in mod constant.

Te felicit daca vei reusi sa construiesti o punte de comunicare, dar eu sincer ma indoiesc ca va aprecia eforturile tale.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui anqutz:
rozica1965 (03 oct 2013)
  #2306 (permalink)  
Vechi 03 oct 2013, 13:07:28
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul

Sincera sa fiu, nici eu cu a ta. Spre deosebire de tine am incercat sa dialoghez de n ori cu el si orice parere argumentata daca nu corespundea cu a lui nu era buna. Asa ca decat sa ma cert cu cineva, mai bine ii ocolesc mesajele. La fel ar trebui sa faca si cei pe care i-a jignit sau pe care i-a demoralizat in mod constant.

Te felicit daca vei reusi sa construiesti o punte de comunicare, dar eu sincer ma indoiesc ca va aprecia eforturile tale.
Nu esti de acord cu opinia mea fiindca nu iti place efectiv opinia sau nu esti de acord pentru ca nu ai incredere ca se poate gasi o rezolvare? E o nuanta importanta.

Pentru mine nu este deloc un efort. Este vorba strict de diferenta radicala intre a vorbi (o facem toti) si a comunica (asta nu o fac toti, nu pentru ca nu pot, ci pentru ca nu stiu sau, cand afla cum, daca stiu pentru ei insisi, cand intalnesc pe cineva care nu stie, considera ca au dat de un zid doar fiindca nu au gasit puntea de legatura).

Nu as continua insa discutia aici, pentru ca nu vreau sa fiu off topic.
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2307 (permalink)  
Vechi 03 oct 2013, 13:28:06
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Nu esti de acord cu opinia mea fiindca nu iti place efectiv opinia sau nu esti de acord pentru ca nu ai incredere ca se poate gasi o rezolvare? E o nuanta importanta.

Pentru mine nu este deloc un efort. Este vorba strict de diferenta radicala intre a vorbi (o facem toti) si a comunica (asta nu o fac toti, nu pentru ca nu pot, ci pentru ca nu stiu sau, cand afla cum, daca stiu pentru ei insisi, cand intalnesc pe cineva care nu stie, considera ca au dat de un zid doar fiindca nu au gasit puntea de legatura).

Nu as continua insa discutia aici, pentru ca nu vreau sa fiu off topic.
Pentru ca nu cred ca se poate gasi o rezolvare. Multumesc pentru explicatie, am facut o facultate intreaga pentru asta si ma simt de-a dreptul jignita. Intr-adevar, nu as vrea sa continui aceasta discutie, iar off topic suntem de multicel. Cam de cand a aparut el in acest subiect.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui anqutz:
rozica1965 (03 oct 2013)
  #2308 (permalink)  
Vechi 03 oct 2013, 13:56:38
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul

Pentru ca nu cred ca se poate gasi o rezolvare. Multumesc pentru explicatie, am facut o facultate intreaga pentru asta si ma simt de-a dreptul jignita. Intr-adevar, nu as vrea sa continui aceasta discutie, iar off topic suntem de multicel. Cam de cand a aparut el in acest subiect.
Chiar sper sincer sa nu crezi ca am intentionat o jignire la adresa ta.
Stiu ca pe forum lasam "urme", pentru ca, si eu la randul meu, citesc postarile membrilor scrise acum mai multi ani, aici sau pe alte forumuri.
Eu, cand scriu ceva, ma gandesc mereu ca vor exista alti oameni care vor citi dupa mai mult timp -si prin asta nu ma refer la interlocutorul de moment, care sunt ferm convinsa ca e documentat si bine intentionat, la randul lui- care poate nu ar intelege replica mea daca nu as explica, mai ales ca in scris tonul poate fi interpretat gresit.

Poate gresesc, dar parca imi amintesc ca ii spuneai odata lui Quarc ca nu ar trebui sa vorbeasca daca nu stie background-ul tau, nu aveam de unde sa stiu ca ai facut o facultate de comunicare, in primul rand, iar in al doilea, poate nu au relevanta studiile facute in acest context, pentru ca exprimam opinii de orice natura, pe care le are orice om.

Marturisesc insa ca as fi fost chiar curioasa - cu cele mai bune intentii posibile, stiu ca nu se simte tonul meu, de asta precizez- sa aflu care e raspunsul care vi se dadea cand se aducea in discutie o problema reala de comunicare intre oameni. Cum e cea de acum. Pentru ca teoria exact aici se pune in practica, in viata de zi cu zi, cu oamenii de fiecare zi, cu studii sau fara, cu niveluri diferite de intelegere. Nu se poate sa vi se fi spus ca nu exista o rezolvare, ar fi exact opusul scopului facultatii.

Imi cer scuze pentru situatia creata si imi pare rau de acest off-topic indelungat, insa ar fi pacat sa nu clarificam lucrurile, pentru a se intelege ca nu erau rele intentii din partea nimanui. Eu de-asta si scriu pe aici, nu ca sa ma citesc scriind, ci ca sa fac schimb de idei si ca sa invat de la ceilalti, care vad lucrurile dintr-o alta perspectiva decat a mea.
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Khali:
laurra (04 oct 2013), LOREDANA99 (03 oct 2013)
  #2309 (permalink)  
Vechi 03 oct 2013, 14:30:49
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi

M-am simtit jignita pentru ca am incercat sa comunic si sa vorbesc cat se poate de omeneste, dar de fiecare data am terminat conversatia prin a ma simtit de parca am fost luata peste picior. Am incercat de mai multe ori, dar am ajuns la concluzia la un moment dat ca imi risipesc putinul timp pe care il petrec aici incercand sa conving o peroana ca tonul face muzica si ca sunt de acord cu anumite chestii, dar altele trebuie privite in perspectiva si e imposibil sa convingi un om cu argumentul "pentru ca asa e mai bine, stiu eu pt ca sunt mai tare decat tine, pt ca eu alerg si nu ma ingras in vacante". Asa ca solutia pe care eu o vad acum, dupa mai multe luni si nenumarate interactiuni in care eu aduceam argumente si mi se inchidea gura cu altele, este sa ignor si sa imi indrept energia spre fetele care cu adevarat vor ajutor si care sunt dispuse sa asculte si alte argumente chiar daca sunt in dezacord cu ele.
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui anqutz:
laurra (04 oct 2013), LOREDANA99 (03 oct 2013), rozica1965 (03 oct 2013)
  #2310 (permalink)  
Vechi 03 oct 2013, 14:32:18
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi

Si eu am inteles bunele-intentii ale lui Quarc, nu imi displace faptul ca isi exprima opinia si ca incearca sa ne arate ca de fapt solutia salvatoare este sportul. Este intr-adevar putin rigid in exprimare si poate si in gandire...ii cam place sa se contrazica si sa aiba intotdeauna dreptate

Imi place jocul propus de Anca. Intru si eu in el...Background-ul meu: Nu sunt grasa, dar nici tonifiata, am tendinta de ingrasare si pentru a ma mentine la o greutate normala mananc destul de selectiv. Locuiesc intr-un oras mic in care nu am sala de fitness si nici vreun parc mare in care sa alerg. Am acces pe stadionul orasului de primavara pana toamna (cu exceptia zilelor ploiase, cand administratorul nu ne lasa sa alergam acolo pt ca distrugem gazonul). Imi place sa alerg si sa merg cu bicicleta, work-out-urile facute in fata calculatorului ma plictisesc, dar reprezinta solutia salvatoare pe perioada iernii. Imi doresc sa ajung sa fac constant un sport care sa-mi placa, sa devin tonifiata si sa-mi permit sa-mi satisfac si unele placeri culinare, avand in vedere ca sunt gurmanda ...astept solutii reale
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 768 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
laurra (04 oct 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
aerobic, anonimi, bicicleta, calorii, cardio, clubul, dieta, fitness, jogging, putini, sanatos, slabit, sport, sportaholicilor


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Zacusca de casa are mai multe sau mai putine calorii decat cea din magazin? bruneta88 Calorii, lipide, proteine, glucide, vitamine si minerale in mancaruri 2 04 mar 2011 20:27:30
Cei cu o greutate mai mare slabesc mult mai repede decat cei cu o greutate aproape de normal? cyberangel Pregatirea pentru slabire 7 29 nov 2010 03:00:35
Stagnare-mai mult sport sau mai putin? Florea Andreea Am nevoie de ajutor! 9 17 sep 2010 07:58:14
Cum sa mananci mai mult si sa cantaresti mai putin!!! mvthebest Pregatirea pentru slabire 0 27 iul 2010 14:37:28
Care ingrasa mai mult: Mamaliga sau painea? mvthebest Am nevoie de ajutor! 8 14 mar 2010 23:30:54

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole