Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2951 (permalink)  
Vechi 03 aug 2010, 10:03:18
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de bety Vezi mesajul
buna si bine v-am gasit..........ma alatur si eu acestei categorii de varsta,,,,,,
cum vad ca multe dintre voi au reusit sa slabeasca astept sfaturi..........eu am multtt de slabit.......si vreau sa scap si de celulita.......
Buna si bine ai venit Bety ! Am reusit sa slabim si o sa reusesti si tu daca ramai langa noi ! Te asteptam in fiecare zi aici ,sa ne dai raportul,la ce papi,cat sport faci...asa putem sa te ajutam mai bine !


Citat:
Anterior postat de bety Vezi mesajul
multumesc. pai pana acum am tinut 2 diete .....una pe baza de orez ( 3 saptamani )si cea cu ciorba de varza ( 1 saptamana ) iar de azi nu mai tin nici o dieta.am renuntat la dulciuri, sucuri,prajeli,paine .
de mancat.........imi plac salatele........de ex azi de dimineata am mancat un ou fiert ,la pranz imi voi face un file de peste pangasius pe gril cu o salata de rosii si poate si o ceapa......iar diseara un iaurt de baut ( de 1.7 % grasime ) imi calculez caloriile sa nu consum mai mult de 1000.
ca sport pana acum am facut exercitii ptr fiecare zona a corpului ( cate 8 minute ptr fiecare) fund,abdomen.picioare si brate . iar aseara am facut ptr prima data tae-bo care ma incantat am facut 25 de minute. iar azi am descoperit si zumba....care la fel imi place.......cred ca voi face alternatic aceste 2 . o zi una o zi alta. si merg si mult pe jos, nu in fecare zi dar cand merg ......merg si cate 2-3 ore.
astept sfaturi daca este bine ceea ce mananc........si cu sportul....
Ce bine ca ai renuntat la dulciuri,sucuri si prajeli !
La ce ai scris ca papi mie mi se pare putin ! Stiu ca nu e bine sa papi sub 1000 de calorii...,dar tu stii mai bine cum te simti si cat poti sa papi ! Si iti cunosti corpul mult mai bine decat noi ! Felicitari pentru sportul facut !
Ai avut rezultate cu dietele ce le-ai tinut ? Sunt tare curioasa !
Sper sa nu te superi pe noi daca te certam si sa nu pleci ,nu vrem sa fim rele prin ce o sa spunem ,noi iti spunem ce si cum si tu alegi ce este mai bine pentru tine ! In casuta aici regula nr 1 este sa nu ne suparam una pe alta.O zi buna iti doresc !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2952 (permalink)  
Vechi 03 aug 2010, 10:11:34
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de Narawen Vezi mesajul
buna!am lipsit ceva vreme dar m-am intors cu forte noi. Observati ceva schimbat?
Buna Meda ! Ne-a fost dor de tine ! Sper ca esti bine dupa infectia la rinichi care ai avut-o si de acum te tii de dieta serios ,am citit ca nu ai papat dulciuri...foarte bine si din cate am inteles ai si scazut cevadaca da felicitari,dar spune si cat sa stim si noi ! Imi pare rau ca te-ai necajit la licenta cu profesorii,2 ti-au dat 10 si unul 7 .stiu ca nu este corect dar asta este viata,trebuie sa mergem mai departe ! Pupici dulci !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2953 (permalink)  
Vechi 03 aug 2010, 10:12:32
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de bety Vezi mesajul
multumesc. pai pana acum am tinut 2 diete .....una pe baza de orez ( 3 saptamani )si cea cu ciorba de varza ( 1 saptamana ) iar de azi nu mai tin nici o dieta.am renuntat la dulciuri, sucuri,prajeli,paine .
de mancat.........imi plac salatele........de ex azi de dimineata am mancat un ou fiert ,la pranz imi voi face un file de peste pangasius pe gril cu o salata de rosii si poate si o ceapa......iar diseara un iaurt de baut ( de 1.7 % grasime ) imi calculez caloriile sa nu consum mai mult de 1000.
ca sport pana acum am facut exercitii ptr fiecare zona a corpului ( cate 8 minute ptr fiecare) fund,abdomen.picioare si brate . iar aseara am facut ptr prima data tae-bo care ma incantat am facut 25 de minute. iar azi am descoperit si zumba....care la fel imi place.......cred ca voi face alternatic aceste 2 . o zi una o zi alta. si merg si mult pe jos, nu in fecare zi dar cand merg ......merg si cate 2-3 ore.
astept sfaturi daca este bine ceea ce mananc........si cu sportul....
Bety meriti bataie la fundul gol..dietele tinute de tine sunt foarte rele pt.sanatate,iar dupa ce te lasi de ele te ingrasi automat la loc...am inteles ca vrei sa slabesti 4 kg pe luna,poti sa manaci in jur de 1100 calori,asa reiese din calculul caloriilor,e bine sa nu papi sub 1000 de calori..ma bucur ca ti-a venit mintea la cap si acum vrei sa papi sanatos....daca vrei intra pe pagina mea in a doua pagina am postat o adresa, mes.e de la Emy,intri acolo si gasesti multe filmulete tae -boo..bafta multa in tot ce faci si ma gasesti in casuta...
  #2954 (permalink)  
Vechi 03 aug 2010, 10:14:21
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Buna Meda ..pe unde ai umblat? asteptam sa ne povestesti...
  #2955 (permalink)  
Vechi 03 aug 2010, 10:16:05
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Fulgule ce bine ca avem vesti de la Emy,sa o pupi din partea mea cand vorbesti cu ea si transmitei multa sanatate...cine conduce cand vine in taa daca sotul ei e cu piciorul rupt...?
  #2956 (permalink)  
Vechi 03 aug 2010, 10:23:07
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fulgule ce bine ca avem vesti de la Emy,sa o pupi din partea mea cand vorbesti cu ea si transmitei multa sanatate...cine conduce cand vine in taa daca sotul ei e cu piciorul rupt...?
Nimeni Angela ,ea nu are carnet ,o sa va anunt eu mereu ! I-am transmis de la toate fetele stai linistita ! Cred ca o sa vina cu avionul ,inca nu sunt siguraca am vorbit asa multe si vroiam si repede ,am avut o limbarita si o viteza la vorbit ca nu apuca una sa termine ca cealalta deja incepea ! Oricum ne asteapta la ea in vacanta cand o termina casuta ! Are mult de lucru ca oamenii nu se tin treaba,multi sunt in concediu..
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2957 (permalink)  
Vechi 03 aug 2010, 10:26:55
symonycy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iun 2010
Locaţie: Nürnberg, Germania
Vârsta: 46
Date: 158cm, 57.3kg
Mesaje: 2.128
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Hallo, fetele frumoase!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rosa, LA MULTI ANI, sa fie sanatoasa si numai de bucurii sa aibe parte in viata!!!!!!!!!!!!! O pup mult, mult de tot!!!!!!!!!!!
Emy, incet-incet termini treaba si vii in Romania.....ai grija de tine si insanatosire grabnica sotiorului!!!!!!! Pup iu!!!!
Bety, bine ai venit aici!!!!!!
Fetele, va pup pe toate si va doresc o zi placuta!!!!!!
__________________
Jurnal Symonycy Jurnal SYMONYCY
symonycy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1818 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1301 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2958 (permalink)  
Vechi 03 aug 2010, 10:32:40
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Gata fetele dragi ies linistita ca am vorbit cu Emy si merg la treaba,ca am multa,am cam lenevit pana acum ! Sper sa mai pot intra mai tarziu ! Va pupacesc pe toate si aveti grija de voi ! Pentru toate fetele !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2959 (permalink)  
Vechi 03 aug 2010, 10:39:24
symonycy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iun 2010
Locaţie: Nürnberg, Germania
Vârsta: 46
Date: 158cm, 57.3kg
Mesaje: 2.128
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Gata fetele dragi ies linistita ca am vorbit cu Emy si merg la treaba,ca am multa,am cam lenevit pana acum ! Sper sa mai pot intra mai tarziu ! Va pupacesc pe toate si aveti grija de voi ! Pentru toate fetele !
Spor la treba, Fulgule!!!!!! Ma bucur ca te simti mai bine!!!!!! Ai grija de tine!!!!!!.....ce bine ca ne-ai dat vesti de Emy.....pup iu!!!
__________________
Jurnal Symonycy Jurnal SYMONYCY
symonycy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1818 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1301 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2960 (permalink)  
Vechi 03 aug 2010, 11:09:57
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Roxi,te pup,sper ca si tu esti bine
Pup si eu... sunt bine..dar am multa treaba ..si nu mai apuc sa vorbesc cu voi atat cat as vrea.
Citat:
Anterior postat de rosalinda Vezi mesajul
Bine v-am regasit !
Sa dau raportul - petrecerea fetei mele va fi maine - toate prietenele ei pe care le-a sunat sunt plecate asa ca va avea invitate doar pe verisoarele ei - le duc la film, pe urma acasa, fac pulpe pui (gen KFC), tortul iar seara petrecere in pijamale cu - program SPA - adica le pun parul pe bigudiuri, oja (speciala pentru copii- se ia la spalat imediat) si vor sa le fac si masaj.
Tortul l-am comandat - mascota imbracat in frisca (initial trebuia sa fie martipan dar s-ar razgandit), decorat cu trandafiri si ciocolata.
Am pregatit decoratiunile, trebuie sa mai iau lumanarea si artificii.

Sotu` trebuia sa mearga la un control medical, dar am decis sa treaca ziua fetitei si pe urma. Dupa mine a facut o hernie si cel mai probabil va trebui sa fie operat. Voi sti mai multe miercuri.
La multi ani fetitei Rosa!
Multa sanatate sotului!
Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
saluatre fetele mele.cefaceti?eu am avut multa treaba si stresanta si nu am ami intrat.mi-a fost tare dor de voi.acum sunt mai bine canu prea am fost.am avut niste zile stresante si ete cantarul meu acum a ajuns la 59.7kg.v-am zis eu ca daca imi pacalaesc corpul ca e la mentinere ami slabeste.in rest acum sunt bine.
roxi tu esti bine?

daca am uitat pe cineva si sigur ma uitat imi cer csuze si va pup pe toate de o mie de ori.stiti ac fiecare aveti cate un loc bine pus de o parte in inima mea.tare dor mi-a fost de voi.
Servus Oana..felicitari pt slabit!!!
Sunt bine..dar cred ca o sa intru tot mai rar pe aici..nu mai am timp.
Citat:
Anterior postat de mardug Vezi mesajul
Buna ziua. Aceeasi problema cu kilogramele o am de mult timp. Mai exact dupa ce am ramas insarcinata. Am avut o perioada cand am slabit in jur de 20kg , acest lucru s-a intamplat datorita faptului ca am luat pilule de slabit si bineinteles ca apoi acele kg au revenit. Acum imi doresc sa slabesc fara ajutorul pilulelor si fac acest lucru cu dieta hipocalorica, Sper sa mearga.
Servus Mardug..care e numele tau?Ca nickul e cam greu de retinut.
Bine ai venit. E f bine ca nu mai iei pastile..cu putina atentie la ce papi si ceva sport..o sa slabesti.
Te asteptam zilnic pe la noi.
Citat:
Anterior postat de rosalinda Vezi mesajul
Fetelor sunt un car de .
Saptamana trecuta m-a sunat un var sa ma intrebe daca am cumva un pat pliant si daca pot sa il imprumut cateva zile. Eu, fata buna si saritoare - da, sigur, vino sa-l iei.
L-am dat si dupa ce l-a pus in masina a zis ceva de genul "n-am mai pomenit asa ceva, nu te interneaza daca nu ai pat". Mi-a cazut fata, ca nu m-am gandit ca ar putea sa duca patul ala intr-un spital. Il intreb daca el sau sotia au probleme de sanatate si imi spune ca nu, ca ajuta pe cineva. Eu legata la gura nu zic nimic.
Ii povestesc sotului ce si cum, si el imi spune - daca l-a dus intr-un spital, sa-l lase acolo, ca la noi in casa nu mai bagam patu` ala.
Si eu si sotu` avem ceva fixuri cu toate cate se intampla prin spitale - germeni, stafilococi si alte altea.
Acu` ma suna varu` ca vine sa aduca patu`. Ce sa fac ?! Ca nici nu vreau sa ma cert cu el, dar pe de alta parte sunt suparata ca nu mi-a spus de la inceput pentru ce ii trebuie, ca nu il dadeam, preferam sa-i dau bani sa sa-l trimit sa cumpere unul din ala de campanie. Asta pe care il aveam eu era ceva de genul asta si il folosisem o singura data.
Chiar nu stiu ce sa fac cand vine.
Am vazut ca intre timp s-a rezolvat. Normal era sa spuna pt ce ii trebuie.Eu nu il mai bagam in casa..dar daca spui ca nu a fost folosit..
Citat:
Anterior postat de symonycy Vezi mesajul
Fetele, plec la alergat....pe mai tarziu!!!!!
Mama ce va tineti voi de sport..bravos!
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
fetele am venit sa ma laudati , am facut primele 30de min din 30 days shred si no more touruble zone ale lui jillian michaels, in total 1 ora si 30 de min de sport. curgeau si curg apele pe mine ca si dupa dus . am vazut niste trnsformari spectaculoase cu progamele astea ... sa vedem
Tocmai ce spuneam..bavo pt sport..esti de admirat Anes!
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
eu cam fac gimnastica zilnic ...dar in seara asta m-am autodepasit cu cele 90 de min. si exercitiile sunt destul de grele, mie mi se par mai grele decat zumba
Inca nu stiu cu ce se mananca ..dar il dau si eu jos acum..daca zici ca e mai greu ca zumba..
Citat:
Anterior postat de symonycy Vezi mesajul
Roxyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy...........mai faci multa treaba???
Am facut ..si mai am ..nu intru in amanunte ca nu e timp...pup si o zi faina.
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
fiti atente ce am facut eu azi:
m-am trezit la 8 am dat papa la cel mic si m-am culcat inapoi
si m-am mai trezit la 10.30....dupa am plecat la soacra-mea sa-l duc pe cel mic..... la 12 ieram pe plaja
am plecat la 3 ...am venit acasa... dus ...plecat la soacra ... mancat ou si vinete
venit acasa ..treaba... la 7 plecat la sala, facut o ora gim si tras de fiare
...... papat peste si prima mea inghe de pe anul acesta
Un program fain Cris...sala..mare..ma bucur pt tine.
Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
felicitari si tie
vai,ce ma bucur ca v-am gasit fetelor!!!!
este foarte constructiva aceasta casuta
hai sa ma laud si eu:azi am facut :zumba express -20 min; ex. pt abdomen 20 minute; start walking -5 mile-68 minut
Nico draga..vad ca fetele te influenteaza pozitiv..succes!
Citat:
Anterior postat de madyk Vezi mesajul
buna seara slabutelor, cred ca ma-ti si uitat de cand nu am mai intrat pe aici
a fost foarte bine la mama acasa, m-am plimbat mult, dar din pacate nu am mai slabit
o sa citesc cate ceva din urma dar nu cred ca apuc sa citesc tot
Servus Madyk...punct si de la capat!
Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Buna slabutelor am intrat numa sa va salut si sa va pupicilesc, sa nu ma dati iar disparuta. Nu ma smt deloc bine am racit mai rau decat credeam- n-am dispoz de nimic-doar sa zac in pat,nici macar tele, maine sper nu si poimaine stau acasa c-am adeverinta de la urgente. Noapte buna
Multa sanatate Caro..sper ca iei ceva pastile.Pup.
Citat:
Anterior postat de rosalinda Vezi mesajul
Fetele am ajuns slabuta cu vechime ! Zici ca ma castigat marele premiu la loto !.
Bravo pt noua titulatura!
Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
Anes draga ,am zis o seara placuta pt ca la mine e seara noapte e pe la 1.00 ,cam aia e ora mea de culcare
acum trebuie sa termin pofta sotului:dovlacel cu maioneza
are pofte ,cred ca e insarcinat,in loc sa raman eu insarcinata(lucram la asta)cred ca a ramas el ;am fiert dovlacelul ,am facut maioneza acum astept sa se raceasca putin sa pot sa-l toc si...gata
pe la 01.00 -02.00 ajung si eu in pat
va si va doresc noapte buna!
Nico, vad ca si tu ai un program incarcat..te iei dupa ANgela?
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata fetele mele dragi ! Am vazut ca aseara ati avut chef de vorba pana tarziu ! Merg sa citesc ! O zi buna va doresc ,eu sunt obosita dar in rest ma simt bine ,nici raceala nu vrea sa stea la mineasa ca ma simt din ce in ce mai bine si pot sa-mi fac treaba bine si repede ! Fetele azi la mine se anunta iar canicula ! Sa aveti grija cu soarele,ca am vazut ca anunta la tv mereu,asa ca eu o sa raman alba ! Eu sunt mai sensibila! Dar cred ca o sa ma bronzez organic !
Servus Fulgule ..vad ca te simti mai bine...ma bucur. Lasa bronzatul organic..trebuie sa mergi la injectie.
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Neata fetele mele dragi...sa aveti o zi fumoasa ,pe placul vostru..
Astazi e foarte cald .... ma coc pur si simplu la ora aceasta...nu vreau sa ma gandesc ce-o fi pe la pranz...
Servus ANgela..ieir ai avut o zi frumoasa .
Azi iti doresc una racoroasa.
Citat:
Anterior postat de bety Vezi mesajul
buna si bine v-am gasit..........ma alatur si eu acestei categorii de varsta,
cum vad ca multe dintre voi au reusit sa slabeasca astept sfaturi..........eu am multtt de slabit.......si vreau sa scap si de celulita.......
Buna Bety ...bine ai venit!
Citat:
Anterior postat de bety Vezi mesajul
multumesc. pai pana acum am tinut 2 diete .....una pe baza de orez ( 3 saptamani )si cea cu ciorba de varza ( 1 saptamana ) iar de azi nu mai tin nici o dieta.am renuntat la dulciuri, sucuri,prajeli,paine .
de mancat.........imi plac salatele........de ex azi de dimineata am mancat un ou fiert ,la pranz imi voi face un file de peste pangasius pe gril cu o salata de rosii si poate si o ceapa......iar diseara un iaurt de baut ( de 1.7 % grasime ) imi calculez caloriile sa nu consum mai mult de 1000.
ca sport pana acum am facut exercitii ptr fiecare zona a corpului ( cate 8 minute ptr fiecare) fund,abdomen.picioare si brate . iar aseara am facut ptr prima data tae-bo care ma incantat am facut 25 de minute. iar azi am descoperit si zumba....care la fel imi place.......cred ca voi face alternatic aceste 2 . o zi una o zi alta. si merg si mult pe jos, nu in fecare zi dar cand merg ......merg si cate 2-3 ore.
astept sfaturi daca este bine ceea ce mananc........si cu sportul....
Cele 2 diete pe care le-ai tinut nu sunt bune. Dai jos ..dar pui la loc rapid . E bine daca faci sport(zumba e si preferatul meu)..si incearca sa numeri caloriile si sa papi sanatos.1000 cal/zi e prea putin ..la un mom dat corpul se va obisnui cu cantitatea si nu vei mai slabi ..si daca vei mai scadea din calorii..te vei ingrasa. E un articol pe tema asta pe site..Incearca un 1300/zi
Mai vorbim si succes!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele nu am rezistat si am sunat-o pe Emy! Am vorbit cu ea 19 minute si ceva ! Asa ca va aduc vesti,este bine si ea si sotul,sotul sta acasa 1 luna ca si-a rupt piciorul in doua locuri,Emy alearga saracuta peste tot si este un pic suparata ca nu-i ies toate planurile ! Multe acte ...se pregatesc si pentru plecarea in Romania ...are o perioada aglomerata rau ,la fix am prins-o ca tocmai vrea sa iasa ! Va pupaceste pe toate si va duce dorul ! O mai sun zilele astea si va tin la curent !
Ma bucur ca ai vesti de la Emy..draga de ea..normal ca nu mai are timp sa intre aici. Sa o pupi si sa-i transmiti ca o iubesc si multa sanatate sotului.
Citat:
Anterior postat de Narawen Vezi mesajul
buna!am lipsit ceva vreme dar m-am intors cu forte noi. Observati ceva schimbat?
Servus Meda...
Ai schimbat ceva la ticker? Scuze..dar nu mai stiu cat arata data trecuta ..intra mai des pe la noi.

Fetele ..trebuie sa plec. O zi frumoasa...dietetia si cu sport...fara neplaceri si necazuri si cu multa sanatate.
Ne auzim...atunci cand ne vom auzi.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, fitness, kilograme, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce inaltime ai vrea sa ai? Slabuta Despre noi, ... femeile 42 08 iun 2013 09:46:18
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Vreau sa slabesc 30 kg anonima Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 68 01 iun 2011 17:12:57
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole