Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3311 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 11:52:02
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Fete dragi, va urez tuturor un weekend minunat!>:d<>:d<
Multumesc Emy!
sa ai o zi frumoasa! Cafeaua eu o savurez la orice ora.
feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3312 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 11:52:39
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
eu am facut 15 minute de zumba
acum merg la bucatarie. am supa, iahnia de fasole pe aragaz.duap ce termin si cu curatenia o sa bag 20 minute de bicicleta. sper sa ma lase Razvan (acum face nani). Bianca a dansat cu mine, mai bine spus am topait amandoua.face si la gradi dansuri si ii place sa danseze.
Ce bine ca ai apucat sa faci ! Si tu esti harnicuta azi ! Mai da ce fete suntem noi aici una si una ! Sa ai spor la treaba si la pedalat si celei mici multi pupici sa-i dai ca este o dulcica,danseaza ea cu mamii ,o sa o ajute mult ca face miscare de mica ,se dezvolta altfel !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3313 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 11:56:14
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Ce bine ca ai apucat sa faci ! Si tu esti harnicuta azi ! Mai da ce fete suntem noi aici una si una ! Sa ai spor la treaba si la pedalat si celei mici multi pupici sa-i dai ca este o dulcica,danseaza ea cu mamii ,o sa o ajute mult ca face miscare de mica ,se dezvolta altfel !
pai cu o mama sportiva, fata nu are cum sa iasa altfel
feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3314 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 11:58:19
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Baiatul meu vrea sa merg cu el la sala ,nu stiu ce sa fac ,sa renuint la aerobic si sa merg la sala? Si eu vreau sa pedalez vreo30 min. azi.
Aly eu daca as fi in locul tau as merge ! Dar numai daca iti place si nu ai probleme de sanatate,si te invata cineva acolo,ca eu mergeam dar aveam si antrenor personal care nu se dezlipea de mine si imi zicea ce si cum sa fac ,dar il plateam separat de abonament,asta pana cand am invatat bine ce si cum trebuie sa fac ,cate serii,in ce zile...dupa aceea mergeam zilnicdimineata la munca si imi luam echipamentul cu mine si de la munca direct la sala ! Si asa am tinut-o ani buni si acum as merge dar imi este urat singura ,nu ca nu mi-as face prieteni acolo ,dar parca cu atatea probleme nu mai imi arde ! Asa acasa de bine de rau ,ma urc pe aparat si fac !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3315 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 12:05:30
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Da iubita ,cred mi s-a odihnit creierii,cu toate ca al ei ma suna non stop sa-i spun unde este...dar nu tine cu mine ! Mi-am dat tel pe silent si nu mai imi fac perobleme ! Sta pe la usa si bate ,crede ca este in casa cu mine,de aceea am dus-o aseara repede la tara ca stiam ce o sa urmeze ,il mai las sa fiarba si cand vine al meu de la cafeaua cu baietii il las in casa sa se convinga ca nu este sa ne lase in pace !
Ce vrednicuta esti tu azi mai Aly meu ! Pup eu unde doare spatele si gata trece !
[/QUOTE]

Fulgutz, sper ca nenea asta nu e violent, sa intre peste tineca am mai cunoscut deastia, si mai ales daca are probleme cu dr. mai bine il chemi pe al tau..
[/COLOR]
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3316 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 12:08:26
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Multumesc Emy!
sa ai o zi frumoasa! Cafeaua eu o savurez la orice ora.
Feli, eu de felul meu nu beau cafea, dar aici cu voi virtual beau.. culmea ca-mi place f mult mirosul de cafea, dar ma ia imediat greata daca beau putina
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3317 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 12:10:40
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Fetelor, am pus o poza la album .
e surpriza !
ca sa vedeti ca fata mea este sportiva ca mami.
feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3318 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 12:48:31
cris17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
multumsc Cris ! pe unde ai umblat, nu te-am mai vazut pe forum ? sunteti ok? ce fac ingerasii ?
Totul e bine, dar m-am enervat ca de cate ori scriam, ca o sa fac asta si ailalta, se ivea altceva si se ducea naibi tot
Si pe langa chestia asta, nu stiu ce capcaun s-a aciuat pe la casa mea si-mi mananca timpul , nu mai apuc sa deschid calculatorul

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor , sa aveti un sf de saptamana placut su cu realizari!!!!!!!!!!!!!

eu asa o sa relaxez azi, dar cand o sa adoarma copilasii ca sa pot sta fara griji .
Aaahhhh...deja ma vad in cada aia, singurica...relaxata.....nici o miorlaiala care sa ma scoata din apa....
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Weekend placut fetele mele dragi ! Ce bine am dormit,prima noapte linistita,fara telefoane....acum pap cereale si scriu cu voi,acum 1 ora am baut un pahar cu suc de mere ,si am facut 30 minute tae-bo ,azi nu stiu ce program am,al meu a iesit la cafeaua de sambata cu baietii si o sa dureze ,cred ca o sa bag ceva la spalat si ma apuc si de calcat ! Nu sunt multe . Mancarica nu stiu ce sa fac azi ? Sa vad ce zice ingerasul cand vine ! Merg sa mai citesc din urma !
SI eu m-am asezat la calc, in speranta ca-mi vine ceva inspiratie in privinta gatitului
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Roxy lasa ca ne prinde bine sa stim tot ! Stii ca asa sunt si eu ! Sa vezi pe unde imi nag nasul ! Si al meu zice doamne dar nebuna esti nu mai umbla la ele ! De exemplu acum 3 zile lustra noastra din sufragerie este cu sensori si ramasese stinsa nu se mai aprindea ,nu ai fi vrut sa ma vezi cat am putut topaii 15 minute ca nu ajungeam la ea ,dupa am dat-o jos si eram in fund in mijlocul camerei si demontam toate spoturile pe rand ! Nici eu nu stiu ce i-am facut dar cand am montat-o mergea ! Si al meu ,mai da buna esti si daca ma pui sa o mai fac o data nici nu stiu ce a avut !
Si in privinta asta semanam nu am rabdare sa astept cheful altcuiva sa mestereasca, sau sa stau sa ma rog. Pun mana si rezolv.
Prima broasca am demontato si montato la loc, pe la 13 ani, ca rupsese fratiorul meu cheia in ea si nu vroiam sa afle tata, ca o incasa

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Am citit din urma si acum sa va povestesc despre ziua mea mirifica de ieri...la serv.totul in regula dar ocupata nu am reusit nuci macar sa va citesc...in jur de ora 14 am mers la mama la pensiune am papat la ea ne-a facut legume inabusie,ceapa,ardei,ciuperci,castraveti murati,nici nu stiu ce ear pe acolo mie si celei mari...am mers acasa pus sarmalele la fiert pana am scuturat si intins la loc covoarele vechi pe hol...la oea 17 trebuia sa vina meseriasul...am oprit sarmalele l-am sunat pe mes.nu era in zona cu semnal,lasat casa cu cheia in usa,inchis doar poarta,mers la vecina sa-i spun ca daca vine mes.sa-i deschida plecat la cumparaturi...am trecut sa lasam masina la spalatorie pana am intrat noi la un depozit de materiale....stat la spalatorie vreo ora si ceva,intre timp l-am sunat pe meserias mi-a spus ca deja a ajuns ...plecat de la spalatorie....mers la alt depozit,la primul nu avea lavabil bun...sun pe meserias si-l intreb daca (a aparut un lavabil parfumat cu colagen,nu pot da nume cred)lavabilul x e bun imi spune ca da si ca el a terminat...ii spun cred ca ai astupat coltarele de la geam si nu se mai vede metalul....raspunsul lui...dar ati spus ca va grabiti eu am facut sa termin...am zis ca explodez...m-am infutiat urat de tot la el si i-am spus acum ce vrei cat mi-ai cerut atat ti-am dat spunandu-ti ca vreau lucru de calitate,nu am comentat,acum ce vrei sa platesc alt meserias sa termine ce ai inceput tu..mi-a spus ca vine luni si o luam de la inceput din nou .... asta e....si cum nu era de ajuns merg la cumparaturi la plus ,pun in cos ,merg la casa 200 lei de plata ii dau cardul incearca o data n merge,a doua oara nu merge....imi spune merge-ti la alta casa la aceasta nu merge cardul..asta dupa ce am stat la o coada pe putin 25 minute...zici ca sunt tampiti din cate case sunt mergeau doar doua...ii spuin bine dar sper sa nu stau din nou la coada aceasta era o coada la care el imi spune nu...ma duc si bineinteles ca toti aveau marfa pusa pe banda...i-am lasat carutul si le-am spus nu multumesc...eu nu m-ai stau la coada aceasta,chiar nu am timp de pierdut..... acum trebuie sa ies incep sa zugravim camera la cea mica....
Singurii meseriasi in care am incredere, ca-mi fac treaba cum vreau eu, sunt EU si fratele meu .
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Cris ,zilele trecute chiar vroiam sa intreb de tine ,unde ai disparut atata timp? Sper ca nu ti-ai facut de cap? Ma bucur ca ai revenit.
Nu mi-am facut de cap chiar am dat jos inca 800 gr.
Nu mai am timp asa zboara zilele aseta...

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Da Felicia ,ti-am zis de ieri,nu ma mai cantaresc acum , dar voi fi atenta la tot ce mananc. Ce-mi place sa mut tickerul in jos.
Fulgutei nu-i place . Acum e pe mutat ticherul in sus
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
eu am facut 15 minute de zumba
acum merg la bucatarie. am supa, iahnia de fasole pe aragaz.duap ce termin si cu curatenia o sa bag 20 minute de bicicleta. sper sa ma lase Razvan (acum face nani). Bianca a dansat cu mine, mai bine spus am topait amandoua.face si la gradi dansuri si ii place sa danseze.
Uneori imi pare rau ca nu am avut curaj sa-l dau pe baiatul cel mare la dans (balet), are un talent nativ, dar mintea mea nebuna, vedea doar motive ptr care sa nu fac asta
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Da iubita ,cred mi s-a odihnit creierii,cu toate ca al ei ma suna non stop sa-i spun unde este...dar nu tine cu mine ! Mi-am dat tel pe silent si nu mai imi fac perobleme ! Sta pe la usa si bate ,crede ca este in casa cu mine,de aceea am dus-o aseara repede la tara ca stiam ce o sa urmeze ,il mai las sa fiarba si cand vine al meu de la cafeaua cu baietii il las in casa sa se convinga ca nu este sa ne lase in pace !
Ce vrednicuta esti tu azi mai Aly meu ! Pup eu unde doare spatele si gata trece !
Ai grija, in nici un caz sa nu-i deschizi usa, cat esti singurica, sau doar femei in casa. Si arfi mai bine sa-l anunti pe iubi tau, ca-ti bubuie in usa. Poate chiar la 112, ptr tulburarea linistii publice , ca sa nu pui in pericol pe nimeni, din cei apropiati tie
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Aly eu daca as fi in locul tau as merge ! Dar numai daca iti place si nu ai probleme de sanatate,si te invata cineva acolo,ca eu mergeam dar aveam si antrenor personal care nu se dezlipea de mine si imi zicea ce si cum sa fac ,dar il plateam separat de abonament,asta pana cand am invatat bine ce si cum trebuie sa fac ,cate serii,in ce zile...dupa aceea mergeam zilnicdimineata la munca si imi luam echipamentul cu mine si de la munca direct la sala ! Si asa am tinut-o ani buni si acum as merge dar imi este urat singura ,nu ca nu mi-as face prieteni acolo ,dar parca cu atatea probleme nu mai imi arde ! Asa acasa de bine de rau ,ma urc pe aparat si fac !
Ce as mai trage de mine cu un antrenor personal...

__________________
  #3319 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 12:58:59
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Buna Cris, cum te mai simti
Felicitari pt scadere, se vede ca te tii de treaba
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3320 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 13:02:45
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Felicitari si tie, Ali scumpa, ce ti-am zis eu?sa ma asculti deacumaHai, hai la monty, dar doar daca esti pregatita sufletese, daca nu mai tine personalizata asa, cum faci acum, vad ca ai rezultate

Ma documentez bine inainte ,Emy incep asa usor . Ciupercile umplute cu branza si sunca merg?


Of, mai Ali, eu speram sa fie biine...si acum ce faceti, va opreste din salariu?

Nu Emy,am fost la un inventar unde am fost eu in comisie. Acela nu a iesit. Acum o alta comisie face inventarul la gest. unde sunt eu contabila .Ma plangeam ca nu-mi dau gestiunile dar luni la prima ora le rezolv eu. O data pe an se face inventarul la toate magazinele si gestiunile societatii.


Ce mancare buna azi la tine
Eu m-am decis, de luni intru in curatenie generala(nu imi place cum arata casa), imi pregatesc parterul de iarna, schimb tot, mobile etc..e singurul loc unde am camin, asa ca vrreau sa primesc acolo musafirii in iarna asta, nu cum fac acuma, ii aduc sus la et 1..si et 1 sa-l pastrez numai pt noi.DEci o sa am muuut de facut
O sa o consider sport, ca tot nu mai fac..si cum termin curatenia ma apuc iar de walking si poate si zumba, desi am incercat si sunt ridicola, mai ceva ca un batz
Vreau sa-mi mut tickerul la 57, e limita minima permisa pt inaltimea mea, sa vad cum imi sta si mai slabaAm planuri sa-mi ocup toata iarna, plus ca " voiajurile" mele de vinerea se vor inmulti
Emy si eu ar trebui sa fac o curatenie generala,ieri m-am bagat prin dulapuri ,am pregatit 2 plase cu haine de dat,toata ziua mi-am pierdut-o. Al meu azi a luat una din plase si cand s-a intors acasa si-a adus un tricou inapoi. Mie nu-mi placea tricoul si m-am bucurat ca am scapat de el, dar el l-a observat si s-a intors cu el inapoi.



Aly, eu zic ca mai bine te duci cu baiatu, asa o s afaci cu mai multa ambitie si-i faci si lui o placere
[/QUOTE]
Dar Emy ,m-as duce intr-un fel ca as lucra zonele cu problema ,mi-e teama numai cai poate daca mi-e greu nu fac,la aerobic curg apale pe mine,acolo n-am incotro ma tin dupa profesoara.Sunt asa de nehotarata .Nu stiu care ar fi mai bun.La sala as merge de 3 ori pe sapt. la aerobic merg de 2 ori pe sapt. Tu ce-ai alege?
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
comunitate, diete, femei, greutate, kilograme, prieteni, relatii, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole