Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3411 (permalink)  
Vechi 31 oct 2010, 18:58:43
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

[FONT="Georgia"][COLOR="Green"][SIZE="3"][QUOTE=cris17;385721]
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Pai de asta-ti spuneam de sistemul asta cu fibra optica si oglinzi...ptr iluminatul ziua nici nu pot sa-mi imaginez ca ai de gand sa mergi noaptea de buna voie pe acolo .
SI va costa doar instalatul chestiilor astora, apoi pur si simplu e lumina de afara adusa inauntru prin fibra optica si cu ajutorul oglinzilor directionata spre zonele care te intereseaza
sunt niste filmulete pe net cu asta "Hybrid Solar Lighting". Nu pot sa-ti spun mai multe, ca nu am avut ocazia sa vad sau sa montez asa ceva, dar din ce ne-a prezentat prfesorul la universitate, parea super
MI se pare foarte inteesant. AI vazut Emy?
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul


Pai te cred ca ai adormit, la cat erai de epuizatamaine ce program ai, tot munca?
Mie imi plac prunele si perele, merele nu prea...adica de loc, da ma mai fortez sa le mananc, ca sunt bune pt organismda coapte imi plac mult
ms ca mi-ai zis de ora, uitasem complet
Noapte buna si dulce cu vise calde si pufoase!
Oho da ce-am dormit..dimineata abia m-am ridicat din pat Apoi iar prin curte ..apoi a venit mama lui...si am plecat destul de repede acasa..pe la 3 eram la bv
AM lenevit-o pe aici..si imediat papam de seara...
Sii apoi un film ceva.. Maine trebuie sa ne trezim devreme..treaba ..eu sa gatesc..si sa vedem cum ajungem iar la Busteni sa termine al meu cu tencuiala afara pe unde trebuie reparat si eu curatenie acolo..
Cam asta e..

Apropo ce ciorba sa fac maine? Felul 2 fac mancare de fasole boabe (fara carne)..ca sa pot papa cu muraturi..
Pup Emy

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Buna dimineata!

azi va servesc eu micul dejun. sa -l savurati cu palcere !
o zi asa cum va place
Multumesc pt md..cu iantarziere..da ce sa faci
Citat:
Anterior postat de gavris camy Vezi mesajul
buna dimineata fetelor.cum mai sinteti?im-i pare tare rau ca nu am avut timp sa intru pe saite sper sa nu fiti suparate pe mine.pup
Servus Camy..ce mai faci? Esti bine? Pup si eu..cum sa ne suparam?
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Fetelor, mi-am schimbat ticker-ul
FELICITARI FELICIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna fetele mele dragi am intrat sa va salut si o sa incerc sa citesc daca pot ! Azi o sa fiu iar pe drumuri ,adica la cumparaturi ,am fost si aseara si ne-am mai luat 2 masute negre sa meaga cu fotoliile si cate ceva sa mearga pe masute,lumanari rosii,fructe uscate ...,cumnata inca este la tara ,vorbesc cu ea la telefon din 1 ora in ora ,am vorbit cu mama baiatului si i-am zis sa vina sa-l ia de aici ca nu este bine si sa-l duca in Italia,noi o ducem in Spania si sper sa se rezolve ! Aseara am dormit ca un bebelus ,ce inseamna sa te linistesti sufleteste,ieri am fost si pe la mamii,ma duc si azi si trecem si pe la curte ...zi de plimbareala ,dar macar este pentru mine ,nu pentru altii !
Va pup dulce fetele si o sa incerc sa va si raspund daca pot !
O duminica placuta !
In sfarsit te aud ca esti mai linistita . Ma bucur ca te ocupi si de problemele tale...Pup.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Felicia sa stii ca din cauza stresului ,amandoi ne linistim la cumparaturi,problema este ca sufrageria era ok ,cu tot ce-i trebuie ,dar ni s-a pus pata sa schimbam ,mese ,fotolii,perdele,jaluzele...cu toate ca erau cumparate acum 2 ani cand am renovat casa .
Noi avem dormitorul nostru,dar de cand cu jocurile care le ia al meu nu mai avem loc ,ne-am mutat in sufragerie ca nu era folosita de nimeni,si acum o facem dupa gustul nostru,o alta problema este ca nu stim ce sa facem cu lucrurile ce le scoatem din camera,este o masa foarte mare de sticla ,cred ca se vede prin pozele mai vechi ,am demontat-o ,dar restul...oricum suntem nebuni rau ! Vedem noi !
Mobila noua..bravo voua. Sa le folositi sanatosi. Da cu cea veche ce faceti?
Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Hihi imi place initiativa voastra... asa imi doresc si eu sa merg la cumparaturi cu sotiorul meu si sa luam niste noptiere, si cand o sa avem mai multi bani sa ne schimbam sufrageria bravo voua ca va permiteti si ca faceti ce vreti.
uite iti las si o cafeluta
Servus Iulia..nu am mai vorbit de ceva vreme. Ce mai faci?
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Multumim frumos, arata asa bine! Eu am dormit de la 22 la 9, adica 11 ore!!! Eram franta, ieri am mers la Iasi cu trenul, puiul meu era plecat cu masina in alta parte. M-am trezit la 6,50, am ajuns in Iasi la 9,45. La 9,50 am dat un interviu, apoi am mers la Mitropolie la Sfanta Parascheva, la 12,50 am luat trenul spre Vaslui. La 15 eram in casa, papam pranzul. Mi-au venit si rusii ieri, eram moale moale... Aseara am iesit cu pui 2 ore la plimbare de la 20 la 22, apoi somn tata
Azi ma simt bine, linistita, odihnita, tot molicica...
Servus Dana...probabil ca erai obosita ..plus ciclul... Sa te odihnesti cat mai mult. Pup.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Eu voiam sa-l ajut pe al meu cu mancarea, da m-a gonit din bucatarie..
Mai ma uit pe aici pe net..e ceva nteresant la Tv?
Asa barbat sa tot ai..
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
salutare !
Am fost pe afara cu copiii , am stat 2 ore.
E frumos la Brasov, e cald, soare..
Merg sa-mi pun copiii la nani.
pup
Si la Busteni a fost fain ..cand am plecat erau 16 grade acolo.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Ai mei au plecat la baschet,am ramas singurica acasa,azi am fost la cimitir cu mama,apoi la cumparaturi(m-am umplut de fructe iarasi,asa de multumita sunt cand am camara plina de fructe),a venit mama la masa,asa bine a papat si asa i-a placut(am facut ciuperci umplute cu sunca si cascaval). Am o gramada de mancare ,sapt. viitoare cred ca nu mai am treaba cu gatitul.
Am fost ieri in vizita ,m-am bucurat am rezistat si nu am servit nimic,am scapat parca de poftele alea nebune .Mi-am facut un suculet dintr-o portocala,lamaie si o grefa si cu el m-am dus.
Ai avut un weekend reusit din ce ai scris tu. SI ai rezistat tentatiilor. Asa te veau Aly.Pup.
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Eu m-am uitat la Miss fata de la tara, am jucat cu pui un joc, apoi am vizionat un episod din serialul Monk(ma distreaza!), apoi iar joc... Acum fac gratarul din piept de pui si un mujdei!
Mujdei mama ce pofta mi-e de mujdei..
Inca n-am papat de seara..se vede ca mi-e foame .

fetele ce ciorbita sa fac maine ? Ceva usor si fara carnita?
Va pup.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de incognito; 31 oct 2010 at 19:06:41.
  #3412 (permalink)  
Vechi 31 oct 2010, 19:18:55
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

[SIZE="4"]Sa stii Ali ca-l iubesc, desi multa lume nu crede pt ca e diferenta mare de ani intre noi, dar eu am avut experiente f f urate cu cei de varsta mea(am mai povestit, nu mai vreau sa-mi amintesc) si langa al mi-am gasit si linistea sufleteasca si respectul de sine si am invatat sa iubesc din nou

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Ai mei au plecat la baschet,am ramas singurica acasa,azi am fost la cimitir cu mama,apoi la cumparaturi(m-am umplut de fructe iarasi,asa de multumita sunt cand am camara plina de fructe),a venit mama la masa,asa bine a papat si asa i-a placut(am facut ciuperci umplute cu sunca si cascaval). Am o gramada de mancare ,sapt. viitoare cred ca nu mai am treaba cu gatitul.
Am fost ieri in vizita ,m-am bucurat am rezistat si nu am servit nimic,am scapat parca de poftele alea nebune .Mi-am facut un suculet dintr-o portocala,lamaie si o grefa si cu el m-am dus.
Vai, Ali ce bine ai mancat si cat ma bucur s ate aud asa optimista..ma bucur si eu ca ai rezistat, de azi sper sa ne tinem amandoua de ce ne-am propus, eu una mi-am propus sa mai scad tickerul pana sub 60 de kile(acum asa la ochi am iar 64-65)

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
asa foame mi s-a facut, mai ales cand am vazut ca ai scris ciuperci umplute .........
Am vazut retete faine si la Emy. saptamana asta fac si eu , in special ciuperci
Sa stii ca si mie mi-a venit apa in gura cand am vazut ciuperci umplute..o sa-mi iau si eu mai ales ca se fac repede, saptamana viitoare pe marti asa sigur fac



Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Te cred ,de-aceea mi-era teama si mie de monti ,caci ar fi insemnat sa gatesc de 2ori.Ma straduiesc acum sa gatesc asa incat sa fie si monti si sa manance si ei,ei cu garnitura eu fara,daca nu fac 2 feluri.
ma bucur ca ti-ai dat seama ca sunt atatea mancaruri Monty care pot fi gatite pt intreaga familie, si pt ai tai poti sa faci cum face al meu, mai adauga si ce noua nu ne e permis, tip painea si tu alegi numai ce e monty..Se poate!

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Eu m-am uitat la Miss fata de la tara, am jucat cu pui un joc, apoi am vizionat un episod din serialul Monk(ma distreaza!), apoi iar joc... Acum fac gratarul din piept de pui si un mujdei!
Ce frumos, Dana, azi petrecut o zi frumoasa si relaxanta, Ma bucur

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Tocmai am papat cina! A fost buna, la sfarsit am papat si o lingura de miere, simteam nevoia!
Nu-i mare problema, sa stii, mierea pana si la MOnty acum e recomandata(pt proprietatile ei minunate, la inceput era interzisa

[QUOTE=incognito;386278]
Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul

MI se pare foarte inteesant. AI vazut Emy?

Oho da ce-am dormit..dimineata abia m-am ridicat din pat Apoi iar prin curte ..apoi a venit mama lui...si am plecat destul de repede acasa..pe la 3 eram la bv
AM lenevit-o pe aici..si imediat papam de seara...
Sii apoi un film ceva.. Maine trebuie sa ne trezim devreme..treaba ..eu sa gatesc..si sa vedem cum ajungem iar la Busteni sa termine al meu cu tencuiala afara pe unde trebuie reparat si eu curatenie acolo..
Cam asta e..
Apropo ce ciorba sa fac maine? Felul 2 fac mancare de fasole boabe (fara carne)..ca sa pot papa cu muraturi..
Pup Emy




Am vazut, si scrisesem un mesaj luung, si mi-a disparutScrisesem ca nu prea se potrivesc in cantina minunile alea tehnologice, eu asa vrea un proiect cu subsolul ala, sa il restructurez total, sa obtin un alt loc locuibil, si sa-l inchiriez..Acolo inca mai exista o veche bucatarie(din 1800) cu cuptorul de paine original, mobila de atunci, un put care inca are apa curata(in bucatarie), vechea cada de spalat rufe tot de pe la 1800, care e direct taiata in piatra muntelui..sunt lucruri demne de muzeu, as vrea sa fac o baie, buc renovata, o sufragerie mare..Toate in stil rustic italian, dar e f mult de munca, multi bani..Noi acuma ne concentram pe proiectul casei din Ro, asa ca acesta ramane un proiect de viitor

ma bucur ca azi te.-ai odihnit, meritai dupa atat munca, si maine o iei de la capat
Eu as zice sa faci o ciorbita de vacuta, e slaba si gustoasa
Vizionare placuta si o seara minunata, sper sa inceapa o saptamana usoara!


















VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 31 oct 2010 at 19:42:05.
  #3413 (permalink)  
Vechi 31 oct 2010, 19:22:22
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Eu am vorbit vreo 4 ore cu familia, m-am simtit parca eram acasa, am vazut cum fratele meu si-a schimbat puiul, m-M muzat teribil, fratele meu e un urias de 2 metri, si bebele are 2 kile 900, parca era un pui de pisica in bratele luiAm uitat sa zic ca a mea cumnata nu schimba bebele pt ca ii e cam scarba, asa ca fratele meu il schimba si ea il spala si il da cu crema sau uleiIn rest se poarta bine cu bebele, noi eram cam ingrijorati ca nu si-a dorit deloc baiat, si pana in ultimul momrnt nu-l voia..Pare insa ca s-a schimbat, e sif frumos si cuminte bebelusul, cum sa nu-l iubesti
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3414 (permalink)  
Vechi 31 oct 2010, 19:29:59
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Eu am vorbit vreo 4 ore cu familia, m-am simtit parca eram acasa, am vazut cum fratele meu si-a schimbat puiul, m-M muzat teribil, fratele meu e un urias de 2 metri, si bebele are 2 kile 900, parca era un pui de pisica in bratele luiAm uitat sa zic ca a mea cumnata nu schimba bebele pt ca ii e cam scarba, asa ca fratele meu il schimba si ea il spala si il da cu crema sau uleiIn rest se poarta bine cu bebele, noi eram cam ingrijorati ca nu si-a dorit deloc baiat, si pana in ultimul momrnt nu-l voia..Pare insa ca s-a schimbat, e sif frumos si cuminte bebelusul, cum sa nu-l iubesti
Cum sa nu iubesti un pui de om, sunt asa de draguti!
__________________
Jurnal danasonrisa
  #3415 (permalink)  
Vechi 31 oct 2010, 19:31:10
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Ce frumos, Dana, azi petrecut o zi frumoasa si relaxanta, Ma bucur
Super relaxanta si linistita!


Nu-i mare problema, sa stii, mierea pana si la MOnty acum e recomandata(pt proprietatile ei minunate, la inceput era interzisa

Ce mult ma bucur!
__________________
Jurnal danasonrisa
  #3416 (permalink)  
Vechi 31 oct 2010, 19:36:57
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

rOXY, ACUM AM AVAZUT CA VREI CIORBITA FARA CARNEDEci schimbs sfatulEu fac des ciorba glucidica(fara pic de grasime) pt monty, e asa buuna, pun in ea pastai verzi congelate, cuburi de dovlecei, mult ardei gras rosu(imi place ce gust ii da), broccoli,ciuperci(tin loc de carne la proteine) rosii sau pasta de rosii, mult leustran si acresc cu zeama d elamaie(din pacat enu am bors).E f gustoasa si groasa!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3417 (permalink)  
Vechi 31 oct 2010, 19:38:13
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

yupyyyyyyyyyyyy!
s-a terminat turneul campioanelor la tenis de camp . A castigat favorita mea Kim Clijsters
merg sa fac 100 de abdomene. Asa am hotarat, daca o sa castige, fac abdomene
feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3418 (permalink)  
Vechi 31 oct 2010, 19:49:22
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
yupyyyyyyyyyyyy!
s-a terminat turneul campioanelor la tenis de camp . A castigat favorita mea Kim Clijsters
merg sa fac 100 de abdomene. Asa am hotarat, daca o sa castige, fac abdomene
Spor la abdomene!
__________________
Jurnal danasonrisa
  #3419 (permalink)  
Vechi 31 oct 2010, 19:52:57
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
yupyyyyyyyyyyyy!
s-a terminat turneul campioanelor la tenis de camp . A castigat favorita mea Kim Clijsters
merg sa fac 100 de abdomene. Asa am hotarat, daca o sa castige, fac abdomene
CE caraghioasa esti, dar orice pretext e bun pt sportSpor la abdomene, le faci complete sau Cruch?
Eu ma uit si la Tv, e o emisiune italiana care-mi place, dar stau cu ochii si pe voi
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3420 (permalink)  
Vechi 31 oct 2010, 20:00:49
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Eu am vorbit vreo 4 ore cu familia, m-am simtit parca eram acasa, am vazut cum fratele meu si-a schimbat puiul, m-M muzat teribil, fratele meu e un urias de 2 metri, si bebele are 2 kile 900, parca era un pui de pisica in bratele luiAm uitat sa zic ca a mea cumnata nu schimba bebele pt ca ii e cam scarba, asa ca fratele meu il schimba si ea il spala si il da cu crema sau uleiIn rest se poarta bine cu bebele, noi eram cam ingrijorati ca nu si-a dorit deloc baiat, si pana in ultimul momrnt nu-l voia..Pare insa ca s-a schimbat, e sif frumos si cuminte bebelusul, cum sa nu-l iubesti
EI las ca se obisnuiesc amandoi cu cel mic si o sa-l iubeasca mult.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
rOXY, ACUM AM AVAZUT CA VREI CIORBITA FARA CARNEDEci schimbs sfatulEu fac des ciorba glucidica(fara pic de grasime) pt monty, e asa buuna, pun in ea pastai verzi congelate, cuburi de dovlecei, mult ardei gras rosu(imi place ce gust ii da), broccoli,ciuperci(tin loc de carne la proteine) rosii sau pasta de rosii, mult leustran si acresc cu zeama d elamaie(din pacat enu am bors).E f gustoasa si groasa!
Aha..e o idee multumesc Emy.
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
yupyyyyyyyyyyyy!
s-a terminat turneul campioanelor la tenis de camp . A castigat favorita mea Kim Clijsters
merg sa fac 100 de abdomene. Asa am hotarat, daca o sa castige, fac abdomene
Ce are esti. Sa ai spor la abdomene atunci..
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
comunitate, diete, femei, greutate, kilograme, prieteni, relatii, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole