Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4061 (permalink)  
Vechi 12 dec 2010, 20:42:53
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Noapte buna fetele!
Ce noapte buna Roxy ? Treci inapoi in casuta la bantuit !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4062 (permalink)  
Vechi 12 dec 2010, 20:47:50
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Ce noapte buna Roxy ? Treci inapoi in casuta la bantuit !
Nu mai stau ca ma bate al meu
Nu mai stau , acum serios, ca daca mai stau, nu mai fac baita ..
Iti scriu ceva pe privat.
Pup. Somn usor.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de incognito; 12 dec 2010 at 20:54:04.
  #4063 (permalink)  
Vechi 12 dec 2010, 20:55:18
manumanuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: alcazar de san juan, Spania
Vârsta: 45
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 2.335
Aprecieri acordate: 5.559
Am fost apreciat(a) de 3.898 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Buna seara,fetele!Am intrat sa vad ce faceti dar daca mai intarziam un pic va pierdeam pe toate.Azi am fost la biserica si cand am venit am papat peste(pentru mine la cuptor,ca-i mai sanatos)si la ai mei prajit,cu mujdei si mamaliguta.M-am cantarit dimineata si saptamana asta am slabit 300grcam putin,saptamana trecuta dadusem jos1kg.Adevarul e ca eu nu tin dieta(dupa sarbatori incep)si cu postul dau ,da mai putin.ROXI ,cred ca va bantui eu in noaptea asta,(mie imi place sa zic ca va veghez somnul,mai deretic prin casuta,)ca am dormit la pranz si sigur n-o sa am somn.FULGUTA trebuie sa faca nani,ca aseara a stat de paza,acum ca i-a venit ingerasul se linisteste ea.EMY ai avut un week-end frumos,ai grija de tine,se pare ca a venit raceala cu colindu la tine,si tu, te-ai luat dupa KIKAsi i-ai deschis.PUPICI
  #4064 (permalink)  
Vechi 12 dec 2010, 20:59:15
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Buna seara,fetele!Am intrat sa vad ce faceti dar daca mai intarziam un pic va pierdeam pe toate.Azi am fost la biserica si cand am venit am papat peste(pentru mine la cuptor,ca-i mai sanatos)si la ai mei prajit,cu mujdei si mamaliguta.M-am cantarit dimineata si saptamana asta am slabit 300grcam putin,saptamana trecuta dadusem jos1kg.Adevarul e ca eu nu tin dieta(dupa sarbatori incep)si cu postul dau ,da mai putin.ROXI ,cred ca va bantui eu in noaptea asta,(mie imi place sa zic ca va veghez somnul,mai deretic prin casuta,)ca am dormit la pranz si sigur n-o sa am somn.
Servus Manu..eu tocmai ieseam, dar am zis sa-ti raspund. E f bine ca ai slabit cele 300g . Stii ca e bine sa slabesti cam 500g pe sapt ca sa te poti mentine apoi si sa slabesti sanatos. Asa ca felicitari.
Ai avut o zi linistita , ce bine.
Eu nu ma omor dupa peste . Uneori mai pap..daca il face mama..si cu mujdei e mai bun parca. Dar intotdeuna imi vine inapoi pestele.
AI papat sanatos azi.Pup..bantuiala placuta . Eu inca sper sa adormi devreme azi

gata ..noapte buna fetele
sa nu mai scrieti , ca sa pot iesi
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4065 (permalink)  
Vechi 12 dec 2010, 20:59:39
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

[FONT="Arial"][COLOR="SeaGreen"][SIZE="4"][FONT="Arial"]
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Emy ai papat corn cu ciocolata fara mine ? :Sa speram ca este ultimul asa cum zici tu ! Ce ti-a
pasat tie azi,ai avut soare,musafiri ,sotul a gatit ,ai avut si tarta cu ciocolata ,cand aud cuvantul ciocolata mi se aprind beculetele! Cred ca intru in saptamana rusilor ,stii ca pe noi ne ia cu o saptamana inainte ! Am niste pofte ! Azi am papat acreala multa,castraveti,gogonele,varza rosie....
Auzi dar un pic de suc imi dai si mie maine ? Daca tot a coborat azi poate mai coboara si maine,nu conteaza ca este de mandarine sau portocale !:Nici eu nu comementez ca sunt acre...ca nu ne mai face . Emy drag al meu este de aseara la munte,au ajuns cu bine,dar era trist si am stat cu el mult la tel ca el nu sta departe de mine multsi in plus aia de la munca cu care a plecat sunt 30 de insi :sunt si fete,pe drum cand sau dus au baut si sau imbatat si el daca nu bea se plictisea ,dar azi cica sau distrat de minune si au si petrecerea de Craciun in seara asta,chiar acum ascult la tel pe ce melodii danseaza nebunii:,azi au facut echipe si sau impuscat cu vopsea ,au avut echipament ...si era tare bucuros ca echipa lui a castigat ! Cred ca fac si foc de tabara...i-am zis sa faca poze ca il omor,cu toate ca nu a luat aparatul face ei la gramada acolo.:Aha am citit ca ai sarit desertul ,branza...in schimb ai mancat carnatul Alynutei !
[/CENTER]


Fulgulet, tu cred ca le-ai muscat si pe Manu, Angy,Crista, Anes, ca vad ca nici ele nu mai dorm noapteaToate vampirite
Scumpo, sper ca te-a mai lasat durerea, am citit ce ai facut tu asearaCum poti, ca eu sunt zombi nu vampir, daca imi trece ora de somn, mai rau ca aia micii
Azi am fost cumintica cu mancarea, nici carnat nu am mai papat, deacuma e al meu nu mai e al Alinutei, ca ea ai vazut ce cuminte s-a facut>

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Emy ziceai ceva de o poza a fetitei prietenei ,mie rusine sa o pun ca este uratica si grasana si cu mult par :,cred ca nu sunt zdravana ! Dar daca vrei sa te risti ,am 2 poze si o sa le pun in album ,te anunt care ! De fapt uite intra aici ! Bebelusa prietenei mele din Germania.


O s ama duc imediat sa o vadNu pot sa cred ca e asa cum zici tu, toti copiii sunt asa frumosi

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fulgule,ma duc sa caut un film ....mama la prietenul fetei nu vine.....ii astept sa stiu ca au ajuns bine....drumul e tare rau..plin de gheata peste care a nins...bine are cauciucuri de iarna dar totusi....Doamne ajutale sa ajunga cu bine acasa....
DEci ai asteptat degeaba, ca nu a mai venit socrela..Sper ca au ajuns cu bine acasa

Citat:
Anterior postat de claudiam Vezi mesajul
buna dimineata:
ieri nu am apucat sa mai intru. am avut program de calcat, spalat si ..iesit in oras. si bineinteles nu stiu cum am facut dar ieri am mancat tare multe prostii.
am gustat din cartofi prajiti, din rulada, clatite si tort. mi-e rau cand ma gandesc ca am mancat din toate in aceeasi zi
de asta mi-e greu mie sa tin dieta in decembrie .
voi sper ca ati fost cumintele!?
Buna , Clauditza, te cred ca nu prea ai timp sa intri, cu un bebe asa micsi treaba..Te-a certat un pic Fulga, da eu zic ca daca nu repeti , nu se depune, la cat de activa estiEu ieri nu am fost chiar cuminte, dar azi sunt mandra de mine
Pup, o seara frumoasa!
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
suculetul si cafeaua sunt servite !
]



Vaii, mersi, ce bine arata, eu azi am mancat numa mandarinele, mi-a fost lene sa fac suc..daca nu mi-a mai facut al meuZic mersi ca a gatit si aziMaine e randul meu..habar nu am ce sa fac
O seara frumoasa!

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Ma gandeam eu ca la asta te-ai referit. SI mie imi plac cartile ..din hartie.
Nu am mai trimis bulgarele, ca mi-a fost frig.
Filmul nu a fost fain...a fost f lung si din nou nu a cuprins multe amanunte din carte. Cartile au fost ff faine. In orice caz, daca n-ai citit cartile , nu intelegi mare lucru, ca dovada , al meu a atipit de cateva ori. Mi-a fost teama ca o sa sforaie..:


Ce fain ca e cald.. La noi, iar nu stiu ce s-a intamplat. Dimineata aveam 17 grade ..si inca nu a trecut de 18. Cred ca o fi inchis centrala de jos noaptea, ca altfel nu-mi explic.:

Neata fetele
Azi , e duminica , asa ca merg la mami la masa..probabil ca o sa ne auzim dupa pranz. Plec pe la 12.
Sa aveti o duminica frumoasa.
Pup.
Naspa ca filmul nu ti-a placut, dar la mine mereu se intampla asa, daca citesc cartea inainte, mereu ma dezamageste filmul..
Ai fost la mami?cum se mai simte?

Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
[IMG]

BUNA DIMINEATA LA TOATE FETELE !!!!
[SIZE=Flori pentru voi sa incepeti duminica cu un zambet si o floare
Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
, Emy mereu bucuroasa ca un copil cand se pun poze din pacate cu bebele nu promit nimic cel putin acum, este inca in spital si va sta cel putin 10 zile ei sunt bine sper, am sunat ieri insa nu a raspuns nici unul astazi vom fi mai insistenti am intrat la ganduri ]Scriu telegrafic astazi nu pot sta cu voi din pacate (sau nu mergem sa coacem niste vinete asa profita iubi sa faca si mici zice sa profitam azi ca este frumos senin, soare cu 12 grade, cred ca vom fi singurii nebuni acolo ca oamenii normali fac asta toamna, avem insa o scuza plauzibila, in perioada aia a avut un accident la munca si nu ne-am putut deplasa asa ca in plina iarna coacem vinete Apoi vom incerca sa vedem ce este cu amicii nostri de nu raspund la telefon, sper sa nu fie semn rau
Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul

]


Pup Kikaa, o harnicuta, ce bine ca la voi a fost cald, la noi a fost un friiigMirosea a zapadaDa aici nu ninge..sau poate s-a schimbat clima in asa hal incat sa-mi faca o surpriza?
Sper ca ai terminat cu vinetele si ca te-ai si distrat, la picnic
Eu sunt sigura ca prietenii tai sunt bine toti, posibil sunt asa ocupati ca nu raspuns la telSa ne dai si noua vesti , imediat ce le ai..


Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul

noi mancam porc. decat salam si carnati din comert mai bine un gratar de porc si carnati facuti de noi.
Sotul mananca mai mult. dupa cum am mai spus, cate putin din fiecare:
Pai sunt de acord cu tine, mai bine carnati fara coloranti, conservanti etc..si facuti cu mana ta si de las un porc crescut de voiSpor la zacusca

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul

Kinderita e cum e mai rau ... Nici destul de rau sa stea in pat, nici destul de bine sa se imbrace si sa functioneze in parametrii normali.

Sa-ti zic, reactia de dimineata a fost Wauuuu :. Azi noapte m-am culcat la 5, am pus si covorul, cu toate ca mai e de munca in camera, dar ca sa am o imagine completa, a camerei. Mi-am facut si pomulet cu ornamente de craciun ... O sa va fac poze si o sa vi le arat ... Imi place noul meu viitor living.


Uite acum imi fac piept de pui cu amestec mexican de legume
Pup, Anes , harnicie ce esti, auzi tu, ai facut noapte alba sa terminiCuloarea peretului e f frumoasa, important e ca doar un perete, ca pe toti ar fi fost un exces..Si daca tie ti-a placut, cand ai vazut dimineata e super!
Eu zic ca mandrutza ta e in covalescentza, daca cere paine cu magiunVa pup pe amandoua(si pe David, sa nu se simta discriminat), o seara frumoasa!
Azi toate am fost cuminti, am mancat frumos!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4066 (permalink)  
Vechi 12 dec 2010, 21:00:48
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

As trimite-o , da saraca abia se poate imparti intre casa , munca si buni(mama ei)..de aia ma duc marti sa ma apuc de curatenie la ea..ca nu mai apuca sa faca. As chema-o si la mine sa faca papa , ca eu nu ma omor cu statu prin bucatarie..
Azi m-am intors de la mami pe jos..si cand am ajuns acasa am facut o mancare de mazare cu morcov , ca nu mai stiu ce sa mai gatesc.
.
La md papat lapte cu cereale, gustare mandarine, pranz la mami ciorba de linte si varza calita cu putin pui , gustare seminte, cina si gustare 3 inca nu stiu.:


servus Ey..auzi dar la voi tot timpu sunt musafiri?
Daca iti place e ok, dar daca te simti si rau ( ziceai de raceala)..nu ar fi mai bine sa stai cumintia in pat , la caldura ?
Ei , oricum ar fi , important e sa te simti tu bine si sa fii sanatoasa.
Sa stii ca si eu incep sportul din ianuarie ..Ma bati daca nu incep ? Macar la cap..:

Fetele am zis mai sus ce am facut azi..nu mare lucru. Eu sunt bine fizic, dar psihic, asa si asa..adica nu-s nervoasa , suparata ( am fos dimineata ..cand am vazut cat arata termometrul, cred ca mi-a urcat tensiunea la 20), dar sunt asa ...nici nu stiu cum sa zic..indiferenta la oti si la toate. Sper sa-mi revin pana de sarbatori.
SI al meu e intors..cred ca e putin plictisit si ma critica la orice pas.
Om vedea ce-o fi , noi sa fim sanatosi
Eu mai intru, mai ies..pup.
Plimbarea pe jos e super, sper numa sa nu-ti fi fost frig, e zapada nu?Asa nervi mi-am facut cu baba care-ti inchide centralaDE al tau nu mai zic nimic, ca am promis.Da imi place mai mult atitudinea de acuma, ca esti mai indiferenta, decat cand te suparai si stresai
Nici eu nu ma omor deloc dupa mazareda o mai mananc, ca stiu ca e sanatoasa si are Ig micSi tu ai mancat asa frumos
Sigur ca te bat si la fund si la capSi promite ca faci si tu la fel cu mine..
MUsafirii vin cam in fiecare weekend, sambata si duminica, de vreo 4 ani, s-au obisnuit de cand aveam casa d e la tara, tii minte?cu caminul si castane fripteDar ar cam trebui sa se dezobisnuiasca ca la ei nu prea vad interiorul caselorGlumesc, eu sunt multumita, ca de altfel nu avem alti amici pe aici, si in timpul saptamanii stam singurei

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fulgule ,ce-ai mai facut cu maseaua ta? te mai doare? Aseara, da am mancat varza calita dar nu cu oala intre picioare ,de data asta cu farfuria-dar bineinteles ca tot intre picioare a stat,caci scriam aici cu fetele.
Ce jocuri de groaza te tot joci tu acolo?
Cand nu e al meu acasa si eu mananc cu voi, nu ma indur sa stau la masaAm vazut ce frumos ai mancat, cand te mai cantaresti?sigur mai vedem o scadereFulga mai nou e vampirSi isi da intalneli romantice la lumina lumanarii cu Manu(na ca v-am zis!)
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Sunt uda leoarca ,dac-ati vedea cum scriu sunt doar cu pantalonii pe mine,atat am pedalat si tot cate ceva zbura de pe mine.Fac un dusulet acum. Azi am mancat sorici (eu ii ziceam sorlic,am citit acum cate calorii are,am rontait si migdale si alea cu o gramada de calorii,asa ca am putut da jos la pedlat 350 cand m bagat angro..Ma duc la dus .
Felicitari pt ca ti-a iesit soricul prin...piele, de atata transpiratSper sa nu se depuna, dupa pedalatul asta
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Servus fetelor !
Roxi, papa bun ai facut. Mie imi palce mazarea. De ce te critica sotul tau? Trimite-l la mine sa-l cert eu.
Emy, somnic pufos
Anes, tot harnicut).
Emy , mai odihneste-te!
Aly, da am papat toate pui: ne-am vorbit )
Ms scumpo, am dormit vreo ora, dar m-am trezit ametita, aveam nevoie de mai multdar acuma mi-a trecut, sper sa dorm la noapte
Si eu tot pui am mancatsi somon afumat, si ceva legume calite..

Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Salutare fetele!!Ce mai faceti? eu astazi am lenevit cat am putut.Probabil ca m-a ajuns oboseala.Am venit sa va dau si eu raportul cu ce am mancat azi .De dim doar cafea,La pranz crap roamnesc la gratar cu mamaliga si in seara mi-am pus niste cartofi la cuptor si gata.eu vad ca ma mentin frumusel.Va pup dulce si va urez o duminica palcuta atat cat a mai rams din ea:
Pup, scumpo, ce mai ne zici, ce mai face baiatul?Ori si azi ai lucrat?Felicitari pt ca te mentii, vad ca papi f bine, normal nu as sfatui in aceeasi zi si mamaliga si cartofi(prea multi carbo dar la tine e superpermis, ca esti o slabuta minunata!Sa te odihnesti, o seara frumoasa!

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
[B]fetele nu am intrat la baie...mi-am pus o masca cu argila....stau acum cu voi dupa ies ca trebuie sa-mi fac si unghile cand ies de la baie....Buna Oana....si eu azi am papat peste,trunchi de macrou cu mujdei....pe la ora 11 am papat ardei,castravete,branza tofu si pate vegetal inpreuna cu Pupu...
Felicitari ca ai grija de tine, hai mai Angi, cand ne pui o poza cu tine?Mica-micaAs vrea s ate cunosc sa asociez si un chip Ai zis ca inca nu esti gata, deci m-ai facut sa sper ca "inca" ala va veni curand>
Ca de obicei, mananci frumos!

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

Noapte buna Angela.
Sa va fie de bine Anes si ALy !
AM papat si eu de seara ..dar n-a prea intrat..las ca e bine asa
Nici la mine nu intra..am mancat acum vreo ora 5 mandarine, si acum beau ceai...m-am hotarat sa iau cel tarziu ultima masa la 8...avand in vedere ca al meu vine la 4, si atunci iau pranzul..tre sa las 3 ore dupa pranz daca pap glucidic, si 5 daca e cu proteine
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara fete dragi ! Eu am mancat creveti,ca tot ati vorbit de papa atat ! Cu puiul nu ma inteleg ! Am tras o tura dus-intors pana la mamii si acum imi astept ingerasul sa vina si sa-i pun pieptul de pui pe gratar ,na ca si el tot pui papa ! Cred ca maine o sa-i zic sa le ceara la colegi poze sa vad si eu,si daca este va pun la privat sa le vedeti si le sterg dupa impreuna cu cele ale bebelusei ! Emy ai vazut bebelusa grasa si cu par mult ? :Fugi ca este un album !
Si crevetii imi plac mult..DEabia astept pozele cu al tau, am citit ce ai povestit de el, cum a petrecut..deci au fost si feteNoroc ca stiu ca ingerasul nu are ochi decat pt tineBIne, de uitat e permis sa se uite, ca doar om eEu cu al meu cand merg pe starada si vad o fata frumoasa, i-o arat eu dar el cu mine nu face asa, e f gelos
Fug sa vad galusca!


MIha, LA MULTI ANI!, petrecere frumoasa, sa-ti indeplineasca Domnul toate dorintele si sa fii fericita alaturi de cei dragi!
Crinutza, sper sa fii mai bine azi!
Dana, azi nu ai intrat deloc..Iti trimit un pupic!
Doamne, ce mult imi ia sa scriuFug la pozele de bebe mic
[/SIZE][/COLOR][/FONT][/SIZE][/COLOR][/FONT]
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4067 (permalink)  
Vechi 12 dec 2010, 21:01:12
manumanuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: alcazar de san juan, Spania
Vârsta: 45
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 2.335
Aprecieri acordate: 5.559
Am fost apreciat(a) de 3.898 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

ANES vad ca esti verde,ce-ti face fetita,e mai bine,poate sa se duca maine la scoala ?sau e prea slabita mititica.Pupici si sanatate multa
  #4068 (permalink)  
Vechi 12 dec 2010, 21:10:24
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Fulgaiti iei bataita, copila e superba

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

Stau si eu putin cu tin..dar beau un suc de mere.
Odihan si caldura scrie pe tine..Ca nu vreau sa-mi racesti iar.



Eu mai stau putin si merg sa fac baita..ca maine dimi devreme mergem la cumparaturi ..ca mai apoi se aglomereaza tare si nu ne place.
Asa ca maine ne auzim pe la pranz cred.
Mai stau putin si ies.
Sa nu mai bantuiti pana la ore tarzii..la odihan toata lumea!Na ca am facut ordine in casuta
Pupici.
Ms de grija, oricum o s aincerc sa stau la caldura, dar daca dejam-a prins ceva..vad ca si al meu stranuta
Sa aveti spor la cumparaturi, daca iti iei si hainute sa ne faci poze, asa te mai vad si eu
Baita placuta, sper sa fie mai cald acuma la tine
Asa, asa, ce e debandada asta, e criza, sa se faca economie la curentul din casuta
Te pup, scumpo, nopate buna, ne vedem maine, ca si eu tot dupamasa intru, ca am de facut ordine, casa e in stare jalnica
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

Nu mai stau ca ma bate al meu
Nu mai stau , acum serios, ca daca mai stau, nu mai fac baita ..
Iti scriu ceva pe privat.
Pup. Somn usor.
Baita placuta!
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Buna seara,fetele!Am intrat sa vad ce faceti dar daca mai intarziam un pic va pierdeam pe toate.Azi am fost la biserica si cand am venit am papat peste(pentru mine la cuptor,ca-i mai sanatos)si la ai mei prajit,cu mujdei si mamaliguta.M-am cantarit dimineata si saptamana asta am slabit 300grcam putin,saptamana trecuta dadusem jos1kg.Adevarul e ca eu nu tin dieta(dupa sarbatori incep)si cu postul dau ,da mai putin.ROXI ,cred ca va bantui eu in noaptea asta,(mie imi place sa zic ca va veghez somnul,mai deretic prin casuta,)ca am dormit la pranz si sigur n-o sa am somn.FULGUTA trebuie sa faca nani,ca aseara a stat de paza,acum ca i-a venit ingerasul se linisteste ea.EMY ai avut un week-end frumos,ai grija de tine,se pare ca a venit raceala cu colindu la tine,si tu, te-ai luat dupa KIKAsi i-ai deschis.PUPICI
Felcitari pt scadere, e importnata orice scadere, la inceput se da f usor, pe urma incepe mai greu...si trebuie sa ai rabdare, s ate gandesti ca grasimea nu a ajuns acolo intr-o saptamana -doua
Da, cred ca a plecat de la >KIka si a venit la mine...da eu nu am deschis, insa a intrat pe gaura cheiiDE fapt am aceleasi simptome ca si Fulga, doar ca nu ma doare asa tare maseaua ca pe ea, ci numai junghiuri..si se muta durerea, pe la gat, pe lal ganglioni
Ms de grija, te pup, si vezi ca iti da bataita si tie Roxy daca mai bantui noaptea
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4069 (permalink)  
Vechi 12 dec 2010, 21:17:33
manumanuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: alcazar de san juan, Spania
Vârsta: 45
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 2.335
Aprecieri acordate: 5.559
Am fost apreciat(a) de 3.898 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

[


Ms de grija, te pup, si vezi ca iti da bataita si tie Roxy daca mai bantui noaptea[/QUOTE]
DA ce crezi ca ma prindePai eu astept pana adoarme si tup inapoi in casuta,si daca vad ca da, sa se scoale ii cant ceva la urechiuse si-o adorm din nou.Trebuie sa intreb FULGUSORUL,cand e cina sa nu vin nepregatita,dar ar fi bine pe la 58kg sa ma prezint si eu misto
  #4070 (permalink)  
Vechi 12 dec 2010, 21:20:03
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
[


Ms de grija, te pup, si vezi ca iti da bataita si tie Roxy daca mai bantui noaptea
DA ce crezi ca ma prindePai eu astept pana adoarme si tup inapoi in casuta,si daca vad ca da, sa se scoale ii cant ceva la urechiuse si-o adorm din nou.Trebuie sa intreb FULGUSORUL,cand e cina sa nu vin nepregatita,dar ar fi bine pe la 58kg sa ma prezint si eu misto[/QUOTE]

Am zis eu ca se fac noi perechi pe aici ce sa-i fac lui Ali, daca nu o pazeste bine pe Fulga ei, ea nu intra noaptea ca voi
Sunt sigura ca in curand o sa ajungi la greutatea visata, mie deja mi se pare ca arati mishto
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30 ani, greutate, jurnal, kilograme, prieteni, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole