Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4171 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 15:24:59
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna fetele....a venit curentul....
Sunt acasa ....nu stau mult cu voi,am vrut sa stiu cum sunteti....
Myha,La multi ani pt.ziua ta care a fost ieri....

Bun venit in casuta si celor 2 fete ....
DEci s-a luat pan la urma..dar de ce asa des?Imi dau seama ca ai treaba, azi ce mai gatesti?Pup, o zi frumoasa!
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Am incercat sa pun un meniu, cred ca este bine. in loc de cafea cu miere am pus 3 in 1.
E bine, Feli, inafara de salamul ala, dar cum zici si tu, odata cand si cand e permisDar iti tine de foame , ca e cam putin?Doar salamul ce mai are calorii...in rest
Bafta multa la examene!

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fetelor ,va pup,pe maine !!! Eram curioasa daca si-a rezolvat Fulga noastra maseluta.
Emy ,ma bucur ca cantarul tau afisa 65,inseamna ca cu putin efort iti revii pana de sarbatori.
Ma asteptam la mai rau.Tu cand te mai cantaresti?
De Fulga inca nu stim nimic..sper sa fie bine
Azi ce meniu ai?
Pupici, o zi frumoasa si tie!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4172 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 15:29:12
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ma asteptam la mai rau.Tu cand te mai cantaresti?
De Fulga inca nu stim nimic..sper sa fie bine
Azi ce meniu ai?
Pupici, o zi frumoasa si tie!
Cred ca te asteptai la mai rau .Bine ca nu e. Azi papa supa de conopida cu varza si pulpita de pui . Deseara mere coapte. Pupici.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4173 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 15:32:55
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Cred ca te asteptai la mai rau .Bine ca nu e. Azi papa supa de conopida cu varza si pulpita de pui . Deseara mere coapte. Pupici.
CE de conopida mai mananciCE bine ca-ti place, mie nu prea imi plac conopida, broccoli, spanacul..nici varza decat calitaTot ce e sanatos mie nu-mi placeDa ma fortez sa nu-mi lipseasca din alimentatie, de ex azi bag broccoli, stiu cat sunt de bune pt sanatate
mere coapte..yammy, eu am zis sa mai evit fructele delal gustari, am inteles cala MOnty te cam tin pe loc..acuma pe mine nu fructele m-au tinut pe loc, dar daca rezist si nu mi-e foame , incerc s ale mai evit..Stiu ca tu esti cu fructele, si ai si rezultate frumoase, asa ca..da-i inainte cu tupeu!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4174 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 15:37:04
christala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: larnaca, Cipru
Date: 167cm, 63kg
Mesaje: 990
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

salutare fetele!
am 10 min la dispozitie sa va salut si sa va spun ca sunt nine.
am citit ceva pe diagonala, am vazut ca a aparut CRINA , sper sa se faca bine curind,
FULGUTA e cu maseluta, doamne ce dureri trebuie sa ai fate bine si nu mai umbla creanga pe afara........ca alt fel tragi curent
fetele am cerut de la ANES zapada si a nins la munte sper ca va ramane pana sambata cand ma duc eu la tara sa o vad macar
daca e asa o sa vad ce mai cer de la ANES CA E DARNICA RAU
christala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1755 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1238 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 722 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4175 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 15:38:29
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Naspa ca filmul nu ti-a placut, dar la mine mereu se intampla asa, daca citesc cartea inainte, mereu ma dezamageste filmul..
Ai fost la mami?cum se mai simte?

Da , acum astept sa vad a 3a partea din Narnia,sa vedem cum e.
Mami pare destul de bine. Inca asteptam rezultatul biopsiei de la Buc.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Plimbarea pe jos e super, sper numa sa nu-ti fi fost frig, e zapada nu?Asa nervi mi-am facut cu baba care-ti inchide centralaDE al tau nu mai zic nimic, ca am promis.Da imi place mai mult atitudinea de acuma, ca esti mai indiferenta, decat cand te suparai si stresai
Nici eu nu ma omor deloc dupa mazareda o mai mananc, ca stiu ca e sanatoasa si are Ig micSi tu ai mancat asa frumos
Sigur ca te bat si la fund si la capSi promite ca faci si tu la fel cu mine..
MUsafirii vin cam in fiecare weekend, sambata si duminica, de vreo 4 ani, s-au obisnuit de cand aveam casa d e la tara, tii minte?cu caminul si castane fripteDar ar cam trebui sa se dezobisnuiasca ca la ei nu prea vad interiorul caselorGlumesc, eu sunt multumita, ca de altfel nu avem alti amici pe aici, si in timpul saptamanii stam singurei

Nici la mine nu intra..am mancat acum vreo ora 5 mandarine, si acum beau ceai...m-am hotarat sa iau cel tarziu ultima masa la 8...avand in vedere ca al meu vine la 4, si atunci iau pranzul..tre sa las 3 ore dupa pranz daca pap glucidic, si 5 daca e cu proteine

Pai mi-a fost putin frig la spate ..m-au durut rinichii si spatele aseara.
Cu baba nu mai stiu ce sa zic..acum am iar 20 de grade in casa ..afara e mai cald ..vreo -2 grade acum ..dar au anuntat frig si ninsori..acum ninge iar.
Ce bine, deci am hotarat, ne batem la cap reciproc sa incepem sportul din ianuarie.
Eu una numa prea omor dupa musafiri, mai ales dupa cei nepoftiti . Dar voi sunteti singurei, va prinde bine sa va intalniti cu ei o data pe saptamana..dar ar fi frumos sa mergeti si voi la ei, nu?
In dimi asta , am papat oar lapte cu cereale, manda la gustare, ciorba de fasole boabe si mazare la pranz, si oi mai vedea eu.PUp.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Ms de grija, oricum o s aincerc sa stau la caldura, dar daca dejam-a prins ceva..vad ca si al meu stranuta
Sa aveti spor la cumparaturi, daca iti iei si hainute sa ne faci poze, asa te mai vad si eu
Baita placuta, sper sa fie mai cald acuma la tine
Te pup, scumpo, nopate buna, ne vedem maine, ca si eu tot dupamasa intru, ca am de facut ordine, casa e in stare jalnica!
Pai luati ceva , o aspirina , vit C, echinaceea..nu stai sa va ia raceala.
Pai te cred..ai de strans si de facut curat dupa musafiri..am fost rea acum
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
[
DA ce crezi ca ma prindePai eu astept pana adoarme si tup inapoi in casuta,si daca vad ca da, sa se scoale ii cant ceva la urechiuse si-o adorm din nou.Trebuie sa intreb FULGUSORUL,cand e cina sa nu vin nepregatita,dar ar fi bine pe la 58kg sa ma prezint si eu misto
Aha ..te-am prins Manu
Nu trebuie sa canti, ca oricum eu adorm pe la 11-12 max..si ma trezesc dimineata .
Vad ca ai intalnire cu fulgu.
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Mersi mult!Vroiam sa va intreb pe voi ,fetele din Italia,acolo se face BELEN de CRACIUN(asa se zice aici,iti pun o poza sa stii despre ce vorbesc )Pentru spanioli e mai important decat bradul de craciun,sunt multe case care nu au bradut,dar belenul nu le lipseste.
Uite aa mai aflam si noi despre obiceiurile de sarbatori de prin alte tari.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Daaa, se faceSE numeste Presepe, si e l fel ca la voi, f importantse fac si cu oamenitip teatru, asa..E f frumos, dar eu nu-l simt aproape de suflet, asa ca in casa nu-l fac..Al meu fiind si filozof(pe langa psiholog, deci crede in stiinta ), nu prea tine la traditii, asa ca din partea lui pot sa fac ce vreau, si deocamdata impodobesc bradul in "stil romanesc"Dar daca voi avea un bebe, o sa-l invat sa respecte ambele traditii, si o sa fac si presepe
Pe cand bebe-ul? la anul nu ? Dupa ce e gata casa .
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Gata fetee i-am facut papa la al meu,i-am dat sa pape ,l-am bagat la baita si acum este in patut si am venit sa bantui ! Am vazut Emy ca si tu mai esti ! Manu uite te invit la o cina romantica acum surpriza ! Fugi repede sa te schimbi ca eu te astept ! Sa nu intarzii mult !
Da ALy c zice de treaba asta ?
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Mai stau ceva,dar mai ies sa-mi pregatesc familia de culcare,sper sa reusesc sa-mi caut o dieta,ca asa aveam de gand si cand colo m-am dus la Emy in casuta ,sa-mi mai scald ochii cu frumuseata ei
Poti sa te uiti Manu ..dar atat. Emy e a mea !
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Asa bravo Manu ca esti in patut deja ! Mai stau si eu un pic si incerc sa dorm daca pot ! Dar nu cred ca imi da niste junghiuri in cap si in ureche de la masea ,de imi vine sa ma dau cu capul de.....
Abia astept sa imi spui cum te simti, ce au zis doctorii.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata fete dragi si scumpe ! Eu am dus-o pe soacra la munca ca saptamana asta este de dimineata ! Acum ma bag la sport 45 de minute ! Mi-am facut un suc de morcovi cu mar si o sa pap cereale ! Mai tarziu sun la radiografii sa vedem la ce ora ma cheama ! Va doresc o saptamana plina de realizari !
Sper sa te faca bine doctorii sa poti si tu sa dormi. Eu n-as putea sa fac sport si altele, daca as fi in locul tau.
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul

Buna dimineata!!!!!!!!
O saptamana frumoasa tuturor!!!!!!!!!!!
Fulgulet, multumim! Ce buna e cafeaua, mai ales cand e facuta de altcineva
Neata ..o saptamana usoara Feli.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata fetelor,sa avem o sapt. usoara
Azi trebuie sa-mi improspatez rezerva de varza si conopida
Neata Aly..o saptamana frumoasa.
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
buna dimineata.....va doresc o saptamana linistita si frumoasa tuturor....
intru sa citesc din urma.....vad ca Manu si Fulga si-au facut de cap azinoapte prin casuta...
Aly,Pupul meu e un scump,fiind tot negru nu se vede prea bine in poze...sa-l vezi in realitate.....
Neata Angi... Sau ma rog..acum e trecut de 3 .dar.. , o saptamana usoara iti doresc.
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna dimi slabutelor.Azi m-am enervat putin dar mi-a trecut .A racit Bianca si zilnic ii spun sa se imbrace iar astazi facea mofturi la haine .Am certat-o rau si acum i-mi pare rau ,dar asta e ,incapatanarea se plateste.Merg sa citesc din urma am mult de recuperatVa las
Neata. Daca trebuie, trebuie, doar nu vrei sa raceasca ..trebuie sa asculte de mami,nu?
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fetele daca vedeti ca dispar sa stiti ca raman fara curent..ne-au anuntat ca se ia curentul...adio calculator,adio caldura.....cred ca o sa plec acasa....si asa m-am trezit cu o durere de cap.....
Iar fara curent? Dar ce fac aia ..opresc curentul in fiecare sapt? Mai bine ai merge acasa, decat sa racesti.
Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
= buna dimineata !!!
merg sa citesc din urma ca ati scriiis
Servus Ella.. Era sa zic neata din nou..dar deja sunt depasita..e ora 3 jum.
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Cu mine?Daca da ,o sa fac diseara intr-o rochie achizitie noua
Asteptam
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Curand fetele o sa pun poze si cu mine....m-ati zapacit....
Asa ..abia asteptam .
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Am pus o poza cu mine la album .
O mamica frumoasa
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Neata fetele scumpitele
M-am trezit umflata toata de nu-mi pot scoate inelul ... dar oare cine m-a pus sa muncesc cu el?! ... si ma zgarie o tzara gatul, si mi-s ametita, nici nu stiu daca-i de la oboseala sau de la raceala
Las' ca trece! Azi inca nu stiu de ce sa ma apuc, ori fac holul si baia, ca acolo termin repede, ori ma apuc de bucatarie ... De bucatarie mi-e groaza. Da, da, n-am uitat de poze, numa sa pun inapoi cartile pe rafturi ...

M-ati omorat! Despre ce film ati tot vorbit?!

Termin imediat rafturile de aranjat si va pun niste poze ... Imi place ce a iesit, e fff curajos.
Timea, ca asa o cheama pe kinderita mea, inca doarme acum ... o mai las, sper sa se simta mai bine azi. David e la bunica-sa, a dormit acolo ... ca a fost haos in casa
Asteptam pozele.SUnt tare curioasa
Pai da clar ca nu trebuia sa ramai cu inelele pe mana.Spor ..continui azi cu baia ?
F bine ca ai tinut-o acasa pe cea mica ..sa se puna pe picioare. Multa sanatate.
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Dragelor, merg sa-mi adorm pruncul si apoi sa citesc. Mi-am propus sa citesc de doua ori azi , la fiecare materie. Am mai citit de doua ori pana acum , dar mai repet.
Spor la invatat.
Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Buna Dimineata,

Eu strig prezent , stiu ca strig mai rar dar sunt foarte plimbareata, am fost la parinti la Sibiu de joi pana ieri seara. Am fost cu iubitul meu si cu niste prieteni si tare bine ne-am simtit. Evident ca am si mancat bunatati toate insa cu masura si cu grija pentru ca saptamana asta trebuie sa ajung la 70 KG. Azi dimineata aveam 70.5 KG deci se poate.

Nu schimb tickerul pana nu vad 70 pe ecranul cantarului.
Servus Lacra
Te-ai plimbat ceva ..f bine , cred ca a fost placut. Ceva poze ?
Iti doresc sa schimbi tickerul curand.
Pup.
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Buna dimineata si o saptamana cum vrea fiecare! Acum merg sa pap micul dejun apoi vin sa va povestesc ce am facut ieri si sa vad ce ati facut voi
"neata".. O saptamana frumoasa Dana


Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Buna dimineata fetele.Ce faceti?Eu sunt la servici dar nu am chef de nimik.Cred ca m-a lovit spiritul CraciunuluiVreau sa vina o data ca sa stau.ma simt ff obosita.simt ca nu imi mai ajunge doar duminica de odihna.mare chestie de sarbatori nu fac pt ca sotul nu va fi acasa asa ca voi avea un Craciun cam trist.dar asta e.traiesc cu speranta ca vine in Februarie si ne punem sa facem un bebe.acum nu imi mai e frica de kg care le voi lua pt ca aici cu voi am invatat sa mananc sanatos.va pupic dulce si va urez o saptamana minunata.Pupici
Asa Oana , ia-o mai incet . AI liber de sarbatori?
Cred si eu ca abia astepti sa vina sotul. ANdrei e bine ? Deci o sa mai avem un bebe in casuta , la anul.
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
La Tm ninge de numa! Cu niste fulgi mari si pufosi de mi se face frig instantateu!
Si mai is suparata, ca de 2 saptamanai nu s-a dus nimic la cantar ... chiar nu mai inteleg! Culmea-i ca pe haine se simte! Serios nu pricep cum e asta!
Chiar ca e ciudat. Iulia ce spune despre asta ?
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
BUna, feteleChiar credeati ca nu intru deloc , chiar daca am treaba?m-am oprit pt o pauza de ceai, am decis sa beau mai multe lichide de azi..Incet incet, imi intru si in ritm..
azi m-am cantarit-65 de kg, fix..nu e asa rau cum ma asteptam dar oricum, astea 2-3 kile le-am pus toate la colacel si la coapseM-am si masurat, o sa pun masurile mai incolo, cand am timp, ca tre sa modific si la setariAzi ce papati?
eu dimineata un pahar de lapte degresat cu scortisoara si 3 wasa, vorba vine dimineata, ca pe la 11 asa...
Deci iar la dieta ..desi sincer , nu cred sa dam surplusul jos luna asta.Cred ca tot din ianuarie incolo..
Eu azi nu m-am cantarit..mi-era frig sa ma dezbrac de tot ..sa ma cantaresc. Dar ma tot invart pe la 53.3-54.2..diferente mari de la o zi la alta..oi vedea joi.,ce zice la cantar.
Citat:
Anterior postat de amirah Vezi mesajul
buna ....tuturor... ma primiti si pe mine in grupul vostru?????...eu am multe kg de dat jos ....deci imi tb multa ambitie si mult suport din partea dvs.....
Servus AMirah
Ti-am mai urat o data bun vemit , nu?
SPune-ne ceva despre tine..dieta , sport...
Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
Ok fetele, ma ridic la trebsoara, normal ca las deschis ,Spor la toate fetele in pauze trec si raspund cum se cuvine la fiecare
Servus Kika
Multam fain de filmulet ..o sa-l urmaresc imediat.SPor la treburi.
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Va multumesc fetelor pentru urari, ieri nu am putut sa intru sa va salut ca am avut musafiri, ca sarbatorita am mancat si eu o bucata din tortul ala al meu tiramisu si am ciocnit un pahar de vin alb dar de azi... inapoi la dieta, gata cu " destrabalarea"
Va pup pe toate.
Cum ai petrecut Miha ? Ce cadouri ai primit?
Grea luna ai ales pt inceput de dieta ..dar vorba Fulgai ...acum ori niciodata !
Bafta si te mai asteptam.

Fetele
am fost la cumparaturi..ar mai fi cate ceva..dar saptamana viitoare le vine randul .Oricum o tona de bani..azi s-au dus usor 500 si pe cadouri , cam 1500 groso modo..poate mai mult.
De maine o sa merg la mama sa-i fac curat , asa ca nu stiu cand voi intra .
Spre final de sapt , mai trebie sa fac curat si acasa ..dar grosul e facut ..ca in weekend o sa facem bradutul..sper sa gasim unul frumos.
Sunt pe aici..trebuia sa plec..dar au sunat aia de la cablu ca vin sa vada care-i baiul..si nu au zis cand vin ..asa ca-s blocata in casa.
Pupici.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4176 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 15:40:12
christala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: larnaca, Cipru
Date: 167cm, 63kg
Mesaje: 990
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Emy vrei sa faci copilut la anu cand termini casa sau am citit eu pe diagonala?
christala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1755 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1238 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 722 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4177 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 15:44:49
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Eu am terminat curatenia, am facut si baitza, acum e totul frumos si bne, am si cald, stau totusi cu un sal pe cap(urechi) ca tare mi-e teama dupa baie sa nu ma doara iar..

Ca veni vorba, ala de aseara trebuia sa fie relaxantSi nu stiu ce e prin casuta noastra, ca nu am dormit deloc..toata noapte m-am foit, am mai adormit cate 20 de minute si in alea numai urat am visatBa ca ma zgaria o pisica nebuna, ma ataca si ma facea praf pe fata cu ghiarele...era asa real si asa mi-a fost frica, ca dupa ce m-am trezit am avut aritmie forte, chiar m-am temut sa nu morPe urma am incercat sa respir cum m-a invatat sotul meu, si mi-a trecut..dar de adormit nu am mai putut pana dimineata.si atunci iar am visat ceva urat, o casa parasita, nu mai tin bine minte, dar ma urmarea cineva...
DEseara nu mai beai "ceai relaxant" ci de musetel
Asa , f bine , sa ai grija de tine .
Mai da ce ceai relaxant e ala ? Sa nu cumva sa ne luam si noi.
Lasa visele..bea un ceia de tei diseara ..sauun laptic cald si sper sa dormi mai bine.
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
salutare fetele!
am 10 min la dispozitie sa va salut si sa va spun ca sunt nine.

fetele am cerut de la ANES zapada si a nins la munte sper ca va ramane pana sambata cand ma duc eu la tara sa o vad macar
daca e asa o sa vad ce mai cer de la ANES CA E DARNICA RAU
Servsu cristala
Sa speram ca tine zapada pana in weekend. Noi nu ducem lipsa..
Te pup si o saptamana usoara.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4178 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 15:49:38
christala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: larnaca, Cipru
Date: 167cm, 63kg
Mesaje: 990
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

fetele trebuie sa ma pregatesc sa plec la banca si pana vin cred ca o sa fie si seful aici , asa ca o sa incerc sa mai intru umpic deseara daca reusesc, ca am de calcat o tona, am de facut si mancare asa ca o sa bantui le la 11 cred
asta o sa vad cand ajung acasa.
trebuie sa ma duc sa cumpar si cadouri sapt. asta si mi-e asa de groaza cu aglomeratia asta , ca toata lumea se duce la cumparaturi acum
pup la toate fetele. si ne auzim deseara daca nu intervine nimic in programul meu
christala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1755 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1238 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 722 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4179 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 15:52:56
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

[QUOTE=VentoFreddo;437354]Fulgaai indus fetele in eroare, am vorbit de un bebe, dar LA ANUL de sarbatori, ca sa termin casa mai intai..NU as vrea sa alerg cu bebele la purtator, stiu ca o sa fie un stres continuu cu casaAsa, cand va veni, sa aiba o mamica calma si o casa primitoare
Cum mai stai cu maseluta?Cetimpul nu sta in loc si copilul nu trebuie programat vinr cand vrea Domnul,eu cand am ramas insarcinata cu Bia nu aveam nici patul meu personal stateam cu chirie ,ne mutam ca tiganul cu cortul si uite ca incet ,incet am cumparat o casa am facut-o dupa bunul nostru plac ,sunt foarte mandra ca am muncit noi nu ne-a dat nimeni nimic ca sa-mi scoata ochii si acum a venit si al doilea ,chiar daca am trecut prin situatii groaznice merg mai departeDumnezeu este mare si stiu ca nu ne uita .Apucate de treaba !









Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
salutare fetele!
am 10 min la dispozitie sa va salut si sa va spun ca sunt nine.
am citit ceva pe diagonala, am vazut ca a aparut CRINA , sper sa se faca bine curind,
FULGUTA e cu maseluta, doamne ce dureri trebuie sa ai fate bine si nu mai umbla creanga pe afara........ca alt fel tragi curent
fetele am cerut de la ANES zapada si a nins la munte sper ca va ramane pana sambata cand ma duc eu la tara sa o vad macar
daca e asa o sa vad ce mai cer de la ANES CA E DARNICA RAU
Buna Crista si bine ai revenitO saptamana frumoasa i-ti doresc

[QUOTE=incognito;437414]


Neata. Daca trebuie, trebuie, doar nu vrei sa raceasca ..trebuie sa asculte de mami,nu?

Asa e Roxy ,dupa aia tot pe capul meu cad toate ,spital ,doctori ,plus cand o vad cat e de firava imi vine sa plang caci stiu cat am chinuit cu ea de mica ,foarte bolnavicioasa

david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4180 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 15:53:34
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
salutare fetele!
am 10 min la dispozitie sa va salut si sa va spun ca sunt nine.
am citit ceva pe diagonala, am vazut ca a aparut CRINA , sper sa se faca bine curind,
FULGUTA e cu maseluta, doamne ce dureri trebuie sa ai fate bine si nu mai umbla creanga pe afara........ca alt fel tragi curent
fetele am cerut de la ANES zapada si a nins la munte sper ca va ramane pana sambata cand ma duc eu la tara sa o vad macar
daca e asa o sa vad ce mai cer de la ANES CA E DARNICA RAU
Ce bine ca ai intratCum merge cu munca?si cu scoala?mai ai?
Ai vazut cum Anes e zana noastra responsabila cu vremea , parca vad ca acusi imi trimite si mie zapada
O zi frumoasa, Crista!

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

Da , acum astept sa vad a 3a partea din Narnia,sa vedem cum e.
Mami pare destul de bine. Inca asteptam rezultatul biopsiei de la Buc.

Pai mi-a fost putin frig la spate ..m-au durut rinichii si spatele aseara.
Cu baba nu mai stiu ce sa zic..acum am iar 20 de grade in casa ..afara e mai cald ..vreo -2 grade acum ..dar au anuntat frig si ninsori..acum ninge iar.
Ce bine, deci am hotarat, ne batem la cap reciproc sa incepem sportul din ianuarie.
Eu una numa prea omor dupa musafiri, mai ales dupa cei nepoftiti . Dar voi sunteti singurei, va prinde bine sa va intalniti cu ei o data pe saptamana..dar ar fi frumos sa mergeti si voi la ei, nu?
In dimi asta , am papat oar lapte cu cereale, manda la gustare, ciorba de fasole boabe si mazare la pranz, si oi mai vedea eu.PUp.

Pai luati ceva , o aspirina , vit C, echinaceea..nu stai sa va ia raceala.
Pai te cred..ai de strans si de facut curat dupa musafiri..am fost rea acum


Pe cand bebe-ul? la anul nu ? Dupa ce e gata casa .



Poti sa te uiti Manu ..dar atat. Emy e a mea !

Deci iar la dieta ..desi sincer , nu cred sa dam surplusul jos luna asta.Cred ca tot din ianuarie incolo..
Eu azi nu m-am cantarit..mi-era frig sa ma dezbrac de tot ..sa ma cantaresc. Dar ma tot invart pe la 53.3-54.2..diferente mari de la o zi la alta..oi vedea joi.,ce zice la cantar.



Fetele
am fost la cumparaturi..ar mai fi cate ceva..dar saptamana viitoare le vine randul .Oricum o tona de bani..azi s-au dus usor 500 si pe cadouri , cam 1500 groso modo..poate mai mult.
De maine o sa merg la mama sa-i fac curat , asa ca nu stiu cand voi intra .
Spre final de sapt , mai trebie sa fac curat si acasa ..dar grosul e facut ..ca in weekend o sa facem bradutul..sper sa gasim unul frumos.
Sunt pe aici..trebuia sa plec..dar au sunat aia de la cablu ca vin sa vada care-i baiul..si nu au zis cand vin ..asa ca-s blocata in casa.
Pupici.
Hai mai Roxy, cum sa te doara?daca nu as bate baba aia..te nenoroceste pe tine, de parca iti plateste ea suferinta si chinulImbraca-te si tu mai bine, si la mami tau cand o sa faci curat, ai grija de curent
Ce de bani ati cheltuitPt tine ai luat ceva?
Cred ca joi sau vineri fac si eu bradulSa-l am impodobit in weekend, cand vin iar musafiriiMa bucur ca mama ta e mai bine, o sa fie ok si cu rezultatele, ai sa vezi...Tu insa, inafara de raceala la rinichi, cum te mai simti?
Te pupicesc, ai vazut ca am noi admiratoare in casutaO zi frumoasa si senina!

Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
Emy vrei sa faci copilut la anu cand termini casa sau am citit eu pe diagonala?
Daa, ai inteles bine!de casa o s ama ocup din primavara pana in toamna, sper sa termin, si de sarbatori sper sa...
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30 ani, greutate, jurnal, kilograme, prieteni, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole