Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3081 (permalink)  
Vechi 02 dec 2010, 10:35:36
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Buna fetele ,pentru voi cu mult drag sa va incalzeasca pe vrenea asta geroasa
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3082 (permalink)  
Vechi 02 dec 2010, 10:37:12
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Ali,deaia nu ai intrat tu, ca ai avut treaba..stii ca si eu fac asa, ca daca intru adio treabaSper ca a noastra Crinutza e ok..ultima oara era racita cobza, sper ca acum s-a facut bine, mi-e dor de ea..
Anes, eram sigura ca o s aiasa bine petrecerea, cu cat drag ai gatit pt eiNu-i de mirare ca nu a ramas nimic din tortAstept si eu poze
Cris, sa ai spor, valeu, la cate te-ai inhamatSper sa termini pana la sarbatori..si cand oi incepe tu Batuka pe dusumeaua noua, sa imi dai si mie semnalul, asa incepem amandoua , poate ne tragem una dupa altaSi ce tare a fost povestea cu Bradul si cadourile de data trecuta..ce nimereala ca cel mare nu a vazut
Kikka,harnicuta ca de obicei..Angela, tu azi ce ai in program?eu ma simt terminata fizic, desi nu am facut nimic, dimpotriva, am de facut, ieri a venit amica mea la mine, sa sarbatorim 1 Decembrie, nu stia ce s-a intamplat, a stat pana la 2 cu mine, asa bine mi-a prins..
Vad ca MIhaela e si ea interesata de Batuka..poate ne fixam o ora si facem impreuna toate 3..
Manuela m-a cam suparat, cand tot zice ca nu e capabila, ca nu stie...parca o aud pe sormea si tare ma enervezCa nu s-a nascut nimeni invatat, de unde sa stii daca nu iti arata careva si nu repeti de mai multe ori?Asa ca, Manu, sa stii regulile casutei:aici sunt interzise scuzele si parerile urate despre sine
Fulgut, am vazut bradul, e superb!Asa ma bucur ca l-ai facut si te-ai mai destins..si sper sa se fi temrinat si cu scandalul, sa va reluati viata normala!Sa mananci bine, nu haoticLasa tu fructele, trebuie sa bagi mancare gatita, nu asa a zis doctora?
Roxy scump, am vazut ca ieri ai avut o seara relaxata, ma bucur..Intrebai de ce iti apar mai putine kg la setari..parerea mea e ca ai vrut sa modifici si nu ai apasat pe "schimba" sau " modifica", si nu s-a dus modificarea..Sa mai incerci sa pui datele actuale odata la "detaliile tale"
Cat despre ciorbita ta cu carne da fara carne, si eu mai patesc asa, ca o fac cu multe legume, si carne doar sa miroasaideal ar fi sa calculezi tu reteta..sa o ai in calculator de cate ori o faci, nu e greu, dar iti ia ceva timpdaca nu..pune ciorba d elegume, ca banuiesc cantitatea de proteine din ea e neglijabila daca nu papi carnea
Aha, cat pe ce sa uit de Ella, ratacitoarea noastraAcuma mi-aduc aminte de ce ii tot spuneam Kikkai de copil, ca nu-i singura..o confundam cu Ella
Of, aveam de gand doar sa scriu putin..Dar numa scriind aici si deja ma simt mai bine...
Fetelor, daca am uitat pe cineva stiti si voi ca nu e cu rea-vointa, eu va iubesc si va pup pe toate!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3083 (permalink)  
Vechi 02 dec 2010, 10:37:42
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Fetele cine ma ajuta ?Am un tel Sony Ericsson saniuta si nu mai stiu sa descarc pozele pur si simplu am uitat cum am procedat data trecutadoar sunt blonda
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3084 (permalink)  
Vechi 02 dec 2010, 10:38:57
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Eheee, am uitatpoate le uita necazurile
Feli, Vidi, Danutza,Lacra, de uitat nu va uit niciodata, doar va "omit" momentan din lipsa de memorieVa pup si pe voi, apasat tare!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3085 (permalink)  
Vechi 02 dec 2010, 10:52:41
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
Inca nu am facut meniul am de gand acum, cat manaca iubi sa nu imi dea vreo idee in sensul asta , am sa le calculez, sper sa fiu in 1300
O noapte linistita si la caldurica la iubi al tau in bratica si esti tare ai o stare mult mai buna, pozitiva si sper sa fii mereu asa
Multumesc din nou ptr ajutor. Te pup
AI calculat pana la urma ? Sper si eu sa pot fi asa vesela in fiecare zi.. Kika multumesc pt mesaj. Esti o draguta.

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara fete dragi ! Acum am intrat in casa ,am fost sa-si ia al meu o caciula si ceva de iarna de incaltat ! Pe scurt am facut si bradul i-am pus si instalatia ,arata super bine ! Mai trebuie finisat un pic maine,am incercat sa-i fac poze dar cum este seara nu ies bine deloc si mai am si aparat bun ,cred ca am incercat in toate modurile ,luminitele se vad aiurea si nu sunt clare ,dar fac maine pe ziua poza la el ! Merg la dus si sa-mi fac o salata ca imi este foame . In timp ce pap citesc ce ati facut !
Deci si ai fost la cumparaturi

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul

Nici eu nu am tinut zi de fructe ,dar tot sanatos am manccat :piept de pui la gratar cu salata de rosii si castraveti!Maine tin ziua de fructe

Feli ,tine maine cu mine zi de fructe!
Pe cand tineam dieta, la inceput , eu aveam si 3 zile pe saptamana de fructe -legume. Din experienta va zic , ca dupa ceva saptamani , te cam saturi si te resimti si poti scapa in bunatati . Asa ca eu va recomand o zi de fructe pe sapt., e suficient si e buna pt detoxifiere , dar nu e ok pt organism sa papati mai multe zile asa. Mai bine diversificat si putin cantitativ , si papat des si putin .
Citat:
Anterior postat de mihaelat Vezi mesajul
Buna fetelor,
Sunt din nou cu voi, dar v-am auzit de Batuka ; ce fel de program este?
Eu una nu stiu despre asa ceva..
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Noapte buna fetele ma retrag ca sunt foarte obosita ,kinderii mei au adormit din masina ,abia i-an=m urcat sus.La mine ninge si e foarte frig,ma bucur abia acum simt cu adevarat ca vine Craciunul!
La bv a tot plouat torential in reprize aseara, asa urat..
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul


Sa le purtati cu placere ! Oricum nu vreau nimic de nici un Mos ,decat liniste !
E
Roxy sa stii ca sta la fix pe masuta ! La mine este invers ,mie imi plac cele sport adica butucanoase ! Am unele de anul trecut am dat 5.400 milioane nu zic firma incepe cu Colum..si acum nu mai imi plac ! Am slabit de anul trecut si imi sunt largi in picioare !
Ma bucur ca a iesit testul bine. Dar cica tot trebuie sa merg la colposcopie.

Si banuiesc ca o sa o faci dupa sarbatori ! Sa nu te prind ca o faci inainte si sa fii suparata toata luna !
Te cred,sa stii ca si eu vreau tot asta, liniste!
Ma duc sa vad pozele imediat..
Pai dupa doctorita , ar trebui sa merg undeva in jurul la 15 decembrie..deja mi-a scris.. Apai nici eu nu stiu ce sa fac..Si faza nasoala, e ca exact de rev imi vin rusii, si trebuie sa iau pastile din prima zi Cel putin asa iese din calculele mele , 31 sau 1 ianuarie.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Iubita sa stii ca eu il fac in fiecare an pe 1 Decembrie !Si mie imi place sa prind toata luna cu bradutul ,chiar acum ma uit la el ce frumos danseaza luminitele Niciodata nu am rabdare ! Mai rau ca un copil sunt !
Merg sa le vad si promit ca nu comentez daca ma pot abtine !
Ce fain..mai inveseleste casa
AM vazut ca nu ai comentat nimic
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Noapte buna fetele scumpe ! Aly si Crina azi v-ati vorbit sa nu intrati ? Sau nu am vazut eu bine !
Emy iubita sper ca esti bine !
Aly si Crina n-au intrat ieri.
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
buna dimineata !
o zi frumoasa !
sa sti Vidia ca as vrea sa tin azi zi de fructe pt ca ieri am cam "trisat"
Neata Felicia..spor in toate .
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata fetele, dupa ziua de fructe de ieri ,scaderea mea a fost nesemnificativa.Deci azi la cantar 54.7. Speram sa ma vad sub 54.5. Bine ca e sub 55.La voi cum a fost? Ati reusit sa tineti ziua de fructe?
Eu am lucrat ieri prin casa ,curatenie.Mi-a fost teama ca-mi va fi mai greu sa tin ziua de fructe daca stau acasa.Dar cu treaba,a trecut timpul repede. Mama a venit cu lichiu de varza,dar am rezistat.
Neata Aly, las ca e bine , e cu minus , nu cu plus, nu?
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
'neata fetelor

Am avut 2 zile suuuuperpline! Dar a totul e aiesit excelent! Copiii au zis ca a fost cel mai tare chef! Am dansat de toate chiar si vals le-am pus la un mom dat. Chair sant cariva care merg la dans de societate, era o superbitate sa-i privesti cum invita baieteii de 11 ani fetitele la vals ! Hei, nu va imaginati ca am exagerat, unul singur a fost. Dar imp e ca n-au inceput sa vocifereze ca ce-i porcaria aia! Tare mandra am fost de ei!
Fiimea era bucuroasa de numa' !
Tortul a avut un succes covarsitor! Abia am reusit sa salvez o mica bucatica pe cand va veni si cealalta bunica.
Toate una peste alta ... a fost superbine!

Merg sa citesc sa vad voi ce ati mai facut
Ma bucur ca a iesit totul bine Anes!
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna dimineata fetele....o zi linistita....
Anes ,ce bine ca totul a iesit foarte bine....nici nu are cum sa iasa rau cand pui suflet in ce faci....
O zi usoara si tie Angela.
Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
una dimineata la toate feteleVa urez o zi plina de bucurii(si a mea e:nu ma doare stomacul macar acu de dimineata).
Neata Ella. Deci te simti mai bine azi?
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna fetele mele dragi ! Inca o seara linistita !
Eu sunt treaza de la 5 ,am dus-o pe soacra la munca la 6 si de 1 ora ma chinui sa fac poze la bradut ,am reusit ceva si sta bine pe masuta noua ! Intrati aici bradutul meu daca vreti sa-l vedeti ,mai trebuie lucrat un pic la el .
Merg sa citesc ce ati facut si sa pap ceva !
Pofta mare Fulgu. Ce bine ca ai avut liniste acasa.Pup.
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul

Fulgulet , felicitari pt brad!!!!!!
eu o sa-l fac in ajun.
eu i-am spus fetitei mele,ca Mos Craciun vine cu cadouri atunci cand impodobim bradul, asa ca .........
N-ai ce face atunci, numai pe 24 il puteti face.
Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul

O zi minunata, ca voi!
Servus Cris ..multumim la fel si tie.
Mi-a placut povestea ta cu Mosu .. Tare simpatici cei mici.

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul


Roxi pt urarile tale
Si uite ca am ajuns si la zi

Pupicesc toate fetele!!!!!
Esti tare ..ai citit repede..mie mi s-a parut ca s-a scris mult.
Pup.
Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul
acum fug la bucatarie sa fac ceva rapid, ptr iubi. Probabil niste pulpe la cuptor cu legume (cartofi) si o salata de varza murata
Spor la gatit.
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul

TRebe sa ma uit poate gasesc niste poze .. Chiar is draguti.

Ms ... Puteam sa aleg varianta cu un club de kinderi, dar preturile in Tm sunt extrem de mari. Nu mi s-au parut fondate de fel si mi-am zis ca nu-s aia mai destepti ca mine. Am avut norocul sa pot gasi un spatiu (nu ff fain, dar l-am ornat noi cu ajutorul catorva copii care au sosit putin mai devreme la chef) si am stiut eu sa fac un meniu mai bun decat aia. Plus sampanie pt copii. Nici sucuri n-am luat, am facut 10L de ice tee, a fost extrem de laudat de cei de inca nu l-au gustat, iar ceilalti ii faceau reclama .
O sa caut sa vad niste poze pt voi
Asteptam pozele. E bine ca ai gasit o varianta mai ieftina si ca toata lumea s-a simtit bine.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul


Spor la gatit Fely si eu o sa ma apuc de mine azi,epilat,pensat,masca ,manichiura ,am ramas in urma cu toate ce s-a intamplat ! Pe urma ma apuc un pic de treaba prin casa cat stau cu masca in cap !
Sunt singurica pana la ora 15 asa ca am timp !
te faci frumoasa
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna dimineata, fetele mele dragi,ieri nu am mai scris nimic, m-am intristat mult si parca nu imi vedeam rostul intr-o casuta vesela..nu ma certati, stiu si eu ca nu e asa, dar nu mi se parea drept sa intristez casutza cu starea mea, cand aici era sarbatoare si aniversari frumoaseDin pacate credeama trec peste, dar pana sambata cand va fi imormantarea tot asa o sa fiu..In dimineata asta s-a repetat povestea de ieri, azi m-am trezit dintr-un vis nu pot sa zic urat, dar ciudat, cu multe simboluri(poate il povestesc la semnificatia viselor..), imi batea inima f f tare..am recunoscut simptomul, am mai trecut, am fost atunci la medic si mi-a zis ca trece in max 2 saptamani, ca e starea de soc..
Pana la urma i-am gasit lui Cati bilet, a plecat aseara la 10, banuiesc ca a ajuns la Braila, sper sa ii permita vremea..cum o fi in zona Brailei?
Asa ca aceste zile o sa scriu mai putin si o sa va citesc mai mult
Plus ca maine nu o sa fiu deloc..plec in calatoria saptamanala de-a lungul Italiei, sper sa gasesc vreme buna si nu furtuna de zapada cand trec muntii..desi sper sa gasesc zapadaDar fara furtuna, repet
Va pup pe toate, sa aveti o zi frumoasa!
Servus Emy , imi inchipui ca nu te simti bine . Probabil ca si eu as fi facut la fel,de fapt mai mult ca sigur ca n-as fi intrat pe site.
Draga mea, stai cu noi cand poti si scrie cand simti tu nevoia. Noi iti suntem alaturi si te iubim. Sa ai drum bun maine si sa va intoarceti sanatosi.

Neata fetele,
Dupa ziua de fructe pe care am stricat-o, m-am ales la cantar cu 53.2 azi..am schimbat tickerul. Totusi cred ca ar fi aratat mai putin , insa sunt umflata iar. ABia mi-am dat jos inelele de dimineata . In rest , ma tot mir, ca ies in continuare si de 6 ori pe zi. Azi deja de 3 ori pana la ora asta. Cred ca o sa calc ca s-au strans o gramada ..si nu mai stiu. Curatenie nu fac pana nu vine al meu sa ma ajute , ca trebuie mutate mobile etc..si el nu prea are chef..asa ca ..
Va pup , o zi frumoasa, eu sunt prin zona.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3086 (permalink)  
Vechi 02 dec 2010, 10:56:57
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3087 (permalink)  
Vechi 02 dec 2010, 11:04:20
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

eu ma simt terminata fizic, desi nu am facut nimic, dimpotriva, am de facut, ieri a venit amica mea la mine, sa sarbatorim 1 Decembrie, nu stia ce s-a intamplat, a stat pana la 2 cu mine, asa bine mi-a prins..
Vad ca MIhaela e si ea interesata de Batuka..poate ne fixam o ora si facem impreuna toate 3..

Fulgut, Sa mananci bine, nu haoticLasa tu fructele, trebuie sa bagi mancare gatita, nu asa a zis doctora?

Roxy scump, am vazut ca ieri ai avut o seara relaxata, ma bucur..Intrebai de ce iti apar mai putine kg la setari..parerea mea e ca ai vrut sa modifici si nu ai apasat pe "schimba" sau " modifica", si nu s-a dus modificarea..Sa mai incerci sa pui datele actuale odata la "detaliile tale"
Cat despre ciorbita ta cu carne da fara carne, si eu mai patesc asa, ca o fac cu multe legume, si carne doar sa miroasaideal ar fi sa calculezi tu reteta..sa o ai in calculator de cate ori o faci, nu e greu, dar iti ia ceva timpdaca nu..pune ciorba d elegume, ca banuiesc cantitatea de proteine din ea e neglijabila daca nu papi carnea
Ce bine ca nu ai fost singura ieri
Ce e Batuka asta mai ?
Da probabil ca nu a "luat" setarile din pagina de start..o sa fac si azi meniul sa vad ce apare.
Multumesc Emy pt sfaturi.
Asa , bravo , bine ca o certi putin pe Fulgu..
Sa vezi ce bataie imi iau eu acum de la ea..
E normal sa nu ai chef si putere sa faci nimic, ia-o incet , o sa-ti revii pana la urma,poate e si bine sa nu afci nimic azi. Dar poti sa stai cu noi cat vrei si poti.
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Fetele cine ma ajuta ?Am un tel Sony Ericsson saniuta si nu mai stiu sa descarc pozele pur si simplu am uitat cum am procedat data trecutadoar sunt blonda
Eu nu stiu Vidia..dar am vazut ca ai reusit pana la urma , nu?
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3088 (permalink)  
Vechi 02 dec 2010, 11:13:00
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Eheee, am uitatpoate le uita necazurile
Feli, Vidi, Danutza,Lacra, de uitat nu va uit niciodata, doar va "omit" momentan din lipsa de memorieVa pup si pe voi, apasat tare!
Si eu sunt cam zapa astazi ,nu mai stiu cum am descarcat pozele de pe tel pe laptop ,ma chinui si ma enervezasa ca si pe mine m-a lasat memoria

[QUOTE=Fulguta;423956]
Buna iubirea mea ! Eu o tin azi ! Hai ca este bine Aly meu si 54,7 kg ,ai fost harnicuta ieri in loc sa te odihnesti trebuia sa stai cu picioarele in sus sau mot in varful patului ! Felicitari pentru ziua de fructe,conteaza ca ai tinut pentru corpul tau chiar daca nu se vede la cantar,.Pentru asta tin si eu azi ma simt plina ...am mancat haotic,la ore nepotrivite si am stomacul in gat ! Asa simt ! O tinem impreuna Fulga draga



Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul
acum fug la bucatarie sa fac ceva rapid, ptr iubi. Probabil niste pulpe la cuptor cu legume (cartofi) si o salata de varza murata
Sa ai spor Cris!

[QUOTE=anes;423959]
TRebe sa ma uit poate gasesc niste poze .. Chiar is draguti.

Sa ai spor ... si-ti mai zic ca mi-ai lipsit! Sa stii ca si tu ne-ai lipsit era goala ccasuta fara tine ,acum s-a intors si Fulga vesela ,ce ma bucur


Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna dimineata, fetele mele dragi,ieri nu am mai scris nimic, m-am intristat mult si parca nu imi vedeam rostul intr-o casuta vesela..nu ma certati, stiu si eu ca nu e asa, dar nu mi se parea drept sa intristez casutza cu starea mea, cand aici era sarbatoare si aniversari frumoaseDin pacate credeama trec peste, dar pana sambata cand va fi imormantarea tot asa o sa fiu..In dimineata asta s-a repetat povestea de ieri, azi m-am trezit dintr-un vis nu pot sa zic urat, dar ciudat, cu multe simboluri(poate il povestesc la semnificatia viselor..), imi batea inima f f tare..am recunoscut simptomul, am mai trecut, am fost atunci la medic si mi-a zis ca trece in max 2 saptamani, ca e starea de soc..
Pana la urma i-am gasit lui Cati bilet, a plecat aseara la 10, banuiesc ca a ajuns la Braila, sper sa ii permita vremea..cum o fi in zona Brailei?E rau in toata tara Emy ,nu cred ca o sa ajunga ,50 de zboruri au fost anulate si nu cred ca au deschis traficul aerian,sper sa fie bine si sa ajunga cu bine

Va pup pe toate, sa aveti o zi frumoasa!
Drum bun in calatoria pe care o faci!

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna dimineata fetele....o zi linistita....
Anes ,ce bine ca totul a iesit foarte bine....nici nu are cum sa iasa rau cand pui suflet in ce faci....
Buna Angy ,o zi frumoasa si tie!

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Buna dimineata Alynuta


Buna dimineata,Anes



Buna dimineata Angela.

Buna dimineata la toate feteleVa urez o zi plina de bucurii(si a mea e:nu ma doare stomacul macar acu de dimineata).
Buna dimi si tie Ella!


Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
buna dimineata !
o zi frumoasa !
sa sti Vidia ca as vrea sa tin azi zi de fructe pt ca ieri am cam "trisat"
Tinem draga Felicia impreuna ,si ni se alatura si Fulga!

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata fetele, dupa ziua de fructe de ieri ,scaderea mea a fost nesemnificativa.Deci azi la cantar 54.7. Speram sa ma vad sub 54.5. Bine ca e sub 55.La voi cum a fost? Ati reusit sa tineti ziua de fructe?
Eu am lucrat ieri prin casa ,curatenie.Mi-a fost teama ca-mi va fi mai greu sa tin ziua de fructe daca stau acasa.Dar cu treaba,a trecut timpul repede. Mama a venit cu lichiu de varza,dar am rezistat.
E bine Aly ,incet ,incet recuperezi,ce inseamna 2 zile de abateri!?
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3089 (permalink)  
Vechi 02 dec 2010, 11:14:43
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06



Eu nu stiu Vidia..dar am vazut ca ai reusit pana la urma , nu?
[/QUOTE]
Nu Roxy ,alea sunt de pe net,am poze in tel cu podoabele ce le-am cumparat ieri !
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3090 (permalink)  
Vechi 02 dec 2010, 11:15:18
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Emy , acum la meniu, apare greutatea de ieri 54.3..probail ca abi maine va aparea 53.2, cea de azi
Am vazut la profil , ca apar si masuratori pentru gamba , genunchi si brat.
Unde le masor ? Ma refer la gamba , brat si antebrat ..ca deja nu mai stiu Si genunchi chiar, unde masor, peste rotula sau ?
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30 ani, greutate, jurnal, kilograme, prieteni, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole