Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3181 (permalink)  
Vechi 02 dec 2010, 22:20:17
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Da nu s-au mirat de costumatia mea cat de cum am slabit asa de repede.Mai este o mamica ce a nascut cu 6 luni inaintea mea si se chinuie sa slabeasca si a ramas mirata ca am slabit atat de mult intr-un timp asa de scurt
suuuper! Meriti toate felicitarile! Si ce le-ai zis?!

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
In fiecare zi iti da o lista cu doua meniuri,iar tu alegi pe care il vrei.Bineinteles tin cont de boala,daca ai voie sare etc.In fiecare zi se schimba patul,in fiecare zi iti da pijamale,prosop,burete.Saloanele au maxim 4 paturi si ce-i mai important OMENIA care e acolo.E de nedescris,crede-ma!
Ma omori! Nici la hotel de **** nu se face chiar asa! Mai avem pana sa invatam ca pt banii ce-i dam, trebuie sa si capatam ...

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Am inteles ca ati pus poze azi, pe la Feli si Oana am comentat, a le-am vazut de cum am intrat ma duc sa vad si la Roxy si Vidia..si poate Anes, o fi pus?Si Manu se chinuia sa puna..fug si pe urma citesc si din urma
Eu n-am pus poze ... ca-s mai toate miscate. Poate gasesc maine ceva
Drum bun maine Emy si bucura-te de calatorie!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3182 (permalink)  
Vechi 02 dec 2010, 22:34:29
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul


Spor la gatit Fely si eu o sa ma apuc de mine azi,epilat,pensat,masca ,manichiura ,am ramas in urma cu toate ce s-a intamplat ! Pe urma ma apuc un pic de treaba prin casa cat stau cu masca in cap !
Sunt singurica pana la ora 15 asa ca am timp !
Heii, nu ai mai intrat?probabil inca nu ai terminat sedinta de frumusete, sper ca acum stai asa

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
M-am cantarit si eu de dimi si aneam 55.2 ,deci ceva s-a intamplat ,plus ca nu am iesit afara de aseara si nu vad vreo sansa
Sigur ai cu cel putin un kil in minus..asa imi arata mie cand nu am "iesire"

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Ma apuc de calcat , ca altfel , iar nu fac nimic.
Emy , inca o intrebare ..am un aliment in moderare de ieri..stii cumva de ce nu s-a aprobat? Calorii: Inghetate: Inghetata fragi, Siviero Maria - Calculator calorii - Slabute.ro
Pup..vorbim mai tarziu
S-a aprobat

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Felicia ,tii zi de fructe?
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Oau,sunt si eu slabuta cu vechime trebuie sarbatorit ,ce se intampla cand ajungi la 1000 de mesaje?
Iee,e acum poti da date personale la alte slabute cu vechime, prin mesaj privat(messenger, nr de tel, ca sa va puteti intalni..)
Felicitari

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul

eu ma imbrac asa cum ma simt eu bine .
daca alti comenteaza ma doare ..............la 15 m in spate.
eu sunt o fire mai baietoasa , mai sportiva.pantalonii la mine sunt pe primul loc.
si la cununia mea civila eu am avut un costum cu pantaloni.
o sa incerc sa pun o poza
Si eu sunt la felMa imbrac cum ma simt eu bine, nu sa multumesc pe altii

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
am pus poze in album, de la cununia mea
Vazut, placut, comentat
Citat:
Anterior postat de carmenita33 Vezi mesajul
buna ziua
v-am descoperit cam tarziu dar niciodata nu e prea tarziu
Ma alaturi si eu voua daca ma primiti.Sunt si eu una dintre voi si ma bucur ca v-am gasit
Auzi la ea, daca o primimUite asa te asteptam!Bine ai venit, aici o sa slabesti cu ..gust si veselie!

Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
fetele salutare! eu am intrat iar de la servici doar sa va salut
nu pot ramane ca am primit ceva de facut pe cal. si nu o sa am nici pauza azi
asa ca va doresc un weekend superb la toate slabutele
eu nu o sa pot intra deloc pana luni cred, plec maine la tara si mai vin duminica.
pup
Buna, iubita, bine ca intri si atat, sa ne dai vesti despre tineMunca e importanta!Te pup, weekend frumos si spor la treaba,c a stiu ca la tara nu stai delocPupa prichindeii din partea mea!
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul

Ma bucur ca ai reusit sa le vezi !!!!!!!!
Fetelor, multumesc de aprecieri !
RAzvi isi face somnul de pranz. A papat si acum mai am si eu timp sa mai citesc. Merg al scoala de la 16.00 pt ca atunci vine sotul ca sa stea cu RAzvan.
Pup, Feli, sper ca a fost ok azi la scoala, vad ca inca nu ai venit

[QUOTE=kika9;424274]Bine v-am gasit fetele, o zi splendida asa cum va doriti
Emy
, sper sa revii cat mai curand asa cum te stim oricum se intelege situatia insa nu mai spune ca superi fiecare mai devreme sau mai tarziu trecem prin asa ceva... asa e viata [/COLOR]

s azi nu cred ca pot ramane si sa raspund, pap scriu meniul pe azi apoi merg la tuns, apoi la spital la prietena cu bebe, cred ca vrea sa iasa este sub supraveghere si ii fac o vizita, intru mai pe seara daca mai gasesc pe cineva. [/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]
Kikule drag, asa o sa fac, mersi de intelegere!Ce zi ocupata ai si tu azi..sper ca bebele sa mai astepte, si daca totusi iese, sa fie amandoi bine santosi, si mama si copilul!Pupici, o seara frumoasa!
Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul

Asta ca sa intram in spiritul craciunului cu veselie
Ce copil terorist
Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul
ceva sa va amuze pe youtube "bad morning" YouTube - bad morning
Pana la urma, am aruncat in vasul in care s-au copt pulpele si cativa morcovi, ceapa, 1 gutuie si usturoi. Le-am copt inabusit, iar cartofii i-am uns cu ulei si i-am dat prin malai amestecat cu condimente si i-am copt separat, ca sa fie putin crocanti . Nu-i mai venea lu Adri sa se ridice de la masa, sa se intoarca la munca

Recuperez mai tarziu ce ati mai scris fug sa mai mesteresc putin, cat doarme Ralu
Cris, cat mai ai pana termini?Te cred si eu la ce bun ai facut acolo, ca nu se mia indura sa se ridiceO seara frumoasa![/SIZE][/COLOR][/FONT]
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3183 (permalink)  
Vechi 02 dec 2010, 22:54:08
manumanuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: alcazar de san juan, Spania
Vârsta: 45
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 2.335
Aprecieri acordate: 5.559
Am fost apreciat(a) de 3.898 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Noapte buna la toate fetele din casuta!
  #3184 (permalink)  
Vechi 02 dec 2010, 22:55:43
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fete dragi ,sunt f. ocupata la servici zilele acestea ,ma gandesc la voi, sper ca intr-o zi sau doua sa se mai linisteasca treburile .
Va pup.
Ali, te cred, doar stii ca intram toate cand putem..Crina nu a intrat deloc sapt astaEra racita, sper sa fie bineSi sa nu se fi activat iar piticiiTe pup, ai grija de tine, si cand vei reveni sa ne dai vesti bune d ela cantar!PUUP
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

Fetele, eu am dormit mai mult de 2 ore ..m-am trezit pe la 5 si ceva . Acum ma pregatesc de film..si apoi se pare ca n-o sa vad gilmore..pt ca e meci.:
Pup.
uITE CA AZI AM SI DORMIT IMPREUNACa sa vezi cat ne asemanam.

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Fete dragi,am ALBUM! AM REUSIT,VA INVIT SA-L VEDETI!
Pai vezi, mai?Cine zice ieri ca uite ca nu stie, ca asa si pe dincolo?DE acum..cu mai multa incredere in sine:Si pozele sunt superbe!
Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul

da iubita parca si mai mult ca inainte. a decshis ink un cabient unde ma duc tot eu si asa ca plec dim si vin fff tarziu acasa.sotul meu e plecat asa ca pe andrei il vad si eu fff putin.dar asta e .zicea sotul meu cand vien acasa o sa facem un bebe asa ca abia astept sa vina si sa imi implinesc visul.pupici io mie pt tine si pt toate fetele
Mama, ce s-a schimbat situatia cu sotul tauMa bucur nespus ca accepta ideea de alt bebeDar daca nu ai grija de tine si esti stresata, s-ar putea sa nu ramai asa repede cum it doresti..am citit ca trebuie sa fii cat mai putin stresata, si cu bau baul tau, nu te vad eu bine, am vazut ce cearcane ai
Multa bafta!Si ma bucur ca ai intrat sa ne zici cum mai te simti, ne e dor de tine tot timpul!

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Apropo de sedintele cu parintii, nici la scoala noastra nu se practica mersul la coafor inainte de sedinta cu parintii. Nu radeti ca am auzit de scoli din Tm unde asa se face ...
Da, mi se pare normal sa nu se discute problemele copilului meu de fata cu clasa. Sunt chestii personale, ale fiecaruia. La sedintele cu toata clasa se discuta generalitatile, iar apoi fiecare in parte isi discuta restul problememlor.
Ei, nu la fel sta treaba cu laptopurile :...pana acolo mai avem muuult! Si nici cu spitalele : cum adica iti alegi meniul?!?!?

Noroc ca bimbii tai sunt ok, pun pariu ca nu are ce sa se planga doaman de eidar ai dreptate tu si Manu, Romania va ajunge la acel nivel poate peste 30 de ani..
NU mai stiu daca te-am felicitat pt felul cum a iesit petrecerea, mi-a placut f mult ideea valsului la copii, si ca s-a papat tot si ca ai avut succes cu ice-tea ul de lamaie facut in casa..NU mai e nevoie sa-ti spun ca esti mama perfecta din pctul meu de vedere..


Da ne-am distrat cu totii. Azi au venit inca pareri si cica a fost un chef supereusit! M-am lipit eu de mai multe decat un corn si 1 felie de tort ... mi-e si groaza de ziua de luni
Eu sunt un taur de 30 aprilie si te inteleg!
Pai nu cred ca ar fi rezistat careva la tort si dulce..lasa ca o data nu e bai, dar sa nu se mai repete!(vorbeste acu moderatoarea, ca Emilia e demult "cazuta" in abateri)


Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna dragele mele ,acum am ajuns ,a fost super,acum fac o salata ca mi-e o foameeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Chiar voiam s ate intreb Cum te-ai imbracat?ce a facut fata?povestesteDar intai papa, pofta buna!

Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
Fetele, plec de la prietena mea ca am innebunit-o azi, am incercat sa o scot din plictiseala (in spitale timpul trece greu) noroc ca are laptopul cu ea asa am profitat , i-am "facut" cunostinta cu voi si mi-a spus ca dupa ce isi revine cu bebele se va alatura si ea ptr ca sarcina isi spune cuvantul. Va saluta, bebele inca nu a venit asa ca asteptam ...
Am fost in "vizita" prin casute, va salut ptr ca acasa nu stiu daca am timp sa intru, facem pachet ptr acasa si apoi la somn. Maine WEEK-END!!!
O seara frumoasa si o noapte linistita LA TOATE FETELE DIN CASUTA
O sa fie cu siguranta un bebe sanatos si frumosSi pe mamica o asteptam aici uite asaDar sunteti sigure ca vine azi.maine?sau e doar o alarma?Oricum, ii uram din suflet nastere usoara!
Te pupam, kika, ne vedem in weekend, o seara frumoasa!
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul

Am dansat si eu cot la cot cu kinderii ... M-au primit si pe mine printre ei!
DEci ai topit prin dans cornul si felia de tort
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
In fiecare zi iti da o lista cu doua meniuri,iar tu alegi pe care il vrei.Bineinteles tin cont de boala,daca ai voie sare etc.In fiecare zi se schimba patul,in fiecare zi iti da pijamale,prosop,burete.Saloanele au maxim 4 paturi si ce-i mai important OMENIA care e acolo.E de nedescris,crede-ma!
In Italia e jale..nu se compara cu Spania, aici e putin mai bine decat in Ro...Am vazut si eu la telejurnal o emisiune despre sistemul medical din Spania, e teribil de simplu si eficient..Esti norocoasa ca esti acolo
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Cred ca le-ai mai vazut!
Doar pe aia cu bebele ce doarme cu fundul in susDar as vedea-o de 100 de ori si tot nu ma satur de ea

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Merg si eu la somn sunt obosita ,noapte buna .Fii vesela ,vin sarbatorile si sunt motive de bucurie si bunatate
Ai dreptate...dar e mai usor de zis decat de facut.Noapte buna, somn usor, scumpo!

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul

suuuper! Meriti toate felicitarile! Si ce le-ai zis?!


Ma omori! Nici la hotel de **** nu se face chiar asa! Mai avem pana sa invatam ca pt banii ce-i dam, trebuie sa si capatam ...


Eu n-am pus poze ... ca-s mai toate miscate. Poate gasesc maine ceva
Drum bun maine Emy si bucura-te de calatorie!
Multumesc, Anes, noroc ca am dormit adineauri,a sa ca mai stau vreo jumate de ora..maine ne trezim pe la 4 jumate dimineata
Poate gasesti una nemiscataO s incerc s afac si eu poze maine, daca nu va speriati de fata mea dupa o calatorie asa lunga
[/SIZE][/COLOR][/FONT]
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3185 (permalink)  
Vechi 03 dec 2010, 06:58:05
cris17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Neata, fetelor!
Imi pare rau , dar nu mai fac fata sa va raspund .

Sa aveti o zi, superba!
__________________
  #3186 (permalink)  
Vechi 03 dec 2010, 07:44:44
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Neata fete dragi,am venit si eu cu micul dejun.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3187 (permalink)  
Vechi 03 dec 2010, 07:47:55
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Dupa ziua de ieri cantarul meu arata azi-dimineata tot 54.7. E bine ,de obicei dupa ziua de fructe cresteam in zilele urmatoare.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3188 (permalink)  
Vechi 03 dec 2010, 08:10:11
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Buna dimineata fetele...o zi linistita va doresc....am intrat sa va spun ca azi daca am timp intru dupa masa sau pe seara....sunt bine dar in criza de timp....pup toate fetele....nu cred ca am timp sa citesc din urma....
  #3189 (permalink)  
Vechi 03 dec 2010, 08:14:08
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata fete dragi,am venit si eu cu micul dejun.
Multumim Aly!
da , si al mine sunt 300g in minus dar o sa stau pana duminica si daca atunci trebuie sa schimb ticker-ul, o sa-l schimb.
Aseara nu am mai intrat pt ca am fost obosita. Am vz niste poze apoi am renuntat si m-am dus la baita si nanita cu copiii.
sa aveti o zi frumoasa !
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3190 (permalink)  
Vechi 03 dec 2010, 08:36:22
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Multumim Aly!
da , si al mine sunt 300g in minus dar o sa stau pana duminica si daca atunci trebuie sa schimb ticker-ul, o sa-l schimb.
Aseara nu am mai intrat pt ca am fost obosita. Am vz niste poze apoi am renuntat si m-am dus la baita si nanita cu copiii.
sa aveti o zi frumoasa !
Felicia,cred ca abia astept sa schimbi tickerul.Eu n-am mai intrat dupa-masa ,nu mai am loc de al meu,si adevarul e ca mi-e si teama sa intru ca nu mi ies.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30 ani, greutate, jurnal, kilograme, prieteni, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole