Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Adella

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5861 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 16:32:50
onetotilia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2010
Locaţie: Houthalen, Belgia
Vârsta: 34
Dieta: Rina's
Date: 159cm, 65kg
Mesaje: 2.091
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 41 ori in 29 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adella

aici e o alta situatie... si al meu are facturi de platit cu carul si rata la casa, insa e altceva....daca as vrea numai frcte de mare as manca insa mie imi e scarba de ele... bleah...nu mananc niciodata ei mananca si de 2 ori pe saptamana.. mai aes in weekend, scampies, carnal, eu le zic viermi.. si scoici ... nu se compara veniturile de aici cu cele din romania... si 5 euro aici e asa ca si 5 lei in romania.... eu nu lucrez .. adica mai lucrez ocazional acum... insa al meu are un al doilea job , care deocamdata... e destul de ok
__________________




  #5862 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 16:36:15
OitaVesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1600 kcal + sport
Date: 160cm, 45kg
Mesaje: 3.092
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Adella

Adella eu am reteta asta de chec cu fulgi de ovaz si fructe uscate si am de gand sa o incerc in curand. Cred ca nu ii pun zahar deloc


Fulgi de ovaz 2 pahare de 300 ml
Apa150 ml
Iaurt150 ml
Oua 2 buc
Zahar150 g
Ulei fara miros 2 linguri (de struguri, rapita, sau chiar si de floarea soarelui)
Praf de copt 2 lingurite
Bicarbonat de sodiu 0.25 lingurite
Sare 0.25 lingurite
Prune uscate 200 g
Nuci 50 g
Merg si alte fructe, seminte etc.

Mod de preparare

Puneti 1 pahar de fulgi de ovaz intr-un bol mai mare. Fierbeti apa si o adaugati in fulgi, amestecati si lasati 10-15 min pana se racoresc. In acest timp taiati marunt prunele uscate. Si macinati celalat pahar de fulgi de ovaz. Puteti sa-i dati prin masina de tocat, aparatul de macinat cafea sau blender. La fulgii opariti cu apa adaugati iaurtul si amestecati bine cu lingura sau telul sa nu fie cocoloase. Apoi se adauga 2 oua si zaharul, amestecati. Urmeaza uleiul, praful de copt, bicarbonatul de sodiu si sarea. Mixati bine cu telul.Adaugati fulgii macinati de ovaz, amestecati. Apoi prunele taiate si nucile maruntite, amestecati. Turnati aluatul intr-o tava de chec asternuta cu hartie de copt.Puneti la cuptor, la temperatura medie - pentru 50-60 de min, pana se rumeneste bine. Apoi scoateti din cuptor si lasati in tava 10-15 min.
Peste 10-15 min il intoarceti pe un fund/platou, scoateti hartia de copt si lasati sa se raceasca complet.
OitaVesela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1807 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1290 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5863 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 16:41:36
Adella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adella

Citat:
Anterior postat de onetotilia Vezi mesajul
aici e o alta situatie... si al meu are facturi de platit cu carul si rata la casa, insa e altceva....daca as vrea numai frcte de mare as manca insa mie imi e scarba de ele... bleah...nu mananc niciodata ei mananca si de 2 ori pe saptamana.. mai aes in weekend, scampies, carnal, eu le zic viermi.. si scoici ... nu se compara veniturile de aici cu cele din romania... si 5 euro aici e asa ca si 5 lei in romania.... eu nu lucrez .. adica mai lucrez ocazional acum... insa al meu are un al doilea job , care deocamdata... e destul de ok
Stiu ca si eu am 2 frati in afara ..si mi-au zis ca isi permit sa manance numai in oras ..mancarea nu e scumpa ..la noi ..fata de venituri ..e scumpa
Oricum este doar o etapa ..o sa crestem si noi mariAdica eu cu al meu ..Romanica nu cred
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5864 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 16:49:11
Luiza25's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 apr 2010
Locaţie: metz, Franta
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 178cm, 77kg
Mesaje: 363
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adella

Citat:
Anterior postat de OitaVesela Vezi mesajul
Adella eu am reteta asta de chec cu fulgi de ovaz si fructe uscate si am de gand sa o incerc in curand. Cred ca nu ii pun zahar deloc


Fulgi de ovaz 2 pahare de 300 ml
Apa150 ml
Iaurt150 ml
Oua 2 buc
Zahar150 g
Ulei fara miros 2 linguri (de struguri, rapita, sau chiar si de floarea soarelui)
Praf de copt 2 lingurite
Bicarbonat de sodiu 0.25 lingurite
Sare 0.25 lingurite
Prune uscate 200 g
Nuci 50 g
Merg si alte fructe, seminte etc.

Mod de preparare

Puneti 1 pahar de fulgi de ovaz intr-un bol mai mare. Fierbeti apa si o adaugati in fulgi, amestecati si lasati 10-15 min pana se racoresc. In acest timp taiati marunt prunele uscate. Si macinati celalat pahar de fulgi de ovaz. Puteti sa-i dati prin masina de tocat, aparatul de macinat cafea sau blender. La fulgii opariti cu apa adaugati iaurtul si amestecati bine cu lingura sau telul sa nu fie cocoloase. Apoi se adauga 2 oua si zaharul, amestecati. Urmeaza uleiul, praful de copt, bicarbonatul de sodiu si sarea. Mixati bine cu telul.Adaugati fulgii macinati de ovaz, amestecati. Apoi prunele taiate si nucile maruntite, amestecati. Turnati aluatul intr-o tava de chec asternuta cu hartie de copt.Puneti la cuptor, la temperatura medie - pentru 50-60 de min, pana se rumeneste bine. Apoi scoateti din cuptor si lasati in tava 10-15 min.
Peste 10-15 min il intoarceti pe un fund/platou, scoateti hartia de copt si lasati sa se raceasca complet.

wow ce bunatati. eu astept duminica sami fac tort.
__________________
ღ♥♥The greater part of our happiness or misery depends on our dispositions and not our circumstances ♥♥".
Luiza25, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2103 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1586 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -480 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5865 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 16:51:02
onetotilia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2010
Locaţie: Houthalen, Belgia
Vârsta: 34
Dieta: Rina's
Date: 159cm, 65kg
Mesaje: 2.091
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 41 ori in 29 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adella

aici mancarea in oras e foare scumpa..ma refer in restaurant... o pizza pe putin 12 euro... o felie de pizza mare e 5 -6 euro.... mie mi se pare enorm.. in ro cand merhem la restaurant manacam 4 de 50 de euro.. supa, felul 3 desert butura.. racoritoare ma refer.. aici... eu cu al meu mancam un fel de mancare, si ceva de baut ma refer la un aperitiv(alcool) si racoritoare .. fara desert... si in supermarchet e mai scump...decar in romania.. o paine costa 2.8 euro..insa salariile sunt pe masura... ce prima de vacanta se ia in romania... ?? 200-300 de lei... aici al meu ia 4000 de euro...prima de vacanta..pe langa ca isi ia salarul in fiecare luna normal..abia apuc sa am si eu actele in regula sa nu mai depind ata de mult financiar de el...desi e un scump si niciodata nu mi-a reprosat nimic.. ba chiar sambata zicea ca eu de ce nu imi cumpar haine si genti ca alte fete?? ca nu e obisnuit pentru o fata sa nu isi ia macar ceva in fiecare luna... iar eu i-am zis ca nu stiu cat de tare s-ar bucura.... si zis ca trebuie sa mergem la shopping.. i-am zis sa aiba rabdare sa slabest kg astea...
__________________




  #5866 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 16:51:44
onetotilia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2010
Locaţie: Houthalen, Belgia
Vârsta: 34
Dieta: Rina's
Date: 159cm, 65kg
Mesaje: 2.091
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 41 ori in 29 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adella

Citat:
Anterior postat de Luiza25 Vezi mesajul
wow ce bunatati. eu astept duminica sami fac tort.
eu astept duminica sa mananc nachos
__________________




  #5867 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 16:53:49
OitaVesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1600 kcal + sport
Date: 160cm, 45kg
Mesaje: 3.092
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Adella

Chiar ca ai o comoara de barbat Otilia

Eu astept sa imi treaca alergia de la salata cu fructe de mare de azi
3 luni am asteptat sa o fac si acum mi-a venit de hac.
OitaVesela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1807 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1290 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5868 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 17:04:29
onetotilia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2010
Locaţie: Houthalen, Belgia
Vârsta: 34
Dieta: Rina's
Date: 159cm, 65kg
Mesaje: 2.091
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 41 ori in 29 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adella

Citat:
Anterior postat de OitaVesela Vezi mesajul
Chiar ca ai o comoara de barbat Otilia

Eu astept sa imi treaca alergia de la salata cu fructe de mare de azi
3 luni am asteptat sa o fac si acum mi-a venit de hac.
intradevar e deosebit... ma uimeste din ce in ce mai tare...relatia noastra devine parca din ce in ce mai legata si mai fara neintelegeri.. cateodata ma gandesc ca e prea bine sa fie adevarat....
apropo de salata aia.. daca ai pus viermi (fructe de mare) in ea... bleah...
__________________




  #5869 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 17:25:32
Luiza25's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 apr 2010
Locaţie: metz, Franta
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 178cm, 77kg
Mesaje: 363
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adella

Citat:
Anterior postat de Adella Vezi mesajul
La mine nu stiu ce efect are ..in schimb ma simt eu bine sa stiu ca-i dau corpului macar minimul de fibre ,mai ales ca am o digestie vai mama eisi hemorozici cu,carulbeau ceaiuri,apa cat pot de multa ..
Desi nu am avut tranzit de sambata cred ...nu ma simt balonata in nici un fel ..ma simt minunatProbabil s-a obisnuit colonul cu o anumite cantitate pana sa simta ca trebuie sa se stimuleze...
Sunt foarte atenta la fibre pentru ca am vazut si o emisiune cu un doctor foarte bun care a zis ca e important sa se pastreze flora colonului in limite normale si neaparat trebuie consumate fibre dimineatzaAsa ca ma conformez Deci e faza de atac dar si cu faza 2 in ea
Adelutza ai mare dreptate cu cerealele, eu le ador, mai ales cu fructe dar am observat ca ale mele aveau prea multe glucide dupa dieta o sami caut altele.
vad ca mai toate fetele au probleme de tranzit, eu iau niste medicamente care mi lea dat doctorita.
__________________
ღ♥♥The greater part of our happiness or misery depends on our dispositions and not our circumstances ♥♥".
Luiza25, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2103 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1586 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -480 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5870 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 19:14:14
Adella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adella

Citat:
Anterior postat de Luiza25 Vezi mesajul
Adelutza ai mare dreptate cu cerealele, eu le ador, mai ales cu fructe dar am observat ca ale mele aveau prea multe glucide dupa dieta o sami caut altele.
vad ca mai toate fetele au probleme de tranzit, eu iau niste medicamente care mi lea dat doctorita.
Eu mananc cereale simple ..adica tarate cumparata separat ,fulgi de ovaz la fel ..iar cand nu aveam dieta restrictiva mai aruncam eu fructe,nuci,stafide etc ..dar asa sunt sigura ca nu au zahar
Din pacate asa e ..eu cred ca majoritatea cand mananca mai putin nu se mai sinchiseste colonul sa raspunde foarte repede ..fiind obisnuit cu alt volum de mancare ..plus ca o mare parte din mancare e absorbita ..daca e sanatoasa ..se absoarbe chiar mai mult
Citat:
Anterior postat de onetotilia Vezi mesajul
intradevar e deosebit... ma uimeste din ce in ce mai tare...relatia noastra devine parca din ce in ce mai legata si mai fara neintelegeri.. cateodata ma gandesc ca e prea bine sa fie adevarat....
apropo de salata aia.. daca ai pus viermi (fructe de mare) in ea... bleah...
Nu te mai gandi ..bucura-te de el la maxim si eu ma tot gandeam asa la inceput ..ca e atat de frumos incat nu merit ...dar mi-au trecut nebuniile si acum ma bucur de el in fiecare zi fara sa ma mai intreb ceva si asta inseamna pentru mine fericirea
Citat:
Anterior postat de OitaVesela Vezi mesajul
Chiar ca ai o comoara de barbat Otilia

Eu astept sa imi treaca alergia de la salata cu fructe de mare de azi
3 luni am asteptat sa o fac si acum mi-a venit de hac.
Ups Raluca ..ai mare grija ...ai luat pastile antialergice?
Sper ca nu s-a manifestat rau
Te pup si sa treaca cat mai repejor
Citat:
Anterior postat de onetotilia Vezi mesajul
aici mancarea in oras e foare scumpa..ma refer in restaurant... o pizza pe putin 12 euro... o felie de pizza mare e 5 -6 euro.... mie mi se pare enorm.. in ro cand merhem la restaurant manacam 4 de 50 de euro.. supa, felul 3 desert butura.. racoritoare ma refer.. aici... eu cu al meu mancam un fel de mancare, si ceva de baut ma refer la un aperitiv(alcool) si racoritoare .. fara desert... si in supermarchet e mai scump...decar in romania.. o paine costa 2.8 euro..insa salariile sunt pe masura... ce prima de vacanta se ia in romania... ?? 200-300 de lei... aici al meu ia 4000 de euro...prima de vacanta..pe langa ca isi ia salarul in fiecare luna normal..abia apuc sa am si eu actele in regula sa nu mai depind ata de mult financiar de el...desi e un scump si niciodata nu mi-a reprosat nimic.. ba chiar sambata zicea ca eu de ce nu imi cumpar haine si genti ca alte fete?? ca nu e obisnuit pentru o fata sa nu isi ia macar ceva in fiecare luna... iar eu i-am zis ca nu stiu cat de tare s-ar bucura.... si zis ca trebuie sa mergem la shopping.. i-am zis sa aiba rabdare sa slabest kg astea...
Nu se compara Otilia,al meu nu ia prima de vacantadar in schimb e rasplatit cam la 3-6 luni cu o marire de salariu ,un bonus ..etc
E alta viata ,alta libertate,nu zic ca mancarea e ieftina neaparat ..dar ma refer la raportul dintre cheltuieli si salariucand am fost in Anglia la fratele meu mijlociu mancarea era ca in Romania in supermarket..dar salariu de aproape 10 ori mai mare
Citat:
Anterior postat de OitaVesela Vezi mesajul
Adella eu am reteta asta de chec cu fulgi de ovaz si fructe uscate si am de gand sa o incerc in curand. Cred ca nu ii pun zahar deloc


Fulgi de ovaz 2 pahare de 300 ml
Apa150 ml
Iaurt150 ml
Oua 2 buc
Zahar150 g
Ulei fara miros 2 linguri (de struguri, rapita, sau chiar si de floarea soarelui)
Praf de copt 2 lingurite
Bicarbonat de sodiu 0.25 lingurite
Sare 0.25 lingurite
Prune uscate 200 g
Nuci 50 g
Merg si alte fructe, seminte etc.

Mod de preparare

Puneti 1 pahar de fulgi de ovaz intr-un bol mai mare. Fierbeti apa si o adaugati in fulgi, amestecati si lasati 10-15 min pana se racoresc. In acest timp taiati marunt prunele uscate. Si macinati celalat pahar de fulgi de ovaz. Puteti sa-i dati prin masina de tocat, aparatul de macinat cafea sau blender. La fulgii opariti cu apa adaugati iaurtul si amestecati bine cu lingura sau telul sa nu fie cocoloase. Apoi se adauga 2 oua si zaharul, amestecati. Urmeaza uleiul, praful de copt, bicarbonatul de sodiu si sarea. Mixati bine cu telul.Adaugati fulgii macinati de ovaz, amestecati. Apoi prunele taiate si nucile maruntite, amestecati. Turnati aluatul intr-o tava de chec asternuta cu hartie de copt.Puneti la cuptor, la temperatura medie - pentru 50-60 de min, pana se rumeneste bine. Apoi scoateti din cuptor si lasati in tava 10-15 min.
Peste 10-15 min il intoarceti pe un fund/platou, scoateti hartia de copt si lasati sa se raceasca complet.
Saru'mana ...de ce nu l-am vazut mai devreme...mi-am facut biscuitii ..dar nu prea s-au legat ...daca vedeam mai devreme stiam ca trebuie sa le pun putin ou ..oricum am cam uitat de ei in cuptor ..si am o poza cu produsul finit
P17-05-10_1921.jpg
Am pus dupa ochi ..tarate,ovaz-proportii egale,faina de naut,1 lingura fructoza,putina sare,drojdie,apa cu lapte,coji de lamaie,vanilie (le-am dat in fiert si le-am lasat sa se raceasca)..am lasat la crescut dupa ce le-am amestecat bine ..si apoi le-am facut turtite
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Adella; 17 mai 2010 at 19:18:38.
 

Informatii despre slabit
dieta, fitness, jurnal, jurnal slabit, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
La multi ani Adella! Slabuta La Multi Ani! 61 04 mar 2012 19:30:14
Adella - Slabuta 2009 Slabuta Slabute 2009 14 31 ian 2010 02:44:41

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole