Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Alina82

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3171 (permalink)  
Vechi 02 apr 2011, 13:40:17
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Dear diary,
ma simt obosita psihic....as vrea un buton de stand-by...sa ii dau o pauza...sa se opreasca din gandit...din analizat si puricat totul....am sperat k va trece timpul si obsesiile mele se vor rezolva....dar au trecut patru luni si eu nu fac altceva decat sa schimb obsesiile....dar punct nu le pun....patru luni de cand agonizez...prima data nu mai vroiam sa ma opresc din slabit....am rezolvat aspectul asta...am inceput sa imi urasc burta....am trecut peste...am inceput sa am o problema cu picioarele...nu am trecut peste...dar am mai adaugat o nemultumire...mainile....si imi e frik si sa ma gandesc dak trec peste astea oare ce mai vine???...zici k sunt nebuna....uneori ma gandesc k imi era mai bine grasa...da stiu suna ciudat...dar inainte nu aveam nici un stres...nici un complex....ma iubeam pe mine si ma durea undeva de lumea care avea ceva cu grasii....si deh dak totusi ma supara careva imi luam o sacosa de dulciuri si sa vezi ce fericita eram dupa ce le mancamakm in valuri de cioco nu ma mai pot lafai...si piticii imi mananca creieri....incep sa inteleg sensul vb ai grija ce iti doresti k s-ar putea indeplini...cumva am fost constienta tot timpul k ma inham la o treaba destul de grea....am fost connstienta de la inceput k atatea kg in minus pot lasa urme...si dak prima data ma rugam si speram sa nu imi ramana pielea asa cum am vazut prin poze pe net...de curgeau pieile de pe unele...akm cand nu curge nik de pe mine...ma deranjeaza chestiile mici....tipic mie...vesnic nemultumita....vesnic in cautare de mai bine...pt k stau si ma gandesc mai o gramada de fete grase si-ar dori sa fie in locul meu si ar fi in extaz...eu de ce draq nu sunt...pt k pe mine m-a facut mama mai cu motcred k o sa ma apuc sa citesc bazaconii din alea de carti de cik te invata sa te iubesti singur si o sa imi repet zilnic cat de frumoasa sunt....cat de minunata...si alte tampenii de genul...nu am crezut niciodata in prostii din astea si mereu mi s-au parut puerile...un fel de prosteala pe fata asa...dar nu mai stiu ce sa mai fac...timpul trece si eu in loc sa merg in mai bine...merg in mai rau...imi fabric obsesii si ma hranesc cu ele...si partea cea mai chinuitoare e k realizez k sunt exagerata....k cer prea mult de la mine(pt k in fond nu am vazut prea multi oameni care sa reuseasca in primul rand sa slabeasca fara operatii,pastile si alte tampenii atatea kg si cat am scormonit eu netul nici nu prea am vazut pe careva care sa nu aibe pielea lasata si nevoie acuta de operatii estetice...eu nu am nevoie acuta de asa ceva...ba chiar cred k in timp si cu sport chiar si micile imperfectiuni de akm se vor rezolva)si e o lupta continua in capul meu...ingerasul care imi spune Alina weak up ai slabit enorm si arati minunat tinand cont k nu ai investit decat vreo 200Ept articolele sportive si cate 10Ela luna care ii dai pe crema...si pe celalalt umar dracusorul spune...Alina nu vezi k nu arati perfect...nu realizezi k nu vei arata nicicand perfect....si uite asa e o revolta continua in capul meu...vreau PACEEEEEE
Heiiiiiiiiii,maimutoooooooooo...ce ai?....ce ai cu mainile?...ti-a mai crescut cate un deget la fiecare?...Pai tu esti aia care ma imbarbateaza pe mine mereu?...Dar tu in sinea ta ai nevoie de imbarbatari?...Vorbesti de piei?....Sa dea Domnul sa slabesc eu pana imi atarna pieile peste tot...jur ca nu imi va pasa de ele(bine,eu sunt baba deja)....jur ca voi face poze in desuurile rosii de la tine,asa cu pieile atarnate si le postez aici........ma crezi in stare,da?
Ia mai termin-o cu zmiorcaiala asta,ca tu esti o fata beton armat si cu multa ratiune....am pretentii de la tine,nu fii de mamaliga....Hai ,capul sus...
  #3172 (permalink)  
Vechi 02 apr 2011, 13:58:05
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul


Pt k am pitici pe creier si nu ma multumesc niciodata...dak obtin ceva imi doresc mereu mai mult...mai bine....asa am fost de mik...cred k eram printre putini copii care un 9 il plangeam de zici k era 4Si da stiu k ai dreptate...stiu k ar trebui sa gandesc altfel...stiu dar nu vreau sau nu pot sa inteleg...sa accept...probabil k am lipsa prea mare de ocupatie si de aia stau si despic firu'in patru
Sa sti ca nu esti singura care plangeai pt un 9....si eu tot asa faceam,iar odata cand am luat premiul doi pt o medie de 9,de oftica nici nu m-am dus la serbare......Odata,la liceu,la teza de mate,am lasat-o pe o colega sa copieze dupa mine....profesoara a vazut,a tacut,dar la nota mie mi-a dat 8 si aleia 10.......Iti dai seama ce nervi am avut?...Mai sa o bat pe profa....si m-am dus la ea nervoasa si i-am zis sa-mi explice de ce...teza era impecabila....si mi-a zis motivul....ca o lasasem pe colega sa copieze......Normal,8 mi-a trecut in catalog si mi-a iesit media 9......iar eu de nu mai imi faceam nici temele la mate,credeam ca o oftic pe profa......Eram o indaratnica de pe atunci.....
Daca la tema nu stiam o problema la trigonometrie,nici nu o incercam...profa ne controla si vedea problema nerezolvata.Ma intreba de ce nu am facut-o si eu ii ziceam raspicat"'ca nu am stiut''...si ea zicea ''treci la tabla sa vad eu daca stii sau nu''....si cum naibii se intampla ca acolo stiam....iar ea imi zicea'' vezi de ce nu ai facut-o?...de indaratnica ce esti!!!!''....asa ca,fata mea....povestea mea ar fii lungaaaaaaaaa...si tu nu esti singura pe lume....esti inalta,esti frumoasa,ai niste picioareeeeee...ce mai vrei?....mai linisteste-ti si tu piticii aia sau nu-i mai baga in seama atat....
  #3173 (permalink)  
Vechi 02 apr 2011, 14:23:52
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul
Din pacate aceiasi dracusori imi umbla si mie prin cap, si nu numai cu slabitul ..ci cu orice! De ex mi-am propus sa ma tin de programul de TJ, si ceva din capul meu imi zicea: "Dar ce , tu numai atata poti? Mai baga si altceva ca sa te muncesti bine! " Eii si am bagat si Tae-Bo, dar azi nu am putut sa il fac! Si cu scoala la fel...pfff....

Cateodata e bine sa fim asa, pentru ca ne impingem pe noi insine mai sus...dar cateodata ma gandesc ca am lipsa de ocupatie...si la altceva nu pot sa ma gandesc!

Deci, apuca-te de ceva: curatenie, o fac, citeste o carte, sex!
Yeap....pai curatenie nu am cum sa fac nonstop...si restul ocupatiilor...carte,film...imi zboara gandul tot la piticii meipoate sexul sa fie o solutiedar oare pot sa fac sex 24/24
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #3174 (permalink)  
Vechi 02 apr 2011, 14:51:50
Nemo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul

Yeap....pai curatenie nu am cum sa fac nonstop...si restul ocupatiilor...carte,film...imi zboara gandul tot la piticii meipoate sexul sa fie o solutiedar oare pot sa fac sex 24/24
Vezi de colegul anei, sa dea o mana de ajutor.
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3175 (permalink)  
Vechi 02 apr 2011, 17:02:44
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Dear diary,
ma simt obosita psihic....as vrea un buton de stand-by...sa ii dau o pauza...sa se opreasca din gandit...din analizat si puricat totul....am sperat k va trece timpul si obsesiile mele se vor rezolva....dar au trecut patru luni si eu nu fac altceva decat sa schimb obsesiile....dar punct nu le pun....patru luni de cand agonizez...prima data nu mai vroiam sa ma opresc din slabit....am rezolvat aspectul asta...am inceput sa imi urasc burta....am trecut peste...am inceput sa am o problema cu picioarele...nu am trecut peste...dar am mai adaugat o nemultumire...mainile....si imi e frik si sa ma gandesc dak trec peste astea oare ce mai vine???...zici k sunt nebuna....uneori ma gandesc k imi era mai bine grasa...da stiu suna ciudat...dar inainte nu aveam nici un stres...nici un complex....ma iubeam pe mine si ma durea undeva de lumea care avea ceva cu grasii....si deh dak totusi ma supara careva imi luam o sacosa de dulciuri si sa vezi ce fericita eram dupa ce le mancamakm in valuri de cioco nu ma mai pot lafai...si piticii imi mananca creieri....incep sa inteleg sensul vb ai grija ce iti doresti k s-ar putea indeplini...cumva am fost constienta tot timpul k ma inham la o treaba destul de grea....am fost connstienta de la inceput k atatea kg in minus pot lasa urme...si dak prima data ma rugam si speram sa nu imi ramana pielea asa cum am vazut prin poze pe net...de curgeau pieile de pe unele...akm cand nu curge nik de pe mine...ma deranjeaza chestiile mici....tipic mie...vesnic nemultumita....vesnic in cautare de mai bine...pt k stau si ma gandesc mai o gramada de fete grase si-ar dori sa fie in locul meu si ar fi in extaz...eu de ce draq nu sunt...pt k pe mine m-a facut mama mai cu motcred k o sa ma apuc sa citesc bazaconii din alea de carti de cik te invata sa te iubesti singur si o sa imi repet zilnic cat de frumoasa sunt....cat de minunata...si alte tampenii de genul...nu am crezut niciodata in prostii din astea si mereu mi s-au parut puerile...un fel de prosteala pe fata asa...dar nu mai stiu ce sa mai fac...timpul trece si eu in loc sa merg in mai bine...merg in mai rau...imi fabric obsesii si ma hranesc cu ele...si partea cea mai chinuitoare e k realizez k sunt exagerata....k cer prea mult de la mine(pt k in fond nu am vazut prea multi oameni care sa reuseasca in primul rand sa slabeasca fara operatii,pastile si alte tampenii atatea kg si cat am scormonit eu netul nici nu prea am vazut pe careva care sa nu aibe pielea lasata si nevoie acuta de operatii estetice...eu nu am nevoie acuta de asa ceva...ba chiar cred k in timp si cu sport chiar si micile imperfectiuni de akm se vor rezolva)si e o lupta continua in capul meu...ingerasul care imi spune Alina weak up ai slabit enorm si arati minunat tinand cont k nu ai investit decat vreo 200Ept articolele sportive si cate 10Ela luna care ii dai pe crema...si pe celalalt umar dracusorul spune...Alina nu vezi k nu arati perfect...nu realizezi k nu vei arata nicicand perfect....si uite asa e o revolta continua in capul meu...vreau PACEEEEEE
Buna Alina! Din pacate asa suntem toate, cu cat esti mai slaba (bine, nu sa te ia vantul, ci sa arati bine) si cu cat muncesti mai mult sa arati si mai bine si cu atat se nasc mai multe frustrari. Cert e ca e un maaaare cerc vicios. Trebuie sa te trezesti, sa-ti dai 2 "palme" si sa-ti dai seama ca nimeni dar absolut nimeni nu e perfect. Si asta ne face de fapt si mai frumosi, ne face sa fim speciali. Mainile se rezolva (si eu am ciuda mare pe ale mele), totul se va modela o data cu trecerea timpului. Si in max 1 an de sport o sa arati aproximativ perfect.

Te inteleg perfect in privinta obsesiilor. Eu am avut norocul sa ma opresc mai devreme din ingrasat, aveam cam 59-60 de kg cand ultima pereche de blugi a refuzat sa se mai inchida. Si mi-am dat seama ca in nici 2 luni am luat mari proportii. Daca o tineam tot asa in jumatate de an saream de 70 de kg. Si am avut obsesia burtii, disproportionala cu restul corpului, cand a mai disparut din burta am inceput sa ma uit dubios la maini, apoi la gambe, apoi la sani, ce mai, la un moment dat nu-mi placea nimic. Si m-am oprit 2 secunde, m-am dezbracat si m-am uitat atent la mine in oglinda. Si mi-am dat seama ca nu e nimic de urat. Ca asta sunt eu, poate cu burta toata viata, dar pe altcineva mai bun n-am langa mine. Si daca eu nu imi iubesc fiecare particica din mine nu pot avea pretentia ca altii s-o faca. Sa incerci si tu asta, sa te admiri goala in oglinda. Sa-ti vezi adevaratele calitati, sa te apreciezi, sa devii mandra de tine si de reusita ta. Si sa constientizezi ca ce vezi tu acum ca defect se duce cu relativ putin sport.

Si de curiozitate, ce ai cu picioarele tale? Sunt asa de subtiri si frumoase. E normal sa arate asa, se dezvolta greu de tot muschiul din zona aceea. Ai putea sa incerci sa mergi la sala, acolo poti lucra pe aparat si in 2-3 luni ai scapat de problema.
  #3176 (permalink)  
Vechi 02 apr 2011, 17:45:38
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Heiiiiiiiiii,maimutoooooooooo...ce ai?....ce ai cu mainile?...ti-a mai crescut cate un deget la fiecare?...Pai tu esti aia care ma imbarbateaza pe mine mereu?...Dar tu in sinea ta ai nevoie de imbarbatari?...Vorbesti de piei?....Sa dea Domnul sa slabesc eu pana imi atarna pieile peste tot...jur ca nu imi va pasa de ele(bine,eu sunt baba deja)....jur ca voi face poze in desuurile rosii de la tine,asa cu pieile atarnate si le postez aici........ma crezi in stare,da?
Ia mai termin-o cu zmiorcaiala asta,ca tu esti o fata beton armat si cu multa ratiune....am pretentii de la tine,nu fii de mamaliga....Hai ,capul sus...
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Sa sti ca nu esti singura care plangeai pt un 9....si eu tot asa faceam,iar odata cand am luat premiul doi pt o medie de 9,de oftica nici nu m-am dus la serbare......Odata,la liceu,la teza de mate,am lasat-o pe o colega sa copieze dupa mine....profesoara a vazut,a tacut,dar la nota mie mi-a dat 8 si aleia 10.......Iti dai seama ce nervi am avut?...Mai sa o bat pe profa....si m-am dus la ea nervoasa si i-am zis sa-mi explice de ce...teza era impecabila....si mi-a zis motivul....ca o lasasem pe colega sa copieze......Normal,8 mi-a trecut in catalog si mi-a iesit media 9......iar eu de nu mai imi faceam nici temele la mate,credeam ca o oftic pe profa......Eram o indaratnica de pe atunci.....
Daca la tema nu stiam o problema la trigonometrie,nici nu o incercam...profa ne controla si vedea problema nerezolvata.Ma intreba de ce nu am facut-o si eu ii ziceam raspicat"'ca nu am stiut''...si ea zicea ''treci la tabla sa vad eu daca stii sau nu''....si cum naibii se intampla ca acolo stiam....iar ea imi zicea'' vezi de ce nu ai facut-o?...de indaratnica ce esti!!!!''....asa ca,fata mea....povestea mea ar fii lungaaaaaaaaa...si tu nu esti singura pe lume....esti inalta,esti frumoasa,ai niste picioareeeeee...ce mai vrei?....mai linisteste-ti si tu piticii aia sau nu-i mai baga in seama atat....
Deci nu sunt singura nebunaMs mami de incurajari...stiu k ar trebui sa fiu in al 9 a cer...si ma straduiesc sa imi calmez piticii...sa ii ucid..ai naibii ce usor taceau inainte si ce usor ma minteau cand le dadeam praji...akm se razbuna si ei pe mine si urla in capul meuTrec eu si peste asta...pana la urma totul e trecator...dar cateodata mai simt nevoia sa ma descarc si ma apuc de scris pe acilea
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #3177 (permalink)  
Vechi 02 apr 2011, 17:46:13
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Nemo Vezi mesajul


Vezi de colegul anei, sa dea o mana de ajutor.
Degeaba crezi tu k ii ceream nr de tel
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #3178 (permalink)  
Vechi 02 apr 2011, 17:55:22
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


Buna Alina! Din pacate asa suntem toate, cu cat esti mai slaba (bine, nu sa te ia vantul, ci sa arati bine) si cu cat muncesti mai mult sa arati si mai bine si cu atat se nasc mai multe frustrari. Cert e ca e un maaaare cerc vicios. Trebuie sa te trezesti, sa-ti dai 2 "palme" si sa-ti dai seama ca nimeni dar absolut nimeni nu e perfect. Si asta ne face de fapt si mai frumosi, ne face sa fim speciali. Mainile se rezolva (si eu am ciuda mare pe ale mele), totul se va modela o data cu trecerea timpului. Si in max 1 an de sport o sa arati aproximativ perfect.

Te inteleg perfect in privinta obsesiilor. Eu am avut norocul sa ma opresc mai devreme din ingrasat, aveam cam 59-60 de kg cand ultima pereche de blugi a refuzat sa se mai inchida. Si mi-am dat seama ca in nici 2 luni am luat mari proportii. Daca o tineam tot asa in jumatate de an saream de 70 de kg. Si am avut obsesia burtii, disproportionala cu restul corpului, cand a mai disparut din burta am inceput sa ma uit dubios la maini, apoi la gambe, apoi la sani, ce mai, la un moment dat nu-mi placea nimic. Si m-am oprit 2 secunde, m-am dezbracat si m-am uitat atent la mine in oglinda. Si mi-am dat seama ca nu e nimic de urat. Ca asta sunt eu, poate cu burta toata viata, dar pe altcineva mai bun n-am langa mine. Si daca eu nu imi iubesc fiecare particica din mine nu pot avea pretentia ca altii s-o faca. Sa incerci si tu asta, sa te admiri goala in oglinda. Sa-ti vezi adevaratele calitati, sa te apreciezi, sa devii mandra de tine si de reusita ta. Si sa constientizezi ca ce vezi tu acum ca defect se duce cu relativ putin sport.

Si de curiozitate, ce ai cu picioarele tale? Sunt asa de subtiri si frumoase. E normal sa arate asa, se dezvolta greu de tot muschiul din zona aceea. Ai putea sa incerci sa mergi la sala, acolo poti lucra pe aparat si in 2-3 luni ai scapat de problema.
Ms frumos Anqutza pt cuvintele tale...stiu k ai mare dreptate...stiu k nimeni nu e perfect si k trebuie sa ne iubim asa cum suntem...cu defecte si calitati...dar cu stiut raman pana una altaDe fapt e pe zile....pe momente ale zilei...uneori ma iubesc...alteori ma urasc...si ma enerveaza starile astea de sus-jos...si de fel nu prea am rabdare...eu vreau akm...in momentul asta...deja dak mi se spune maine sunt dezamagita...si cand ma gandesc....off un an..poate si mai mult...ma apuk ...va trebui sa ma calmez la un moment dat...sper k ma voi calma intr-o buna zi....si voi lua totul cu calm si rabdare(oare)
Cu picioarele mele...nu am nik cu mare parte din elecu muschiul ala am eu ce am...si da stiu k ala e cel mai al naibi muschi si k se dezvolta foarte greu...dar eu il vreau...si da stiu k ar fi mai simplu totul la o sala...dar prea multi piticei dau chindie in capul meu...si nici pic de noroc nu am...cand mi-am facut curaj si am zis hat gata dak conving pe careva sa mearga cu mine SALA scrie pe mine...toate grasancele de aici cand le-am propus sa mergem la sala au urlat DAAAA...ba chiar in cor...pana akm zilnic isi gasesc scuze...ba ca nu au timp...ba k una ...ba k alta k sa nu meargasi singura nu ma duk...de proasta ce sunt...k alt motiv nu am
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #3179 (permalink)  
Vechi 02 apr 2011, 18:00:30
CaSy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 16 nov 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica
Date: 176cm, 86kg
Mesaje: 3.151
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

nu ma dezamagii te rog
se pare ca nu sunt singura cu asemenea obsesii, dar trec cel putin la mine trec repede, mai ales ca "vii" tu si ma scuturi "zdravan"
alinush mama trezeste-te, esti visul nostru ce dumnezeu, pentru mine esti etalonul pe care sunt constienta ca nu-l voi putea ajunge, nu sari ca stiu ce zic, am oasele mari, bazinul mare de la mama natura... sunt unele "imperfectiuni" care asa ni le-a dat mama natura si trebuie sa le acceptam asa cum sunt... si cu sanatatea cum ramane pana la urma... eu cand vad ca analizele mele s-au schimbat enorm in ultimul timp ca pot urca pana la etajul 4 in fuga cate 2 scari odata si cand ajung sus simt ca plutesc si nu am nimic... sincer ma declar cea mai multumita
asa ca pune mana si bucura-te de tine, fii mandra de tine si stii cum imi zic colegii la servici?... asa vointa nu am vazut in viata mea... si atunci realizez ca sunt speciala, eu... care nici macar la degetul tau mic nu am ajuns, ca am putut sa demonstrez mie in primul rand ca se poate si celor din jurul meu sa moara de invidie
__________________



CaSy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2182 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1665 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 891 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3180 (permalink)  
Vechi 02 apr 2011, 18:07:56
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Ms frumos Anqutza pt cuvintele tale...stiu k ai mare dreptate...stiu k nimeni nu e perfect si k trebuie sa ne iubim asa cum suntem...cu defecte si calitati...dar cu stiut raman pana una altaDe fapt e pe zile....pe momente ale zilei...uneori ma iubesc...alteori ma urasc...si ma enerveaza starile astea de sus-jos...si de fel nu prea am rabdare...eu vreau akm...in momentul asta...deja dak mi se spune maine sunt dezamagita...si cand ma gandesc....off un an..poate si mai mult...ma apuk ...va trebui sa ma calmez la un moment dat...sper k ma voi calma intr-o buna zi....si voi lua totul cu calm si rabdare(oare)
Cu picioarele mele...nu am nik cu mare parte din elecu muschiul ala am eu ce am...si da stiu k ala e cel mai al naibi muschi si k se dezvolta foarte greu...dar eu il vreau...si da stiu k ar fi mai simplu totul la o sala...dar prea multi piticei dau chindie in capul meu...si nici pic de noroc nu am...cand mi-am facut curaj si am zis hat gata dak conving pe careva sa mearga cu mine SALA scrie pe mine...toate grasancele de aici cand le-am propus sa mergem la sala au urlat DAAAA...ba chiar in cor...pana akm zilnic isi gasesc scuze...ba ca nu au timp...ba k una ...ba k alta k sa nu meargasi singura nu ma duk...de proasta ce sunt...k alt motiv nu am
Am exagerat, nu e nevoie de 1 an, in 3 luni se va vedea mare diferenta. Si ce mai inseamna inca 3 luni? S-a facut aprox 1 an de cand te-ai pus pe slabit. Ai dat dovada de mare perseverenta si rabdare. Asa ca 3 luni o sa zboare pe langa tine, nici n-o sa le simti.

Cat de spre sala iti zic tie ce i-am zis si lui Roxii. E ft greu sa gasesti un partener care sa nu te traga in jos. Eu am avut 3 partenere de sala si ma tineau de vorba, intaziau, aveau pretentia sa stau dupa ele etc... Si am renuntat sa mai merg cu cineva in sala de fitness. Sunt eu cu gandurile mele, cu castile de la iPod in urechi si ma concentrez maxim pe ceea ce fac. Rar mai schimb cate o vb cu cineva, mi-am facut cativa amici in sala noua. Si mai merg uneori cu prietena cea mai buna sau cu un prieten bun, dar cu ei nu merg decat la orele de aerobic/spinning, unde fiecare e pe salteluta/bicicleta lui si nu ne putem incurca unii pe ceilalti. Asa ca daca vrei sa mergi pe bune trebuie sa treci peste frica asta. Nu musca si e o modalitate buna de a-ti face prieteni noi care au aceleasi hobbyuri ca tine.
 

Informatii despre slabit
cura slabit, dieta, jurnal, kilograme, regim, sanatos, sicilia, slabire, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole