Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal ancad26

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #181 (permalink)  
Vechi 28 iul 2011, 13:46:07
blum's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2011
Locaţie: viena, Austria
Vârsta: 46
Dieta: Atkins
Date: 165cm, 76.5kg
Mesaje: 3.931
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 1.154 ori in 436 mesaje
Implicit Re: Jurnal ancad26

Citat:
Anterior postat de ancad26 Vezi mesajul
Neata jurnal ! de fapt e chiar 2.38 dar daca am adormit tarziu azi dimineata asta este .
Oficial de azi sunt libera . s-a terminat ieri si ultima zi de job dupa 3 ani . of ofo grea despartirea ieri mai ales ca mi-au facut un album asa de la inceputuri si au pus poze si au scris in dreptul pozelor. abia am reusit aseara sa citesc printre lacrimi. seara ma iesit cu echipa de acum si au venit is vreo 6 persoane din fosta mea echipa de la inceput a fost pur si simplu minunat. chiar am zis ca asa sentiment minunat am avut ca desi sefilor nu le-a parut decat bien ca plec totusi echipa mea am vazut ca sunt mai afectati.

Dar viata merge inainte si azi dimineata deja eram happy pt ca voi incepe o noua viata . si cum toate inceputurile sunt frumoase dar si grele am asa un sentiment bun .

dar sa revenim la pierderea kg. ieri nu am papat decat fructe dimineata si o salata de leguem cu pui la amiaza. seara nu am putut papa pt ca la localul unde am fost nu aveau decat pizza si am zis ori supa ori salata sau nimic.

azi am de pregatit papa somon, conopida si ma dezghetat vinete. trebuei sa caut la retete sa vad cum sa fie dietetic.
somonul il fac cu orez brun cred si vinetele nu prea stiu voi vedea eu. e bien ca sunt acasa in urmatoarele zile ca nu am tentatii si pot papa confomr.

Dieseara merg la gien sa vedme ce mai zice inainte de plecare. as fi vrut sa continui cu el sa vedem cum facme sa vina un bebe si la noi dar asta este nu se poate nu se poate. vom mai vedea in anglia ce facem. un lucur stiu ca trebuie sa slabesc sa ajung macar la un IMC mai mic si sa am un job.
cam atat pt azi !
mi se pare mie sau tu ai cazut in oala cu melancolie?
facut bagajul? pregatit artificiile? de champagner nu zic, poate citeste Aida
__________________
I am not fat!God loved me so much that he decided to super size me

JURNAL BLUMhttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...blum-9312.html
  #182 (permalink)  
Vechi 28 iul 2011, 14:09:59
ancad26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2011
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 43
Dieta: -
Date: 167cm, 124.1kg
Mesaje: 2.350
Aprecieri acordate: 153
Am fost apreciat(a) de 129 ori in 58 mesaje
Implicit Re: Jurnal ancad26

Gata cu melancolia , am fost ieri . dar cum sa nu astept sa plec la sotul meu drag si scump .

of of mult aduca omul in viata adica 3 ani.
luni la 8 vine tata dupa mien si eu treb sa am gata impachetat totul oale, pahare, cratite, farfruii, carti , tacamuri . multe multe dar le voi termina ca doar altceva nu mai am de facut.

ma apuc de papa incet ! sa fac ceva cu somonul si cu orezul .
__________________
Jurnal Anculica http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...26-8248-2.html
ancad26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2962 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2445 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #183 (permalink)  
Vechi 28 iul 2011, 14:10:58
blum's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2011
Locaţie: viena, Austria
Vârsta: 46
Dieta: Atkins
Date: 165cm, 76.5kg
Mesaje: 3.931
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 1.154 ori in 436 mesaje
Implicit Re: Jurnal ancad26

Citat:
Anterior postat de ancad26 Vezi mesajul
Gata cu melancolia , am fost ieri . dar cum sa nu astept sa plec la sotul meu drag si scump .

of of mult aduca omul in viata adica 3 ani.
luni la 8 vine tata dupa mien si eu treb sa am gata impachetat totul oale, pahare, cratite, farfruii, carti , tacamuri . multe multe dar le voi termina ca doar altceva nu mai am de facut.

ma apuc de papa incet ! sa fac ceva cu somonul si cu orezul .
dai si apartamentul/ casa?
__________________
I am not fat!God loved me so much that he decided to super size me

JURNAL BLUMhttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...blum-9312.html
  #184 (permalink)  
Vechi 28 iul 2011, 14:24:31
ancad26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2011
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 43
Dieta: -
Date: 167cm, 124.1kg
Mesaje: 2.350
Aprecieri acordate: 153
Am fost apreciat(a) de 129 ori in 58 mesaje
Implicit Re: Jurnal ancad26

Citat:
Anterior postat de blum Vezi mesajul

dai si apartamentul/ casa?

nu ca nu eram apropitara stateam doar in chirie asa ca acum la parinti mei si ai sotului inapoi ca nu are rost sa duc nimic in londra. e totul mobilat si aranjat deci deocamdata le arhivez
__________________
Jurnal Anculica http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...26-8248-2.html
ancad26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2962 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2445 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #185 (permalink)  
Vechi 28 iul 2011, 14:25:24
blum's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2011
Locaţie: viena, Austria
Vârsta: 46
Dieta: Atkins
Date: 165cm, 76.5kg
Mesaje: 3.931
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 1.154 ori in 436 mesaje
Implicit Re: Jurnal ancad26

Citat:
Anterior postat de ancad26 Vezi mesajul
nu ca nu eram apropitara stateam doar in chirie asa ca acum la parinti mei si ai sotului inapoi ca nu are rost sa duc nimic in londra. e totul mobilat si aranjat deci deocamdata le arhivez
aaaaaaaaaaaaa, o grija mai putin
__________________
I am not fat!God loved me so much that he decided to super size me

JURNAL BLUMhttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...blum-9312.html
  #186 (permalink)  
Vechi 28 iul 2011, 22:06:17
ancad26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2011
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 43
Dieta: -
Date: 167cm, 124.1kg
Mesaje: 2.350
Aprecieri acordate: 153
Am fost apreciat(a) de 129 ori in 58 mesaje
Implicit Re: Jurnal ancad26

Am revenit de la medic din pacate nu e roz situatia si sper cumva sa o rezolv.

mi-a spus ca trebuie stimulare ovariana sa raman insarcinata dar ca dupa ce ma mai asez si eu acolo ar fi bine sa incepdeja investigatii la londra . desigur intre timp sa slabesc pt ca medicamentele se dizolva in volum mai mare de sange trebuie mai mare doza.
ma si intreba de ce sunt trista dar asta este ! o vom scoate noi la capat cumva . daca nu as fi plecat as fi continuat cu el dar asta este. a new life a new start !

Sunt putin suparata dar o sa imi treaca. Dumnezeu ma ajuta sper si pe mien si cnd e vremea bebeilor vor veni insa nu pot sa mai astept prea mult pt ca cien stie ce complicatii sunt.

eu sunt hotarata sa scad in greutate si intre timp pote va fi mai bine sau macar am o greutate normala .

__________________
Jurnal Anculica http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...26-8248-2.html
ancad26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2962 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2445 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #187 (permalink)  
Vechi 28 iul 2011, 22:35:05
Aida35's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 07 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: stil de viata
Date: 171cm, 72.7kg
Mesaje: 3.414
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal ancad26

of mai ancule imi pare rau .
Auzi? Sotul tau isi doreste bebel? Te intreb pentru ca stiu cu ce nebuneli dulci te asteapta acasa . Ma gandeam ca dupa ce iti trece perioada de bucurie si sarbatorit ca ai ajuns la Londra sa ii ceri sa te ajute sa slabesti , macar sa nu te mai ispiteasca si eventual sa te traga usor de maneca daca e cazul , cumva sa il santajezi emotional in legatura cu asta ... Zic si eu.
Imi pare rau ca pronosticul nu este bun , dar da , trebuie sa ai un organism pregatit pt ca embrionul se va forma din ce ii oferi tu ... dar povestile astea tu le stii deja.
Te
__________________
jurnalul moa
  #188 (permalink)  
Vechi 28 iul 2011, 22:43:44
ancad26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2011
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 43
Dieta: -
Date: 167cm, 124.1kg
Mesaje: 2.350
Aprecieri acordate: 153
Am fost apreciat(a) de 129 ori in 58 mesaje
Implicit Re: Jurnal ancad26

Citat:
Anterior postat de Aida35 Vezi mesajul
of mai ancule imi pare rau .
Auzi? Sotul tau isi doreste bebel? Te intreb pentru ca stiu cu ce nebuneli dulci te asteapta acasa . Ma gandeam ca dupa ce iti trece perioada de bucurie si sarbatorit ca ai ajuns la Londra sa ii ceri sa te ajute sa slabesti , macar sa nu te mai ispiteasca si eventual sa te traga usor de maneca daca e cazul , cumva sa il santajezi emotional in legatura cu asta ... Zic si eu.
Imi pare rau ca pronosticul nu este bun , dar da , trebuie sa ai un organism pregatit pt ca embrionul se va forma din ce ii oferi tu ... dar povestile astea tu le stii deja.
Te

asa este Aida ai dreptate .
da sotul isi doreste inainte i-am spus pe skype ce a zis medicul si referitor la fumat si i-am spus ca fac eforturi si sa ma ajute iar el sa se lase de fumat. deci da analizele au iesit bine, trompele nu sunt infundate , e ok dar nu are loc ovulatia . asa ca da e musai sa slabesc, sa ne stabilim si sa vedem cum mergem mai departe.

Aida astazi chiar mi-am adugat iar in cap ca visul meu poate s-ar indeplini mai repede daca as ajunge la o greutate normala ( si tratamentele sunt mai scumpe pt ca trebuie sa iau mai mult) acum mi-a dat ceva soft de stimulare sa incerc cateva luni .
dar deocamdata doar il cumpar . pana nu am vreo 80 kg maca sau hai 85 nu merita sa mai incerc ca degeaba .
Costurile in anglia sunt destul de mari dar sper ca vom reusi . dr a a zis sa incep in curand ca na toate dureaza si uite asa sa nu o taraganam prea mult .

Asa ca la slabit anca inainte ca obezitatea e primul factor al infertilitatii !

multumesc mult de incurajari . inseamna mult pt mien mai ales ca sunt si putin deprimata din cauza asta mai ales de cand am implinit 30 ani .
__________________
Jurnal Anculica http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...26-8248-2.html
ancad26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2962 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2445 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #189 (permalink)  
Vechi 28 iul 2011, 23:36:35
Aida35's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 07 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: stil de viata
Date: 171cm, 72.7kg
Mesaje: 3.414
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal ancad26

stai asa ca nu-i asa neagra situatia , o vezi tu neagra ca nah va urma o schimbare drastica , dar cert este ca se poate.
Mai eu m-am reapucat anul asta de slabit ca ma simteam cam rau si am zis ca nu vreau sa mor la varsta asta din cauza obezitatii si eu am fost atat de drastica incat am suferit de foame desi organismul era alimentat , tu stii povestea. Mama la un moment dat de mila dupa zile intregi de vaicareli din partea mea a zis :"eh mananca si tu azi ce ai chef" ca deh mama suferea cu mine ca e mama .
Stii , mai ales in primele momente cand primesti acceptul mai ales de la mama iti zici :"eh ce naiba , imi bag picioarele si mananc" , dar noroc ca am fost atat de constienta ca de fapt o ratacire ma poate costa o alta saptamana de chin in plus. Viitorul mi se parea atat de sumbru incat nu mi-am permis nici cel mai mic resfat sa ling ceva de pe degete.
Stii? Ma culcam cateodata noaptea si ma rugam sa nu mor in somn , dar nu atat la gandul ca as muri ci ca ma vor descoperi dupa minim 2 zile , iar copilul , ce se va intampla cu el in astea 2 zile?
Frica asta a mea era alimentata si din cauza statisticilor ... varsta , modul de a termina cu viata ... a obezilor

Iar pentru tine , cum sa iti zic sa nu te sperii? Doamne fereste sa ramai insarcinata la greutatea asta. In timpul sarcinii nu esti doar tu , raspunzi de viata ce se formeaza , ce o creezi. Ideea de a face copil nu e doar atat cat dureaza sarcina , de fapt ideea este de concepere a unui copil sanatos , asta este cel mai important. Iar fiecare sarcina este diferita , dureaza 9 luni , schimbari de la saptamana la saptamana in ultimele 3 luni desi si pana acolo e un drum enorm de vreo 4 luni constientizate. La prima sarcina am luat 30kg in greutate , la RX doar 16kg , desi sunt femei care se ingrasa 9kg , dar daca iei 30kg ce faci? Tensiunea , retentia de apa huh cate probleme se ivesc cu sarcina ...
Oh si cate nu sunt ... cert este ca trebuie sa slabesti in primul rand pentru tine si pentru viitorul tau si DA este foarte greu si cine zice ca este usor minte sau nu stie ce vorbeste.
Iar tu daca iti pui mintea si iti vezi de dieta fara nici o abatere in 3 luni poti slabi 20kg ca sa nu zic mai mult , dar 3 luni sunt 90 de zile macar , nu 3 zile , nu o saptamana , 90 de zile intregi cu frustrari , cu suisuri si coborasuri , stagnari si retentii de apa ... si nu stiu de ce dar eu sunt sigura ca tu poti.
Tu practic acum iti plangi de mila de situatie si iti faci mai mult rau mancand din nepermise (nu ma refer lla ziua de azi sau de ieri ci asa in general , ca o dieta nu este pt 2 zile) si te mai alinti cu cate o bunaciune si iti faci mai mult rau.
Gandeste-te , doar tu poti lua hotararea pentru ca tu esti cea care duci in gura ...
Acum tu esti la stadiul de mentinere pana ajungi la sot , apoi cateva zile de rasfat , ok , pastreaza vie furia ca sa ai de unde sa iti alimentezi indarjirea de a reusi , pentru ca vei reusi sa fie clar si asta doar datorita tie.
si somn usor , vezi ca cica se slabeste bine daca ai 8 ore de somn ... si daca sar calul da o palma dupa ceafa ca nu ma supar
... eu am avut noroc cu mama ca ea ma tinea pe linia de plutire sa nu pap razna daca aveam ganduri necurate si imi dadea cate una dupa cap chiar daca numai verbal ...
__________________
jurnalul moa
  #190 (permalink)  
Vechi 28 iul 2011, 23:52:44
ancad26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2011
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 43
Dieta: -
Date: 167cm, 124.1kg
Mesaje: 2.350
Aprecieri acordate: 153
Am fost apreciat(a) de 129 ori in 58 mesaje
Implicit Re: Jurnal ancad26

Citat:
Anterior postat de Aida35 Vezi mesajul
stai asa ca nu-i asa neagra situatia , o vezi tu neagra ca nah va urma o schimbare drastica , dar cert este ca se poate.
Mai eu m-am reapucat anul asta de slabit ca ma simteam cam rau si am zis ca nu vreau sa mor la varsta asta din cauza obezitatii si eu am fost atat de drastica incat am suferit de foame desi organismul era alimentat , tu stii povestea. Mama la un moment dat de mila dupa zile intregi de vaicareli din partea mea a zis :"eh mananca si tu azi ce ai chef" ca deh mama suferea cu mine ca e mama .
Stii , mai ales in primele momente cand primesti acceptul mai ales de la mama iti zici :"eh ce naiba , imi bag picioarele si mananc" , dar noroc ca am fost atat de constienta ca de fapt o ratacire ma poate costa o alta saptamana de chin in plus. Viitorul mi se parea atat de sumbru incat nu mi-am permis nici cel mai mic resfat sa ling ceva de pe degete.
Stii? Ma culcam cateodata noaptea si ma rugam sa nu mor in somn , dar nu atat la gandul ca as muri ci ca ma vor descoperi dupa minim 2 zile , iar copilul , ce se va intampla cu el in astea 2 zile?
Frica asta a mea era alimentata si din cauza statisticilor ... varsta , modul de a termina cu viata ... a obezilor

Iar pentru tine , cum sa iti zic sa nu te sperii? Doamne fereste sa ramai insarcinata la greutatea asta. In timpul sarcinii nu esti doar tu , raspunzi de viata ce se formeaza , ce o creezi. Ideea de a face copil nu e doar atat cat dureaza sarcina , de fapt ideea este de concepere a unui copil sanatos , asta este cel mai important. Iar fiecare sarcina este diferita , dureaza 9 luni , schimbari de la saptamana la saptamana in ultimele 3 luni desi si pana acolo e un drum enorm de vreo 4 luni constientizate. La prima sarcina am luat 30kg in greutate , la RX doar 16kg , desi sunt femei care se ingrasa 9kg , dar daca iei 30kg ce faci? Tensiunea , retentia de apa huh cate probleme se ivesc cu sarcina ...
Oh si cate nu sunt ... cert este ca trebuie sa slabesti in primul rand pentru tine si pentru viitorul tau si DA este foarte greu si cine zice ca este usor minte sau nu stie ce vorbeste.
Iar tu daca iti pui mintea si iti vezi de dieta fara nici o abatere in 3 luni poti slabi 20kg ca sa nu zic mai mult , dar 3 luni sunt 90 de zile macar , nu 3 zile , nu o saptamana , 90 de zile intregi cu frustrari , cu suisuri si coborasuri , stagnari si retentii de apa ... si nu stiu de ce dar eu sunt sigura ca tu poti.
Tu practic acum iti plangi de mila de situatie si iti faci mai mult rau mancand din nepermise (nu ma refer lla ziua de azi sau de ieri ci asa in general , ca o dieta nu este pt 2 zile) si te mai alinti cu cate o bunaciune si iti faci mai mult rau.
Gandeste-te , doar tu poti lua hotararea pentru ca tu esti cea care duci in gura ...
Acum tu esti la stadiul de mentinere pana ajungi la sot , apoi cateva zile de rasfat , ok , pastreaza vie furia ca sa ai de unde sa iti alimentezi indarjirea de a reusi , pentru ca vei reusi sa fie clar si asta doar datorita tie.
si somn usor , vezi ca cica se slabeste bine daca ai 8 ore de somn ... si daca sar calul da o palma dupa ceafa ca nu ma supar
... eu am avut noroc cu mama ca ea ma tinea pe linia de plutire sa nu pap razna daca aveam ganduri necurate si imi dadea cate una dupa cap chiar daca numai verbal ...

Vai Aida te angajez ca si consilerul meu psihologic
asa este nu voi muri daca tin sever regim . Stiu Aida tot asta imi repet ca fiecare inghititura sau mica abatere voi fi mai departe de visul meu de a fi mamica. Sotul e un milos din fire si vai nu mi-a zis nimic nici cand m-am ingrasat desi la un moment dat i-am reprosat ca putea sa imi ia mancarea din fata
Deocamdata ma bucur mult ca v-am descoperit si asa imi tin si eu motivatia la cote maxime.
Stiu ca saptamana asta ma dat jos pt ca nu am papat seara carbo si i-am bagat dimineata . mi-am aruncat pepenele din frigider sa nu il am . deci chiar astept un rezultat .

Deja i-am spus sotului sa imi comande cantar de pe net am ales modelul si sa ajunga pana vin acolo si sa imi cumpere myulta apa plata si sa fie fulgi de ovaz in casa sa pot papa.

Da Aida se poate stiu totul e sa vrei si sa nu o taraganezi la nesfarsit pt ca asa nu mai ajungi nicaieri.
nu imi plang de mila ci o sa iau atitudine. de marti dupa spovedania de la tine 7-8 nu am papat mai tarziu .

nu sari nici un cal sa stai linistita ci chiar ma bucur ca imi scri si cum spuneai cand ne-am format echipa : " o sa vezi anca cnad o sa iti schimbi modul cu mpui problema va fi totul mult mia simplu"
__________________
Jurnal Anculica http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...26-8248-2.html
ancad26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2962 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2445 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta hipocalorica, foame, greutate, jurnal, kilograme, sala, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole