Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Rallara

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4301 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 18:17:58
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Ce faci coach-ule Oricum, de aratat areti ca un coach, mademoiselle
Da, ca ma simt destul de slaba psihic sa rezist la atatea bunatati din casa si mai ales din magazine... ideea e Clau ca din ianuarie imi va fi foarte greu x2... si asta pentru ca zi de zi va trebui sa ii gatesc ceva lui Liviu... sau ma rog... la 2 zile sau cum, eu nu stiu cum e asta... si ma gandesc ca daca acum nu o scot la capat... pai peste cateva luni imi va parea rau tare...
Pupici honey
Intr-adevar va fi mai greu atunci dar poti gati mancarica delicioasa si sanatoasaSlava Domnului forumul "colcaie" de retete!Tocmai ca iti va parea rau peste cateva luni, Ralucel, trebuie sa reusesti de data asta!E greu da, mirosul mancarii, pofta dar nimic nu e mai puternic decat tine!Absolut nimic!
O sa recapeti taria psihica, sa ii spun asa
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
Rallara (20 nov 2012)
  #4302 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 18:27:24
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Am terminat gatitul... asa ma doare spatele... Asa patesc cand stau si trebaluiesc in bucatarie... necesita mult timp de facut supa asta crema... mi-e groaza sa ma apuc de ea mereu

Clau, ca m-ai intrebat... e de legume... morcovei, patrunjel sau pastarnac, telina, cartofi, ceapa... e o reteta anume, ti-o dau daca vrei. E una din cele 2 pe care le ador oricum. Cealalta e din bucataria marocana, pe care eu o ador, sunt mare fan. Asta e de-a noastra, numai facuta pasta Ce ciuda mi-e ca nu-i plac supicile asa preparate lui Liviu...

Si am tras si o salata de boeuf... de data asta am pus o mana de cartofi si si carne... pfff... Pai nu-mi place deloc... mai bine era cea veche... fara ele... asa m-am obisnuit acum. Fara maioneza bine-inteles.

Sunt obosita cum ziceam, m-am uitat la ora cand am inceput... la 14:15... si am terminat la 17:30... pfff.... 3 ceasuri si ceva numai curatat si taiat... acum mai stau umpic si ma apuc de Shred... nu am nici un chef... pe bune daca am... nu as fi facut nici in ruptul capului la cum ma tine spatele dar fac pentru ca asa am zis. Asa ca ma duc sa-mi trag acum si un ticker... proaspat si fresh... nu mai incep cu data originala... de 10 februarie 2012... s-a dus baba cu colacii... il fac de azi. Sa fie intr-un ceas bun...

Pupici dragelor, cine mai face spor in seara asta? Ancut??
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Rallara:
CCristina D (20 nov 2012), Kclaudyia (21 nov 2012), niculina04 (20 nov 2012)
  #4303 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 18:28:57
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Intr-adevar va fi mai greu atunci dar poti gati mancarica delicioasa si sanatoasaSlava Domnului forumul "colcaie" de retete!Tocmai ca iti va parea rau peste cateva luni, Ralucel, trebuie sa reusesti de data asta!E greu da, mirosul mancarii, pofta dar nimic nu e mai puternic decat tine!Absolut nimic!
O sa recapeti taria psihica, sa ii spun asa
Ce ma bucur ca esti pozitiva.
Tu cand iti faci Shredul?
A, si era sa uit... nu stiu cum voi gati retete de aici... ca lui L nu-i prea place mancarea "light"
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4304 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 18:40:55
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Ce ma bucur ca esti pozitiva.
Tu cand iti faci Shredul?
A, si era sa uit... nu stiu cum voi gati retete de aici... ca lui L nu-i prea place mancarea "light"
Pai cred ca asta e inceputul:pozitivismul. Intai imi induc starea asta pozitiva si de bunavoie pentru ca asa am sa am putere sa imi vad de plan.
Shredul il fac cand ajung acasa, la 8 jum, sunt inca la serviciu.

Ralucel,daca nu ii place asa light, incearca sa nu ii spui ca ii lightCa nu cred ca isi da seama, mai ales ca gasesti fel si fel de reteteDaca nici asa nu merge, e un pic mai complicat dar poti face 2 feluri de mancare, ca se tin bine in frigider, unul pt tine si altul pentru el. La mine a mersBine ca si dietetic cand ii gatesc, mananca pt ca ma uit sa combin alimente si sa iasa ceva-ceva acolo. Mananca iubi souffleuri fara grasime de zici ca sunt cine stie ce feluri de mancare gatite de vreun chefEu ii spun ca e souffle si atat, nu ca e dietetic, ca nu are grasime, ca are branza slaba,etc
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4305 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 18:50:25
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Am terminat gatitul... asa ma doare spatele... Asa patesc cand stau si trebaluiesc in bucatarie... necesita mult timp de facut supa asta crema... mi-e groaza sa ma apuc de ea mereu

Clau, ca m-ai intrebat... e de legume... morcovei, patrunjel sau pastarnac, telina, cartofi, ceapa... e o reteta anume, ti-o dau daca vrei. E una din cele 2 pe care le ador oricum. Cealalta e din bucataria marocana, pe care eu o ador, sunt mare fan. Asta e de-a noastra, numai facuta pasta Ce ciuda mi-e ca nu-i plac supicile asa preparate lui Liviu...

Si am tras si o salata de boeuf... de data asta am pus o mana de cartofi si si carne... pfff... Pai nu-mi place deloc... mai bine era cea veche... fara ele... asa m-am obisnuit acum. Fara maioneza bine-inteles.

Sunt obosita cum ziceam, m-am uitat la ora cand am inceput... la 14:15... si am terminat la 17:30... pfff.... 3 ceasuri si ceva numai curatat si taiat... acum mai stau umpic si ma apuc de Shred... nu am nici un chef... pe bune daca am... nu as fi facut nici in ruptul capului la cum ma tine spatele dar fac pentru ca asa am zis. Asa ca ma duc sa-mi trag acum si un ticker... proaspat si fresh... nu mai incep cu data originala... de 10 februarie 2012... s-a dus baba cu colacii... il fac de azi. Sa fie intr-un ceas bun...

Pupici dragelor, cine mai face spor in seara asta? Ancut??
ador si eu supa aia doar ca nu le pisez sa pape si fetele ,nu vor cremamister nici sa nu auda ,cica ii de spitalsi pe mine ma doare spatele ,am mers vreo 7 km +un pic de munca +ca facui si eu sport cu voiiar acusica bag aspiratorul 5 min si papica ........ma simt asa de vinovata m_am ingrasat enorm in 3 sapt ,asta e ,o seara frumoasa si spor la sport fetelor
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4306 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 18:57:15
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Am terminat gatitul... asa ma doare spatele... Asa patesc cand stau si trebaluiesc in bucatarie... necesita mult timp de facut supa asta crema... mi-e groaza sa ma apuc de ea mereu

Clau, ca m-ai intrebat... e de legume... morcovei, patrunjel sau pastarnac, telina, cartofi, ceapa... e o reteta anume, ti-o dau daca vrei. E una din cele 2 pe care le ador oricum. Cealalta e din bucataria marocana, pe care eu o ador, sunt mare fan. Asta e de-a noastra, numai facuta pasta Ce ciuda mi-e ca nu-i plac supicile asa preparate lui Liviu...

Si am tras si o salata de boeuf... de data asta am pus o mana de cartofi si si carne... pfff... Pai nu-mi place deloc... mai bine era cea veche... fara ele... asa m-am obisnuit acum. Fara maioneza bine-inteles.

Sunt obosita cum ziceam, m-am uitat la ora cand am inceput... la 14:15... si am terminat la 17:30... pfff.... 3 ceasuri si ceva numai curatat si taiat... acum mai stau umpic si ma apuc de Shred... nu am nici un chef... pe bune daca am... nu as fi facut nici in ruptul capului la cum ma tine spatele dar fac pentru ca asa am zis. Asa ca ma duc sa-mi trag acum si un ticker... proaspat si fresh... nu mai incep cu data originala... de 10 februarie 2012... s-a dus baba cu colacii... il fac de azi. Sa fie intr-un ceas bun...

Pupici dragelor, cine mai face spor in seara asta? Ancut??
EU garantez ca vine cheful in timp ce faci sport!SUnt sigura pt ca eu nu am chef niciodata de sport, mai nou!Dar ma apuc,asa in greturi, si apoi gata, ma acomodez,ba chiar ma simt bineAsa ca sa nu tragi chiulul!Indata,indata trec si eu!

Suna bine salata aia, yummy, nu am mai mancat salata boeuf cu carne de 1000 de ani As putea incerca curand

Retetele alea doua....si eu sunt interesata de ele
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4307 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 19:11:17
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Pai cred ca asta e inceputul:pozitivismul. Intai imi induc starea asta pozitiva si de bunavoie pentru ca asa am sa am putere sa imi vad de plan.
Shredul il fac cand ajung acasa, la 8 jum, sunt inca la serviciu.

Ralucel,daca nu ii place asa light, incearca sa nu ii spui ca ii lightCa nu cred ca isi da seama, mai ales ca gasesti fel si fel de reteteDaca nici asa nu merge, e un pic mai complicat dar poti face 2 feluri de mancare, ca se tin bine in frigider, unul pt tine si altul pentru el. La mine a mersBine ca si dietetic cand ii gatesc, mananca pt ca ma uit sa combin alimente si sa iasa ceva-ceva acolo. Mananca iubi souffleuri fara grasime de zici ca sunt cine stie ce feluri de mancare gatite de vreun chefEu ii spun ca e souffle si atat, nu ca e dietetic, ca nu are grasime, ca are branza slaba,etc
Da, am mai incercat si eu de cateva ori... si nu a stiut
Si am mai observat ca daca ii zic din start ca e mai dietetic, sau pregatit mai altfel... deja ridica o spranceana Ii place mult sa manance sanatos, dar parca in ultimele luni eu nu stiu ce are...


Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

EU garantez ca vine cheful in timp ce faci sport!SUnt sigura pt ca eu nu am chef niciodata de sport, mai nou!Dar ma apuc,asa in greturi, si apoi gata, ma acomodez,ba chiar ma simt bineAsa ca sa nu tragi chiulul!Indata,indata trec si eu!

Suna bine salata aia, yummy, nu am mai mancat salata boeuf cu carne de 1000 de ani As putea incerca curand

Retetele alea doua....si eu sunt interesata de ele
Da, pai nu trag chiulul, nicicum!!!
Chiar daca ma urnesc pana acolo cu chiu si vai, tot ma duc.
Hai ca intr-o ora si ceva vii si tu la traspirat
Nici tu nu o faci cu carne?
A, pai ti le trimit atunci.
Si inca mai ascult Skyfall, inca nu mi-a trecut, chiar si acum duduie aici Adele
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4308 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 19:15:48
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
ador si eu supa aia doar ca nu le pisez sa pape si fetele ,nu vor cremamister nici sa nu auda ,cica ii de spitalsi pe mine ma doare spatele ,am mers vreo 7 km +un pic de munca +ca facui si eu sport cu voiiar acusica bag aspiratorul 5 min si papica ........ma simt asa de vinovata m_am ingrasat enorm in 3 sapt ,asta e ,o seara frumoasa si spor la sport fetelor
Ceau Niculici drag...
Nici fetelor nu le place crema?? Pfff... eu nu mai pot manca minestrone Ce atata mestecat, pac pac si la stomac
Da, de spital, stiu... Aiurea
Imi pare rau sa aud ca si tu esti cu spaticul... sper sa-mi treaca de la sport... ca face bine... tu ce ai facut azi? ce sport ma refer.
Cat te-ai ingrasat in 3 saptamani scumpo... Eu am pus 3... dar nu mai stiu de cand sincer... in vreo 2 saptamani? Nu stiu.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4309 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 19:17:38
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Fetele... sunt "up and running" si tickerele... sunt acolo jos sa-mi aminteasca socotelile cu treburile importante.
Acum ma duc la sport... Cu chef si drag bine inteles.
Pupici!!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4310 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 19:20:18
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Da, am mai incercat si eu de cateva ori... si nu a stiut
Si am mai observat ca daca ii zic din start ca e mai dietetic, sau pregatit mai altfel... deja ridica o spranceana Ii place mult sa manance sanatos, dar parca in ultimele luni eu nu stiu ce are...




Da, pai nu trag chiulul, nicicum!!!
Chiar daca ma urnesc pana acolo cu chiu si vai, tot ma duc.
Hai ca intr-o ora si ceva vii si tu la traspirat
Nici tu nu o faci cu carne?
A, pai ti le trimit atunci.
Si inca mai ascult Skyfall, inca nu mi-a trecut, chiar si acum duduie aici Adele
Eh, vezi,vezi, important e sa nu ii spuiMmmm, Liviu, ce mancare buna am gatit eu aici, ii dai sa manance si basta!Daca "miroase"care e treaba e expert
Imediat ma duc, momentan, ca si tine, nu am niciun chef dar stiu ca imediat cum intru in casa,sar in echipamentul de sport si gata, imediat zboara 30 de minute, mai ales ca stiu ca ma voi simtit minunat chiar daca acum lenea e mare!

Nuuu, cand fac salata boeuf pun cartof dar nu si carne, acum 2 ani am facut cu carneDe vitelus Dar am sa incerc, mai ales ca imi place tot mai mult maioneza aia falsa. L-am inselat pe iubi cu ea)Acum 2 saptamani parca am avut salata boeuf.Intr-un bol salata mea cu iaurt si mustar iar in altul cu maioneza.Iubi s-a infipt in a mea, a mancat, a mancat si i-am spus la finalDaca ai sti ce fatzuca mirata a facutNici nu s-a dat seama care e diferenta
Asa, asa, trimite-le, sa le vad si euPoate le si incerc
Si eu,si eu ascult Adele Si u2 momentan!
Gata,fug si eu sa inchid pe aici, ma pregatesc d epelcare!Ne auzim curand!
Spor!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
Rallara (20 nov 2012)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, rallara, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole