Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal slabit orhidee

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1701 (permalink)  
Vechi 27 ian 2015, 01:03:15
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de corinnef Vezi mesajul
Incearca sa pui nuca in loc de soia nebunie , zici ca sunt cu carne .

M-am gandit si eu la varianta asta, dar nu am facut-o din cauza caloriilor multe din nuci... Mi-e teama ca daca fac o singura data cu nuci... ma invat asa si nu mai revin la combinatia soia-ciuperci care are mult mai putine calorii (mai ales ciupercile)...
Poate voi incerca (desi, mi-e teama sa nu ma atasez ) dupa ce voi slabi atat cat imi doresc... ca nu mai stiu nici cat imi doresc! De fapt stiu, dar nu-mi convine! Imi place cum ma simt si cum arat la 75 kg, dar stiu ca sanatos ar fi sa fiu normoponderala (limita superioara fiind la 65-66 kg)... Nu stiu cum voi rezolva aceasta dilema... Nici sotului nu i-ar placea sa ajung la 65 kg... ar avea mult mai putina Marie de iubit!
Te pup verde!
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
corinnef (28 ian 2015), rozica1965 (29 ian 2015)
  #1702 (permalink)  
Vechi 27 ian 2015, 08:12:14
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Depinde cum ai fost toata viata si cum vei arata la mai putine kilograme. Sotul meu m-a cunoscut cand aveam 50 kg si la inceput fiind indragostita am slabit pana la 47 kg. Imi zicea ca sunt un tantar.
Cu timpul m-am linistit si m-am ingrasat si mereu imi faceam griji sa nu ma ingras prea tare asa ca mai tineam diete. Cand aveam 54 el imi zicea ca nu e cazul sa slabesc dar cand am ajuns la 56 tace din gura ( semn ca e cazul sa slabesc). Oricum nu-si aminteste sa fi fost prea slaba vreodata.( desi la 47 eram subponderala)
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
corinnef (28 ian 2015), rozica1965 (29 ian 2015)
  #1703 (permalink)  
Vechi 27 ian 2015, 21:09:36
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Depinde cum ai fost toata viata si cum vei arata la mai putine kilograme. Sotul meu m-a cunoscut cand aveam 50 kg si la inceput fiind indragostita am slabit pana la 47 kg. Imi zicea ca sunt un tantar.
Cu timpul m-am linistit si m-am ingrasat si mereu imi faceam griji sa nu ma ingras prea tare asa ca mai tineam diete. Cand aveam 54 el imi zicea ca nu e cazul sa slabesc dar cand am ajuns la 56 tace din gura ( semn ca e cazul sa slabesc). Oricum nu-si aminteste sa fi fost prea slaba vreodata.( desi la 47 eram subponderala)
Dupa ce am nascut primul copil eram normoponderala...
Dupa ce am nascut cel de al doilea copil eram supraponderala...
Dupa ce am facut un "minunat" tratament acum 7 ani am devenit brusc (in 2 luni) obeza... Pastilele pe care le luam imi facea o asa pofta de mancare cum nu stiu s-o mai fi avut vreodata... Imi venea sa mananc non-stop! Si cand spun asta nu exagerez deloc! Tratamentul a fost eficient, dar nu cred ca l-as fi luat daca stiam urmarile! Dupa terminarea tratamentului i-am spus doctorului despre foamea pe care nu mi-o puteam controla... Mi-a spus ca stia ca asa se va intampla! Nici n-am putut sa-l injur... ca era ruda sotului, dar de atunci il urasc si evit sa-l mai vad! De atunci am mai ajuns supraponderala de doua ori, dar nu am reusit sa pastrez pe termen lung rezultatul... Dupa cate am citit o greutate odata atinsa, chiar daca reusesti sa slabesti o vei atinge foarte usor din nou...
De aceea sunt fericita cu noul stil de viata! De data asta nu mai e o dieta, ci e un stil de viata! Numai asa cred ca voi putea pastra rezultatele!
Bine imi statea si normoponderala, dar si supraponderala! Acum, ca am o varsta, cred ca pentru piele mai bine ar fi supraponderala! Ma uit la femeile din jurul meu... care au varsta apropiata de a mea... mi se pare ca arata mult mai bine cele supraponderale!
Dar pana atunci mai sunt cateva luni... vreo 10...

In alta ordine de idei... inseamna ca sotului tau ii plac femeile slabe... si atunci merita efortul sa slabesti!

__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
corinnef (28 ian 2015), Michelina (29 ian 2015), rozica1965 (29 ian 2015)
  #1704 (permalink)  
Vechi 28 ian 2015, 10:07:49
corinnef's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Draga mea ,tu mananca sanatos , fara excese si organismul tau stie singur ce are de facut . Nu-ti face griji de genul unde sa te opresti din slabit pentru ca ai sa vezi cum el singur face pauze acolo unde trebuie sa faca pauze si cand este pregatit incepe din nou sa dea jos . Pauze sigure vei avea la pragurile pe care le-ai mai avut si inainte .
Eu de exemplu am fost perioade lungi de timp la 75 kg(dupa a doua nastere) , 70 kg(dupa prima nastere) si 60 kg si aici am avut praguri mari de stationare si cand am slabit acum ; aveam impresia ca nu voi slabii niciodata sub valorile astea , dar "seful meu" ( organismul ) care stie ce , cum si pe unde are depozitat (toxine) stie cand si cum mai poate scapa de ele .
Acum m-am jucat foarte mult la pragul de 60 si am oscilat intre 62 si 59 pana am obosit sa ma cantaresc dar acum vad ca o ia in jos . Pielea s-a intins frumos (mai ales pe gat - era groaznic ) si vad ca o luam incet in jos ,desi scopul nu era neaparat sa mai slabesc
Din slabit te poti opri si incepand sa cresti nr de calorii , atunci cand zici tu ca ajunge , dar asigurandu-ti nr de calorii de care are nevoie organismult tau ,el cu siguranta nu te va face sa arati ca un schelet ambulant ci se v-a opri atunci cand considara ca sanatatea ta este in siguranta .
Stiu ca tie iti place cava mai rotunjoara dar el stie cat poate duce in siguranta. Sotul meu imi zicea ca arat bine si la 86 kg , la 75 a fost in extaz ,dar acum este incantat si am primit atatea complimente de la el in 3 saptamani cate nu am primit in 18 ani de casnicie

Te pupez verde si dulce !

__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
dayanna (24 apr 2015), Michelina (29 ian 2015), nicolae68daniela (26 mar 2015), orhidee (29 ian 2015), rozica1965 (29 ian 2015)
  #1705 (permalink)  
Vechi 29 ian 2015, 08:45:57
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de orhidee Vezi mesajul

Dupa ce am nascut primul copil eram normoponderala...
Dupa ce am nascut cel de al doilea copil eram supraponderala...
Dupa ce am facut un "minunat" tratament acum 7 ani am devenit brusc (in 2 luni) obeza... Pastilele pe care le luam imi facea o asa pofta de mancare cum nu stiu s-o mai fi avut vreodata... Imi venea sa mananc non-stop! Si cand spun asta nu exagerez deloc! Tratamentul a fost eficient, dar nu cred ca l-as fi luat daca stiam urmarile! Dupa terminarea tratamentului i-am spus doctorului despre foamea pe care nu mi-o puteam controla... Mi-a spus ca stia ca asa se va intampla! Nici n-am putut sa-l injur... ca era ruda sotului, dar de atunci il urasc si evit sa-l mai vad! De atunci am mai ajuns supraponderala de doua ori, dar nu am reusit sa pastrez pe termen lung rezultatul... Dupa cate am citit o greutate odata atinsa, chiar daca reusesti sa slabesti o vei atinge foarte usor din nou...
De aceea sunt fericita cu noul stil de viata! De data asta nu mai e o dieta, ci e un stil de viata! Numai asa cred ca voi putea pastra rezultatele!
Bine imi statea si normoponderala, dar si supraponderala! Acum, ca am o varsta, cred ca pentru piele mai bine ar fi supraponderala! Ma uit la femeile din jurul meu... care au varsta apropiata de a mea... mi se pare ca arata mult mai bine cele supraponderale!
Dar pana atunci mai sunt cateva luni... vreo 10...

In alta ordine de idei... inseamna ca sotului tau ii plac femeile slabe... si atunci merita efortul sa slabesti!

''greutatea odata atinsa,chiar daca reusesti sa slabesti,o vei atinge foarte usor din nou''.......vezi?vezi? Asta tot experimentez eu si sunt ingrozita de cat as putea creste?!
__________________

Ultima dată editat de rozica1965; 29 ian 2015 at 08:48:26.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
corinnef (29 ian 2015), orhidee (29 ian 2015)
  #1706 (permalink)  
Vechi 29 ian 2015, 08:54:44
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

''greutatea odata atinsa,chiar daca reusesti sa slabesti,o vei atinge foarte usor din nou''.......vezi?vezi? Asta tot experimentez eu si sunt ingrozita de cat as putea creste?!
Pai da... si tocmai de asta trebuie sa te apuci de un stil de viata si nu de o dieta!!!
De asta eu consider, in ceea ce ma priveste, problema rezolvata (e doar o chestiune de timp)... pentru ca eu, de data aceasta, am abordat un nou stil de viata... pe viata!!!
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
corinnef (29 ian 2015), danyella2008 (29 ian 2015), Michelina (29 ian 2015), rozica1965 (29 ian 2015)
  #1707 (permalink)  
Vechi 29 ian 2015, 09:00:54
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

''greutatea odata atinsa,chiar daca reusesti sa slabesti,o vei atinge foarte usor din nou''.......vezi?vezi? Asta tot experimentez eu si sunt ingrozita de cat as putea creste?!
Din cate am citit mai demult.... explicatia este urmatoarea... Cand ne ingrasam se formeaza noi celule adipoase... cand slabim acele celule nu dispar, ci doar se micsoreaza... De asta eu voi avea intotdeauna numarul de celule adipoase aferent celor 105 kg (greutatea maxima pe care am atins-o vreodata) Si de asta mi-a trebuit un stil de viata si nu o dieta ... ca sa nu ma intorc de unde am plecat... asa cum am facut-o de vreo doua-trei ori!!!
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
corinnef (29 ian 2015), Michelina (29 ian 2015), rozica1965 (29 ian 2015)
  #1708 (permalink)  
Vechi 29 ian 2015, 09:09:00
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de corinnef Vezi mesajul
Draga mea ,tu mananca sanatos , fara excese si organismul tau stie singur ce are de facut . Nu-ti face griji de genul unde sa te opresti din slabit pentru ca ai sa vezi cum el singur face pauze acolo unde trebuie sa faca pauze si cand este pregatit incepe din nou sa dea jos . Pauze sigure vei avea la pragurile pe care le-ai mai avut si inainte .
Eu de exemplu am fost perioade lungi de timp la 75 kg(dupa a doua nastere) , 70 kg(dupa prima nastere) si 60 kg si aici am avut praguri mari de stationare si cand am slabit acum ; aveam impresia ca nu voi slabii niciodata sub valorile astea , dar "seful meu" ( organismul ) care stie ce , cum si pe unde are depozitat (toxine) stie cand si cum mai poate scapa de ele .
Acum m-am jucat foarte mult la pragul de 60 si am oscilat intre 62 si 59 pana am obosit sa ma cantaresc dar acum vad ca o ia in jos . Pielea s-a intins frumos (mai ales pe gat - era groaznic ) si vad ca o luam incet in jos ,desi scopul nu era neaparat sa mai slabesc
Din slabit te poti opri si incepand sa cresti nr de calorii , atunci cand zici tu ca ajunge , dar asigurandu-ti nr de calorii de care are nevoie organismult tau ,el cu siguranta nu te va face sa arati ca un schelet ambulant ci se v-a opri atunci cand considara ca sanatatea ta este in siguranta .
Stiu ca tie iti place cava mai rotunjoara dar el stie cat poate duce in siguranta. Sotul meu imi zicea ca arat bine si la 86 kg , la 75 a fost in extaz ,dar acum este incantat si am primit atatea complimente de la el in 3 saptamani cate nu am primit in 18 ani de casnicie

Te pupez verde si dulce !

Atunci... ii las si eu mana libera "sefului meu", organismul... sa ma conduca el!
In privinta sotului... s-a indragostit de mine la prima vedere cand aveam 75 kg... Voi observa atenta reactiile cand voi incepe sa scad sub greutatea asta... si voi trage concluziile! Sper ca acele concluzii sa nu intre in contradictie cu dorinta "sefului meu"!
Dar pana atunci mai e...
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
corinnef (29 ian 2015), danuta (30 ian 2015), rozica1965 (29 ian 2015)
  #1709 (permalink)  
Vechi 30 ian 2015, 06:42:03
danuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 feb 2009
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 53
Dieta: M Bilic
Date: 170cm, 102kg
Mesaje: 2.650
Aprecieri acordate: 1.220
Am fost apreciat(a) de 2.330 ori in 1.559 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

buna dimineata orhidee
am citit ce mi-ai scris la rozi dar am venit aici,nu vreau sa acaparez jurnalul ei...stiu ca e o draguta si nu se supara
referitor la alimentatie....cu sotul nu am nici o sansa sa ii schimb radical alimentatia,stiu ce am la usa.....asa ca sa guste din ce mi-as face eu da dar ca sa il schmb total....nu cred.....dar mai stii.....cu baiatul nu stiu acum...poate in timp da.....dar momentan ma intereseaza sa experimentez pe mine si apoi vad cum fac cu ei.
am sa ma duc mai inapoi in jurnalul tau sa vad cu ce combinatii ai inceput,as incerca pe weekend ceva sucuri,acum nu stiu cat poate face storcatorul meu...il am de 15 ani si l-am folosit de vreo 4-5 ori si atunci ptr portocale sau grefe...era baiatul mic si ii faceam lui
te pup verde si multumesc ptr ajutor ca sigur te voi mai stresa...fug sa ma pregatesc ptr munca
__________________
danuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2283 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1766 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1509 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui danuta:
corinnef (30 ian 2015), orhidee (31 ian 2015), rozica1965 (30 ian 2015)
  #1710 (permalink)  
Vechi 30 ian 2015, 14:47:01
corinnef's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de danuta Vezi mesajul
buna dimineata orhidee
am citit ce mi-ai scris la rozi dar am venit aici,nu vreau sa acaparez jurnalul ei...stiu ca e o draguta si nu se supara
referitor la alimentatie....cu sotul nu am nici o sansa sa ii schimb radical alimentatia,stiu ce am la usa.....asa ca sa guste din ce mi-as face eu da dar ca sa il schmb total....nu cred.....dar mai stii.....cu baiatul nu stiu acum...poate in timp da.....dar momentan ma intereseaza sa experimentez pe mine si apoi vad cum fac cu ei.
am sa ma duc mai inapoi in jurnalul tau sa vad cu ce combinatii ai inceput,as incerca pe weekend ceva sucuri,acum nu stiu cat poate face storcatorul meu...il am de 15 ani si l-am folosit de vreo 4-5 ori si atunci ptr portocale sau grefe...era baiatul mic si ii faceam lui
te pup verde si multumesc ptr ajutor ca sigur te voi mai stresa...fug sa ma pregatesc ptr munca
Cel mai simplu mod de a introduce cruditati in meniu sunt sucurile si aici doar imaginatia ta si bugetul iti pot pune limite ; alt mod in care poti sa-i faci sa manace cruditati sanatoase sunt prajiturile si torturile raw care sunt pline de nuci (extrem de necesare mai ales pentru barbati ) si fructe - fara zahar , faina si alte grasimi nesanatoase .
Salatele sunt o alta abordare valabila , mai ales daca te lasi purtata de val si le imbunatatesti cu seminte de in(aprox o lingura) , susan( cam o lingurita) si floarea soarelui ( o mana ); pune deasemenea si multe verdeturi in salata (patrunjel , ceapa verde , marar , salata ...) si vei ramane uimita ce satioasa poate fi o simpla salata
Sotul meu lucreaza constructii (afara pe frigul asta ) si se descurca de minune , daca are ochii deschisi sa vada ca pentru sanatatea lui e mai bine asa v-a putea sa o faca altfel va fii doar o restrictie peste care va sarii cu prima ocazie
Pupici verzi si fara virusi (adica sunt sanatoasa tun)

__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
danuta (30 ian 2015), orhidee (31 ian 2015)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, orhidee, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal slabit Daiana gdf Arhiva jurnale slabit 71 15 iul 2011 09:49:36
La multi ani orhidee! Slabuta La Multi Ani! 7 01 iun 2011 15:23:18
Ceaiuri pentru slabit sau pastile de slabit? Ioana88 Pastile slabit 10 06 mar 2011 22:53:56
Jurnal slabit vflori vflori Arhiva jurnale slabit 2 05 mar 2011 12:27:04
Jurnal slabit iulika97 iulika97 Arhiva jurnale slabit 30 21 aug 2010 04:11:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole