Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #341 (permalink)  
Vechi 12 iun 2012, 17:53:09
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
tinem pumnii stransi pentur fata!! O sa fie bine la tot. Stiu eu ca e fata desteapta.
Ma duc sa vad pozicile.

hei..rochie cu floricele, fluturasi or whatever..numa talie vorba ta sa fie..ca in rest si-un sac il facem noi sa arate pe noi super. Ochelari, palarii si alte acareturi..doar ca sa ne puna si mai mult taliuta in evidenta!!
Merci Cami... de vizită, de urări... de încurajări şi pumnici, de complimente la pozici....
Păpuşica ta ce face? Şi-a luat job?
Cum e la şcoală? Are tot două sesiuni?... e mai greu ca la noi?

Azi ziua 2, de când sunt cuminte. Am trecut 71 acolo, dar azi cântarul arăta mai mult...prea mult. 71.800 ...
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #342 (permalink)  
Vechi 12 iun 2012, 18:05:46
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul

Merci Cami... de vizită, de urări... de încurajări şi pumnici, de complimente la pozici....
Păpuşica ta ce face? Şi-a luat job?
Cum e la şcoală? Are tot două sesiuni?... e mai greu ca la noi?

Azi ziua 2, de când sunt cuminte. Am trecut 71 acolo, dar azi cântarul arăta mai mult...prea mult. 71.800 ...
pumnici?? ti-am transmis si asa ceva?!?!? nu m-ar mira..am un dar de-a scrie tampenii de nu-ti pot explica..

Iubita mea nu si-a luat serviciu. La interviul la care a fost nu a fost acceptata..Asta e! Da, are tot 2 sesiuni si nu cred ca e mai greu decat la voi. E aproape la fel. Aici liceul si scoala elementara sunt floare la ureche..ii lasa pe bietii copii intr-un vis total si o adiere de vant..si frateee cand vine facultatea sunt astia loviti de tzunami. Ea s-a descurcat..daaaaar la sfarsitul anului 1 (deci acum cateva saptamani )m-a anuntat ca nu mai vrea Law!!!!! M-a lasat masca pen'ca deh...visam sa o vad si eu un avocatel acolo...ei bine..iar a schimbat. Cand a dat la facultate anul trecut a spus ca da la Arts pentru ca vrea sa urmeze Psihologia. La mijlocul anului si-a luat o serie de cursuri de legi si crminalistica spunand ca doreste sa faca Dreptul..si acum o saptamana ne-a anuntat ca de fapt si-a descoperit chemarea..Vrea sa schimbe la anul viitor (cand intra in anul 3...) la facultatea de Kinesiologie. Ce as mai putea spune..o las sa faca ce doreste. Si eu am facut o facultate impinsa de parinti..apoi cand am avut un cuvant de spus am facu tpe a doua , pe car ero dorisem de fapt!! Asta e!

Au norocul ca aici in primi 2 ani de facutlate au posibilitatea sa se decida, sa schimbe. Abia anul 3 si 4 sunt definitorii..Dupa acesti 4 ani ei ies cu un Bachelor Degree in ..ceva. Se cheama ca au un Undergraduate Degree. Abia dupa asta mai merg la scoala inca 3-4 ani (dupa caz ..in functie de ce anume or sa aleaga: medicina 4 ani..Kinesiology inca 3 ani..Law inca 4 ani..si tot asa!!) si apoi se cheama ca au iesit si cu un Master/Phd..whatever...

treaba grea si luunga. Abia pe la 25 de ani se considera ca au tot ce le trebuie. In jur de 25-26 de ani.

hai ca ti-am explicat..acu' stii in caz ca se decide zuzulica sa faca pe aici un master ceva.. pup si am fugit.
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #343 (permalink)  
Vechi 13 iun 2012, 19:38:26
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
tinem pumnii stransi pentur fata!! O sa fie bine la tot. Stiu eu ca e fata desteapta.

Pentru pumnicii ăştia îţi mulţumeam

Ma duc sa vad pozicile.

hei..rochie cu floricele, fluturasi or whatever..numa talie vorba ta sa fie..ca in rest si-un sac il facem noi sa arate pe noi super. Ochelari, palarii si alte acareturi..doar ca sa ne puna si mai mult taliuta in evidenta!!
Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
pumnici?? ti-am transmis si asa ceva?!?!? nu m-ar mira..am un dar de-a scrie tampenii de nu-ti pot explica..

...o las sa faca ce doreste. Si eu am facut o facultate impinsa de parinti..apoi cand am avut un cuvant de spus am facu tpe a doua , pe car ero dorisem de fapt!! Asta e!

Au norocul ca aici in primi 2 ani de facutlate au posibilitatea sa se decida, sa schimbe. Abia anul 3 si 4 sunt definitorii..Dupa acesti 4 ani ei ies cu un Bachelor Degree in ..ceva. Se cheama ca au un Undergraduate Degree. Abia dupa asta mai merg la scoala inca 3-4 ani (dupa caz ..in functie de ce anume or sa aleaga: medicina 4 ani..Kinesiology inca 3 ani..Law inca 4 ani..si tot asa!!) si apoi se cheama ca au iesit si cu un Master/Phd..whatever...

treaba grea si luunga. Abia pe la 25 de ani se considera ca au tot ce le trebuie. In jur de 25-26 de ani.

hai ca ti-am explicat..acu' stii in caz ca se decide zuzulica sa faca pe aici un master ceva.. pup si am fugit.
Merci de explicaţii!! Mi-a mai explicat şi ea... dar ştii cum e ... parcă vroiam să aud de la cineva care chiar ştie... Şi să nu uiţi, să susţii fata în tot ce vrea ea...
A mea zuză, când bâzâia că vrea să dea la regie-film... nu m-am opus, dar i-am spus că pentru asta trebuia să se pregătească de mai mulţi ani... Şi eu am dus-o la canto, la pian, unde se descurca foarte bine, dar nu a făcut prea mult timp... M-am rugat de ea prin clasa a V-a ... VII-a să meargă la dansuri, (eu de fapt vroiam ca ea să facă mişcare, că nu ştia nici să alerge...că e tare bine să ştie aşa, măcar pentru ea... dar nu a vrut.
Şi acum în clasa a XII-a ea vroia să le facă pe toate... şi bacul.Nu i-am spus nu, dar îmi era teamă că nu are timp să se pregătească.
Norocul meu că s-a sucit!
Se hotărâse să dea la drept,... şi a fost într-o vizită de formare profesională prin capitală la mai multe instituții şi a ajuns şi la procurorul general, care e o tipă tinerică... şi a venit fascinată. Şi gata ...atunci am văzut-o hotărâtă...
Aici fac 4 ani studii universitare şi ies jurişti, după care 2 ani master pentru procuror, avocat, ...
O să vedem cum i-o fi norocul, de învăţat,... a învăţat...
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #344 (permalink)  
Vechi 15 iun 2012, 23:23:48
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

e bun Yana draga daca copilul s-a hotarat sa mearga pe Drept. Eu am iubit facultatea aia. Am terminat-o si eu in 1997..dar nu am profesat si nu am apucat sa fac nimicut. Am diploma..dar acei ani de scoala au fost exceptionali. AM facut facultatea la stat desi in anul in care eu am inceput aparusera si ceva privati cu facultati de drept dar eu nu aveam bani asa ca am nuncit sa intru la stat. Asa era pe vremea aia...acum s-au mai schimbat multe.

Cum se face, dau examen cum dadeam noi pe vremuri sau sistemul care e aici exista si in Romania? Aici nu dai examen sa intri la facultate ci intrarea se bazeaza pe scorul general al clasei a 12-a. In fucntie de scor si de cat de buni sunt copiii inscrisi la acelasi profil se intra sau nu se intra. Apoi, de exemplu fii-mea acum trebuie sa se transfere de la Faculty of Arts la Faculty of Kinesiology si pentru asta trebuie sa aiba un numar de credite si scorul la acele credite sa fie peste 85%. Trebuie sa traga tare anul asta pentru ca e bataie mare pe intrarea la scoala de kinesiologie. Cu chinezii astia cu care ea concureaza e treaba grea..Astia studiaza muuult, mult..stau cu ochii in cartile lor zi si noapte si deci..nu ca astia ai nostri..mai un filmulet, mai o relaxare mai un party...
Deci sa-mi spui cum e in Romania cu facultatea?

si fata mea..dieta, dieta, corcofeti nu..dar chiar fara un paharel de vinisor rosu vineri seara???????? D'apai la ala nu renunt sa stii!! Un paharel, doar vineri seara si atat!! Nu'sh daca ti-am mai zis dar femeie ala are antioxidanti mai.. nu poti sa nu iti iei portia saptamanala de antioxidanti!!!

Cumparaturile facute cu cap..Bravo!! Si eu trebuie sa ma duc la cumparaturi..dar de exemplu acum imi e asa de foame ca nu stiu ce am sa aleg..intelegi?? deci, mai bine sun sotul si cu riscul sa ma enervez cand se va intoarce de la cumparaturi..am sa-l rog sa mearga la cumparaturi!!

Gata..hai ca plec! Te pup si sa ai un weekend bun
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #345 (permalink)  
Vechi 16 iun 2012, 05:40:14
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

buna dimineata scumpo..sa ai un weekend minunat..ma pregatesc de dus ma mare..dar nu puteam sa nu va salut...ma gindesc mereu la voi...Bravo pt cumintenie....cluburi si discoteci scrie pe noi.....Cea mai faina zi sa ai
  #346 (permalink)  
Vechi 18 iun 2012, 15:10:01
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

iubita, am trecut sa spun inca o data bafta fetei. Sa treaca cu bine si cu rezultatele dorite de ea. pup fetele amandoua!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #347 (permalink)  
Vechi 18 iun 2012, 22:00:49
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
iubita, am trecut sa spun inca o data bafta fetei. Sa treaca cu bine si cu rezultatele dorite de ea. pup fetele amandoua!!
Merci mult , Cami și baftă multă la băiat
Păi... ea dă la Universitate în București și aici selecția se face prin examen.
Sunt și aici facultăți unde admiterea se face pe baza mediei obținute la examenul de bacalaureat, sau examen 80% +BAC 20 % sau cu media anilor de liceu și bac, .. bănuiesc că fiecare facultate stabilește criteriile în funcție de numărul solicitanților....și numărul de locuri.
Stiu că Facultatea de medicină, toate facultățile din cadrul Universității... au rămas pe bază de examen de admitere. În politehnică sunt facultăți unde se dă admitere la...Energetică, Automatica si Calculatoare, Electronica, Telecomunicatii și altele ...unde se intră pe baza mediei de la bacalaureat.
Zuza nu vrea să se înscrie la altă facultate... și din cauza asta am mari emoții ... Acum o las în pace să termine întâi cu bacul și pe urmă vedem... poate o conving.... să mai încerce și la alta... .
Azi a avut proba la info... a fost bine.

Eu ...m-am simțit tare nasol... azi la muncă. Cred că am făcut o criza...hipoglicemică, că nu mai vedeam ...o stare de leșin ...urâțel.
Am mâncat un croasant cu ciocolată de la o colegă... și am băut și un iaurt și mi/am revenit...
Acum nu știu dacă a avut vreun efect medical...cu glicemia, dar ...imediat mi-a redat bucuria și mi/a trecut toate alea, alea.
Nici eu nu mă urc mâine pe cântar că am mâncat niște orez cu ciuperci... că i-am făcut copilului ardei umpluti și era criminală compoziția aia... și am gustat... și-am gustat ....cam de 2 ardei așa.
și am mâncat și multe fructe ... ca să pun capac zilei...
Zile ușoare fetele și multă baftă băiatului... Cami.
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #348 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 08:17:27
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Yana ,emotii si la tine dupa cum vad.
Sper sa iasa totul asa cum va doriti
Te pup si bafta fetei.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #349 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 16:58:21
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Yana ,emotii si la tine dupa cum vad.
Sper sa iasa totul asa cum va doriti
Te pup si bafta fetei.
Merci mult Alynuta!!
Baftă multă şi băiatului tău !
Şi tie... zile uşoare, cu puţine emoţii ..
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #350 (permalink)  
Vechi 27 iun 2012, 17:37:48
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Am venit şi eu pe aici ... să spun că mi-e rusinică de mine.
Ieri cred că am făcut o criză de bulimie. ..
Am venit acasă şi m-am gândit să-mi lucrez ceva ...că nu mai am cu ce să mă îmbrac şi cu slăbitul văd că-i greu.
Bun şi am încercat să mă probez... cu mai multe rochiţe, fustiţe şi bluziţe de vară....pe care le pregătisem pentru sezonul ăsta... ŞI..NIK. NU MAI MĂ ÎNCAPE... NIMIK!
Am o burtă că zici că sunt în luna a VI-a ... cam aşa... S-a unit aia mică cu ... stomacul şi s-a format un balon aşa...pe care normal că nu mai pica niciun fel de hăinuţă
Şi m-au apucat toate furiile.. şi nu am mai croit nimik că nu merit, aşa...
Şi ce credeţi că am făcut?...
Am mâncat!!! Am mâncat UN PACHET de napolitane pe care le cumpărasem pentru copil. Tot !!!!N-am lăsat o frimitură!!!
N-am mai făcut aşa ceva până acum ... mai gustam şi eu o bucăţică două... dar ieri am fost TOTALĂ.
Culmea... cântarul meu nu m-a sancţionat dimineaţă... poate mă iartă şi mâine.
Acum mă duc să-mi fac nişte nădragi ceva ... pe elastic ....sau poate o fustă cu o bluză mai lungă aşa ... să astupe...alea alea.
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30, 40, ani, calorii, cat, dieta, fii, jurnal, jurnale, placut, sanatos, slabit, slabuta, yana42


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Layla - Voi fii viitoare slabuta si studenta Layla Arhiva jurnale slabit 20 16 sep 2011 09:34:38
Voi fi slabuta!Jurnal Annie aanniiee Arhiva jurnale slabit 31 01 sep 2011 12:38:42
Jurnal - Piersicuta va fi slabuta! Piersicuta Arhiva jurnale slabit 7 24 iul 2011 22:37:10
Voi fi o slabuta - Jurnal Izutza Izutza Arhiva jurnale slabit 11 03 iun 2011 16:20:10
Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt! BuBulyna Arhiva jurnale slabit 13 26 apr 2011 10:37:06

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole